Friss cikkeink

Óriási terhelést jelent a palackozott víz a környezetnek
A műanyag palackokban forgalmazott drága ásványvízzel felesleges terhelni környezetünket.

450 ezer kiadvány segíti a diákok pénzügyi nevelését
176 ezer példányban érkeztek meg a magyar középiskolákba a pénzügyi tudatosság fejlesztését támogató matematika és történelem példatárak. Emellett 280 ezer példányt rendeltek az iskolák az alapvető pénzügyi és gazdálkodási ismereteket tartalmazó tankönyvekből és a pénzügyi fejezetekkel kiegészített munkafüzetekből. A Pénziránytű Alapítvány tananyagai idén is ingyenesen jutottak el az iskolákba.

Hogyan használjuk biztonságosan az elektromos rollert?
Praktikus közlekedési eszköz, ha betartjuk a szabályokat.
Fokozatosan növekvő népszerűségnek örvend az elektromos roller, mint olcsó és gyors közlekedési eszköz. Szemben a tömegközlekedéssel, a motoros rollerrel nem kell alkalmazkodnunk a menetrendekhez, az autóhoz viszonyítva pedig sokat spórolhatunk a benzinköltségeken. Ahhoz viszont, hogy biztonságos és problémamentes legyen az utunk, fontos bizonyos szabályok betartása is.

Évtizedes drágulás jöhet: felszisszenhet az euróövezet
Egy évtizede a legmagasabb infláció alakulhat ki augusztusban az euróövezetben az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat előzetes adatokon alapuló keddi jelentése alapján.

Öröklés: kényes kérdést válaszol meg ez a fontos szolgáltatás
Az öröklési eljárás és a végrendeletek kezelése gyakran hosszas, lelkileg és fizikailag egyaránt megterhelő és időigényes procedúra.

Döntött a Nike: pihenni küldik a kimerült dolgozókat
Mentális egészségügyi pihenőre küldi dolgozóit oregoni központjában a Nike.

Rengeteg pénzt költöttek a cégek gépekre
Ennek köszönhetően felpörögtek a beruházások a második negyedévben.

Koronavírus az országban: mit mutatnak a keddi számok?
Egy nap alatt 110 új fertőzöttet igazoltak.

Mennyit keresnek a magyarok? Kijöttek a KSH-adatok
Júniusban a bruttó és a kedvezmények nélkül számított nettó átlagkereset egyaránt 3,5 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz viszonyítva.

Kiadja a lakását? Így kell utána adózni
A kiadó ingatlanok piacának csúcsszezonja augusztusra és szeptemberre esik, évek óta ilyenkor keresnek a legtöbben bérelhető házat, lakást. A felsőoktatási tanév kezdetével lassan elfogynak a kiadó albérletek, ezért nem árt tisztázni a hosszútávú lakáskiadás szabályait.
Túl sok készpénz van a magyaroknál
A Magyar Bankszövetség szerint csökkenteni kellene a forgalomban lévő készpénzállományt.
Meglehet, soha nem lesz vége a Baumag-ügynek
A károsultak a legjobb esetben is csak a töredékét kaphatják vissza az elbukott pénzüknek, de pontosan nem tudni, mikor.
Karantén, PCR-teszt: milyen intézkedéseket hozhatnak a munkáltatók?
Jelenleg nem kell karanténba vonulnia a külföldi nyaralást választóknak, azonban a munkáltató dönthet arról, hogy engedélyezi-e a közvetlen visszatérést a munkahelyre az utazás után. Fontos tudnivaló, hogy amennyiben csak türelmi időszak után vehetik fel a munkavállalók a munkát, akkor erre az időre alapbér jár a dolgozóknak, ha pedig PCR-tesztet ír elő a munkáltató a visszatérés feltételeként, annak költségeit is neki kell viselni - hívják fel a figyelmet a Réti, Várszegi és Társai Ügyvédi Iroda PwC Legal szakértő ügyvédei.
Olimpia után: beszélgetés Szalay-Berzeviczy Attilával
Lapcsaládunk online rendezvényének következő vendége a Magyar Olimpiai Bizottság elnöki főtanácsadója, a BOM a Magyar Sportért Alapítvány kuratóriumának elnöke, az ismert közgazdász és tőkepiaci szakember lesz.
Ahol a teniszütők zenéltek
A Közéleti személyek csapata nyerte vasárnap a tenisz szerelmeseinek Csók Tenisz! csapatversenyét. A győztes csapatban volt többek között zenész, színész, TV riporter, szinkronrendező, ahogy ügyvédek is. A tornán második lett a Kormány, míg az Üzletemberek csapat az Ellenzéket megelőzve végzett a harmadik helyen.
Harmadjára nyitják meg a programot – 100 milliárd forintra pályázhatnak a vállalkozások
Minden eddiginél több forrást szánunk a Magyar Multi Programra, hogy az ígéretes hazai vállalkozásokat hozzásegítsük a nagyvállalattá váláshoz – jelentette be György László gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkár.
Indul a véleményezés – novemberben megnyitja a pénzcsapot a kormány
Most van társadalmi véleményezésen az a pályázat, amely sokakat érdekelhet majd.
Változékony hangulat: volt már ennél optimistább Európa
Az előzetesnél nagyobb mértékben csökkent az Európai Bizottság euróövezeti gazdasági hangulatindexének augusztusi végleges értéke az előző havi csúcsról. Az uniós hangulatindex is csökkent, a magyarországi pedig emelkedett augusztusban.
Fájni fog a szeptember elseje az autósoknak
Minkét üzemanyag árán emel a Mol.
Generációváltás: a családi cégek számára nem alternatíva az eladás?
A családi vállalkozások tulajdonosainak 81 százaléka a tulajdonlás megtartásával szeretné végrehajtani a generációváltást – derül ki a Moore Hungary és az Opten közös felméréséből. A cég megfelelő feltételek melletti értékesítését mindössze a tulajdonosok 14 százaléka tartja a legjobb opciónak.
Javaslatot tett a GVH – állami ösztönzők jöhetnek ezen a piacon?
Versenyfelügyeleti eljárás indítására nem látott okot a kerámia-falazóelemek hazai piacán a Gazdasági Versenyhivatal, ugyanakkor állami ösztönzőket javasolt a kormánynak a hazai gyártás bővítésére - tájékoztatta a GVH gyorsított ágazati vizsgálata alapján készített jelentéstervezetetének főbb megállapításairól.
Komoly lehetőség a cégeknek a hatékony és fenntartható működéshez
Beszállítói szerződések dőlhetnek el a mérőeszközök meglétén. Hosszabb távon csak az energiahatékonyságra ügyelő vállalatok csatlakozhatnak az ellátási láncokhoz. Az innovatív cégek lehetőséget, a lemaradók újabb terhet látnak az új szabályozásban.
Hétvégi koronavírus-adatok: 500-nál is több új beteget találtak
Az elmúlt három napban 521 új fertőzöttet igazoltak.
Mindenki a netről rendel: új kihívás elé állította a járvány a csomagszállítókat
Az online vásárlási lavina hatására a csomagküldő szolgáltatások egy hirtelen megugró, majd viszonylag állandósuló csúcsidőszakkal szembesültek a tavalyi év elején. A kiugró ciklusokat a korábban bevett gyakorlat ellenére is csak megfelelően fejlett informatikai infrastruktúrával lehetett ellátni. A felhőmegoldások, az automatizáció, a micro-zoning eljárás, illetve a track-and-trace felületek segítettek abban, hogy a megnövekedett vásárlói igények ellenére kevesebb reklamáció és telefonos megkeresés érkezzen az ügyfélszolgálatra.
Sebességbe kapcsolt a lakásbérleti piac
A januári mélypont után jó hír a bérbeadóknak, hogy a lakóingatlan bérleti díjak országos szinten több hónapja stabilan növekednek. A nyár vége hagyományosan is a lakásbérleti piac főszezonja, így a júliusban regisztrált, a korábbi időszaknál meredekebb áremelkedés nem teljesen meglepő, azonban kérdéses, hogy meddig tarthat még a növekedés, visszatérhetnek-e a járvány előtti, kiugróan magas bérleti díjak vagy megtorpan a növekedés. Az OTP Ingatlanpont szakértője a bérleti díjak emelkedésének hátterét és a jövő kilátásait vizsgálta.
Mennyi pénzt buktak a fiatalok a járvány miatt?
Az idén javult a fiatalok anyagi helyzete a bevételeket nézve 2020 márciusához képest, azonban még mindig sokan vannak, akik kénytelenek kevesebbel beérni a járvány miatt – derül ki a K&H ifjúsági indexéből. A 19-29 éveseknek a 19 százaléka az idei második negyedévben már a bevételek növekedéséről számolt be, 40 százalékuk azonban csökkenést könyvelhetett el. A bevételcsökkenésről beszámoló fiatalok körében a nőket érzékenyebben érintette a járvány, ők 50 ezer forintról voltak kénytelenek lemondani, míg a férfiak átlagosan 39 ezer forintos mínuszról számoltak be.
Még mindig megéri MÁP Pluszba fektetni a Babavárót?
Biztosan sok fiatal párnak eszébe jutott, hogy a Babaváró hitel befektetési célokra is használható. A kamatok emelkedése azonban rontja a helyzetet, hiszen minél drágább a hitel, annál alacsonyabb a befektetők nyeresége. A Bankmonitor szakértői kiszámolták, lehet-e még nyerni a babaváró és az állampapír kombinálásával.
Egyre több kihívással szembesülnek a cégek
Stratégiai prioritás a külső partnerekkel kapcsolatos kockázatok kezelése a pénzügyi szolgáltatók több mint háromnegyede számára. Egyebek mellett ezt állapította meg a KPMG Third Party Risk Management (TPRM) Outlook 2021 második negyedévében készült kutatása.
Ezek a legsúlyosabb kihágások a magyar autósok szerint
Az ittas vezetés, a büntetőfékezés és a piroson áthajtás a három legfőbb szabálysértés, amelyet a magyar autósok a legveszélyesebbnek tartanak – derül ki a Magyar Suzuki reprezentatív kutatásából. Bár látjuk a veszélyforrásokat, döntéseinket mégsem mindig a szabályok vezetik, saját képességeink és a járművünk állapota alapján akár kockáztatunk is.
Sűrű hét vár ránk
Több statisztikai adat is megjelenik a következő héten, köztük a GDP és a beruházások második negyedévi, valamint a kiskereskedelem júliusi mutatói.
Költözés egy új munka miatt: mennyire lettek mobilisak a magyarok?
A munkavállalók 35 százaléka kész új belföldi lakhelyre is költözni egy megfelelő állásajánlat esetén – derült ki a Trenkwalder új Mobilitási Indexéből. Az alkalmazottak a jelenlegi helyzetükkel mérsékelten elégedettek: munka- és megélhetési körülményeiket bemutató Elégedettségi Index értéke országos átlagban 6,4 volt az 1-10 közötti értékelési skálán.
Meglepő eredményt hozott egy klímaváltozásról szóló kutatás
A magyarok többsége úgy véli, hogy a klímaváltozás hatással lesz a következő generáció életére. Bár a fiatalok tisztában vannak vele, hogyan lehetne zöldebben élni, kevesen vállalják az ezzel járó változtatást a saját életükben. Az autózást 100 megkérdezettből csak 4 hajlandó nélkülözni, viszont a húsevésről minden tizedik ember lemondana – derül ki egy friss online kutatásból.
Így spórolnak a telefonszámlán a magyarok
Elsősorban online hívásokkal és üzenetekkel igyekeznek csökkenteni a mobilhasználati költségeiket a magyarok: közel felük részesíti előnyben a csevegőapplikációkat a hagyományos mobilhívásokkal szemben, több mint harmaduk pedig inkább például e-mail-eket küld SMS-helyett – derül ki a transzparens mobilcsomag-összehasonlítással foglalkozó BillKiller friss reprezentatív kutatásából. Az úgynevezett internetes hangtovábbítási eljárással (VoIP) működő applikációk (Messenger, Viber, Skype stb.) használata Magyarországon jellemzőbb, mint számos EU-tagállamban; a népszerűségnek az életkor sem szab határt: a 60 év felettiek több mint fele spórol ilyen módon.
Zseniális módszerrel támadnak a kiberbűnözők
„Persze, hogy tudtam... csak nem sejtettem!” – A vírusterjesztő kiberbűnözők egy már-már zseniális módszert találtak arra, hogyan juttassák el a fertőző vagy adathalász linkjeiket a potenciális áldozatok készülékeire.
Ráéreztek a magyarok az online vásárlás ízére
Másfél évvel a koronavírus megjelenése után eldőlni látszik a kérdés: 2021 év első hat hónapjának eredményei alapján úgy tűnik, hogy a járvány hatására tavaly hirtelen hatalmasat bővülő online kiskereskedelem meg tudta tartani a lendületét, ráadásul a növekedés motorja továbbra is a rendelési gyakoriság növekedése – derül ki az Árukereső.hu és a GKI Digital legfrissebb Online Kiskereskedelmi Index jelentéséből.
Nagyon sokba kerülhet, ha bajunk lesz a nyaraláson
Az UNION statisztikái szerint 2019 nyarán átlagosan több mint 150 ezer forintba került a biztosítónak egy-egy utasbiztosítással rendelkező károsult ellátása, ráadásul az elmúlt két évben tovább romlott a helyzet.
Rocker és ékszer együtt? Naná!
Attól, hogy a keményebb rockot vagy épp a lazább, lendületesebb rockabillyt szereted, nem kell lemondani az ékszerekről. Teljesen természetes, hogy nem tudsz magadon elképzelni klasszikus arany vagy ezüst ékszereket, de a jó hír, hogy nem is kell ezt viselned. Ma már akkor is lehetsz jól öltözött és stílusos, ha a hagyományostól eltérő stílusod van!
A RockStore.hu jóvolátból olyan karkötő-kollekció áll a rendelkezésedre, amely biztosan tökéletesen illik majd a stílusodhoz!
Kitolták a határidőt – még lehet jelentkezni "Az Év Felelős Foglalkoztatója" pályázatra
Idén már hatodik alkalommal hirdetik meg a pályázatot.
A gazdagok még gazdagabbak lettek a járvány alatt
Bár a járvány sújtotta 2020-as évben 100 milliárd forinttal csökkent Magyarország 100 leggazdagabb vállalkozójának összvagyona, ebben az évben akár több, mint 15 százalékos növekedésnek örülhetnek majd. Az elmúlt 3 évben elképesztő vagyonkoncentráció kezdődött a legtehetősebbek körében, a piramis csúcsán lévő 100 millió forint feletti állományú privátbanki számlák például csaknem kétszer annyi pénzzel rendelkeznek, mint 2017-ben.
Hiába olcsóbb Dubaj, az emberek a magyar tengert választották – mi lett az ingatlanárakkal?
Már-már ott tartunk, hogy külföldre olcsóbb elutazni egy hétre, mint a Balatonra, de a koronavírus-járvány okozta egészségügyi kockázatok miatt mégis sokan választották ezen a nyáron is a belföldi nyaralást. Mindez az ingatlanpiacra is érezhető hatással van, a jó fekvésű nyaralókat ugyanis pillanatok alatt elkapkodják akár egymillió forint feletti négyzetméteráron is. Gadanecz Zoltán, a GDN Ingatlanhálózat alapító-tulajdonosa úgy látja, ugyan augusztus elején beütött az ilyenkor megszokott megtorpanás, de az elkövetkező hónapokban nem számít komolyabb visszaesésre.
Szijjártó Péter elárulta, mi pörgetheti fel a magyar gazdaságot
Beruházásokra van szükség ahhoz, hogy év végére létrejöjjön az 5,5 százalékos gazdasági növekedés Magyarországon, a kormány napi szinten azon dolgozik, hogy ezt a célt elérje - mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a Tihanyban zajló Tranzit című közéleti évadnyitó rendezvényen.
Fontos változást jelentett be két légitársaság a repülőjegyekkel kapcsolatban
Jövő év március végéig ingyen módosíthatók az Air France és a KLM repülőjegyei.
Leáll a kecskeméti Mercedes-gyár
A félvezető áramkör alkatrészek hiánya miatt a Daimler leállítja a termelést a jövő héten számos Mercedes-Benz üzemében, közöttük Kecskeméten is.
Digitalizáció: óriási különbség van a magyar cégek között
A vállalatok 36 százaléka fontosnak tartja a digitális fejlesztéseket, míg 45 százalékuknak ez nem lényeges – áll a K&H innovációs indexéhez készült felmérésben. A vállalatméret pedig befolyásolja a digitális transzformációt, a fejlesztésekhez való hozzáállást: a legkisebb cégek törekednek erre a leginkább.
Koronavírus: stabilan közelítünk a napi 200 beteg felé
Egészen pontosan 189 új fertőzöttet igazoltak, tegnap 180-at.
Hány magyarnak nincs munkája? Kijöttek a friss adatok
3,9 százalékos volt a munkanélküliség júliusban.
Sok vállalkozás nem alkalmazza a tavaszal életebe lépett szabályozást
A tavaly megújított energiahatékonysági címkéket március elejétől az üzletekben is ki kell helyezni.
Hogyan hatott a céges bónuszokra a járvány?
A munkavállalók 44 százaléka kap valamilyen bónuszt, jutalmat, jutalékot a fizetése mellett, amelynek mértékét az esetek többségében (62 százalék) a teljesítményüktől teszik függővé a munkáltatók. A foglalkoztatottak körében a béren kívüli juttatás legnépszerűbb formája továbbra is a SZÉP-kártya, a válaszadók 37 százaléka preferálja ezt a megoldást.