Sokat segíthetnek a megfelelően kiválasztott gyógytápok!
Mindannyian tudjuk – akár saját magunk miatt is – hogy az étkezés mindennek az alapja. Attól függően, hogy kutyusunk milyen betegségben szenved, hatékony segítséget jelentenek a Petissimo kínálatában megtalálható kutya gyógytápok!
A leggyakoribb időskori betegségek
Az egyik a demencia, pontosan úgy, ahogy az embereknél is gyakori jelenség, a kedvenceink sem menekülhetnek előle. Jó, ha tudjuk, ha időnként furcsán viselkedik szeretett ebünk, például a szobában végzi el a dolgát, vagy zavartnak tűnik, akkor könnyen lehet, hogy ezzel a problémával állunk szemben. Ha az állatorvos semmi olyan szervi eltérést nem talál, ami indokolná ezt a viselkedést, valószínűsíthetjük, hogy ez a jelenség áll a háttérben.
A vizeléssel összefüggő problémák szintén sokszor előfordulnak az öregedő jószágoknál, szukák esetében pedig még inkább igaz ez az állítás. Szerencsére rendelkezésre állnak olyan gyógyszerek, amelyekkel javíthatunk ezen a helyzeten, de nem mindegyik szer hatásos minden kutyusnál. Bízzunk az állatorvosban, és kövessük ebben is a tanácsait, javaslatait!
Szintén gyakran előforduló probléma, hogy megjelennek a szemekkel összefüggő betegségek is, ahogy egyre öregebbé válik kis kedvencünk. Romolhat maga a látás, de hályogképződéssel is szembesülhetünk. Nagyon fontos, ha bármi problémát észlelünk, keressünk olyan állatorvost, aki a szemek specialistája, hogy valódi segítséget nyújthassunk beteg állatunknak.
Túl hosszú karmokat is növeszthetnek a kutyák, ahogy öregszenek; ez inkább egyes fajtákat jellemez, mint amilyen a vizsla vagy a mopsz. Sokat ront a helyzeten, hogy ilyenkor kevesebbet mozognak, így a körmök természetes kopása nem következik be. Akár néhány hét elteltével komolyan akadályozhatja a mozgásban kedvencünket ez a jelenség, de még ennél is rosszabb, ha a mancsokba is belenő!
Ne várjuk meg, amíg ez a helyzet kialakul! Helyette kérjük az állatorvos segítségét, ha úgy hozza a helyzet, akkor bizony néhány hetente! Tekinthetjük úgy is a dolgot, hogy legalább kutyusunk szoros orvosi felügyelet alatt áll, ezért biztosan nem fordulhat elő, hogy valamilyen tünet vagy betegség észrevétlen marad.
A rendszeres orvosi ellenőrzésre szükség van
Éppen azért, hogy elkerüljünk valamilyen komolyabb problémát, amelyet aztán súlyossá válva már egyáltalán nem vagy csak az állat kínjai árán lehet kezelni, ne várjuk meg a betegség kialakulását és az elmérgesedő problémákat, hanem törekedjünk a gyakori kivizsgálásra, ha korosodó ebünkre valóban vigyázni szeretnénk.
Ez minimum évente egyszeri vizitet jelent, de akár ennél is többször felkereshetjük a rendelőt a biztonság kedvéért. A prevenció legyen mindig az elsődleges szempontunk!