Friss cikkeink
Nettó 289 ezer forint az átlagkereset
8,7 százalékkal nőttek a fizetések márciusban.
TOP 10 ÉRV, AMIÉRT A GYIK-OKAT ÉRDEMES SZERETNI
A Gyakran Ismételt Kérdések rész szinte kivétel nélkül a leginkább elhanyagolt része minden weboldalnak.
Ami akár érthető is lenne, ha nem lenne egy másik általános jellemzője: a FAQ szinte minden weboldalon az egyik leglátogatottabb oldal, ha a weboldal témája ezt indolkolja. Az indok pedig gyakorlatilag a minimálisnál több tartalom, egy webshop, egy szolgáltatás leírása, szinte bármi.
Orbán Viktor benyújtaná a nagyvállalatoknak a számlát
Velük fizettetné meg a magyar energetikai korszerűsítéseket - derült ki a miniszterelnök péntek reggeli rádiós megszólalásakor.
A jó befektetéseket a főnixek és az ESG-improverek körében érdemes keresni – de vajon mi lesz a kamatokkal?
A járvány alatt felhalmozott megtakarítások egy részét biztosan költeni kezdik a nyáron az emberek, de a korábban jellemző fogyasztási lázhoz talán nem térnek vissza, javulhat a megtakarítási hajlandóság. A befektetések között előtérbe kerülhetnek a megújulásra képes hagyományos cégek, az ESG-terén fejlődni képes vállalatok és a globális megatrendek. Interjú Vizkeleti Sándorral, az Amundi Alapkezelő elnök-vezérigazgatójával.
Megtorpanhat a digitalizáció – muszáj lesz lépéseket tenniük a vállalatoknak
Lelassulhat a digitális átállás a világjárvány enyhülésével, a látványos fellendülést akár kismértékű visszalépés is követheti – derül ki a McKinsey & Company tanácsadó Global Digital Sentiment felméréséből. A kutatás adatai szerint 65 millió európai, ezen belül 800 ezer magyar tervezi, hogy kevesebb időt fog eltölteni az online térben végzett tevékenységekkel, miután a pandémia véget ér.
Nagy átalakításra készül egy magyar gyár
Megváltozott a kereslet, ezért a BAT lépéseket tesz.
Koronavírus: népszerű ez az oltási mód
Már mintegy 24 ezer embert oltottak be a honvédségi oltóbuszokon - írta a honvedelem.hu csütörtökön.
Szomszédunknál meghosszabbították a járványügyi intézkedéseket
Szlovéniában további egy héttel kitolták a jelenleg is érvényben lévő járványügyi intézkedéséket, annak ellenére, hogy a kormány által felállított ütemterv szerint teljesültek a feltételek az újabb nyitásra.
Hiába a járvány, a magyarok készülnek a nyugdíjas évekre
A koronavírus-járvány kétségkívül kihívás elé állította a magyarokat, jelentős hatást gyakorol a mindennapokra, így a pénzügyekre és megtakarításokra is.
Varga Mihály hatalmas gazdasági növekedésre számít
A pénzügyminiszter szerint 12-14 százalékkal nőhet a gazdaság a második negyedévben.
A játék kiskereskedelemet is megviselte a járvány
2020 első felében a játékkiskereskedők alkalmazottjaik közel 40 százalékát voltak kénytelenek leépíteni, és a javuló helyzet ellenére is a koronavírus előtti szint még nagyon messze van.
Nettó 248 ezer forint fizetésre vágynak a pályakezdő fiatalok
A járvány harmadik hulláma jelentős változásokat hozott a fiatal munkakeresők preferenciáiban. Több stabilitást és figyelmet, kevesebb rugalmasságot és kihívást keresnek a pályakezdők. A pozitív munkahelyi légkör, a támogató vezetők és a cégen belüli előrelépési lehetőségek a legfontosabb munkahely választási szempontok. A fiatalok többsége akár 5 évig is dolgozna első munkahelyén.
Hány ember vesztette el az állását az előző hónapban? Kijöttek a friss adatok
A munkanélküliség 4,4 százalékos volt áprilisban.
A stresszt nem lehet megemészteni!
Kétszer annyi ember érezte magát stresszesnek a világjárvány kezdete óta tavaly, mint egy évvel korábban. A folyamatos stressz súlyosan károsítja az emésztőrendszert, így a bélflórát is, kellemetlen tüneteket okoz és súlyos szövődményekhez vezethet.
Varga Mihály: elkészült egy beruházás
Újabb beruházás készült el: 1416 napelemtáblát szerzett be egri és káli telephelyére a Marshall Ablakgyár Kft.
A felnőttképzésben is lesz diákhitel
Új konstrukciókkal rukkol elő a Diákhitel Központ: a szak- és a felnőttképzésben is igényelhető lesz hitel május 31-től - írja a Magyar Nemzet.
Egyre jobb a járványhelyzet – mit mutatnak a csütörtöki adatok?
Egy nap alatt 396 új fertőzöttet azonosítottak.
Piaci verseny, bérfeszültség – mivel járhat a fiatalok adómentessége?
Jövő januárban lép életbe a 25 év alatti fiatalok adómentessége, így még egyáltalán nem látni, milyen hatása lesz a munkaerőpiacra. HR szempontból azonban már most is több kérdést felvet a könnyítés. Biztosan lesznek olyan cégek, akik a fiatalok hóna alá fognak nyúlni, és lesznek olyanok is, ahol inkább a dolgozók munkatapasztalata marad az elsődleges szempont a kiválasztásnál.
Óriási egyenlőtlenségek a mezőgazdaságban: rengeteg cég jár pórul
A GKI Gazdaságkutató Zrt. egy korábbi cikkben elemezte a közvetlenül kifizetett agrártámogatásokat és azok megoszlását az arra jogosultak között. A közvetlenül a termelőknek kifizetett EU támogatások még uniós szinten is meglehetősen egyenlőtlenül oszlanak el hazánkban (a jogosultak 1 százaléka kapta a támogatások 1/3-át).
Hogyan hozhatják ki a cégek a maximumot a dolgozókból?
A járvány rányomta a bélyegét a mindennapjainkra, így a munkahelyi hatékonyságra is. A Harvard üzleti szaklapja egy egyetemi kórház példáján keresztül mutatta be, mennyit számíthatnak a menedzsment döntései.
Megugrottak a Szép-kártya feltöltések
Jelentősen nőttek a Szép-kártya feltöltések a szolgáltatók adatai alapján, az OTP-nél az előző évi másfélszeresére ugrottak a befizetések májusig, a K&H Banknál pedig csaknem 30 százalékkal.
Szijjártó Péter bejelentett két méretes beruházást
Spanyol autóipari cégek bővítenek.
Budapesti cégek bevonásával indul a főváros okosítása
Smart Budapest Ötletversenyt hirdet a Budapesti Vállalkozásfejlesztési Közalapítvány (BVK). A pályázatokat július elsejéig várja a város, az ötletverseny győzteseit pedig – egy többkörös zsűrizést követően – szeptember elején hirdetik ki. Az ötletverseny célja, hogy Budapest a 21. század kihívásaira hatékonyan reagálni képes, okosabb várossá váljon az elkövetkező években.
Jó hírt kaptak a nyaralni készülők Horvátországból
Péntektől további enyhítések lépnek életbe Horvátországban.
Az utazási irodák milliárdokat buktak a járvány miatt, de az állam alig segített
Nagyobb csődhullám nem volt az utazási irodáknál, de ez nem az államon múlott, amely az egyes utazási irodáknál tapasztalható 8-16 milliárd forintos visszaesést sem segítette célzott támogatással.
Ki a lakásirodából! Most érdemes jobb irodaházba költözni
Az irodákat bérbeadók most a bérlők kegyeit keresik. Minden kategóriában és akár úgy is, hogy mindenre kiterjedő felújítással emelik az irodaház szolgáltatási színvonalát. Kedvező hitellel vásárolni is lehet irodákat.
Koronavírus: egyértelműen javul a helyzet Magyarországon?
A heti szennyvíz adatok is biztató tendenciát mutatnak.
Fejlesztések segítik az újlipótvárosi kereskedelmet, épül sok lakás is
Újabb infrastrukturális és kereskedelmi fejlesztések lesznek Újlipótvárosban, ahová - bár nem olcsó környék, de - sok budapesti szeretne költözni.
Közel a járvány előtti szinten a nagyvállalatok optimizmusa
Lényegesen derűlátóbbak lettek a legnagyobb cégek a tavaly év végéhez képest, legalábbis ami a saját kilátásaikat illeti – derül ki a K&H nagyvállalati növekedési index legfrissebb, 2021. első negyedéves adataiból. Az index 13 pontos ugrással jelenleg 3 ponton áll, megközelítve ezzel a pandémia előtti értékeket, ami annak köszönhető, hogy a cégek saját kilátásaik tekintetében kifejezetten optimisták.
Garantiqa: már 2000 milliárd felett a garantált hitelek állománya
Május közepére az MFB Csoporthoz tartozó Garantiqa Hitelgarancia Zrt. által a Garantiqa Krízis Garanciaprogram keretében támogatott vállalkozói hitelek összege átlépte az 1100 milliárd forintot, ehhez kapcsolódóan a társaság által vállalt kezességek állománya közel 1000 milliárd forintot tett ki.
Tovább pályázhatnak a vállalatok erre a programra
Többeknek és tovább segít a Vállalatok munkaerő támogatása pályázat.
Javuló hazai adatok - kijöttek a szerdai számok
Ezúttal 213 új fertőzöttet azonosítottak.
Nemsokára így cserélhet gazdát egy ingatlan néhány óra alatt
2017-ben indult az E-ING Projekt, amelynek fő célkitűzései az ingatlan-nyilvántartás elektronikus adatbázissá fejlesztése, az ingatlan-nyilvántartást érintő valamennyi eljárás elektronizálása, így a földhivatali eljárások ügyintézési idejének és költségeinek csökkentése, valamint a magyar gazdaság versenyképességének növelése. Az elektronikus ingatlan-nyilvántartás kialakításával párhuzamosan egyúttal szükségessé vált egy új ingatlan-nyilvántartási törvény előkészítése is. Az ingatlan-nyilvántartásról szóló törvényjavaslatot már benyújtották az Országgyűlés elé, és az várhatóan 2023. február 1-jén lép hatályba – hívja fel a figyelmet dr. Gálik Gabriella, a KCG Partners szakértője.
Adatvédelmi gyorsteszt: így szerepeltek a magyar weboldalak
250 weboldalon található cookie banner technikai működését vizsgálták abból az alkalomból, hogy pont három éve, 2018. május 25-én élesedett az Általános Adatvédelmi Rendelet, a GDPR, ami szigorúan előírja többek között azt, hogy hogyan kell tájékoztatni a weboldalak látogatóit a személyes adataik kezeléséről.
450 ezren kapnak értesítés az adóhatóságtól
Május végétől a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csaknem 450 ezer gazdálkodónak küld értesítést az adószámla egyenlegéről. Június végétől már a magánszemélyek és az egyéni vállalkozók is várhatják a tájékoztatásokat. A küldemény elején mindenki megtalálja a számára legfontosabb információt: kell-e fizetnie, illetve igényelhet-e vissza.
Óriási céghálózatot működtető bűnszervezetet számolt fel a NAV
A költségvetésnek 826 millió forint kárt okozó, részben takarítással és lakatosmunkával foglalkozó céghálózatot működtető bűnszervezetet számolt fel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a napokban - tudatta a szervezet nyugat-dunántúli bűnügyi igazgatóságának sajtóreferense az MTI-vel.
Tendenciák a fogászatban: hogyan hat a koronavírus a koronákra?
A gazdaság minden területét, így a fogászatot is érzékenyen érintette, amikor tavaly márciusban korlátozásokat vezettek be. Akkor jóval szigorúbb szabályok vonatkoztak a rendelőkre: csak sürgősségi ellátást folytathattak. Mennyiben más most a helyzet, és milyen hatással volt eddig a globális járvány a fogászatokra?
Összeültek Matolcsyék – miként döntöttek?
A piaci várakozásoknak megfelelően a Magyar Nemzeti Bank (MNB) monetáris tanácsa a mai ülésén sem nyúlt a 0,6 százalékos jegybanki alapkamathoz.
Fontos dolog hangzott el a mai operatív törzsön
Mivel elvonulóban van a harmadik hullám, áttérnek a ritkább sajtótájékoztatókra.
A várnál kisebb keretösszeggel jelentek meg a GINOP Plusz támogatások
A társadalmi egyeztetések alatt beharangozott 2000 milliárd forintos keretösszeg helyett 587 milliárd forint értékben írt ki pályázatokat a kormány.
Fizetésképtelen cégek: komoly rizikót jelentenek a német és a magyar gazdaságnak is
Bár Magyarország egyik legfontosabb gazdasági partnerének számító Németországban éves szinten 15,5 százalékkal - 1993 óta nem látott szintre – csökkent a fizetésképtelenné vált cége száma 2020-ban, a jelentős mérséklődés a német állam által biztosított támogatásoknak köszönhető. A fizetésképtelenségekhez köthető kárigények ugyanakkor drasztikus mértékben, 65 százalékkal növekedtek.
Valóban költséghatékonyabb az online konferencia, mint a személyes?
Napjainkban az eddig megszokott, személyes megjelenést igénylő találkozók hada terelődött át a virtuális térbe. Legyen szó céges konferenciáról, online főzőtanfolyamról vagy éppen jógaoktatásról, az interneten tartott rendezvények mára népszerűbbek, mint valaha. Milyen szervezési költségek merülnek fel, és mire nem kell költeni egy online esemény lebonyolítása során? Erről tudhatsz meg többet az alábbiakban!
Nekimennek a csaló webáruházaknak
A fogyasztók érdekvédelmi szervezetének felmérése szerint számottevően nem csökkent a csalás szándékával értékesítő online kereskedők száma; a tisztességtelen gyakorlat megszüntetése végett a Fogyasztóvédelmi Egyesületek Országos Szövetsége (FEOSZ) közérdekű pereket indít - írta a Népszava.
Rengetegen hagyják veszni ezt a 100 ezer forint ingyenpénzt
Alig igénylik a betegség utáni adókedvezményt, a 2019-es évre benyújtott adóbevallásokban 283,5 ezren, összesen 24,1 milliárd forint értékben tüntettek fel súlyos fogyatékosság miatt levonandó összeget - írta a Világgazdaság a Nemzeti Adó- és Vámhivataltól kapott adat alapján.
Koronavírus az országban: nagyon régen volt ennyi új fertőzött
Mindösszesen 164 új fertőzöttet azonosítottak.
A Privátbankár-lapcsoport közleménye
Tájékoztatás technikai problémáról.
Akiknek a munkahelye függ a szagok és ízek érzékelésétől - baristák, somellier-ek, cukrászok a covid hullámain
Megbecsülni is nehéz, hány olyan munkavállaló van ma Magyarországon, akiknek az állása attól függ, a szagokat és az illatokat mennyire érzékelik jól. Márpedig sokuknál ez döntő kérdés, hiszen - mint az köztudott - a koronavírus-járvány egyik legkorábbi jele, és hosszan tartó következménye a szaglás és ízlelés képességének teljes, vagy részleges elvesztése. Cikkünkben annak jártunk utána, hogy a baristák, a sommelier-ek és a cukrászok, azaz a három legérintettebb szakma képviselői miként élik meg mindezt.
Karrierváltás a járvány után: aki teheti, szabadúszóként folytatná
Részletes felmérés készült a koronavírus utáni karrierváltási hajlandóságról, az ehhez vezető útról, valamint a munkavállalói igények változásairól. Ebből kiderült, hogy a kereset mellett a távmunka fő prioritás lett, de arra is nagyobb rálátást kapunk, hogy melyik szakterület iránt van jelenleg a legnagyobb érdeklődés.