Friss cikkeink
Mi várható a belvárosi albérletpiacon?
Az elmúlt évek alaposan átalakítottak Budapest Belvárosának lakáskiadási szokásait, hiszen egy teljesen új szektor erősödött fokozatosan, elárasztották a belső kerületeket az Airbnb lakások.
Ilyet is régen láttunk: olcsóbb volt a nyugdíjasok élete, mint a dolgozóké
Elsősorban az élelmiszerek miatt, de még így is az idei legmagasabb infláció sújtotta az időseket márciusban.
Koronavírus: megjelentek a szombati magyar adatok
Ezúttal egy nap alatt 8053 új fertőzöttet azonosítottak.
Kerülve a buktatókat, így válasszunk gyorskölcsönt!
Amikor elromlik az autó, lakásfelújítás előtt állunk vagy gyermekvállalásra készülünk, akkor lehetőség szerint minél rövidebb időn belül szükség van megfelelő anyagi fedezetre. A barátoktól vagy családtagoktól kért kölcsönnél vagy a lekötött megtakarítások feltörésénél pedig kiszámíthatóbb, kényelmesebb és kedvezőbb megoldásra van szükség.
Ekkora bírságot sem kapott még az Alibaba
Rekordösszegű, 18 milliárd jüanos (mintegy 2,75 milliárd dolláros) büntetést szabtak ki az Alibaba kínai internetes kiskereskedelmi portálra Kínában, amiért a vállalat a versenyszabályokat megsértve visszaélt monopolhelyzetével.
Újabb félelem ütötte fel a fejét a cégek körében
Egyre többen tartanak fizetésképtelenségi hullámtól a világjárvány gazdasági hatásai miatt az európai országokban. Az OECD kimutatása szerint a leginkább érintett szektorokban ez akár 30 százalékos is lehet. Ezért most kiemelkedő szerepe van a kockázatminimalizálásnak, amelyben a partner cégek rendszeres monitoringja, és a körülményekhez igazodó szerződés kialakítása egyaránt fontos.
Kiemelkedő évet zárt a Pallas Athéné Alapítvány
Rendkívül kiemelkedő eredménnyel zárta az idei első negyedévet a Pallas Athéné Alapítvány - közölte a szervezet péntek délután.
Több tízmilliárd landolt már a pályázó állattartóknál
Zajlik a Vidékfejlesztési Program pénzeinek kiosztása.
Kisállat tartása nem akadálya a tiszta lakásnak
Bizton állítjuk, sok felnőtt kétségbeesik, amikor a gyereke először előáll az ötlettel, kutyát vagy macskát szeretne. Nem beszélve arról, ha egy városi lakásba kerülne az új lakó. Legtöbbször nem is kifejezetten az új családtag ellen van kifogás, hanem felvetődik a kérdés, hogyan lehet tisztán tartani a lakást egy kisállat mellett?
Milyen jövő vár az autóipari cégekre?
Konszolidációra, vállalatok felvásárlására és fúziókra számít az autóiparban az elkövetkező években a Bain üzleti tanácsadó cég.
Több mint 150 milliárdot finanszíroztak a lízingcégek a kkv-k felé
A lízingtársaságok a Magyar Nemzeti Bank Nhp Hajrá programjában összesen 151,2 milliárd forint értékben finanszírozták a mikro-, kis- és középvállalkozások beruházásait, eszközbeszerzéseit tavaly április óta - közölte a Magyar Lízingszövetség.
Jön egy újabb vakcina - erről volt szó a mai operatív törzsön
A középiskolák csak május 10-én nyitnak, és csak írásbeli érettségi lesz - hangzott el többek között a mai tájékoztatón.
Megszűnt egy öngondoskodást kínáló cég - hányan maradtak?
A TEMPO Egészség- és Önsegélyező Pénztár beolvadt a Patika Egészségpénztárba, amelynek eredményeként utóbbi taglétszáma nyolcvanezer fő fölé, a vagyona pedig több mint ötmilliárd forintra nőtt.
Hasznos tanácsok az szja-bevallási tervezethez
Az szja-bevallási tervezet már csaknem egy hónapja elérhető a weben keresztül. A tervezetet mindenképpen érdemes átnézni, szükség esetén módosítani és beküldeni. A jóvá nem hagyott tervezet – az egyéni vállalkozók, a mezőgazdasági őstermelők és az áfafizetésre kötelezettek tervezetének kivételével – május 20-ai hatállyal automatikusan bevallássá válik.
Magyarország korábban elérheti a 2030-ra célként kitűzött naperőművi kapacitást
Magyarország célkitűzése a Nemzeti Energiastratégia, illetve a Nemzeti Energia- és Klímaterv szerint, hogy naperőművi kapacitása 2030-ra közel 6500, 2040-ig pedig csaknem 12000 MW-ra bővüljön. A fejlesztések jól ütemezett megvalósításával a 2030-as cél hamarabb elérhető, és a tíz évvel későbbi is tarthatóvá válik – mondta Dr. Tóth Tamás, a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal elnökhelyettese csütörtökön a Trend FM, A nap vendége című műsorában.
Csalódást keltő adat jött a hazai boltokból
Az előző hónaphoz képest 1,2 százalékkal, tavaly februárhoz mérten 5,9 százalékkal csökkent a kiskereskedelem forgalma.
Megugrott az infláció - mi drágult a legjobban?
A februári 3,1 százalék után márciusban 3,7 százalékkal nőttek az árak az előző év azonos hónapjához képest.
Koronavírus: ismét közel 300 beteg halt meg egy nap alatt
7325 az új fertőzöttek száma.
A legrizikósabb cégek és a fizetésképtelenség - meddig húzhatják?
Bár azzal meglepetést okoztak az eurózóna vállalatai, hogy a koronavírus-járvány kedvezőtlen hatásai miatt a fizetésképtelenség terén nem romlott a helyzet 2020-ban, de a következő időszakban változhat a helyzet. A Coface szerint a magyar gazdaságban az építőipar mellett a szolgáltatási és a ruhaipari szektor is a rizikós ágazatok közé tartozik.
Félezer cégvezetőt kérdeztek meg, mit gondolnak a könyvvizsgálatról
A pénzügyi területen kívüli vállalati jelentések esetében bővíteni kell a könyvvizsgálók által nyújtott szolgáltatások körét a szakma megújítása keretében – derül ki a Mazars megbízásából készült globális tanulmányból. A több elterjedt tévhitet is eloszlató reprezentatív felmérés beszámol arról is, hogy egyre népszerűbb a közös könyvvizsgálat, és hogy az emberi hozzáadott értéket a cégvezetők a jövőben sem tartják mellőzhetőnek az auditálás során. A szakértők egyetértenek a vállalatvezetők kétharmadával, hogy nem a könyvvizsgálat feladata a csalások leleplezése.
Időpontfoglalás és fertőtlenítés – ki tudtak nyitni a szolgáltatók
Fel tudtak készülni az újranyitásra az olyan szolgáltatók, mint például a kozmetikusok.
Kinyitottak a boltok: így lehet mostantól vásárolni az egyes üzletekben
A legtöbb, az elmúlt egy hónapban zárva tartott üzlet kinyitott, miután Magyarországon a beoltottak száma meghaladta a 2,5 milliót. A boltokban 10 négyzetméterenként egy vásárló tartózkodhat, ennek ellenőrzése a kereskedők feladata, amit különböző módon oldanak meg, és vannak olyan nagyáruházak, amelyek ennél is szigorúbb létszámkorlátot tartanak be.
Kormányinfó: 3 millió oltottnál újabb lazításról dönthet a kormány
A kormány ezelőtt döntött úgy, hogy valamennyi újraindítással kapcsolatos döntést a beoltottak számához fog kötni. A Miniszterelnökséget vezető miniszter tájékoztatása szerint néhány napon belül elérkezhetünk a következő mérföldkőhöz.
Drágulnak az élelmiszerek: hónapok óta tart az áremelkedés
Az idén márciusban 2014 júniusa óta a legmagasabb szintre emelkedtek a világpiaci élelmiszerárak, már a tízedik egymást követő hónapban jegyeztek fel növekedést az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete számításai szerint.
Koronavírus Magyarországon: a boltok többsége ki tudott nyitni
Az üzletek döntő többsége kinyitott szerdán, mert a jogszabály szerinti nyitáshoz szükséges feladatok egy részét előre el tudták végezni a boltosok - mondta Vámos György, az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) főtitkára az MTI-nek.
Az enyhe koronavírus is okozhat tartós károkat
Még az enyhe tünetekkel járó Covid-19 is okozhat hosszan tartó problémákat egy svéd tanulmány szerint.
Öregednek a gazdák: hogy teljesített az elmúlt 10 évben a magyar mezőgazdaság?
Mintegy 234 ezer gazdaság működik hazánkban, kétharmaduk elsősorban növénytermesztéssel foglalkozik. Az általuk művelt több mint 4,8 millió hektár mezőgazdasági földterület nyolctizede szántó. A gazdaságok irányítóinak többsége 40–64 éves, 2010 óta nőtt a gazdák átlagéletkora. Az elmúlt tíz évben jelentősen emelkedett a legalább középfokú mezőgazdasági végzettségű gazdaságirányítók aránya – jelenti a Központi Statisztikai Hivatal a 2020-as agrárcenzus előzetes eredményeit összefoglaló kiadványában.
Megugrott a kereslet - felújításokba fogtak a magyarok?
Az otthonfelújítási program hatására az első negyedévben megnőtt a kereslet a korszerűsítési munkáknál használt valamennyi termékcsoportban, de főként a szerkezetépítő, nyílászáró-, valamint a gyorsan beépíthető betontermékek és a műanyagalapú (EPS) hőszigetelő anyagok iránt - közölte a Magyar Építőanyag és Építési Termék Szövetség.
Megszűnik az áfamentesség – mire figyeljünk, ha külföldről rendelünk?
2021. július 1-jén az Európai Unióban megszűnik az unión kívülről érkező 22 euró alatti áruk áfamentessége, 150 eurós értékig azonban a termékek behozatala továbbra is vámmentes marad. A Magyar Posta automatikus vámeljárással készül a jogszabályi változásra.
Koronavírus Magyarországon: 200-nál is többen haltak meg egy nap alatt
4 814 az új fertőzöttek száma, ezzel a járvány kezdete óta összesen 698 490 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma.
Munkahelyi konfliktusok: egyre türelmetlenebbek vagyunk egymással - mi lehet a megoldás?
A koronavírus-járvány okozta, régóta tartó bizonytalan helyzet soha nem látott mértékű fásultságban jelentkezik a munkavállalóknál. A home office miatt elveszítjük a lendületünket, nem találjuk a motivációnkat, a türelmetlenség pedig a munkatársakkal való kommunikációban is megjelenik.
Nyitás után minden drágább lesz, mint a zárás előtt volt a hazai szálláshelyeken
Ahogy nő a félig beoltottak száma, úgy nő az esélye annak is, hogy a fokozatos nyitás hamarosan elérheti a szállodákat is. Ami biztos: a tavalyinál is magasabb árak várhatók. Mi lesz azokkal, akiknek nem lesz védettségi igazolványa?
Felmérték, mennyire értenek egyet a magyarok a vakcina-kiváltságosokkal
Az emberek inkább elutasítóak a „vakcina-kiváltságosokkal” kapcsolatban, de ez a hozzáállás az oltottság emelkedésével változhat.
Hiába a nyitás, így is jár a bértámogatás
62 milliárd forint már a cégeknél landolt a bértámogatásból.
A nyitás után: miről volt szó az operatív törzs tájékoztatóján ma?
Pfizerrel oltják a pedagógusokat ismét, nem vonatkozik a szolgáltatásokra a négyzetméteres szabály - egyebek mellett ezek a témák is előkerültek ma.
Újra nyitva: hogyan kommunikálják ezt a vállalkozások?
Egy hónap után szerdán kinyithattak az üzletek.
Berobbant a távmunka – hány magyar dolgozik így?
A járvány hatására megváltozott munkaerőpiaci helyzetben megnőtt a távmunka, illetve home office jelentősége. 2020 tavaszán megugrott az ily módon dolgozók száma, foglalkoztatottakon belüli arányuk a májusi csúcs alkalmával 17 százalékot ért el. Bár a járvány második hulláma nem eredményezett a tavaszihoz hasonló mértékű kiugrást, idén februárban arányuk az egy évvel korábbinak közel ötszöröse volt.
Milliárdokra pályázhatnak a falun működő kis cégek
Az ötezer fő alatti falvak vállalkozásai egyenként 2-10 millió forint összegű beruházási támogatásra pályázhatnak 25 milliárd forint keretösszegben a koronavírus okozta válság utáni újraindulás megsegítésére.
Pályázatok és elérhető pénzek: mire csaphatnak le a cégek?
Az új uniós ciklus küszöbén a Via Credit megvizsgálta milyen kutatás-fejlesztés és innováció finanszírozási lehetőségek állnak és álltak az előző és várhatóan a következő uniós ciklusban a vállalkozások rendelkezésre. Milyen támogatásokra számíthatunk az uniótól, melyek a magyar pályázatok és milyen adókedvezményekkel számolhat egy cég, ha kutatás-fejlesztésre szánja magát?
Nagy a kereslet: 2021 még magasabb fizetéseket hozott az IT-szektornak
Tavaly, ahogyan a legtöbb iparág területén, úgy az IT munkaerőpiac területén is jelentős változások történtek, ami még a 2021-es évet is meghatározza. Van-e még hiány, az AI valóban csökkenti-e az IT állások számát és mi várható idén? A Bluebird IT munkaerőpiaci körképe.
Megemelik az Nhp Hajrá keretösszegét
A Növekedési hitelprogram (Nhp) Hajrá keretösszege 500 milliárd forintos emeléssel 3 ezer milliárd forintra nő – jelentette be a Magyar Nemzeti Bank sajtótájékoztatóján Patai Mihály alelnök.
Orbán Viktor bejelentette: holnap jöhet a boltok nyitása
Orbán Viktor kedden késő délután a Facebookon jelentette be, hogy megvan a 2,5 millió beoltott személy Magyarországon. Ez pedig azt is jelenti, hogy holnap új napra ébredünk.
Fontos: ez az adókedvezmény nem jár mindig
A társasági adó rendszere 2017. január 1-jétől egy újkedvezménnyel – az energiahatékonysági célokat szolgáló beruházások adókedvezményével bővült. A NAV beszámolt a kedvezménnyel kapcsolatos ellenőrzési tapasztalatairól.
Jó hírt közöltek a magyar gazdasággal
Feljavította a magyar gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a Nemzetközi Valutaalap a tavaszi világgazdasági prognózisában.
Hamarosan indulhat egy újabb vállalkozás-újraindítási program
A magyar falvakat célzó program kezdetére még tavasszal lehet számítani.
A védett lakosság indíthatja újra a gazdaságot?
Az MKIK újabb javaslatokat tett a kormány számára.
Már érezhetően sokkal jobban elválik a jó és a rossz a használt lakásoknál
Miközben az ingatlanos cégek és a lakosság is folyamatosan egyre optimistább a lakáspiaccal kapcsolatban, mind többen számítanak a használt lakások kisebb árcsökkenésére, különösen Budapesten – derül ki a GKI és a Masterplast felméréséből. Az új építésű lakások ára ugyanakkor csak elvétve mérséklődött az 5 százalékos áfa miatt. A projektek többségénél stagnálnak, néhánynál még növekedtek is az árak.