Infokom

Még mindig a gyerek születési éve a leggyakoribb jelszó
Annak ellenére, hogy a netező magyarok 30 százaléka aggódik egy esetleges hackertámadás miatt, a jelszavaikra már kevésbé figyelnek. 56 százalék sok helyre ugyanazzal a jelszóval lép be és mindössze 11 százalék használ valamilyen jelszómenedzselőprogramot.

A kütyük biztonságára is figyeljünk, mielőtt nyaralni indulunk
A nyári időszak, szabadság, szünidő alatt is érdemes kellő körültekintéssel eljárni számítógépes eszközeink és alkalmazásaink használata során, azokat a megfelelő védelmi elemekkel ellátva működtetni. A Nemzetbiztonsági Szakszolgálat Nemzeti Kibervédelmi Intézetének tanácsait a Biztosítási Szemle tette közzé.

A felhőből támadtak okosotthonokat "szuperfelhasználók"
Kritikus sérülékenységet találtak egy aktív okosotthon-rendszer vezérlőberendezésében szakemberek. A támadó távoli hozzáférést szerezhetett a vezérlőhöz, és az okosotthon infrastruktúráját tetszése szerint manipulálhatta.

Hazai startup - amerikai gigacég: 1:0
A közelmúltban a magyar sajtóban is megjelent annak a startupnak az esete, amelyet egy amerikai multi perelt be többek között a trademarkhoz és brandhez fűződő jogok megsértésének és a vásárlók megtévesztésének vádjával. A per a magyar cég győzelmével végződött, az esküdtszék döntése nyomán a bíróság minden pontban nekik adott igazat.

Még mindig erős, de visszaesőben a Facebook
Továbbra is a Facebook vezet a közösségimédia-marketing szinte minden területén. A marketingesek elkezdtek reagálni az organikus eredmények csökkenésére, ugyanakkor hirdetésekben még most is mindent visz a kék platform – derül ki a Social Media Examiner 2019 Social Media Marketing Industry Report tanulmányából.

Ha Windows-t használ, ez a vírus könnyen leszedheti a pénzét
Új titkosító zsarolóvírust azonosítottak a Kaspersky szakemberei. A Sodin névre keresztelt kártevő egy közelmúltban felfedezett nulladik-napi Windows-sérülékenység kiaknázásával szerez magas szintű jogosultságot a megfertőzött rendszerben.

Ezzel a kóddal még nagyobb biztonságban leszünk
Az internetes biztonsági kód szolgáltatás bevezetésével újabb hitelesítési megoldás védi a kártyabirtokosok online biztonságát, amely 2019. szeptember 14-től kötelező lesz a bankok és az ügyfelek számára.

A hibrid az új normális
Az adatmennyiség óriási ütemben való növekedése, valamint a hatékonysági és biztonsági elvárások jelentős mértékben átalakítják az adattárolási környezetet. A vállalatok már nem kötelezik el magukat egyetlen IT-infrastruktúra mellett, hanem azt a kombinációt választják, amely a leginkább megfelel az igényeknek.

Így lehet megkerülni a Google szabályozását
Az ESET szakemberei olyan hamis kriptovaluta alkalmazásokat fedeztek fel, amelyek eddig még nem látott technikával játsszák ki az SMS-alapú kétfaktoros azonosítást (2FA), megkerülve a Google nemrégiben életbelépett korlátozásait.

Veszélyes is lehet az Instagramon cukiskodni
A Facebook mellett, vagy talán már azt maga mögött hagyva pörög az Instagram, a világ egyik legnagyobb képmegosztó közösségi média felülete. A celebeknek már szinte kötelező a jelenlét, de nem csak ők akarják megmutatni magukat a világnak. Nincs ezzel baj addig, míg csak olyan kép tárul a világ szeme elé, melyhez az érintett is hozzájárult.
Nagy lyukak vannak a mobilok védelménél
A digitalizáció kényelmesebbé, egyszerűbbé, gyorsabbá teszi számos tevékenységünket, azonban az online tér számos veszélyt is rejthet, ha nem vagyunk elég elővigyázatosak, elég csak az adathalász kísérletekre vagy hackertámadásokra gondolnunk.
Megnyugodhatnak az ügyfélszolgálatosok, ember nélkül nem megy
Tektonikus erejű változásokat hozott a digitalizáció a vállalatok ügyfélszolgálati működésébe, de szakértők szerint a jövőt a különböző csatornák közötti átjárás, ugrálás, és nem a gépek uralma jelenti.
A gépek is olvashatják a befektetői információkat
A digitalizáció vívmánya, hogy a tőzsdén jegyzett társaságok éves beszámolói hamarosan gépek és emberek által egyaránt jól olvasható formátumban is elérhetőek lesznek.
A megelőzés a legjobb védelem
Napjainkban a zsarolóvírusok gyakrabban fenyegetnek bennünket, mint az influenzavírus: egy friss kutatás szerint tavaly a nagyvállalatok több mint fele áldozatul esett valamilyen ransomware támadásnak.
Nem minden szállásfoglaló az, aminek látszik
Turisták veszélyben: adathalászok és spammerek bújnak meg több ezer hamis kedvezményes szállás- és repülőjegy ajánlat mögött. A támadók például olyan népszerű szállásokat kínáló weboldalnak álcázták magukat, mint az Airbnb.
Ezért nem használjuk bankolásra a telefonunkat
Bár pénzügyeik kezelésében felkészültebbek a magyarok, mint a régió többi országának lakosai, az internetes banki szolgáltatások népszerűségét csökkenti, hogy hazánkban az átlagnál is jobban aggódnak személyes adataik biztonságáért az emberek – mutat rá az EY kutatása.
Az online ügyintézés a mindennapjaink része
A hétköznapi teendőink nagy részét már online intézzük: ilyen az ételrendelés (52%), a szállásfoglalás (45%), a hivatalos ügyintézés (43%) vagy szerződésmódosítás (29%)1. A nagyobb pénzmozgással járó teendőkkel viszont óvatosabbak vagyunk.
Felkínáljuk magunkat a tolvajoknak, aztán csodálkozunk
Az online térben, a rövid távú haszon érdekében felelőtlenül megosztott adatok sokkal védtelenebbé teszik a felhasználókat, mint gondolnák – derül ki a Kaspersky Lab új kutatásából.
A fél ország már beazonosítható az arcfelismerővel
San Francisco az első amerikai város, ahol eltiltották az arcfelismerő szoftverek használatát – míg az USA-ban azok általában gyorsan terjednek.
Újabb települések jutnak ingyen wifihez
Az EU támogatásával újabb hazai települések juthatnak ingyen wifihez. A kiválasztottak wifipontokat hozhatnak létre a közösségi élet olyan színterein, ahol még nem áll rendelkezésre ingyenes vezeték nélküli internetkapcsolat.
Ezzel a zsarolóvírussal most szerencsénk volt
A Sophos szerint a MegaCortex egy viszonylag keveset észlelt zsarolóvírus volt, azonban az észlelések száma május 1-jén hirtelen megugrott. Támadások történtek az USA-ban, Kanadában, Argentínában, Olaszországban, Hollandiában, Franciaországban, Írországban, Hongkongban, Indonéziában és Ausztráliában. Úgy tűnik, hogy a zsarolóvírus eddig megkímélte a magyar vállalatokat. A vírus mögött álló támadók szofisztikált módszerekkel választják ki a célországot, és Magyarország nem szerepel ezek között.
Olcsóbban telefonálhatunk az EU-ba
Május 15-től maximalizálva lesz az EU-n belüli nemzetközi hívások és SMS-ek díja. Ennek köszönhetően az uniós országok közötti telefonhívásokért percenként legfeljebb 19 eurócentet, vagyis kb. 61 forintot (+áfa), az SMS-ekért pedig legfeljebb 6 eurócentet, azaz kb. 19 forintot (+áfa) kell majd fizetni. 2017-ben megszűntek a barangolási díjak.
Előbb posztolunk temetésről, mint a hálószobából
Az erőszakos és a szexuális tartalmak nyilvános megosztásától irtóznak a legjobban a magyar okostelefon-felhasználók - derült ki a Huawei Technologies Hungary legújabb kutatásából. A cyberbullying a közösségimédia-felhasználók számára itthon sem ismeretlen fogalom: minden második megkérdezettnek le kellett már tiltania valakit azért, mert az illető online zaklatta.
Műbalhé az 5G-para
Az 5G-hálózatok ugyanazokon a frekvenciákon működnek, mint a korábbiak, így azok sem jelentenek veszélyt a használókra. Sőt: a korszerűbb, gyorsabb adatforgalom még kisebb sugárterhelést jelent.
Kibertámadásnál érdemes a saját házunk táján körülnézni
A nyilvános felhőinfrastruktúrában bekövetkező incidensek sokkal nagyobb valószínűséggel történnek az ügyfelek alkalmazottai miatt, mint a felhőszolgáltatók cselekedetei következtében, derül ki egy jelentésből.
Már a nagyi is posztolja a szelfit
Az ötvenesek körében is egyre népszerűbb az okostelefon, és a fotót megosztó hetven éven felüli netezők negyede posztolt már szelfit magáról – egy friss kutatás szerint.
A kiberfagylalt visszanyalt
A kínai hírszerzés megszerezte, majd Amerika és szövetségesei ellen fordította azokat az elektronikus hadviselési fegyvereket, amelyeket az amerikaiak vetettek be Kína ellen.
Agrármegoldás lett a befutó az IoT hackathonon
24 órás hackathont rendezett a T-Systems Magyarország és innovációs laborja, a Kitchen Budapest (KiBu) a Szegedi Tudományegyetem Informatikai Karával közösen. A kilenc döntőbe jutott megoldás közül kettő okos méhkaptáron dolgozott, és a győztes megoldás is az agráriumból érkezett.
Miért fontosabb az okostelefonunk, mint a randizás?
Ne is áltassuk magunkat, totális okostelefon-függőségben élünk. Egyre fontosabb és nélkülözhetetlenebb számunkra az, hogy állandó összeköttetésben legyünk a világgal a telefonunkon keresztül. Enélkül olyan, mintha megszűnne az életünk, nem tudunk mit kezdeni magunkkal. Lassan elfelejtünk offline létezni, derült ki egy új, nyolc országra kiterjedő felmérésből.
Az eSport területén tevékenykedő startupok is pályázhatnak
Az eSport területéről is várja idén az innovatív startupok jelentkezését az Antenna Hungária (AH), a Drukka Startups és az MFB Csoporthoz tartozó Hiventures együttműködésében megvalósuló AHa! BrainStore akcelerátorprogram.
Itt szűrik ki a választási csalókat
A Facebook Dublinban külön központot állított fel, hogy kiszűrjék az európai választásokat befolyásolni akaró, kétes forrásból származó posztokat. A szűrés segíthet, de teljes védelmet nem nyújthat.
Itt az új világ a bankok nyakán
Hatalmas versenyre készülhetnek a klasszikus pénzintézetek a fintech cégeket és startupokat is helyzetbe hozó új EU-s rendelet miatt. Az első, új típusú szolgáltatást végző hazai fintech cég már meg is kapta a működési engedélyt az MNB-től.
Az online kereskedelemben is Star Wars fanatikusok a magyarok
Tavaly közel 30 millió forint értékű Star Wars relikvia talált új gazdára Magyarországon – derült ki a Vatera adataiból. A felmérésben részt vevők harmada Han Solot jelölte meg kedvencnek, csupán a 7. helyet foglalja el Darth Vader, ugyanakkor az eladási statisztikák alapján a nagyúr a legkeresettebb A valaha eladott legdrágább Star Wars relikvia egy flipper volt, amelyért 500 000 forintot fizettek a piactéren.
Jobban ismer téged az algoritmus, mint a feleséged
A gépi tanulásnak hála a mesterséges intelligencia algoritmusai képesek egyre nagyobb biztonsággal megmondani a fogyasztók holnapi viselkedését. Csak azok a cégek lesznek képesek fennmaradni a 2020-as években, melyeknek hozzáférése van ilyen tudáshoz és személyre tudják szabni az ajánlataikat. Erről is beszéltek az előadók a Piac & Profit Adat – Az új kincs című konferenciáján.
A kamionforgalmat is leállíthatta volna a szemfüles hekker
Egy amerikai hekker könnyen bejutott két nagy, a kamionok forgalmát ellenőrző elektronikus rendszerbe s még azt is megtehette volna, hogy leállítja a kocsik motorját. A rendszereket működtető kínai vállalatok tagadták a súlyos hibát – de gyorsan jelszavaik megváltoztatására hívták fel ügyfeleiket.
Sürgős áruszállításra kiválóak a drónok
Az Egyesült Államok Szövetségi Repülésügyi Hivatala kiadta az első engedélyt drónok kereskedelmi hasznosítására. A kísérleti program keretében Virginia államban szállítanak majd azokkal gyógyszereket, élelmiszereket és egyéb, kis súlyú termékeket.
Olyan is van, hogy a kattintással pénzt kereshetünk
Új böngészőt indított a Java megalkotója: a Brave fizet használóinak, azok keresései alapján. Ehhez persze hirdetéseket is kell nézni, majd zsebre lehet tenni akár havi 5 dollárt – igaz, csak keveset érő kriptovalutában.
Kürti Sándor: ne tárolj értékes adatokat pendrive-on
Az emberi trehányság még ma is túltesz az adattároló technológiák biztonságán - vallja Kürti Sándor, az adatbiztonsági szakma doyenje, aki a cégek adattárolási dilemmáit elemezte a Piac & Profit Adat – Az új kincs című konferenciáján.
Sok repülőtér még mindig papír alapú
A mobiltelefonon rögzített, elektronikus repülőjegyek jelentősen meg tudják gyorsítani utazásainkat. A gond: bár adott a lehetőség, hogy mindenhol alkalmazzák a módszert, egész sor repülőtér van még, ahol nem jelentkezhetünk be mobilunkkal.
Sárkánytojás bújt ki a magyar 3D-nyomtatóból
Budapestre is megérkezett a tél. A magyarországi bemutatóra a sorozatban látható sárkányok és a vastrón élethű mását a CraftBot magyar 3D nyomtatóival készítették el.
Jól informált belső ember lehetett a drónos támadó
Brit rendőrségi forrás szerint jól informált “belsős” lehetett a London-Gatwick repülőterén a karácsony előtti csúcsforgalomban a repteret napokig megbénító drónos támadó. Egyébként azóta sem találták meg.
Zsebultrahangos vizsgáló hódít a harmadik világban
A világ lakosságának két harmadáról nem készül képernyős felvétel. Amerikai cég mobiltelefonhoz csatlakoztatott ultrahang-vizsgálót hozott forgalomba, amellyel elmaradott országokban tudják felderíteni a betegségeket.
Mi akarsz lenni? Influencer!
A megkérdezett tizenévesek 12%-a figyeli a SnapChat-en a kedvelt véleményvezérét, míg a blogokon és a Twitch-en csak 7%. A Facebook is csökkenő arányban van jelen (19%) a tinédzserek életében, már a TikTok is jócskán megelőzi.
A fejlődni akaró közösségeket díjazták az InnoMax versenyen
Az Invitech InnoMax Díjának középpontjában ebben az évben a nonprofit szervezetek innovációs törekvéseinek felkarolása állt. Az ország egyik legnépszerűbb innovációs versenyét kilencedik alkalommal rendezték meg.
Összefogás Magyarország vadvilágának népszerűsítéséért
Máté Bence természetfotós, Gaál Péter és a Lenergy Magyarország Kft. elindította a Fajbook.hu versenyt, melyen a résztvevők saját készítésű fotóikkal versenyezhetnek. A KÜRT Zrt. vállalta a Fajbook.hu sérülékenységvizsgálatát, így információbiztonsági szakértelmével támogatja a versenyt.
A hackerek nyomába erednének a kárt szenvedett cégek
A folyamatosan változó fenyegetések világában az európai vállalkozások több mint fele érzi azt, hogy a támadók könnyedén tudnak végrehajtani rosszindulatú akciókat nyomok nélkül, de tudni akarják, ki volt a tettes – derült ki a Kaspersky felméréséből.
A mesterséges intelligenciával a biztosító is belelát az életünkbe
A mesterséges intelligencia forradalmasítja a biztosítási ipart is. Immár alkalmazások mérik, hogyan élünk vagy vezetünk autót, és ennek tükrében fizetünk majd többet vagy kevesebbet a biztosításért.
Novemberben indul a Disney és a Netflix háborúja
Már egy éve tudtuk, hogy a Disney óriási kihívást jelent majd a Netflixnek, de most, a részletek nyilvánosságra kerülésével már látható, hogy hatalmas verseny kezdődik a streamingszolgáltatók piacán. A gyilkos versennyel, ha valaki nyerhet, akkor az a fogyasztó lesz.