Friss cikkeink
Rengeteg ember kényszerül munkát váltani - hol ütött a legnagyobbat a járvány?
A koronavírus-járvány az egész világon hatalmas változásokat idézett elő a munkaerőpiacon 2020-ban, a vállalatoknak ugyanis rendkívül gyorsan kellett alkalmazkodniuk a megváltozott munkafeltételekhez és a fizikai távolságtartás új szabályaihoz. A McKinsey Global Institute legújabb tanulmánya arra a kérdésre kereste a választ, melyek lesznek a pandémiának a munka világára kifejtett hosszú távú hatásai.
Nem sok oka van a boldogságra a légitársaságoknak
Két légitársaság negyedéves beszámolója is megérkezett.
Rossz hírt közölt Müller Cecília a mai operatív törzsön
Elkezdődött a harmadik hullám. Ezt az országos tisztifőorvos mondta a mai sajtótájékoztatón.
Elárasztották a kóklerek az építőipart
Hatalmas az érdeklődés a kormány által január elején bevezetett otthonfelújítási program iránt. A hirtelen megnövekedett kereslet hatására a legjobb szakemberek sokszor már csak az év második felére tudják vállalni a megrendeléseket, miközben rengeteg önjelölt amatőr indít vállalkozást annak reményében, hogy hirtelen nagy összegeket kereshet. Őrfalvy Árpád ablakszakértő szerint a kivitelezőt érdemes ajánlás útján kiválasztani, de ha ez nem lehetséges, hallgassuk meg több szakember véleményét is a helyszínen, valamint nézzünk utána a cég hátterének.
Varga Mihály: a NAV kiállta a válságtesztet
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal kimagaslóan teljesített a jelenlegi nehéz helyzetben is, a munkatársak kiemelkedő szakmai tudással és elkötelezettséggel, kitartóan végezték munkájukat - jelentette ki a pénzügyminiszter a NAV 2020-ról szóló csütörtöki online évértékelőre küldött videoüzenetében.
Óriásit buktak a budapesti boltok
De az egy főre jutó költekezésben így is maradtak az élen. Decemberben 15 százalékot, 2020 egészében 10 százalékot zuhant a fővárosi boltokban a költekezés. A boltos világ jókora területi különbségekkel vészelte át a járványhullámokat. Győr, Bács, Zala, Csongrád is nagyobbat bukott. Szabolcs, Jász-Nagykun és Nógrád viszont növekedést hoztak, a legnagyobbakat. Novemberben és decemberben az egy főre jutó költekezés ollója Budapest és Nógrád között 52 ezer forint volt.
Kevesebb volt a munkahelyi baleset tavaly - nem csak azért, mert sokan otthonról dolgoztak
A munkakörülmények javulását jelzi, hogy a munkabalesetek száma az egy évvel korábbihoz képest 15 százalékkal, a halálosaké pedig még nagyobb mértékben, 23 százalékkal csökkent tavaly Magyarországon – mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára.
Százmilliós csalás - lebuktak a trükköző vállalkozók
Vádat emeltek egy őrző-védő szolgáltatást nyújtó szegedi vállalkozó és társa ellen, mert fiktív számlák felhasználásával csaknem 200 millió forint forgalmi adó befizetését kerülték el 2014-ben - tájékoztatta a Csongrád-Csanád Megyei Főügyészség szóvivője az MTI-t.
Rossz hír: megnőtt a koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon
Hosszú ideje nem ugrott meg ilyen mértékben az aktív koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon. Egy nap alatt majdnem 1400 fővel lettek többen.
Kézbe vették a helyzetet a járvány alatt: hogy várják a jövőt a cégvezetők?
Világszerte gyorsan maguk mögött hagyták a járvány kirobbanása utáni válságüzemmódot a vállalatok – legalábbis ez derül ki a Mazars által készített reprezentatív, globális felmérésből.
Csökkenő, de még jó hozammal lehet irodaházat venni
Még mindig kelendőek az irodaházak Magyarországon és a közép-európai térségben. Kisebb a hozam, mint pár éve, de továbbra is ez az első számú eszköz az üzleti ingatlanok piacán.
Új programmal küzd a járványok ellen az EU
Az Európai Unió új program létrehozásával gyorsítja fel a koronavírus-járvány elleni védekezést - jelentette be az Európai Bizottság elnöke.
Óriási bukóval zárt a patinás szállodalánc
Elsősorban a koronavírus-járvány miatt bekövetkezett bevételzuhanás következtében komoly mínuszban zárta a tavalyi utolsó negyedévet a Hilton Worldwide Holdings.
A járvány miatt spórolásba fogtak az emberek - és a magyarok?
Bár az emberek többségének csökkentek a megtakarításai a recesszió óta, mégis, a hazai fogyasztók egy része többet tud félretenni, mivel csökkentek a kiadásai, derült ki az Intrum felméréséből. Európában sokan számoltak be ugyanerről, a legtöbben váratlan költségek miatt tesznek félre, de meglepően sokan spórolnak utazásra is.
Szijjártó Péter tárgyalt – növényolajgyár is épül magyar befektetésből
Magyar-üzbég üzleti fórumot tartottak, a miniszter itt tette tiszteletét, és az üzbég miniszterelnök-helyettessel is tárgyalt.
Újabb vakcinavásárlás – még több oltóanyagot vesz az EU
Az Európai Bizottság további 300 millió adag oltóanyag beszerzéséről kötött megállapodást az amerikai Moderna biotechnológiai vállalattal - közölte Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke.
Rossz hír jött a mutáns koronavírusról Németországból
A német hatóságok jelentése nem sok optimizmusra ad okot.
Nem enged a járvány szorítása: miről volt szó az operatív törzs tájékoztatóján?
Az influenzajárványt gyakorlatilag megúsztuk idén - egyebek mellett erről is szó volt az operatív törzs mai tájékoztatóján.
Az éjszaka közepén is átkutathatja a házadat a GVH
Szélesebb jogosítványok a hajnali rajtaütések során, lehetővé válik titkos felvételek bizonyítékként történő felhasználása, visszavonható a kötelezettségvállalást jóváhagyó határozat. Az év elejétől számos ponton változott a versenytörvény. A legfontosabb tudnivalókról a Schönherr Hetényi Ügyvédi Iroda versenyjogi csoportja tájékoztat.
Erős évkezdés: mit okozott a kata szigorítása a hazai cégvilágban?
A januári új cégbejegyzések még a 2020-as rendkívül magas havi cégalapítási átlagot is meghaladják, egy hónap alatt közel 2700 cégalapítás történt.
Nagy bejelentés: Magyarország hamarosan rengeteg maszkot gyárt
Magyarország önellátóvá vált a vírus ellen védelmet adó maszkokból – írja közleményében a Pénzügyminisztérium.
Sztrájk lesz egy gyárban – két óráig megáll a munka
Kétórás figyelmeztető sztrájkot hirdettek február 17-én délre - a makói gumigyár dolgozói.
Megvan, pontosan miről konzultálna a kormány a magyarokkal
Az újraindításról szóló, napokon belül induló konzultáció kérdéseit ismertette a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán a Facebook-oldalán.
Mindjárt lejár a határidő ennél a bértámogatásnál
Február 22-ig igényelhetik a cégek a kutatás-fejlesztési támogatást.
Mennyi az annyi? Hiányszámok a járvány évéből
Az államháztartás nettó finanszírozási igénye a tavalyi negyedik negyedévben 2114 milliárd forint, a negyedéves GDP 15,8 százalékát tette ki, ezzel együtt 2020-ban 3832 milliárd forintra, a GDP 8,1 százalékára nőtt a hiány - tette közzé szerdán a pénzügyi számlák előzetes adatai alapján a Magyar Nemzeti Bank.
Indul az új tanyafejlesztési pályázat - így szerezhető akár 3 millió forint
Csütörtöktől lehet jelentkezni.
Magyar koronavírus adatok: ismét közel 100 ember halt meg egy nap alatt
Ezúttal 1548 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki a fertőzést.
Ők azok, akik feketén foglalkoztatják dolgozóikat
Frissült a NAV szégyenlistája.
Hitelmoratórium: hány vállalkozás élt a lehetőséggel?
Nem csak a lakosság élhet vele.
10 éve nem csökkennek a jövedelmi különbségek Magyarországon
A gazdasági növekedés ellenére az elmúlt 10 év alatt a magyar lakosság jövedelmeinek koncentrációja a KSH szerint gyakorlatilag nem változott - írja elemzésében a GKI.
Mi történt tavaly a magyar földeken?
A tavaszi aszály és a betakarításkor lehullott nagy mennyiségű csapadék sem vetette vissza a szántóföldi növénykultúrák többségének hektáronkénti hozamait 2020-ban. Az árpa és a kukorica termésátlaga rekordközeli volt, de a búzáé és a burgonyáé is meghaladta az előző évit. Továbbra is fontos szerepe van a kukorica- és a napraforgó-termesztésnek.
A boltláncok harca - melyik a magyarok kedvenc áruháza?
A tavalyi év a feje tetejére állította a világot. Hirtelen olyan kihívások elé állított mindannyiunkat, amikre korábban senki nem számíthatott. A járvány kezdetén kirobbant pánikhangulat kiemelt szerepbe helyezte a hazai üzletláncokat, amelyek megoldásait, eredményeit és reakcióit előszeretettel vitattuk meg az interneten.
Egyre fontosabbá válik a szellemi tulajdon védelmének a magyar cégeknek
A magyar vállalkozások is kezdik felismeri a szellemi tulajdon védelmének fontosságát, tavaly - a gazdaság lassulása ellenére - kis mértékben ugyan, de nőtt a szabadalmi, a mintaoltalmi, a védjegybejelentések száma a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH).
Így rendeltünk ételt és élelmiszert tavaly
Volt, aki napi kétszer rendelte házhoz kedvenc ételeit, de olyan netpincérező is akadt, aki a bevásárlását is szinte csak online intézte a tavalyi évben. Az alkoholrendelések alakulására nagy hatással voltak a járványügyi korlátozások és a reggeli kávét is előszeretettel rendeljük már házhoz. A tavalyi év az ízlésünkön is sokat változtatott: az örök kedvenc hasábburgonya helyét a sajtburger vette át a képzeletbeli dobogó élén. Desszert tekintetében továbbra is a somlói galuska a favorit, de szívesen fogyasztunk tiramisut és palacsintát is.
Szomorú év várhat a használtautó-piacra
A használtautó-kereskedők várakozása szerint a hazai használtautó-piac mérsékelt, 2-3 százalékos ütemben bővülhet az idén, ami mintegy 800 ezer gazdát cserélő személyautót jelenthet - közölte a JóAutók.hu.
Nagy várakozások: mit hozhat Kínában az új év?
A befektetők, akik kíváncsian várják, hogy Kína bikapiaca a holdnaptár szerinti bivaly évében is lendületesen tör-e majd előre, elsősorban a gazdasági talpra állás fenntarthatóságára és az esetleges monetáris megszorítások tempójára fognak összpontosítani a Fidelity elemzői szerint.
Különleges SMS: új lehetőséget ajánl a NAV
Még egy hónapig, március 16-áig akár SMS-ben is kérhető az szja-bevallási tervezet postázása - hívta fel a figyelmet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal.
Gáz van: visszaélnek egy szolgáltató nevével
Az utóbbi időben újra a TIGÁZ Zrt. nevével visszaélve próbálják csalók meglopni a társaság ügyfeleit - hívta fel a figyelmet a társaság keddi közleményében.
Új helyettes államtitkára van Magyarországnak
Új helyettes államtitkárt nevezett ki Orbán Viktor kormányfő.
Meglepő bukást hozott a GDP-adat
2020 utolsó negyedéve a megelőző negyedévhez képest növekedést hozott, és mivel már a harmadik is plusszal zárt, így a gazdaságunk kikerült a technikai recesszióból, ahová az első félév csökkenései lökték.
Lecsapnak a szabálytalankodó cégekre: mire utazik idén a munkaügyi hatóság?
A munkaügyi hatóság kiemelt célja, hogy a rendelkezésre álló erőforrásaival minél hatékonyabban mozdítsa előre a gazdaság további fehérítését a munkaerőpiac területén – mondta Bodó Sándor. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára hozzátette, ennek érdekében 2021-ben három alkalommal is országos akcióellenőrzést vagy célvizsgálatot tartanak a jogkövető foglalkoztatás ellenőrzése terén, illetve az építőipari, a személy- és vagyonvédelmi, és a takarítási tevékenységet végző munkáltatóknál.
Idén elfelejthetjük a fizetésemelést? Pesszimisták a fiatalok
A dolgozó fiatalok 58 százaléka csekély mértékű, az infláció alatti fizetésemelésre számít – derül ki a K&H ifjúsági indexéből. Az érintettek közel negyede szerint ugyanakkora nettót kap, mint eddig, csökkenéstől viszont csak 3 százalékuk tart. A férfiak több mint 80 százaléka számít „vastagabb borítékra”, míg a nőknek csak a 63 százaléka derűlátó ezen a téren.
Koronavírus az országban: javulást mutatnak a friss adatok
Ezúttal 823 fővel emelkedett a beazonosított fertőzöttek száma és elhunyt 85 beteg.
Milyen lesz a vírus utáni céges világ?
A cégek több, mint fele jelezte egy magyar tanulmányban, hogy több online tárgyalást fog tartani a vírushelyzet után is, de a személyes találkozásokra is szükségük van.
Fókuszban a hitelgarancia - A koronaválság kezelés egyik fontos eszköze az intézményi kezességvállalás
Történetének legsikeresebb évét zárta 2020-ban az MFB Csoporthoz tartozó Garantiqa Hitelgarancia Zrt. A társaság által biztosított hitelek állománya az év végére meghaladta az 1600 milliárd forintot, és kiemelten népszerűnek bizonyult a kifejezetten a koronavírus válság negatív gazdasági hatásainak enyhítését célzó Garantiqa Krízis Garanciaprogram is. Ami ebben az évben is folytatódik. Az eredményekről, a hazai kkv szektor finanszírozási és válságkezelési lehetőségeiről, és a Garantiqa idei céljairól is kérdeztük a társaság vezérigazgatóját, Dr. Búza Évát.
Miért működik az inbound marketing, amikor minden más elhasal?
A koronavírus okozta korlátozások és gazdasági nehézségek mindenki számára komoly kihívást jelentenek. Vannak olyan területek ahol teljesen le kellett állni a működéssel, és vannak olyanok is, akikre csak részben volt hatással a pandémiás időszak. A legtöbb vállalkozás a túlélés érdekében kénytelen volt csökkenteni a kiadásait, aminek a két legfőbb elszenvedője egyértelműen a HR és a marketing volt.
Elbocsátások és bezárások – rájár a bankokra a rúd
Az európai bankok olyan átalakításokat hajtanak végre a koronavírus-járvány időszakában, amelyeket hosszú évek óta várnak a befektetők, így létszámot csökkentenek, fiókokat zárnak be és ügyfeleiket egyre inkább elektronikus úton, az internet segítségével szolgálják ki - írta a The Wall Street Jornal (WSJ) című amerikai gazdasági napilap vasárnap közölt áttekintésében.
Kiszámíthatatlan a helyzet - mit látnak a cégvezetők?
Magyarországon az üzleti bizalom szintje a 2020. tavaszi mélypont után folyamatosan javuló tendenciát mutat.