Friss cikkeink
„Csapdahelyzetet jelentett a 4 százalékos minimálbér-emelés"
Miután a 2021-es minimálbér elfogadásának folyamata a korábbi évektől eltérően zajlott, csak jövő héten érkeznek a megemelt fizetések. A kötelezően adandó legkisebb bérek meghatározásának csúszása persze hatással vannak az egyes ágazatok béregyeztetéseire is. A tárgyalásokat a romló munkaügyi kapcsolatok is megnehezítik.
Mi lett a Jeremie-pénzekkel?
2010 májusában – hosszas előkészítés, jogi, adminisztrációs huzavona után – kezdte el befektetni a nyolc, pályázaton kiválasztott hazai alapkezelő az EU által rájuk bízott, összesen 45 milliárd forintnak megfelelő kockázati tőkét mikro-, kis- és középvállalkozásoknak (mkkv). Az e célra létrehozott pénzalapok tízéves lejáratra jöttek létre, azt követően menedzselőik másfél évet kaptak arra, hogy értékesítsék a portfóliójukban maradt befektetéseket, és lezárják az alapokat. A folyamat a végéhez közeledik, így – részben az érintett alapkezelők bevonásával – utánajártunk, hol tartunk ma.
Húsvétig beoltanák a regisztráltakat – erről volt szó az operatív törzs tájékoztatóján
Müller Cecília az oltásokról is mondott fontos adatokat.
Orbán Viktornak nincsenek jó hírei
Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön is folytatta a megbeszéléseket a járványügyi szakemberekkel. Ezúttal járványmatematikusokkal egyeztetett.
Sűrű napok várnak Orbán Viktorra
A miniszterelnöknek több fontos egyeztetésen is ott kell lennie. Igaz, csak virtuálisan.
Még több ágazatnak juthat a gyorskölcsönből? Ezt kérik a kormánytól
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) kezdeményezi a kormányzatnál, hogy a vendéglátóegységeket érintő korlátozások miatt nehéz helyzetbe került beszállítók is részt vehessenek a kamatmentes újraindítási gyorskölcsön hitelprogramban - közölte a NAK.
Bővítenek a kecsekeméti Mercedesnél - 200 embernek ad munkát az új üzem
Megkezdődtek a Mercedes-Benz új présüzemének építési munkálatai. A gyár második présüzemében a tervek szerint 2022-ben kezdődik meg a termelés. A beruházás mintegy 200 munkavállalónak biztosít majd foglalkoztatást. A tavaly bejelentett kapacitásbővítés több mint 100 millió euróból valósul meg, a kivitelezés a tervek szerint halad, jelenleg már az alapozást előkészítő földmunkák folynak.
Nagy beruházásokra készül a NAV
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal 9,3 milliárd forint európai uniós támogatás segítségével valósít meg fejlesztéseket 2023. június végéig - közölte az adóhivatal az MTI-vel csütörtökön.
Változhat az oltási rend - miről volt szó az operatív törzs mai tájékoztatóján?
Megkezdték az újabb utazási szigorítások előkészítését, módosulhat az oltási rend - operatív törzs.
Egyre népszerűbb a faktoring a kkv-knál
Egyre több kis- és középvállalkozás veszi igénybe a digitiális faktoring lehetőséget - közölte a digitális faktoringra és online hitelezésre specializálódott Péntech.
Jobb hangulatba került az euróövezet
A vártnál jobban javult februárban a gazdasági hangulat az euróövezetben az Európai Bizottság Gazdasági és Pénzügyi Főigazgatósága (Directorate-General for Economic and Financial Affairs - DG ECFIN) csütörtöki jelentése alapján, ami javulást mutatott ki a fogyasztói hangulat és a foglalkoztatási várakozások területén is.
Figyelmeztet a minisztérium: csalók élnek vissza egy állásportál nevével
A tavaly decemberben elindított KarrierM állásportál díjmentesen teszi lehetővé az üres álláshelyek meghirdetését, az alkalmas jelöltek megszólítását és előszűrését. A weboldal nevével újabban visszaélők jellemzően telefonon bejelentkezve térítési díj ellenében kínálják az oldal szolgáltatásait. Az üzemeltető OFA Nonprofit Kft. megkezdte az ügy alapos kivizsgálását, és megteszi a szükséges jogi lépéseket - közölte lapunkkal az Innovációs és Technológiai Minisztérium.
Mennyi lesz idén a gépjárműadó? A NAV már küldi az értesítéseket
Nincs kőbe vésve, hogy április közepéig kell befizetni az első részletet: ha fellebbez a tulajdonos, akkor módosul a határidő.
Döntött a kormány: meghosszabbították a korlátozásokat
Bár a kormány reménykedett abban, hogy márciustól részlegesen lehet könnyíteni a korlátozó intézkedéseken, a járványhelyzet miatt erre nem kerülhet sor.
Nőtt az agrárbiztosítási díjtámogatások keretösszege
Tavaly ötmilliárd forintról hétmilliárdra, idén pedig további négy milliárddal nőtt a mezőgazdasági biztosítások díjához nyújtott támogatás keretösszege - hívta fel a figyelmet a Magyar Biztosítók Szövetsége.
Ennyi volt a magyar átlagfizetés tavaly év végén
A teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete tavaly decemberben 449 400 forint volt, 10,6 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban. 2020-ban a bruttó átlagkereset 403 600, a kedvezmények nélkül számolt nettó átlagkereset 268 400 forintot ért el, mindkettő 9,7 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest. A reálkereset 6,2 százalékkal emelkedett, a fogyasztói árak előző évhez mért 3,3 százalékos növekedése mellett - közölte csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Koronavírus: rossz hírt mutat a csütörtöki statisztika
Elég rég láttunk ekkora emelkedést a fertőzöttek és a kórházban ápoltak számában is - de közben legalább az egy napon beadott oltások száma is csúcsra emelkedett.
Újabb ügyet tett kiemelt fontosságúvá a kormány
A kormány nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű üggyé nyilvánítja a Nemzeti Oltóanyaggyár és a Nemzeti Koronavírus-Oltóanyaggyár megvalósításának projektjét - derül ki a szerdai Magyar Közlönyben megjelent kormányrendeletből.
Útlevél mellé oltási könyv
A koronavírus elleni oltásokkal legalább felcsillant a halvány remény arra, hogy nyáron már újra lehet majd utazni. Kérdés, hogy addig ki marad talpon.
Az üzleti utakat is nehezebb megszervezni a Brexit után
Az átmeneti időszak lejártával a britek idén már a harmadik országbeli állampolgárokra vonatkozó szabályok szerint utazhatnak be és vállalhatnak munkát Magyarországon – hívja fel a figyelmet dr. Óváry-Papp Nóra és dr. Hajduk Gábor, a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda szakértői. Számos olyan kedvezmény van azonban, amely jelentősen megkönnyíti a hazánkba érkező üzleti utazók helyzetét.
Súlyos gondjai vannak egy légitársaságnak
Súlyos gondokkal küzd a Cseh Légitársaság (CSA), a vállalatot szerkezetátalakítással szeretnék megmenteni a csődtől - ismerte el Vladimíra Dufková, a CSA szóvivője szerdai nyilatkozatában.
Dübörög a világ nagyjainak kereskedelme
Nőtt a G20-ak exportja és importja a tavalyi utolsó negyedévben, folytatva, bár kisebb ütemben, a harmadik negyedévi bővülést, miután az első fél évben jelentős visszaesést jegyeztek fel a koronavírus-járvány hatásaként.
Még drágábban tankolhatunk péntektől
A benzin literje átlagban bruttó 3, a gázolajé 2 forinttal megy feljebb február 26-án.
Egynapos sztrájk kezdődött a Continental makói telephelyén
Az új kollektív szerződésről folyó tárgyalások eredménytelensége miatt 24 órás sztrájkot tartanak a Contitech Fluid Automotive Hungária Kft. makói gyárában szerdán 14 órától.
Türelmetlenül várják a nyitás pillanatát a szállodák
Folyamatosan gyűlnek a foglalások a hazai szállodákban, a SZÉP kártyák is tömve vannak, így rohamra számítanak a belföldi turizmusban.
Zajlik a harmadik hullám: miről volt szó az operatív törzs mai tájékoztatóján?
Oltások, kijárási tilalom, szennyvíz - ez csak néhány téma a mai tájékoztatóról.
Megalakult a Magyar Éghajlatváltozási Tudományos Testületet
Sokszor ellentmondásosnak tűnő, éghajlatváltozással kapcsolatos tudományos eredmények terén segítenek majd az eligazodásban.
Erről jó, ha tudnak a kkv-k: az iparűzési adó felezése automatikusan jár
Az alacsonyabb iparűzési adómérték automatikusan jár a kis- és közepes vállalkozásoknak (kkv), és a március 15-ig fizetendő adóelőleg is felezhető. Ez utóbbihoz mindössze egy nyilatkozat benyújtására van szükség. Ma reggelig az érintett kkv-k csaknem 90 százalékától, mintegy 410 ezer vállalkozástól már be is érkezett a nyilatkozat az adóhivatalhoz - közölte a Pénzügyminisztérium.
Orbán Viktor szerint könnyítésről egyelőre nem lehet beszélni
Új facebookos videóval jelentkezett a miniszterelnök.
Hány nap alatt juthatunk a pénzünkhöz?
Magyarországon javult a fizetési morál, 2020-ban több számlát rendeztek időben, mint 2019-ben - közölte a Bisnode. Tavaly kevesebb cég, kevesebb számlát állított ki az előző évhez képest.
Mozog-e a munkaerőpiac már a magán és az állami egészségügy között?
Vajon hány egészségügyi dolgozó fogja aláírni a március 1-jével életbe lépő új jogviszony miatt a munkaszerződés-tervezetét? Egyelőre csak találgatások vannak, ezért négy magán egészségügyi szolgáltató vezetőjénél arról érdeklődtünk, van-e túljelentkezés-e már náluk az állami szektorból, külföldről is jönnek-e haza orvosok, illetve mire számítanak a Covid-járvány miatti válság miatti kereslet alakulásáról?
Fontos cégének a fenntarthatóság? Még jelentkezhet erre a pályázatra
Meghosszabbított határidővel, március 5-ig várják a vállalkozások jelentkezését a Bridge to Benefits Mesterkurzusra.
Vajon összehasonlíthatjuk az ÖNYP és a nyugdíjbiztosítás TKM értékeit?
2020 márciusától már nem csak a különböző nyugdíjbiztosítások TKM-értékét, hanem az önkéntes nyugdíjpénztárak díjait is könnyen összehasonlíhatjuk. Valljuk be, ez relatíve nagy könnyebbséget jelent, hiszen azok számára is támpontot nyújthat, akik nem annyira jártasak a pénzügyekben.
2020 a lakásépítésekben: mit mutatnak a számok?
Tavaly több mint egyharmaddal csökkent az építési engedélyek száma 2019-hez képest, de majdnem ilyen arányban nőtt az átadott lakásoké – derül ki a KSH 2020-as összegzéséből.
Amíg ön aludt, fontos ügyeket talált a kormány
A veszélyhelyzet idején három ügyet kiemelkedően fontos közérdeknek minősített a kormány: a kézilabda Eb-t, a Dubaji Világkiállításon való részvételünket és a MotoGP rendezési jogának megszerzését gondolják ilyen ügyeknek.
Megemelték a keretet - még több környezetbarát beruházásra lehet pályázni
A Gazdaság-újraindítási Akcióterv részeként a keretösszeg 20 milliárd forintos emeléséről döntöttek a cégek környezetbarát beruházásait támogató pályázatnál - jelentette be Varga Mihály pénzügyminiszter.
Megjelentek a friss magyar koronavírus adatok
Ezúttal 2855 magyarnál mutatták ki a fertőzést.
„Karikó Katalin fejlesztése valóban Nobel-díjra érdemes” – mondja a Pfizer Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója
A 2020-as év a koronavírusról és az ellene folyó küzdelemről szólt, amelynek egyik célszalagját a Pfizer-BioNTech szakította át azzal, hogy a COVID-19 elleni vakcinája a világon elsőként kapott engedélyt a forgalmazásra. Dr. Vereczkei Pétert, a Pfizer magyarországi ügyvezető igazgatóját kérdeztük a nem mindennapi fejlesztésről.
Felborultunk, visszaálltunk, tekerünk
Az elátkozott 2020-as év a hazai munkaerőpiacon is szinte teljes felfordulást hozott. Alig maradt érintetlen terület, a turizmus, a vendéglátás és a szórakoztatóipar pedig gyakorlatilag megszűnt. Hol kerestek embereket tavaly? Hová jelentkeztek a legtöbben? És mi lett azokkal, akiknek az éjszakai élet jelentette a megélhetést? Évértékelő egy leértékelt évről.
Koronavírus: miről volt szó az operatív törzs mai tájékoztatóján?
360 ezer ember beoltása történhet meg ezen a héten – jelentették be az Operatív Törzs keddi tájékoztatóján, ahol továbbra is hatásosnak mondták a kínai vakcinát, és regisztrációra buzdították a lakosság azon részét, amelyik még kivár.
15 milliárdos bukás – Elon Musk vagyona megcsappant
A Tesla és a SpaceX cégek vezetője, Elon Musk vagyona 15 milliárd dollárral csökkent hétfőn a Tesla részvényárfolyamának az esése miatt.
Kkv-k, figyelem! Még néhány napig igényelhető ez az adókedvezmény
Február 25-én, csütörtökön jár le a 4 milliárd forint alatti árbevétellel rendelkező kis- és középvállalkozások iparűzési adókedvezmény igénylési határideje – figyelmeztet a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK). A kamara azt javasolja a budapesti vállalkozóknak, vegyék igénybe a kedvezményt. Ugyanakkor rövidesen 75 millió forint kezdő saját tőkével szolidaritási programot indít a bajba jutott cégek megsegítésére.
Az Istenhegyi Magánklinikába olvadt az egyik magánkórház
Az Istenhegyi Magánklinika megvásárolja a Telki Kórház Kft. 100 százalékát. A Lantos Csaba érdekeltségi körébe tartozó Telki Kórház Kft. működtetése 2021. március 1-jén kerül át a Dr. Kollár Mihály vezette, Dr. Rudas László érdekeltségébe tartozó Istenhegyi Magánklinika Zrt. hatáskörébe.
Mi történik, ha túllépjük a 3 milliós kata-keretet?
Továbbra sem csillapodnak a hullámok a januárban hatályba lépett új kata szabályozás körül, amely a 3 millió forint feletti kifizetések után 40 százalékos adót ró a juttatás kifizetőjére. A Niveus Consulting Group néhány, a gyakorlatban gyakran felmerülő kérdést járt körül.
NAV ellenőrzések: erre utazik idén az adóhatóság
Idén is közzétette ellenőrzési tervét a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), amelyből kiderül, mely területekre fókuszál vizsgálatai során. Továbbra is kiemelt figyelem hárul majd az e-kereskedelmi szektorra, valamint fokozott cél a bujtatott foglalkoztatás feltárása. Az elmúlt évekhez képest újdonság, hogy előtérbe kerül a határon átnyúló adókedvezmény igénylések ellenőrzése is – hívják fel a figyelmet az EY szakértői.
K&H Bank: a számlanyitás is olyan egyszerűvé válik, mint egy szelfi
Néhány perc alatt bárki, bárhonnan, bármikor megnyithatja a bankszámláját, amihez azonnal használható digitális bankkártya is jár, anélkül, hogy bankfiókba kellene mennie, köszönhetően a K&H új fejlesztésének.
Járvány az országban: megjelentek a keddi adatok
1628 magyarnál mutatták ki a fertőzést.
Hiába az 5 százalékos áfa, az új lakást építők a vevőre hárítják a költségek zömét
Ősztől több ezer lakás jelenhet meg az új lakások kínálatában. De ne várjunk országos és mindenkire érvényes csökkenést. A lakásberuházó cégek költségei ugyanis folyamatosan növekednek, így hiába kisebb az áfa, az 5 és a 27 százalék közötti különbséget megeszi a fejlesztői terhek növekedése.