Friss cikkeink

Elmoshatja a környezetszennyező hazai vállatok nyereségét a klímaváltozás
Elpárologhat a légszennyező magyarországi vállalkozások profitja a szén-dioxid-kvóták megállíthatatlannak tűnő áremelkedése miatt. A fenntartható működéshez kulcsfontosságú, hogy a cégek a megfelelő fejlesztésekkel mielőbb átálljanak a környezetbarát működésre. A szintlépéshez Magyarországon számos támogatás és adókedvezmény is igénybe vehető, amivel látványos költségcsökkentés érhető el.

Mentőövet dobnak a nehéz helyzetbe került borászoknak
1,5 milliárd forintos rendkívüli támogatáshoz juthatnak.

Bajban az autógyárak? Egyre nagyobb a hiány
A nagy európai autógyárak, a Volkswagen, a Daimler és a Stellantis igyekeznek Európába összevonni akkumulátor-gyártó kapacitásukat, szakértők szerint azonban az ehhez szükséges nyersanyagok biztosítása kemény diónak bizonyulhat számukra.

Megugró energiaárak: hogy oldaná meg a problémát az EU?
Elkészült intézkedéscsomagjával az EB.

A kormány elárulta, mit adna a cégeknek a 200 ezer forintos minimálbérért cserébe
Készek csökkentei a szochót.

Megakadt a magyar cégek digitalizációja
A Digiméter 2020 után idén is megmérte a hazai kis- és középvállalkozások digitalizációját. A fő index 40-es értéke (100-as skálán) nem változott, látszólag nem történt érdemi elmozdulás a tavalyi évhez képest. Az adatok mélyére nézve azonban több apró eltérésre lehetünk figyelmesek, amik hosszabb távú változások előszelét is jelenthetik. A hazai digitalizációt furcsa kettősség jellemzi: miközben az alkalmazottak és cégvezetők magánemberként a legmodernebb digitális eszközöket és szolgáltatásokat használják, addig munka közben sokszor nélkülözik ezeket. Kivételek persze akadnak, ezért is hívta életre a mérés mögötti konzorcium 2021-ben a Digiméter-díjat, hogy kiemeljék a követendő példákat.

Áremelkedés a benzinkutakon: ismét drágulásra készülhetnek az autósok
Csak két napig élnek a mai üzemanyagárak, péntektől a benzin literje átlagban 3, míg a gázolajé 4 forinttal megy feljebb, 491, illetve 505 forintra.

Generációváltás a cégekben – a kormány új programot indított
Jövő augusztus végéig jelentkezhetnek az érintett cégek.

Újra megnyílt egy pályázat - 20 milliárd forint a keret
A vállalkozások ismét pályázhatnak vissza nem térítendő támogatásra a Magyar Falu Vállalkozás-újraindítási Programban.

Hibázott az EU? Újra kell gondolni ezt a stratégiát
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara szerint újra kell gondolni az EU új erdészeti stratégiáját, mert az komolyan veszélyezteti az erdőgazdálkodás társadalmi, környezeti és gazdasági pillérjeinek jelenlegi egyensúlyát.
Járvány Magyarországon: 800-nál is több új beteg egy nap alatt
Egészen pontosan 814 új fertőzöttet igazoltak.
Meghátrált a kormány: kijött a vendéglátósokat ellehetetlenítő rendelet módosítása
Mégsem kell szakképesítés egyes konyhai feladatok ellátásához.
Nemcsak a túlélést, de sokkal nagyobb profitot is hozhat az agilitás a vállalatoknak
Az elmúlt években a vállalatok többségét a gyorsuló digitalizáció, a globalizáció és az automatizáció kihívásai tartották lázban, aztán megérkezett a koronavírus és magasabb fokozatra kapcsolt a túlélésért folytatott harc. Miközben több százezer cég húzta le a rolót világszerte, azok a vállalatok kaptak erőre, melyek képesek voltak rugalmasan és gyorsan reagálni a változásokra, és akár egyik napról a másikra átállni a távmunkára vagy a felhőalapú működésre. Az új varázsszó tehát az agilitás lett és ebben a korábbinál is nagyobb szerep hárul a céges informatikai rendszerekre. De hogyan érdemes egy vállalatnak az agilis transzformáció útjára lépnie, és mik lehetnek a folyamat legnagyobb buktatói? A Stylers Group szakértői válaszolnak.
Új szempont jött be a magyarok munkaválasztásánál
Miközben a munkahelyválasztásról hagyományosan olyan szempontok szerint gondolkodunk, mint az elérhető jövedelem, a szakmai fejlődési és előrelépési lehetőségek, a társadalmi hasznosság és a munkakörnyezet, addig a potenciális munkavállalók számára az is egyre fontosabb, hogy a munkaadójuk mennyire működik fenntarthatóan.
Jó hírt kapott a magyar gazdaság
Javította előrejelzését az IMF.
Kiberbiztonsági és ipar 4.0-s fórumot rendez a 4iG – Fókuszban a gyártás két fontos témája
A gyártás két aktuális slágertémája nem olyasvalami, amiről egy felelős vállalatvezető le akarna maradni. Együtt hatékonyabb termelést, megtakarításokat, fenntarthatóságot, biztonságot és kiszámíthatóságot garantálnak – ezek nélkül nehéz lenne sikeres céges jövőt elképzelni.
2040-re új világ jön a nagy kólagyártónál
Vállalást tett a Coca-Cola HBC AG, hogy 2040-ig a teljes értéklánca karbonsemlegessé válik.
Pocsék hangulatban a németek – a válság óta nem láttak hasonlót
A piaci várakozásoknál nagyobb mértékben romlott tovább októberben a ZEW gazdaságkutató intézet német gazdasági hangulatindexe és 2020 márciusa, a tavalyi válság mélypontja óta a legalacsonyabb értéket érte el.
Megvannak a bérmegállapodás részletei: így nő a postai dolgozók fizetése
Megszületett a bérmegállapodás.
Fontos bejelentést tett a Media Markt a magyar vállalkozások számára
Az áruházlánc hazai kisvállalkozóknak biztosít európai piacot. A felületre magyar vállalatok, vállalkozások is regisztrálhatnak 39 eurós havi díjért. A platformon keresztül Európa legnagyobb piacait érhetik el pár éven belül.
Ki is a vállalat könyvvizsgálója? Cégvezetők mondták el véleményüket
Egy friss kutatás arra mutatott rá, hogy a cégek közel 30 százaléka sosem találkozik a tulajdonosok által megválasztott auditorral, így nem meglepő, hogy közel ugyanennyien érzik teljesen feleslegesnek a kötelező könyvvizsgálatot.
Ezért lenne fontos a kkv-k nemzetközi piaci tevékenységének támogatása
Komoly szerepe van a legkisebb cégeknek az ország exportteljesítményében.
Rekordon a betöltetlen állások - küszködik a brit vállalati szektor
A kedden ismertetett legfrissebb statisztikai felmérés szerint rekordra emelkedett a be nem töltött állások száma a brit vállalati szektorban. A munkaerőhiány az utóbbi hetekben több kiskereskedelmi területen súlyos ellátási fennakadásokat és hiányokat okozott Nagy-Britanniában.
Komoly bajban vannak a magyar sertéstartók
Több tagállammal együtt Magyarország is felszólította az Európai Bizottságot, hogy éljen a felhatalmazásával, és hozzon olyan azonnali piaci intézkedéseket, amelyek megakadályozzák, hogy a sertéstartók válsága még jobban elmélyüljön - jelentette ki Nagy István az uniós agrárminiszterek tanácsülés után.
Kijöttek a keddi koronavírus-adatok
Egy nap alatt 455 új fertőzöttet igazoltak, meghalt 17 beteg.
Átírja a kormány a vendéglátósokat sújtó új rendeletet
Pedig az ITM szerint azt előzetes egyeztetések után dolgozták ki.
Fokozódik a verseny: hogyan tudják megszerezni és megtartani a legjobb munkavállalókat a cégek?
Áprilistól a járványügyi korlátozások feloldásával több ágazat is újraindult, a vállalatok bátrabban mertek tervezni, így erős munkaerőhiány alakult ki a piacon. A verseny a munkavállalókért a járványhelyzet előtti, 2019-es évnél is erősebb. Ezzel párhuzamosan a munkakeresési kedv is növekedett, a dolgozók – miután érzékelték a lehetőségeik bővülését – bátrabban vágtak bele a munkahelyváltásba – derül ki a Profession.hu HR-körkép 2021 című friss, reprezentatív kutatásából. Egy ilyen versenyhelyzetben kulcsfontosságú kérdés a cégek számára, hogy hogyan tudják megszerezni a számukra legalkalmasabb munkavállalókat és megtartani a dolgozóikat.
6 kulcsfontosságú trend, amely átalakítja az adózási funkciókat
A pandémia utáni gazdaságban egyre nagyobb szerepet kapnak a pénzügyi és adózási vezetők, és az általuk irányított csapatok, akiknek a működése jelentős változásokon megy keresztül. A Deloitte tanácsadó cég az adótranszformációs trendekről szóló felmérésének segítségével vizsgálta, hogy a vállalatok adózási funkcióinak életében milyen változások figyelhetők meg, milyen jövőképet látnak maguk előtt a vezetők, és ezeket hogyan tudják megvalósítani.
Elképesztő szabállyal nehezítették meg a vendéglátósok életét
Szeptember elseje óta él az a rendelet, amely szakképesítéshez köt több konyhai munkát is.
Elszállt az alumínium ára
Több mint 13 éve először emelkedett 3000 dollár fölé az alumínium tonnánkénti jegyzése.
Nehéz helyzetbe kerülhetnek a magyarországi vállalatok – honnan lesz új munkaerő?
A következő egy évben a nagyvállalatok több mint 10 százaléka számol a munkatársak létszámának növelésével, sőt, majdnem kétharmaduk 10 százaléknál nagyobb létszámbővítésben gondolkodik, derült ki egy friss felmérésből. A megfelelő alkalmazottak felkutatása azonban kihívást jelenthet az egyre feszesebbé váló munkaerőpiacon.
Ismét drágul a tankolás – túl az 500 forintos lélektani határon
A gázolaj literenkénti ára szerdán 8 forinttal nő, a benzin 6 forinttal kerül majd többe.
Mennyi adókedvezményt kaphat egy gazdag nagycsaládos?
Február közepéig visszakapják a 2021-ben befizetett személyi jövedelemadót a gyermeket nevelő szülők, legfeljebb 809 ezer forintig. Az összeg viszont csak a befizetett adóra jár vissza, így a családi adókedvezmény miatt már megspórolt adót nem kaphatja vissza még egyszer a családos munkavállaló. De ha elegendően nagy az adóalapja, akár mindkettő beleférhet. A Bank360 kiszámolta, mekkora fizetés kell ehhez.
Jön a karácsony: több száz embert vesz fel a Tesco
500 áruházi kollégát terveznek felvenni a bolti és online területek ellátására.
Nem adnak bizakodásra okot a hazai koronavírus-adatok
Kijöttek a hétvégi adatok.
Nevet váltott a cég, amely a lőszergyárát értékesítette az államnak
Egy névváltás meglehetősen gyakori a cégvilágban, hogy most külön foglalkozunk egy ilyennel, annak oka: egy olyan társaság keresztelte át magát, amely a lőszergyártó részlegét közel két éve eladta a magyar államnak. Ennek apropóján a társaság magyarországi gyárának ügyvezetőjét, Retkes Gábort kértük egy gyors interjúra.
Nem a legolcsóbb árakat vadásszák idén karácsonykor
Összegyűjtöttük a 2021-es fogyasztói trendeket az ünnepekre.
Az adat a jövő valutája: de kinek a kezében van?
Az mára világossá vált, hogy digitális világunk motorja az adat, az azonban csak mostanában kezd kikristályosodni, hogy az adat nem az új olaj, ahogy korábban gondolták, hanem egy magánszemélyek, intézmények és államok számára is rendelkezésre álló megújuló valuta. Ennek tükrében különösen fontos, hogy hová vezetnek minket a tárolás, az adatátvitel és a logisztika innovációi? A Deloitte 2021-es Technology Futures kutatása a lehetséges jövőképeket járja körül, és többek között erre keresi a választ.
Alkura kevés az esély - mennyit engednek most az eladók az árból?
A nagy kereslet miatt a panellakásoknál minimális, a családi házaknál valamivel nagyobb árengedményt tud kicsikarni a vevő. A forgási sebesség is a családi házaknál csökkent, míg a téglalakásoknál nőtt, viszont még mindig panelt lehet a leggyorsabban értékesíteni.
Hosszú évek után megtorpanhat az e-kereskedelem?
A tavalyi évhez képest átlagosan 6 ezer forinttal kevesebbet költhetünk a Black Friday akciók során – ez derül ki a LogiNet és a Reacty Digital közös, reprezentatív felmérése alapján. Valós lehetőség a hazai online piac megtorpanása vagy az érdeklődés átterelődéséről beszélhetünk?
A NAV már dolgozik az adó-visszatérítések kiutalásán
Az adóhatóság már dolgozik az adó-visszatérítések kiutalásán, javában tartanak az személyijövedelemadó (szja)-visszatérítések kifizetéséhez kapcsolódó munkák az informatikai rendszerek felkészítésével - mondta az origo.hu-n megjelent interjúban a Nemzeti Adó- és Vámhivatalt (NAV) vezető államtitkár.
Jog a kilátáshoz – mi az a panorámajog?
Egy ingatlan értékének meghatározásakor sokféle tényezőt kell mérlegelnünk. Sok egyéb mellett nem lehet figyelmen kívül hagyni az olyan adottságokat sem, mint az ingatlanból nyíló kilátás (a panoráma) vagy a helyiségek természetes megvilágítása. Világos tehát, hogy az ablakunkból elénk táruló balatoni naplemente sokat dob az ingatlanon, viszont sokszor nem egyértelmű, hogy cserébe mire is kell figyelnünk az építkezés során, hogy ne kerüljünk a dühös szomszédok követeléseinek kereszttüzébe.
Mire lesz érdemes odafigyelni a jövő héten?
Az ipari termelés és az építőipar augusztusi teljesítményének adatai jelennek meg a következő héten.
Repülőrajt: új rekordokat hozhat a zöld hitel
Az energiatakarékos új lakások térnyerését célzó Zöld Otthon Program indulása máris hatással volt a piacra: az új lakások iránt érdeklődők száma jelentősen nőtt. A következő időszakban még több új lakás épülhet, a lakásépítési kedv egyébként is erősödik.
Ezt a 3+1 hibát ne kövesd el, ha gyorsan szeretnéd kiadni a lakásod!
Lefutott a tanévkezdés körüli roham a budapesti albérletpiacon, és ez a bérleti díjak alakulásán is egyértelműen megmutatkozik. A forgalom július végi, augusztusi látványos megugrása elsősorban a felsőoktatásban tanuló diákoknak, ezen belül is a hazánkba érkező külföldi egyetemistáknak volt köszönhető. Azóta a kiadó lakások fővárosi piaca stabilizálódott, és egyelőre a koronavírus-járvány ismételt felfutása sem volt hatással a keresletre és az árakra – mutat rá a Rentingo.com legfrissebb albérletpiaci elemzésében. Ebben a helyzetben a bérbeadók számára még fontosabb, hogy tisztában legyenek a valós piaci viszonyokkal, és azzal, melyek az albérlethirdetés legnagyobb buktatói.
Meglepő, de a járvány betett egyes zöldségeknek is
Az elmúlt évhez hasonlóan 2021-ben is mintegy 4 ezer hektáron zajlik a káposztafélék termesztése Magyarországon. A fejes káposzta területén idén növekszik a hazai frissfogyasztás, a salátafélék iránti igény viszont a pandémia miatt valamelyest visszaesett.
Indul a fűtési szezon: mire kell odafigyelni?
A lakástüzek és a szén-monoxid-mérgezések megelőzésére, a kémények és fűtőberendezések ellenőrzésére figyelmeztet az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság annak apropóján, hogy indul a fűtési szezon.
Generációváltás az agráriumban: új lehetőségek jönnek a fiatal gazdáknak
Folyamatosan bővülnek a generációváltást segítő intézkedések. Mi várható a következő finanszírozási ciklusban?