Éppen San Franciscóban, amely a világ technológia fővárosának tekinti magát, döntöttek úgy a hatóságok, hogy megtiltják a rendőrségnek és a város más szerveinek az arcfelismerő technika alkalmazását.
Az önkormányzat arra hivatkozott, hogy annak a városnak, ahol ezeket a technológiákat kifejlesztették, különös felelőssége van a visszaélések megállításában.
Kivételt képeznek a rendelet alól a repülőterek és a kikötők, azokra a szövetségi kormány rendeletei vonatkoznak, amelyek megengedik az arcfelismerő technika alkalmazását.A Belbiztonsági Minisztérium így akarja kontrollálni, hogy az országba érkezők azt el is hagyják: 2023-ig az amerikai reptereken az utasok 97 százalékát tudják majd ellenőrizni. Egyébként – főként az FBI munkája alapján –
az amerikai felnőtt lakosság felének arcát rögzítették már az állami hatóságok.A San Franciscóihoz hasonló intézkedést mérlegel a testvérváros, Oakland, de a keleti parti Boston is. A washingtoni törvényhozás előtt mindkét párt által támogatott javaslat fekszik, amely magánvállalkozásoknak megtiltaná, hogy az érintettek hozzájárulása nélkül rögzítse arcukat.
Előtérbe kerültek a személyiségi jogok az új szabályozásban
A kamerafelvételek őrzési idejét módosítja, a munkahelyi számítógépek magáncélú használatának főszabály szerinti tilalmát elrendeli, és sok másról is rendelkezik az új GDPR-salátatörvény.
(Forrás: San Francisco Chronicle)