Friss cikkeink

Megvan, mikor juthatnak pénzhez a tejtermelők
Már októberben megkezdődik a tejtermelést segítő támogatások kifizetése.

Kísértetiesen hasonlít ez a deficit egy másik hiányszámra
A jegybank közzétette előzetes számait.

Jön az Amazon, nő a magyar webshopok fenyegetettsége - mi lesz így a cégekkel?
Az Amazon a világ vezető e-kereskedelmi piactere. Tavaszi, lengyelországi piacra lépésével megkezdte terjeszkedését Közép-Kelet-Európában. Már nem az a kérdés, hogy jön-e Magyarországra, hanem hogy mikor. A hazai e-kereskedőknek fel kell készülniük, hogy megvédhessék a piacaikat. Jelentős hátrányt kell ledolgozni, és az idő sürget.

Újabb tőkebefektetéssel segítik a hazai startup cégeket
A Széchenyi Alapokon keresztül 5,6 milliárd forintot fektet be a kormány az egyik legsikeresebb hazai kockázati tőkebefektető, a Euroventures legújabb alapjába - jelentette be Varga Mihály pénzügyminiszter.

Az Etisoft új Magyarországi részlege: korszerű ipari jelzések, egyedi fejlesztésű megoldások
Az Etisoft vállalat immár több, mint 25 éve gyárt egyedi, modern és minőségi címkéket és Auto ID rendszereket – munkásságát ez idő alatt folyamatos fejlődés és terjeszkedés jellemezte, aminek meg is lett az eredménye. A cég ugyanis 2018-ban Budapesten megnyitotta legújabb részlegét. A magyarok és a lengyelek között mindig is megvolt a kölcsönös szimpátia, és az Etisoft számára nem ismeretlen a magyarországi piac. Ezek fejében egyáltalán nem tűnt logikátlannak a lépés, hogy a vállalat egy új részleggel bővült kis hazánkban.

Újabb feladattal nehezítik meg a vendéglátósok életét
Novembertől a vendéglátó üzletek üzemeltetőinek is regisztrálniuk kell a turisztikai ügynökség adatszolgáltatási felületén.

16 milliárd forintból 13 milliárdot már odaítéltek - így áll az egyik céges pályázat
30 ezer fölött az igénylések száma a vállalkozások munkaerő támogatása programban.

Koronavírus: tovább romlik a helyzet az országban
Ezúttal egy nap alatt 1249 új fertőzöttet igazoltak.

Éjjel megmozgatott 73 milliárdot a kormány
Újabb nagyobb összegű átcsoportosításról jelent meg kormányhatározat a Magyar Közlönyben.

Munkaadók: az 5 százalékpontos szochó-csökkentést is elbírná a költségvetés
A kormány 4-et mondott, a munkaadók viszont kitartanak az 5 százalékpontos szochó-csökkentés mellett.
Szja-visszatérítés: erre figyelmeztet a NAV
A NAV tisztázott néhány pletykát.
Iroda és távmunka: hogyan reagálnak a cégek az új helyzetre?
Miközben az emberek élvezik, hogy sok esetben szabadon választhatják meg a munkavégzés helyét, a motivációt, támogatást és tudásátadást jelentő munkahelyi közösségtől való eltávolodást rosszul viselik: tavasszal a dolgozók négyötöde – részben vagy egészben – szeretett volna visszatérni az irodába. A Magyar Szolgáltatóipari és Outsourcing Szövetség (HOA) üzleti reggelijén olyan kérdésekre keresték a választ, hogy milyen szempontokat érdemes mérlegelni azokhoz az egyensúlyi megoldásokhoz, amelyek célravezetők az irodákba való visszatérés megszervezésében.
Megválasztották a VOSZ új elnökét
A VOSZ korábbi elnöke, Tolnay Tibor már az év elején bejelentette, hogy a következő öt évre az elnökségi tisztséget nem vállalja.
Szijjártó: Magyarország elvégezte a házi feladatát
Magyarország elvégezte házi feladatát annak érdekében, hogy az energiapiaci válság ne érintse súlyosan - jelentette ki Szijártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
Rendkívüli vizsgálat indul a munkaidőkerettel visszaélő cégek kiszűrésére
A razzia jövő hét hétfőn veszi kezdetét.
Magyarország, a logisztikai nagyhatalom?
Komoly szállítási fejlesztéseket tervez a kormány.
Közel 3 milliárdot adott a kormány egy egészségipari beruházásra
Varga Mihály átadón járt.
Globális minimumadó: mit jelent ez Magyarországon?
Október 10-én az OECD elfogadta nemzetközi adórendszer egyik legfontosabb reformtervezetének módosítását, amely biztosítja, hogy a multinacionális vállalatok 2023-tól minimum 15 százalékos társasági adókulccsal adóznak ezen túl gyakorlatilag székhelytől függetlenül.
Magára talált az építőipar a járvány után
Augusztusban az építőipari termelés 10,2 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit, a júliusi magas bázishoz mérten 5,8 százalékkal kisebb lett a szezonálisan és munkanaphatással kiigazított termelés - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Koronavírus: rég nőtt egy nap alatt ennyit a fertőzöttek száma
Egészen pontosan 1141 új fertőzöttet igazoltak. Ez öthavi csúcsot jelent.
Eltűnt közel 2 ezer vállalkozás – hol fog tetőzni a cégtörlési hullám?
A kényszertörlések újraindítása cégtörlési hullámot indított Magyarországon, amely magas cégalapítási értékekkel párosulva rekordközeli cégfluktuációt okoz.
Elmoshatja a környezetszennyező hazai vállatok nyereségét a klímaváltozás
Elpárologhat a légszennyező magyarországi vállalkozások profitja a szén-dioxid-kvóták megállíthatatlannak tűnő áremelkedése miatt. A fenntartható működéshez kulcsfontosságú, hogy a cégek a megfelelő fejlesztésekkel mielőbb átálljanak a környezetbarát működésre. A szintlépéshez Magyarországon számos támogatás és adókedvezmény is igénybe vehető, amivel látványos költségcsökkentés érhető el.
Mentőövet dobnak a nehéz helyzetbe került borászoknak
1,5 milliárd forintos rendkívüli támogatáshoz juthatnak.
Bajban az autógyárak? Egyre nagyobb a hiány
A nagy európai autógyárak, a Volkswagen, a Daimler és a Stellantis igyekeznek Európába összevonni akkumulátor-gyártó kapacitásukat, szakértők szerint azonban az ehhez szükséges nyersanyagok biztosítása kemény diónak bizonyulhat számukra.
Megugró energiaárak: hogy oldaná meg a problémát az EU?
Elkészült intézkedéscsomagjával az EB.
A kormány elárulta, mit adna a cégeknek a 200 ezer forintos minimálbérért cserébe
Készek csökkentei a szochót.
Megakadt a magyar cégek digitalizációja
A Digiméter 2020 után idén is megmérte a hazai kis- és középvállalkozások digitalizációját. A fő index 40-es értéke (100-as skálán) nem változott, látszólag nem történt érdemi elmozdulás a tavalyi évhez képest. Az adatok mélyére nézve azonban több apró eltérésre lehetünk figyelmesek, amik hosszabb távú változások előszelét is jelenthetik. A hazai digitalizációt furcsa kettősség jellemzi: miközben az alkalmazottak és cégvezetők magánemberként a legmodernebb digitális eszközöket és szolgáltatásokat használják, addig munka közben sokszor nélkülözik ezeket. Kivételek persze akadnak, ezért is hívta életre a mérés mögötti konzorcium 2021-ben a Digiméter-díjat, hogy kiemeljék a követendő példákat.
Áremelkedés a benzinkutakon: ismét drágulásra készülhetnek az autósok
Csak két napig élnek a mai üzemanyagárak, péntektől a benzin literje átlagban 3, míg a gázolajé 4 forinttal megy feljebb, 491, illetve 505 forintra.
Generációváltás a cégekben – a kormány új programot indított
Jövő augusztus végéig jelentkezhetnek az érintett cégek.
Újra megnyílt egy pályázat - 20 milliárd forint a keret
A vállalkozások ismét pályázhatnak vissza nem térítendő támogatásra a Magyar Falu Vállalkozás-újraindítási Programban.
Hibázott az EU? Újra kell gondolni ezt a stratégiát
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara szerint újra kell gondolni az EU új erdészeti stratégiáját, mert az komolyan veszélyezteti az erdőgazdálkodás társadalmi, környezeti és gazdasági pillérjeinek jelenlegi egyensúlyát.
Járvány Magyarországon: 800-nál is több új beteg egy nap alatt
Egészen pontosan 814 új fertőzöttet igazoltak.
Meghátrált a kormány: kijött a vendéglátósokat ellehetetlenítő rendelet módosítása
Mégsem kell szakképesítés egyes konyhai feladatok ellátásához.
Nemcsak a túlélést, de sokkal nagyobb profitot is hozhat az agilitás a vállalatoknak
Az elmúlt években a vállalatok többségét a gyorsuló digitalizáció, a globalizáció és az automatizáció kihívásai tartották lázban, aztán megérkezett a koronavírus és magasabb fokozatra kapcsolt a túlélésért folytatott harc. Miközben több százezer cég húzta le a rolót világszerte, azok a vállalatok kaptak erőre, melyek képesek voltak rugalmasan és gyorsan reagálni a változásokra, és akár egyik napról a másikra átállni a távmunkára vagy a felhőalapú működésre. Az új varázsszó tehát az agilitás lett és ebben a korábbinál is nagyobb szerep hárul a céges informatikai rendszerekre. De hogyan érdemes egy vállalatnak az agilis transzformáció útjára lépnie, és mik lehetnek a folyamat legnagyobb buktatói? A Stylers Group szakértői válaszolnak.
Új szempont jött be a magyarok munkaválasztásánál
Miközben a munkahelyválasztásról hagyományosan olyan szempontok szerint gondolkodunk, mint az elérhető jövedelem, a szakmai fejlődési és előrelépési lehetőségek, a társadalmi hasznosság és a munkakörnyezet, addig a potenciális munkavállalók számára az is egyre fontosabb, hogy a munkaadójuk mennyire működik fenntarthatóan.
Jó hírt kapott a magyar gazdaság
Javította előrejelzését az IMF.
Kiberbiztonsági és ipar 4.0-s fórumot rendez a 4iG – Fókuszban a gyártás két fontos témája
A gyártás két aktuális slágertémája nem olyasvalami, amiről egy felelős vállalatvezető le akarna maradni. Együtt hatékonyabb termelést, megtakarításokat, fenntarthatóságot, biztonságot és kiszámíthatóságot garantálnak – ezek nélkül nehéz lenne sikeres céges jövőt elképzelni.
2040-re új világ jön a nagy kólagyártónál
Vállalást tett a Coca-Cola HBC AG, hogy 2040-ig a teljes értéklánca karbonsemlegessé válik.
Pocsék hangulatban a németek – a válság óta nem láttak hasonlót
A piaci várakozásoknál nagyobb mértékben romlott tovább októberben a ZEW gazdaságkutató intézet német gazdasági hangulatindexe és 2020 márciusa, a tavalyi válság mélypontja óta a legalacsonyabb értéket érte el.
Megvannak a bérmegállapodás részletei: így nő a postai dolgozók fizetése
Megszületett a bérmegállapodás.
Fontos bejelentést tett a Media Markt a magyar vállalkozások számára
Az áruházlánc hazai kisvállalkozóknak biztosít európai piacot. A felületre magyar vállalatok, vállalkozások is regisztrálhatnak 39 eurós havi díjért. A platformon keresztül Európa legnagyobb piacait érhetik el pár éven belül.
Ki is a vállalat könyvvizsgálója? Cégvezetők mondták el véleményüket
Egy friss kutatás arra mutatott rá, hogy a cégek közel 30 százaléka sosem találkozik a tulajdonosok által megválasztott auditorral, így nem meglepő, hogy közel ugyanennyien érzik teljesen feleslegesnek a kötelező könyvvizsgálatot.
Ezért lenne fontos a kkv-k nemzetközi piaci tevékenységének támogatása
Komoly szerepe van a legkisebb cégeknek az ország exportteljesítményében.
Rekordon a betöltetlen állások - küszködik a brit vállalati szektor
A kedden ismertetett legfrissebb statisztikai felmérés szerint rekordra emelkedett a be nem töltött állások száma a brit vállalati szektorban. A munkaerőhiány az utóbbi hetekben több kiskereskedelmi területen súlyos ellátási fennakadásokat és hiányokat okozott Nagy-Britanniában.
Komoly bajban vannak a magyar sertéstartók
Több tagállammal együtt Magyarország is felszólította az Európai Bizottságot, hogy éljen a felhatalmazásával, és hozzon olyan azonnali piaci intézkedéseket, amelyek megakadályozzák, hogy a sertéstartók válsága még jobban elmélyüljön - jelentette ki Nagy István az uniós agrárminiszterek tanácsülés után.
Kijöttek a keddi koronavírus-adatok
Egy nap alatt 455 új fertőzöttet igazoltak, meghalt 17 beteg.
Átírja a kormány a vendéglátósokat sújtó új rendeletet
Pedig az ITM szerint azt előzetes egyeztetések után dolgozták ki.
Fokozódik a verseny: hogyan tudják megszerezni és megtartani a legjobb munkavállalókat a cégek?
Áprilistól a járványügyi korlátozások feloldásával több ágazat is újraindult, a vállalatok bátrabban mertek tervezni, így erős munkaerőhiány alakult ki a piacon. A verseny a munkavállalókért a járványhelyzet előtti, 2019-es évnél is erősebb. Ezzel párhuzamosan a munkakeresési kedv is növekedett, a dolgozók – miután érzékelték a lehetőségeik bővülését – bátrabban vágtak bele a munkahelyváltásba – derül ki a Profession.hu HR-körkép 2021 című friss, reprezentatív kutatásából. Egy ilyen versenyhelyzetben kulcsfontosságú kérdés a cégek számára, hogy hogyan tudják megszerezni a számukra legalkalmasabb munkavállalókat és megtartani a dolgozóikat.