Bár a gálán többnyire szakemberek vettek részt, a témához kevésbé konyító vendégek olyan új fogalmakkal ismerkedhettek meg, mint a gasztroszínház vagy a szerzői étterem. A felelős gondolkodású családi étterem is viszonylag friss meghatározás, akárcsak a nagyvárosi, kozmopolita hely, vagy a fúziós étterem. Örvendetes, hogy egyre több a djazott, magasan értékelt vidéki vállalkozás, a fine dining sztárok mellett viszonylag szűk körben ismert eldugott helyen, a Tisza-tó mellett lévő kastélyszálló, a Gräfl Major, illetve annak tulajdonosa, Szerencsés Györgyi is elismerést kapott.
Az Év Étterme a Rumour by Rácz Jenő lett - a tévéműsorokból ismert fiatalember most az igazi sztárséf - a Restaurant Best of The Best díjat pedig a Stand Étterem kapta.
Az első Év Cocktail Bárja díjat a Black Swan Budapest, a Fenntarthatósági Díjat az őriszentpéteri Pajta nyerte el. A Pastry Shop Best Of The Best díjat a Mihályi Patisserie kapta, az Év Cukrász Teljesítményéért Menyhárt Attila vehetett át díjat, az Év Cukrászdája pedig a Málna The Pastry Shop lett. Különdíjat kapott a magyar Bocuse d’Or csapat az Év Szakács Teljesítményéért, az Év Ifjú Séftehetsége a Rutin fiatal séfje, Pallag Dávid lett, a Dining Guide-Audi Életműdíjasa Pintér Katalin.
Az Év Séfje az osztrák származású Wolfgang Puck, aki a tavalyi évben nyitotta meg első európai éttermét Budapesten. Az Év Éttermi Szervize díjat a Déryné vehette át, az Év Borlapja nyertese a Felix Kitchen & Bar. Az Év Innovatív Konyhája díját a Mák Restaurant kapta, az Év Ígéretes Étterme pedig a Szaletly Vendéglő és Kert lett.
A Dining Guide az elmúlt évekhez hasonlóan az idei TOP10-es rangsor felállításában is Fausto Arrighi segítségét kérte. Fausto Arrighi, a legendás Michelin Guide exdirektora vezető tanácsadói jelenlétével hatodik éve segíti az Étteremkalauz munkáját.
Rácz Jenő séfnek és a Costes Groupot alapító Gerendai Károlynak közös vállalkozása a Rumour. A külföldről hazatérő, hazai televíziós tehetségkutató főzőshow népszerű zsűritagjának első magyarországi étterme, a hazai éttermi kínálatban újszerűnek számító egyedi „chef’s table” koncepcióval várja a vendégeit.
A Rumour, a budapesti éttermi élet első, a séf személyére építő, őt a központba helyező étterme, amely nem csak a vendég gasztronómiai érzékeire kíván hatással lenni. A vendégeket a látványkonyhát körülvevő pult köré ültetik, és a vacsorát a séf, a sommelier és az egész éttermi személyzet végig kíséri, egyfajta közösségi érzésre építve. Ők gasztroszínháznak nevezi a vacsoráit, mert az ínyenc élményt kiegészítő elemekkel, gegekkel jeleníti meg.
Az első 12-ben olyan helyeket találunk, mint magyar-portugál étterem, vagy például a Pasztell, amelynek 2 Michelin-csillagos olasz séf a résztulajdonosa. Nicola Portinari 2019-es érkezése minden területen előremozdította az éttermet, az enteriőrtől kezdve a vacsorákhoz használt porcelán tányérokon át Erdei János séf és a konyha olaszországi tréningjéig. A magyar konyhafőnök sűrűn jár Venetóba, ahol ilyenkor a neves étterem konyháján újítja meg a Pasztell kínálatát.
,A pesti vigalmi negyed folyamatosan újuló, megváltozott miliőjében továbbra is érdekes gourmet célpont a Laurel Budapest. melynek kínálatát egyszerre jellemzi a hagyományos magyar ételek felé való vonzódás, a konyhatechnolóiájukra és alapanyag használatukra jellemző az ázsiai befolyás, filozófiájukra pedig az új skandináv éttermi kultúrából beszivárgó gondolkodás.