Ki-ki háború volt, amelyet Márky-Zaynak, ha nehezen is, de sikerült némileg döntetlenre menteni. Így egyikőjükből sem lett politikai hulla, hiába ígérte ezt be Lázár Márki-Zaynak. A választásokat követően Lázár János ugyan ünnepelt és bizonygatta, mennyire igaza lett abban, hogy most már Márki-Zay egy politikai hulla, de korai volt az öröme. A határon túli levélszavazatok, valamint a külképviseleteken leadott szavazatok összesítésével megszületett az egyéni választókerületek végeredménye is, amelyek alapján Márki-Zay Péter azt közölhette, hogy legyőzte riválisát az általa vezetett városban.
A parlamenti mandátumot azonban Lázár János szerezte meg, százszázalékos feldolgozottság mellett így alakult a Csongrád-Csanád megyei 4. számú választókerület végeredménye:
Lázár János: 28 753 (51,77 százalék),Akkor most mi van? Ki győzött - teheti fel a kérdést a gyanútlan érdeklődő. A történet megértéséhez egy kicsit vissza kell kanyarodnunk az időben. A Fidesz 2010-ben, a kétharmados többség birtokában, számtalan trükköt, vagy szofisztikáltabban fogalmazva politikai innovációt vezetett be annak érdekében, hogy soha többé ne tudja elveszíteni a választásokat. Ezek egyike volt a választókörzetek átrajzolása. Ennek pedig egyik legfontosabb eleme, hogy a nagyvárosok mellé odavarázsoltak falvakat, kisebb településeket is.Márki-Zay Péter: 22 328 (40,20 százalék).
Tették ezt annak tudatában, hogy a városokban a baloldal az erős, a falvakban pedig a Fidesz. Hogy körzetünkben nézzünk mindjárt egy példát. Csanádalbertiben 348 választópolgár él. Megjelentek 225-en. Majd 70 százalékuk (69,78 százalék) 157-en Lázár Jánosra adták voksukat. Márki-Zayra mindössze 57-en. A voksolás komolyságát e településen jól mutatja, hogy lehetett itt szavazni Kovács Istvánra is a Munkáspárt jelöltjére, akinek eredménye pontosan nulla lett. Még Kovács István sem tudott saját magára szavazni, vélhetőleg nem ott lakik. Szabó Zoltán MEMO jelöltre pedig ketten szavaztak, vélhetőleg vagy ő és a felesége, vagy a közeli rokonság. A megváltozott körzethatárok miatt, főleg a kisebb pártok, szinte lehetetlen helyzetbe kerültek.