Friss cikkeink
Koronavírus: 10 ezernél is több új fertőzött egy nap alatt
Egészen pontosan 10 759 fővel nőtt az új fertőzöttek száma.
Orbán Viktor elmondta, meddig maradnak a szigorítások
A miniszterelnök szokásos péntek reggeli rádióinterjújában jelentette be, milyen szabályok szerint élünk jövő héten.
Járvány és húspiac: nehéz éven van túl az ágazat
A vendéglátás járvány miatti mélyrepülése érzékenyen érintette a hústermékek hazai gyártóit, de a kiskereskedelmi forgalom bővülése részben képes volt ellensúlyozni a veszteségeket 2020-ban.
A járvánnyal új szakemberek kerültek előtérbe a cégeknél
A COVID-19 soha nem látott lehetőséget teremtett a humánerőforrás-menedzsment számára, hogy kitörjön eddigi „adminisztrátori” szerepköréből és kezébe vegye a kezdeményezést. A járványhelyzet növelte a HR szervezetek láthatóságát és stratégiai szinten vonta be a napi döntéshozatalba. A cégvezetők több, mint 80 százaléka szerint a HR szervezet vezető szerepet töltött és tölt be a pandémia okozta helyzet kezelésében.
Új járatot indít a Wizz Air Budapestről
Hiába a járvány, a légitársaság a nyárra készül.
Nehéz hetek: miről volt szó az operatív törzs tájékoztatóján?
Az országos tisztifőorvos azt mondja, hogy a fertőzöttek száma még egy-két hétig növekszik, ezért nagyon fontos a járványügyi intézkedések betartása. Ugyanakkor lényeges az is, hogy naponta kiszellőztessük a fejünket, és eltereljük gondolatainkat a krízisről. A jelenlegi helyzet ugyanis lelkileg is nagyon megterhelő.
Újabb elbukott szezon - rosszak a turizmus kilátásai
Az oltások lassú terítése és a fertőzési esetszám növekedése miatt az idei nyári turisztikai szezon is kimaradhat Európában, ami nagy csapást mérhet az olasz, spanyol, portugál és görög gazdaságokra a Morgan Stanley pénzintézet szerint.
Üzemanyagárak: további borús kilátások vagy ennél rosszabb már nem lehet?
Számos autós dühösen, míg mások rezignáltan veszik tudomásul a hétről-hétre emelkedő üzemanyagárakat. A töretlen emelkedés hátterében számos tényező áll, úgy tűnik, hogy a benzin árára ható tényezők most mind egyirányba mutatnak.
Pályázat indul egészségipari cégeknek - így szerezhető akár 2 milliárd forint is
A közeljövőben akár 50 milliárd forint értékű fejlesztés valósulhat meg Magyarországon.
Munkahelyváltási hullámot hozhat a home office
Paradox helyzet állhat elő a hazai munkaerőpiacon, hiszen bizonyos területeken egyre többen keresnek új állást. A járvány kezdetekor a HR-szakemberek biztosan megegyeztek volna abban, hogy a dolgozók inkább biztonságra törekednek a bizonytalan helyzetben, most azonban a fizikai eltávolodás a munkahelytől, illetve a munkatársi kapcsolatok lazulása ezzel ellentétes tendenciákat jelez egyes szektorokban. Többek között erről is beszélgetett Szakács László műsorvezető Hidvégi Krisztinával, a Lounge Group médiaigazgatójával, és Herczeg István coach-trénerrel, a PRO Controlling Kft. ügyvezetőjével az L20 marketingkommunikációs blokkban, a 90.9 Jazzy Rádió Márkamonitor című műsorában.
Milyen válság? Tombol a cégalapítási láz az országban
Februárban újra 3200 fölé emelkedett az újonnan bejegyzett vállalkozások száma, ami az elmúlt 6 év második legnagyobb cégalapítási értéke.
Kormányinfó: március végéig tetőzhet a harmadik hullám
Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a kormányinfón számolt be a szerdai kormányülésről és a kormány döntéseiről.
Itt tart a kutatás-fejlesztési bértámogatás
Mintegy 1200 munkaadó nyújtott be eddig kérelmet több mint 16 ezer munkavállalójára, összesen közel 13 milliárd forint értékben a Kutatók és fejlesztők innovatív bértámogatási programban.
Koronavírus: drámai magyar adatok jöttek ki
Megjött az operatív törzs legfrissebb jelentése a járványügyi adatokról.
Adatkezelés az online vásárlás korában - mire kell odafigyelni?
A koronavírus világjárvány hatására mindennapi ügyintézésünk nagy része átkerült az online térbe, például gyakran internetes webáruházakon keresztül vásárlunk. Míg azonban a „hagyományos” bevásárlásainknak már évek óta kialakult kultúrája van (pl. megbízható helyekről vásárlunk), addig ez az online térben egyelőre még nem jelent meg egyértelműen, pedig az adatvédelmi tudatosság rendkívül fontos tényező internetes ügyintézéseink során, hiszen az információ lényegében az internet pénzneme.
Hány évet kell dolgozni egy lakásért? Kiszámolták
Vannak szektorok a gazdaságban, amelyekben az átlaghoz képest kimagasló a jövedelem, de az ezeknek helyet adó ipari körzetekben túl drága a lakás. Elvileg tehát megérné távolabb keresgélni a munkahelytől. A messze lévő kínálat és annak minősége azonban keveseket sarkall ilyen utazásra. Ennek ellenére érdekes összevetni, hogy melyik szektorban mennyit kell spórolni egy lakásra.
Beindult a dominó effektus: boltbezárások után megkezdődött az elbocsátási hullám a kiskereskedelemben
Egymás után adják le a kulcsot a divatáru kiskereskedelmi láncok Magyarországon. A járvány miatti korlátozások átlagosan 50 százalékos forgalom kiesést jelentettek a szektornak, de van olyan cég, amelynek 70 százalékos árbevétel csökkenést kellett elkönyvelnie. A rohamosan csökkenő forgalom mellett egyre kevesebben tudják fizetni az üzletek békeidőben megállapított bérleti díjait, és megkezdődtek a tömeges elbocsátások. A Bevásárlóközpontok Bérlőinek Érdekvédelmi Egyesülete /BBÉE/, tárgyalásokat kezdeményezett a kormánnyal és egy 7 pontos javaslatot készített, amely segíthetné a szektor szereplőinek túlélését a járvány végéig. Amennyiben a tárgyalások nem vezetnek eredményre, további boltbezárásokra és elbocsátásokra kell számítani a magyar kiskereskedelem egy jelentős szektorában – véli a BBÉE.
Álláskeresés: válaszra sem méltatják a jelentkezőket?
10-ből 7 állásra pályázó nem kap visszajelzést a cégtől, ha a vállalat nem őt választotta a meghirdetett pozíciójára. A munkakeresők emiatt elveszítik bizalmukat a cégek felé, de egy szakértő szerint ilyenkor sem szabad általánosítani. Ugyanakkor van mire odafigyelni a pályázatok beadásánál.
Csúcsokat döntögetünk napról-napra - erről volt szó az operatív törzs tájékoztatóján
Több fontos téma is előkerült ma.
Szigorítás után: mi lesz a katásokkal? Készül a NAV is!
A január 1-jétől életbe lépett kata szigorítások kihívás elé állítják a kisadózókat és partnereiket, akik a NAV idei tervezete alapján szigorúbb ellenőrzésekre is számíthatnak. Sok vállalkozó számára ugyanakkor még kérdéses lehet, hogy milyen lehetőségei vannak, ha a szabályozási változások miatt másik adónemet kell választania. A K&H szakértői összegyűjtötték, hogy kinek lehet érdemes váltani és ha erre kerül a sor, milyen egyéb adózási formák állnak a jelenlegi katások rendelkezésére.
Fontosak a britek - Szijjártó Péter elmondta miért
A lehető legszorosabb együttműködés fenntartására törekszik Magyarország az Egyesült Királysággal, azt követően, hogy az ország kilépett az Európai Unióból - közölte a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
Újdonság a Kifli.hu-tól: már gyógyszert is lehet házhoz rendelni
Összeállt a Kifli.hu-val a Benu Gyógyszertár. A szolgáltatás keretében vény nélküli gyógyszerek rendelhetők, akár 3 órás kiszállítási idővel.
Van miért aggódniuk a hazai diszkontoknak
Folyamatos a digitalizáció a kiskereskedelemben is. Az viszont új jelenség, hogy egy online mogul beveti magát a fizikai térbe és szinte már automata szupermarketeket nyit. Az Amazon pont ezt tette, halkan kérdezzük: mikor lép be a magyar piacra ezzel?
A 21. század nélkülözhetetlen háztartási gépe
Nem állítunk valótlant azzal, ha kijelentjük, hogy mosogatógép nélkül meglenni egy mai modern háztartásban már nagy kihívás. Az otthonukból kirepülő fiatalok vagy éppen összeköltöző párok talán még nem igénylik annyira a meglétét, de egy gyerekes, akár nagycsaládban elengedhetetlen kelléke a mindennapoknak.
A mosogatógépeket nem rövid távra vásároljuk, hanem akár egy évtizedre, így érthető, hogy megvételüket alapos mérlegelés előzi meg. Nézzük meg azokat a szempontokat, amelyek befolyásolják döntésünket.
Koronavírus: közel 200 beteg halt meg - megjelentek a szerdai adatok
Egy nap alatt 3456 fővel nőtt az új fertőzöttek száma.
Újabb szektoroknak jár a bértámogatás - hányan vették igénybe?
Még két hétig, március végéig igényelhetik dolgozóik munkahelyeinek megvédése érdekében az erre a hónapra járó ágazati bértámogatást a koronavírus miatt újabban átmeneti bezárásra kényszerült vállalkozások – mondta Bodó Sándor. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára hozzátette, a főként kiskereskedelmi és egyéb szolgáltatásokkal foglalkozó cégeknek érdemes mielőbb benyújtaniuk igényeiket a kormányhivatalokhoz, hogy a kifizetések a lehető leggyorsabban megtörténhessenek.
Személyi jövedelemadó: fontos tudnivalók mindenkinek
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal az idei évben több mint 5,4 millió embernek készítette el az szja-bevallási tervezetét – de mi az, amire figyelnie kell az adózóknak?
Hiába a bérrobbanás, úgy nő a nettó bér, hogy az csökken
A nagy bérrobbanás ellenére nincs minek örülni a számok láttán. Az országos átlagkereset mellett a két gyermeket nevelő családok keresete is az egyik legalacsonyabb lett tavaly az unión belül.
Szerdán nyit az ország egyik legnagyobb online állásbörzéje
Közel 1000 állás és több, mint 700 foglalható interjú időpont várja az álláskeresőket az ország legnagyobb múltú állásbörzéjén két napon át. Ezúttal a legtöbb állásajánlat villamosmérnököknek szól, de a legkeresettebbek között vannak az informatikusok és a gépészmérnöki végzettséggel rendelkezők is. Az esemény ingyenes és nyitott minden hallgató, pályakezdő és felsőfokú végzettséggel rendelkező tapasztalt munkavállaló számára.
Javaslatok a gazdaság újraindításához - erre fókuszálna az MKIK
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöksége 15 szakterületért felelős munkacsoportot hívott életre az adott területen működő vállalkozások széles körének bevonásával. A munkacsoportok három hét alatt elkészítették javaslataikat, amelyeket az elmúlt héten eljuttattak a kormánynak.
Varga Mihály elárulta, mire számít az Európai Bizottság az országtól
Az Európai Bizottság legutóbbi előrejelzése szerint hazánk idén a hetedik legnagyobb növekedést fogja elérni az Európai Unióban – tájékoztatott Varga Mihály az uniós pénzügyminiszterek (Ecofin) online tanácskozását követően.
Nehéz hetek jönnek: miről volt szó az operatív törzs mai tájékoztatóján?
Az operatív törzs keddi online sajtótájékoztatóján Müller Cecília az AstraZeneca-oltással kapcsolatos aggodalmakról is beszélt és elmondta: az új vírusvariánsok teljesen felborították a járványgörbét a harmadik hullám során. Sok a fiatal a kórházban, 80 százalékban már a brit variáns fertőz - jó hír viszont, hogy 850 ezer vakcina került be a rendszerbe, fel lehetne pörgetni az oltásokat.
A magyar reklámadóról döntött az Európai Bíróság
A magyar reklámadó, és a kiskereskedelmi ágazatban kivetett lengyel adó nem sérti az állami támogatásokra vonatkozó uniós jogot - közölte döntését az Európai Unió luxemburgi székhelyű bírósága.
A hazai autóflottákon is múlik, hogy fenntarthatóvá válik-e Európa
A céges-autóflották felelnek a teljes közúti károsanyag-kibocsátás feléért Európában – mutat rá az EY és az Eurelectric 16 iparágból 600 flottát elemző közös kutatása. A vállalatoknak el kell kötelezniük magukat az elektromos meghajtás mellett, hogy a kontinens képes legyen teljesíteni fenntarthatósági céljait.
Klímavédelem vagy kényelem - avagy autózni vagy nem autózni?
Egy évvel a koronavírus miatti első lezárások után tisztán látható, hogy megnőtt az autózás népszerűsége hazánkban is. Nem meglepő, hiszen a jelen helyzetben egyelőre ez tűnik a legbiztonságosabb utazási formának, az ingyenes parkolás bevezetésével pedig olcsó megoldást is kínál a közlekedésre. Joggal merül fel azonban a kérdés, hogy ha ennyi ember egyszerre áll át autózásra, annak milyen környezeti hatásai vannak, ezért egyre fontosabb a tudatos és kényelmes autóhasználat.
Rengeteg osztatlan közös tulajdon szűnhet meg a földpiacon
A rendszerváltás környékén átélt kárpótlás óta nem történt ilyen méretű beavatkozás a piacba, a törvény mintegy 3-3,5 millió személyt, valamint több mint 1 millió ingatlant érint, amelynek összterülete mintegy 2,4 millió hektár.
Folyamatos növekedésben van a faktoringpiac
A tavalyi, rekordmértékű forgalom után idén is erős év jöhet a magyarországi faktoringpiacon, annak ellenére, hogy a koronavírus-járvány hatásai ezt a területet is hátrányosan érintik – vélik a CIB Bank szakértői.
Újranyitásra hangolva - részvénypiaci kilátások
Az OTP Alapkezelő értékszemléletű részvényalapja, az OTP Fundman Alap felkészült arra, hogy az idei év második felére talán ismét kinyithatnak a gazdaságok. Számos olyan vállalat részvényeit válogatták az Alapba, amelyek a válságot hatékonyságnövelésre és digitalizációra használták fel, hogy az újranyitás után magasabb piaci részesedéssel és a korábbinál nyereségesebb működéssel térhessenek vissza. Érdekes célpiacok és történetek.
Mikor jön az építőipar feltámadása?
Egyre kedvezőbb havi statisztikákat produkál a hazai építőipar, de ez főleg a nagyon alacsony tavalyi bázisnak köszönhető. A munkaerőhiány továbbra is súlyos gond az ágazatban, növekednek a bérköltségek. Ha elindulnak a magánberuházások, talán őszre megközelítheti az ágazat a járvány előtti szinteket.
Varga Mihály valami fontosra emlékeztette a magyarokat
Elérhetőek az idei adóbevallás-tervezetek.
Közel 5 ezer új beteg - megjelentek a keddi koronavírus adatok
Egy nap alatt 4926 fővel nőtt az új fertőzöttek száma.
„Ha most kellene tárgyalnunk a bezárt üzletek vezetőivel, akkor biztosan nagyon nehéz dolgunk lenne”
Szakszervezeti vezetőket kérdeztünk meg, jelenleg hol tartanak az ágazati béregyeztetések, továbbá vannak-e még vitatott helyzetek a munkáltatók és a dolgozók képviselői között.
Eladásra hirdették az egykori legendás kávéfőző-gyár gépparkját
A 80-as és a 90-es években a magyar háztartások meghatározó konyhai eszköze a kávéfőző volt, amely jó eséllyel Szarvason készült. A cég később a sajátmárkás termékekről a bérmunka felé fordult, ám amikor a Szarvasi Vas-Fémipari Zrt. legnagyobb megrendelője szerződést bontott velük a vállalkozás összeomlott. A felszámolás keretében most eladásra hirdették a vállalkozás gépparkját.
Már az adásvételek számában is érezhető az otthonteremtési támogatások hatása
Összesen 10 200 használt lakóingatlan adásvételére kerülhetett sor februárban az ingatlan.com becslése szerint, ami 2 százalékkal haladja meg az egy évvel korábbit és 9,6 százalékkal több az idén januárra becsült adásvételek számánál.
Erre kerestek a magyarok a koronavírus első évében
Élelmiszerekre és receptekre bő 40, az oktatással kapcsolatos információkra több mint 1400 százalékkal többet kerestek rá a magyarok 2020-ban, mint a járványt megelőző évben.
Még az elemzőket is meglepte a H&M eredménye
A vártnál kevésbé csökkent a svéd divatáru-kiskereskedelmi lánc negyedéves bevétele.
Járvány: kijöttek a hétfői magyar adatok
Egy nap alatt 7706 fővel nőtt az új fertőzöttek száma.
Magyar üzletfejlesztési siker a nemzetközi díjátadókon
Azt már sokan tudják a világon, hogy a magyar tudásalapú cégek komoly erőt képviselnek világszerte. Viszont még ezeknek a világhírű cégeknek is nagy kihívást okoz, hogy egyedi tudásukból valódi üzletet építsenek. Ebben a tekintetben elmaradunk a legnagyobb gazdaságokkal rendelkező országoktól, így több esetben az igazi pénzt sokszor kevesebb tudással is mások képesek realizálni. Ezért is örömteli, hogy a hazai üzletfejlesztési piac vezető szereplője, a Mentors & Partners Group a 2020-as teljesítményének köszönhetően komoly nemzetközi díjakat gyűjt be egymás után.