Friss cikkeink

Kiváló ötletekkel indult az ország egyik leginnovatívabb startup versenye
Lezárult az országos Ideathon 4.0 by K&H verseny első fordulója: a hétvégén volt az első győri megmérettetés, amelyen a FoxToy gyerekjátékok cseréjét IT logisztikai módon támogató platformjának pályázata lett a befutó. Az Ideathon 4.0 by K&H célja, hogy a csapatok az innovációra és a fenntarthatóságra fókuszáló bankoláson túli szolgáltatásokra tegyenek javaslatokat.

100 találmány 2021-ből - ezek lettek a legjobbak
Kiadta a TIME magazin azt a 100-as listát, amelyen az idei év legjobb találmányait vonultatják fel.

Ismét meghosszabbította a veszélyhelyzetet a kormány
Egészen jövő júniusig él a hosszabbítás.

Mit tartogat a 2022-es adócsomag a vállalkozásoknak?
Elkészült az őszi adócsomag.

Nem tudják lenyelni az édességgyártók a drágulást
Miközben az igazi árrobbanás csak jövőre várható.

Kiszámolták, hány évig kell dolgozni egy budapesti lakás megvásárlásához
Budapesten 8,5 éves jutó átlagfizetésre volt szükség egy 50 négyzetméteres 35,9 millió forintos ingatlan vásárlásához a második negyedévben, ezzel a vizsgált időszakban a visegrádi országok fővárosai közül a magyar fővárosban lehetett a leggyorsabban lakáshoz jutni - közölte az ingatlan.com.

Tombol a járvány: rengeteg az új fertőzött idehaza
Egy nap alatt 12 637 új fertőzöttet igazoltak és meghalt 176 beteg. Soha nem regisztráltak még ilyen számban új fertőzötteket.

Lesz ajándék? Sok magyar örülhet a cégek év végi terveinek
A Magyar Utalvány Zrt. októberi online kutatása szerint a hazai cégek 58 százaléka tervez adni év végén valamilyen eseti juttatást a munkavállalóinak. A legnépszerűbb juttatási forma a bónusz, a tárgyi ajándék és az utalvány.

Hogyan hangolódnak ügyfeleikre a sikeres vállalatok?
Magasfokú digitalizáltság, a társadalmi ügyek iránti fogékonyság és a fogyasztói hűség elnyerését mindennél előbbre soroló vállalati kultúra – az idei KPMG Global Customer Experience Excellence kutatás szerint ezek jellemzik a sikeres vállalatok fogyasztói elégedettség stratégiáját. Az egyszerű, gyors, de empatikus kiszolgálás alap, de nem árt szem előtt tartani azt sem, hogy a vásárlók csaknem kétharmada hajlandó többet fizetni egy tisztességesnek, felelősségteljesnek érzett vállalatnak.

Kgfb: drága mulatság az autósoknak, ha ez hiányzik
Jövőre átlagosan hét százalékkal kell többet fizetnie azoknak, akikről kiderül, hogy érvényes kötelező gépjármű felelősségbiztosítási szerződés (kgfb) nélkül vesznek részt a közúti forgalomban.
Ez a partnerség sok cégnek segíthet majd
Egymást erősítő stratégiai partnerséget köt az MFB Csoporthoz tartozó Hiventures Kockázati tőkealap-kezelő és az IFKA Közhasznú Nonprofit Kft. azért, hogy minél több vállalkozás számára legyen biztosított a Magyar Multi Programban valós sikeres pályázáshoz szükséges önerő.
Gulyás Gergely megerősítette: emiatt nem kell aggódnia senkinek
Van elég vakcina, akár arra is, hogyha minden oltakozó Pfizert kér – derült ki a miniszter meghallgatásából.
Jön a karácsony: rossz hírt közöltek a magyarokkal
Kiskarácsony, nagykarácsony, drágul a karácsonyfám.
Szép eredmény: nem akármilyen ranglistára került Magyarország
Magyarország idén bekerült a megújuló energia befektetések szempontjából legvonzóbb 40 ország közé. Az EY globális rangsorán elért hazai eredményhez nagyban hozzájárult a napelemes rendszerek állami támogatása. A nemzetközi tanácsadó cég tanulmánya szerint a hálózatok fejlesztése mellett a szénalapú energiatermelés kiváltása is elengedhetetlen a karbonkibocsátás csökkentéséhez és az uniós célok eléréséhez.
Stratégiai gondolkodás és rugalmasság a változó körülmények között
Gyorsaság és kényelem: megrendelésüket 3 órán belül átvehetik a vásárlók a dm-ben
Koronavírus: van, ahol már óvodásokat is beoltanak
Izrael megkezdte az 5 évesnél idősebb gyerekek beoltását a koronavírus ellen - jelentette a Jediót Ahronót című újság hírportálja, a ynet kedden.
Lízingkörkép: hogy áll most a hazai piac?
Növekedett a magyar lízingpiac az idén: a harmadik negyedév végén a finanszírozott összeg 512 milliárd forintra emelkedett, azaz 14,5 százalékkal nőtt. A bővülés azonban elsősorban az eszközök, köztük a járművek drágulásával magyarázható, az új szerződések száma ugyanis mindössze 1 százalékkal emelkedett - közölte a Magyar Lízingszövetség.
Fontos bejelentést tett a Lidl – ennek sokan örülni fognak
A cég elkötelezte magát a magyar húsok mellett.
Beindult az oltakozás, de a negyedik hullám tovább hízik
Jól indult az oltási akcióhét, közel 131 ezren oltatták be magukat, és ebből 18,5 ezren először. Van viszont 6518 új fertőzött és újabb 171 halott.
Beindult a járvány utáni söprögetés a cégvilágban
Ezt az is mutatja, hogy 4300 induló kényszertörlés volt 1 hónap alatt. A kényszertörlési eljárások újraindulásával rekordmagasságokba kerültek a megszüntetésre irányuló eljárások októberben Magyarországon.
Melyik a leghatásosabb koronavírus-vakcina?
Igen, az oltások nagyon nagy százalékban megvédenek a koronavírus okozta súlyos tünetektől és a halálos szövődményektől. De mostanra az is kiderült, hogy hosszú távon, illetve a Delta-variánssal szemben ez a védelem csökken, márpedig vakcinánként eltérő mértékben. A kutatási adatok alapján kimondható, hogy hosszabb távon a Moderna oltása biztosítja a legnagyobb védelmet, még a korábban nagyjából ugyanolyannak gondolt Pfizert is egyértelműen maga mögé utasítva.
Erős kijelentés érkezett Németországból
A német szövetségi egészségügyi miniszter beszélt a járványról.
Oltás, negatív teszt – így szigorodtak a beutazási szabályok a szomszédunkban
Ausztriába csak az oltottak, a koronavírus-betegségen fél éven belül átesettek és az érvényes negatív PCR-teszttel rendelkezők utazhatnak be - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) a police.hu oldalon hétfőn, amelyet az MTI szemlézett.
Pletykák sorát indította el a Mol
A benzinárak befagyasztása miatt a töltőállomások üzemeltetői komoly veszteséget szenvedhetnek el. Éppen ezért indított el pletykákat, hogy a felfüggesztésre kerülő egységek üzemeltetésére jelentkezett a Mol.
Az ország legnagyobb gyógyszerfejlesztési szerződését kötötte meg egy magyar startup
A Motorpharma Kft. Magyarország legnagyobb, nagyjából százmillió dolláros gyógyszerfejlesztési szerződését kötötte az Aditum Bio amerikai tőketársasággal a krónikus izomgörcsök kezelésére szolgáló, MPH-220 gyógyszerjelölt projektre - közölte a Motorpharma az MTI-vel.
Az online térbe is követni kell a vevőt
Nagyságrendileg 50-70 ezer új vevő jelent meg az online térben az év eleje óta. Ezzel párhuzamosan csökken a személyes értékesítés – és így például az impulzusvásárlás jelentősége is. Minden egyes új online vásárló azonban számtalan többletfeladatot jelent a vállalkozásoknak, amire legtöbbjük digitálisan nincs felkészülve. Azonban számukra is van segítség, a Modern Vállalkozások Programja.
Soha nem volt még ilyen gyenge a forint
A magyar fizetőeszköz hétfőn 370 feletti szinten is járt az euróval szemben.
A céges ingatlanügyleteknél is kötelező a pénzmosásgyanús esetek jelentése
Négy éve él a rendelet, miszerint jelenteni kell a pénzmosásgyanús eseteket az ingatlanközvetítőknek is. Egyelőre nem tudjuk, hogy voltak-e ilyen esetek.
Kiderült, miért nem merik meglépni a cégek a kötelező oltást
Megosztottak a vállalatok az oltási kötelezettség kérdésében: a HR vezetők harmada szeretné bevezetni, de mégis a cégek kilenc százaléka tette csak kötelezővé - derül ki a HR-Evolution által készített piaci körképből. A bizonytalan helyzet, a döntés halogatása a legrosszabb választás, folyamatos kommunikációra van szükség a munkatársakkal és a partnerekkel.
Hol a legjobb dolgozni? Ezek a leginkább szerethető munkahelyek
Ötödik alkalommal hirdette meg a DreamJo.bs a Szerethető Munkahelyek díjat, ahol idén is azokat a cégeket jutalmazták, amelyeket a szavazók a legvonzóbbnak találtak.
Koronavírus: durva magyar számokat hozott a hétvége
Kijöttek a hétvégi összesített adatok.
Egyre borúlátóbbak az emberek – a cégek optimisták
A vállalkozások optimizmusa 2,5 éves csúcson, míg a fogyasztói várakozások nagyot romlottak - derült ki a GKI konjunktúraindexéből.
A minimálbér-emelés kirúgással is jár? Nagyvállalatok mondták el terveiket
A minimálbér és a garantált bérminimum januárban életbe lépő emelése miatt növekedő bérköltségek ellenére nem terveznek létszámleépítést a magyar nagyvállalatok, inkább máshogy gazdálkodják ki a pluszköltséget - írta hétfői számában a Világgazdaság a saját körkérdésére adott válaszok alapján, és amelyet az MTI szemlézett.
Drágulás és szigorúbb ellenőrzések jönnek a transzferár-szabályozásban
Sosem tapasztalt bizonytalanság uralkodik a vállalatok körében a transzferárazás területén a nemzetközi adózásban bevezetett reformok és a koronavírus-járvány nyomán átalakuló üzleti működés miatt – derül ki az EY legfrissebb, csaknem 1000 adóvezető megkérdezésével készült globális felméréséből. A terület hazánkban is kiemelt fontosságúvá vált, hiszen a Pénzügyminisztérium külön főosztályt állított fel az adóügyi, konkrét cégeket érintő nemzetközi koordinációra. A döntéshozók többsége költségemelkedésre és egyre szigorúbb hatósági ellenőrzésekre is számít a kapcsolt vállalkozások közötti árazásnál.
A toborzásban is előszeretettel használják a mesterséges intelligenciát
Adatokra és tanulási folyamatra épülő algoritmusok az életünk egyre több területén, egyre jelentősebb mértékben vannak jelen, és ez alól munkaerőpiac sem kivétel. A digitalizációt jelentősen felgyorsította a koronavírus, amely a munkakeresőket és a HR szakemberek munkáját is intenzíven terelte az online platformok felé. Az interneten elérhető szakmai oldalakon halmozódó nagy mennyiségű adat pedig minden korábbinál nagyobb teret biztosít mesterséges intelligencia alkalmazására. Milyen szerepe lehet az MI-nek a toborzásban és milyen dilemmákat vet fel a használata?
Megugrottak a számok: itt már az ötödik hullámmal küzdenek
Franciaországban a koronavírus-járvány ötödik hullámában hirtelen emelkedik a napi esetszám, a kormányzat azonban továbbra is bizakodó: a magas átoltottságnak köszönhetően nem számít a súlyos esetek és az elhalálozások számának jelentős növekedésére.
Égető kérdés: fizet a biztosító Covidra?
A koronavírus nem szerepel az életbiztosítások kizárásai között, ezért, ha valakinek van ilyen szerződése, akkor számíthat juttatásra.
Visszaszorított csalások: hogyan működik a fordított áfa-adózás?
A hulladékkereskedelemben, az építőiparban, a mezőgazdaságban és számos további területen működik sikeresen a fordított adózás, amelyet Magyarországon 15 éve vezettek be. A lépésnek köszönhetően jelentősen csökkentek a jogtalan áfa-visszaigénylések. A napokban jelentette be a Pénzügyminisztérium, hogy a gabonafélék értékesítése esetében továbbra is marad a fordított áfafizetés – derül ki Dr. Bákonyi László adójogi szakjogász elemzéséből.
Két fontos adat is érkezik a jövő héten
A jövő héten érkezik a részletes tájékoztató az államháztartás október végi helyzetéről, valamint a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) publikálja a harmadik negyedévi beruházási adatokat.
Újabb részletek derültek ki a harmadik oltás hatékonyságáról
A harmadik, megerősítő oltás nem csupán helyreállítja az új típusú koronavírus okozta Covid-19 elleni védelmet, hanem jelentősen meg is erősíti az immunválaszt, a szervezet védekező rendszerét - mondta BioNTech a német vállalat egyik alapítója egy vasárnapi interjúban.
Ezért marad el a legtöbb rendezvény
Az élő rendezvények voltak a legelsők, amelyeket lenullázott a járvány. Egyik napról a másikra állították le a rendezvényeket, ezzel együtt egy csapásra szűnt meg több ezer, ezek lebonyolításán dolgozó szakember munkája is. A hónapokig elhúzódó bizonytalanság és a segítség elmaradása miatt pedig sokan arra kényszerültek, hogy a szakmájukat másra cserélve új megélhetési lehetőségek után nézzenek. És noha ismét lehetnek élő események, a hirtelen jött rendezvénytömegre nincsen megfelelő létszámú szakembergárda. A Magyar Turisztikai Program Alapítvány ezekre a problémákra keresi a megoldást a következő Rendezvény MeetUp-on.
Már külföldön terjeszkedik a budapesti gasztro startup
A világ talán leginnovatívabb étteremlánca egyre több országban tárja ki kapuit az élményekre éhes vendégek számára: a magyar főváros mellett már Bécsben és Pozsonyban is megnyíltak a budapesti gasztro startup, a Makery különleges DIY éttermei.
Megbízhatunk-e a távozó munkavállalókban?
Egy kutatás szerint a kilépő vagy elbocsátott munkavállalók közel fele titokban letölt, elment, továbbküld vagy kiszivárogtat munkával kapcsolatos dokumentumokat, mielőtt elhagyja régi munkahelyét. Ennek részben az is az oka, hogy becslések szerint az irodai dolgozók 72 százaléka tévesen úgy gondolja, hogy a munkahelyükön általuk létrehozott adatok az övék. Az ESET kiberbiztonsággal foglalkozó szakértői szerint a járványra adott intézkedések – az ellátási láncok és partnerségek kiterjesztése, valamint a távmunka és a felhő-infrastruktúra bevezetése – minden korábbinál kiszolgáltatottabbá tették a cégeket a külső és belső fenyegetésekkel szemben.
Minden harmadik magyar cég megérezte a koronavírust
Kénytelenek voltak átalakítani a működésüket az Epson országos felmérésében részt vevő vállalkozások, kétharmaduk számára minimális kihívást jelentett átállni az otthoni munkavégzésre. A rugalmasság felértékelődött és a mindennapi működés része lett.
Müller Cecília mindenkitől kér valamit és közölt egy rossz hírt is
Az országos tisztifőorvos mindenkit arra kér, hogy vegye fel a harmadik oltást is, mert a koronavírus újabb változatainak a megjelenése miatt a szervezetnek többlet antigénhatásra van szüksége.
Versenyjogba ütközhet a „zöld” magatartás
A vásárlói döntésekben egyre nagyobb szerepet játszanak a környezetvédelmi szempontok, ezért a cégek is igyekeznek hangsúlyozni környezettudatosságukat. A vállalat zöld imázsának népszerűsítésekor azonban nagy óvatosságra van szükség, mert a fogyasztók megtévesztése, a nem bizonyítható állítások következménye a jövőben – cégmérettől függően – akár több tíz- vagy százmilliós büntetés is lehet – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A társaságok versenykorlátozó együttműködését vagy a domináns piaci magatartását viszont akár indokolhatják is környezetvédelmi megfontolások.
Új bajnokot avatott Pest megye: ezek a legdrágább utcák
Az agglomeráció legolcsóbb és legdrágább utcái között 2020-ban több mint 16-szoros árkülönbség volt. A top 10-ben a budaörsi lakóingatlanok vannak fölényben, de Dunakeszi, Szentendre és Biatorbágy egy-egy utcája is felkerült a listára.
Öt szakma, amely 2022-ben is biztos megélhetést kínál
Mindig vannak felkapott, divatos szakmák, és mindig vannak olyanok, amelyek méltatlanul alulértékeltek. Talán nem is gondolnánk, mely szakképesítésekkel kereshetünk ma jól úgy, hogy a betöltendő pozíciókért ráadásul nem állnak sorba a jelentkezők.