Friss cikkeink

Mi lett a pánikvásárlásból a briteknél?
A legfrissebb statisztikai felmérés szerint a brit felnőtt lakosság hatodával fordult elő az elmúlt hetekben, hogy az ellátási hiányok miatt nem tudott alapvető élelmiszereket vásárolni.

Gerendai Károly: ötlet van, bevétel kevesebb
Különleges szállás- és gasztroprojektekkel bővítené portfólióját Gerendai Károly, de nem most.

Bezárások után: hogyan éledtek fel a fővárosi bevásárló utcák?
Az egymással összefogó budapesti üzletek könnyebben vészelték át a járványidőszakot és a harmadik hullámot követő hónapokat – derült ki a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) által létrehozott Bevásárlóutca Menedzsment (BUM) 11 fővárosi bevásárlóutcáját vizsgáló szeptemberi kutatásból. A bezárások utáni újraindulást feltérképező felmérés szerint ezekben az utcákban jelenleg 195 üzletből mindössze 16 tart zárva.

Csalódást okozott az amerikai adat
Elemzők által vártnál jóval kisebb mértékben nőtt a foglalkoztatottak száma szeptemberben az Egyesült Államokban.

Kiderült, milyen bankszámlára vágynak a fiatalok
0 forintos díjakat, gyors és kényelmes mobilos ügyintézést, valamint a telefonnal történő fizetés lehetőségét preferálják a legjobban a 18-25 év közötti fiatalok a Raiffeisen Bank friss felmérése szerint.

Globális minimumadó: fontos bejelentés érkezett a cégek számára
Sikerült elérni, hogy a magyar érdekeket érvényesítsék - jelentette be Varga Mihály pénzügyminiszter.

Ebben a mobilbankban már a legnépszerűbb biztosítások is elérhetőek
A digitális offenzívában megjelenő újabb és újabb megoldások népszerűek és egyre inkább beépülnek a hétköznapjainkba, hiszen a mesterséges- és emberi intelligencia szoros együttműködésében van a jövő. A cél, hogy ahol lehetséges, ott teljesen képesek legyünk automatizálni a folyamatokat – derül ki a K&H előrejelzései alapján.

Új fejezet? Kínának égető problémákat kell leküzdenie
A Kínában a közelmúltban bevezetett új, több ágazatot is érintő jogszabálycsomag sok befektetőt váratlanul ért. Egyes elemzők szerint a kínai bizonytalansági felár, vagyis az a hozam, amelyet a befektetők a váratlan jogszabályi beavatkozásokért cserébe elvárnak, jelentősen megnőtt az elmúlt hónapokban. A Fidelity ettől függetlenül úgy véli, hogy bár az adatbiztonság javítását és a jövedelmi egyenlőtlenségek megszüntetését célzó új jogszabályok rövid távon valóban okoznak majd némi zavart, magukban hordozzák annak az esélyét is, hogy javítsák Kína hosszú távú növekedési kilátásait.

Hogy alakult az államháztartás hiánya?
Az önkormányzatok nélkül számoltva a központi alrendszer 2292 milliárd forintos hiánnyal zárta az első kilenc hónapot.

Ezekből az országokból könnyebb lesz beutazni Magyarországra
Új miniszteri rendelet jelent meg, amely a védettségi igazolások egyoldalú elismeréséről szól. Ebben több miniállam mellett ott szerepel Izrael is.
Komoly figyelmeztetés: megbénulhat az ellátási lánc Magyarországon is?
A Magyar Közúti Fuvarozók Egyesülete közleményében úgy fogalmazott, hogy a brit áruellátási zavarhoz hasonló súlyos helyzet küszöbén áll az Európai Unió és Magyarország.
Orbán Viktor elárulta, mit gondol a megugró energiaárakról
A miniszterelnök a szokásos pénteki interjúban több témát érintett, egyebek mellett a járvánnyal kapcsolatos kockázatokról, a magyar gazdaság teljesítményéről és a béremelésekről is beszélt. Elmondta, hogy a szociális szférában és a bölcsődékben dolgozók januártól 20 százalékkal magasabb béreket kapnak majd.
Méregdrága az energia – leállítottak egy műtrágya-gyárat
Legalább másfél hónapra felfüggesztették egy olaszországi gyárban a termelést a megemelkedett energiaköltségek miatt, miközben az olaszországi acéltermelők szövetsége az ipari ágazat megbénulásának veszélyére hívta fel a figyelmet csütörtökön.
Koronavírus Magyarországon: közelítünk a napi ezer új fertőzött felé
Egy nap leforgása alatt 774 új fertőzöttet igazoltak, a tegnapi 837 fős szám után.
Kilenc éve nem drágult ennyire az élet Magyarországon
Szeptemberben a fogyasztói árak átlagosan 5,5 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál - közölte pénteken a Központi Statisztikai Hivatal.
Tőlük rendelte az antitesteket, aki ma az mRNS-világban számít
A Nógrád megyei faluban, Szirákon működő biotechnológiai cég, az English & Scientific Consulting Kft. – avagy SCICONS – a nevének angol hangzása ellenére magyar családi vállalkozás. Tevékenységük semmiképp sem tekinthető mindennaposnak. Symmons Johannával, a vállalat ügyvezető igazgatójával beszélgettünk a kezdetekről, a járvány alatti munkáról és főleg arról, hogy tavasszal miért adták el a technológiát, ami ismertté tette őket.
A garázs igazi aduász lehet, csak tudni kell választani
Az OTP Ingatlanpont szakértője a garázsokban rejlő lehetőségeket és a vásárlásuk során elkerülendő buktatókat veszi górcső alá.
Ezzel is csökkentené a fullasztó munkaerőhiányt az EU
Az Európai Unió Tanácsa elfogadta a magasan képzett, unión kívüli munkavállalók európai alkalmazását lehetővé tevő, megújított kék kártya irányelvet, ami uniós remények szerint segít az egyes kulcságazatokban tapasztalható munkaerőhiány csökkentésében.
A legnagyobb segítség a legkisebbeknek kell? Kivételeznének a mikrovállalkozásokkal
Az Ipartestületek Országos Szövetsége a mikrovállalkozások pozitív diszkriminációját szorgalmazza.
Energiatakarékos ház? Ingyenes tanácsadást indítottak
Energetikai tanácsokat ad a Magyar Mérnöki Kamara magánszemélyeknek és kisvállalkozásoknak.
A követeléskezelők elsősorban a párbeszédre és a megállapodásra törekednek
Tudja, hogyan érdemes reagálni a követeléskezelő megkeresésére, ha a legjobbat akarja kihozni a helyzetből? És azt, hogy mit ne csináljon, ha nem akar többet fizetni, mint amennyit amúgy is muszáj? Ugyan a követeléskezelő nem verőember, aki lesötétített autóval érkezik, és nem is végrehajtó, aki a plazmatévénkkel távozik, de az sem megoldás, ha nem foglalkozunk a megkeresésével, mert nem igaz, hogy úgysem tehet semmit.
Még az eddig vártnál is nagyobb gondokat okozhatnak a megugró gázárak
Az áramellátás adagolásához és GDP-veszteséghez vezethet a magas gázár Európában
Picasso festményei a kalapács alatt – kiemelkedő árverést tartanak
Picasso két festménye lesz a Christie's novemberi New York-i aukciójának fénypontja.
20 ezer forintot adnak annak, aki lecserélné régi mobilját
Mobilkészülékcsere-támogatási program indul 5 milliárd forintos kerettel.
Túl kevés visszajelzést kapunk a főnökeinktől
Magyarországon a vállalkozói kultúrában óriási hiány van a visszajelzésekből a munkavállalók irányába. A vezetők jó esetben ugyan tisztában vannak vele, hogy a pozitív és a negatív kritika egyaránt építő jellegű tud lenni, az értékelésről gyakran mégis hajlamosak megfeledkezni. Ilyenkor az egész esetlegessé válik, amivel egyetlen dolgozót sem lehet már motiválni. Czinege Andor szervezetfejlesztési szakértő arról beszélt, a rendszeres visszajelzésekkel nemcsak a dolgozók hozzáállásán, hanem a teljesítményükön is szinte határtalanul lehet javítani.
Előtérben a digitális megoldások - óriási fölénybe kerültek ezek az ATM-ek
Vevő a lakosság az új, elektronikus - egyben készpénzmentes digitális megoldásokra - közölte Árva András a K&H lakossági szegmensért felelős marketingvezetője, egy csütörtöki, üzleti eseményen. A K&H-nál a készpénzbefizetések több mint 90 százalékát - több 100 milliárdos értékben - már az ATM-ek végzik, ezzel szinte marginálissá vált a fiókos készpénzbefizetés. A K&H-nál megkezdődött a papíralapú ügyintézés nyugdíjazása is, 800 ezer ügyfélnél már a biometrikus aláírást használják, a fiókok 87 százaléka pedig már pénztármentes, továbbá a mobilbankos sárgacsekk-befizetések száma havi átlagban 53 ezer, a személyi kölcsönöknél pedig fölénybe került az online igénylés, 53 százaléka történik az interneten keresztül.
Koronavírus az országban: meredeken emelkedik az új betegek száma
Egy nap alatt 837 új fertőzöttet igazoltak.
Örülhetnek a nyugdíjasok: a vártnál nagyobb emelés jön
Meglepetés a kormánytól.
Akár 809 ezer forint visszajárhat: mit kell tudni az adóvisszatérítésről?
A kormány meghozta a döntést, így jön a széleskörű adóvisszatérítés, amelynek a gyermeket nevelő szülők örülhetnek – a Nemzeti Adó- és Vámhivatal honlapján szedte össze a legfontosabb tudnivalókat.
Súlyos károkat okoznak a kontárok – hogyan lehetne kiszűrni a kóklereket?
A kontármunka-károsultak aránya 34 százalék volt az elmúlt egy évben. Egy kontármunka átlagos kárösszege 753 320 forint. Nem meglepő, hogy alacsony szintű, 3,54 csillag a lakosság építőiparba vetett bizalma, a maximálisan adható ötből. Ez gyenge közepes, hullámzó teljesítményt takar – állapítja meg egy friss kutatás.
Nehéz helyzetbe került ágazatokon segítene az EU
Az Európai Bizottság rendkívüli intézkedéseket fogadott el a bor-, zöldség- és gyümölcságazat segítésére, az intézkedések közé egyebek mellett a kockázatkezelési alapok, valamint a termelői szervezeteknek nyújtott fokozott támogatás tartozik.
Új városban nyitott bázist a Wizz Air
A Wizz Air folytatja olaszországi terjeszkedését.
Kisvállalkozások digitális átállásának segítésére hirdettek programot
A Mastercard a kisvállalkozások digitális átállásának segítésére elindított egy globális kezdeményezést, a Strive-ot, amely a kisvállalkozások pénzügyi ellenálló képességének erősítésére, valamint talpra állásuk és növekedésük támogatására összpontosít.
Pénzvisszatérítést kap 70 ezer termelő
A Magyar Államkincstár jóval a határidő előtt, október 1-jén megkezdte a gazdálkodók számára az uniós szintű krízistartalékba a termelőktől korábban elvont, de ott fel nem használt források visszatérítését - közölte Nagy István agrárminiszter.
Durván visszarántotta a Mercedest az alkatrészhiány
Jelentősen visszaesett a Mercedes-Benz eladása a szeptember végével záródott negyedévben annak ellenére, hogy nagy volt a globális kereslet és a rendelésállomány.
Nagyot ment a Tesco az elmúlt hónapokban
Javuló üzleti adatokról számolt be szerdán Londonban közzétett féléves eredményjelentésében a Tesco. A legnagyobb brit kiskereskedelmi hálózat tájékoztatója szerint a cég nyereségessége javult a közép-európai térségben is.
Varga Mihály bejelentette: több egészségügyi fejlesztés is elindul
Magyarországon 64 milliárd forintból indulhatnak egészségügyi fejlesztések, többek között 17 kórház is megújulhat - jelentette be Varga Mihály pénzügyminiszter szerdán, a Facebook oldalára feltett videóban.
Kiderült, mennyi a pályakezdők bérigénye
A pandémia nyomán a pályakezdők átlagos nettó bérigényének növekedése stagnál az előző évekhez képest – derült ki egy friss kutatásból. Eszerint idén átlagosan nettó 248 800 forintot szeretnének kézhez kapni az iskolapadból kilépve. A legmagasabb fizetést az orvosi és mérnöki, a legalacsonyabbat pedig a szakmunkás és pedagógiai végzettséggel várják. A kutatás válaszai alapján csökkentek a nemek és régiók között különbségek. Bár még közel sem ideális a helyzet, de a férfiak (nettó 272 900 forint) és nők (nettó 235 600 forint) fizetési igényei közötti különbség a tavalyihoz képest 20 százalékról 14 százalékra csökkent, amíg a budapesti (nettó 252 500 forint) és vidéki (nettó 245 000 forint) kitöltők közötti különbségek a tavalyi 9 százalékos eltérésről 3 százalékra csökkentek.
Forró ősz: nehéz idők várnak a magyar iparra
A chiphiány és más alapanyagok, alkarészek beszerzési nehézségei nyomták rá bélyegüket az ipar augusztusi teljesítményére, amelyet még tetéz az energiaárak és a szállítási költségek emelkedése - állapították meg az MTI-nek nyilatkozó elemzők a Központi Statisztikai Hivatal előzetes adatai láttán.
Business mentoring a sportban
A Mentors & Partners Group meghatározó, egyedi szereplője a nemzetközi üzletfejlesztési piacnak. Átfogó mentoring megoldásaikkal nemzetközi cégeket, egyedi tudással rendelkező vállalkozásokat és startupokat fejlesztenek eredményesen, amit nemzetközi szakmai zsűrik több, komoly nemzetközi díjakkal jutalmaztak idén világszerte. A cég mentoring megoldásait a sport és az oktatás területén is egyre többen alkalmazzák, így például Tokióban is történelmi sikerek elérésében támogattak egyéni sportolókat és csapatokat egyaránt. A cég alapítójával, Palencsár Miklóssal beszélgettünk.
Horror a benzinkutakon: ismét nagyot drágul a tankolás
Mindkét üzemanyagfajta literenként átlagban bruttó 9-9 forinttal kerül többe péntektől.
Koronavírus: tovább romlottak a magyar adatok
Nincsen változás a napok óta tartó tendenciában egyelőre.
Az egészségügyből forráskivonás zajlott évtizedes távlatban - mondja Jaksity György
A Concorde Értékpapír Zrt. társalapítója, Jaksity György a Piac & Profitnak adott interjúban a magyar gazdaság helyzetét járvány nélkül is vegyes érzelmekkel minősítette, mondván, a kormány azt a szűk mozgásteret próbálta bejárni a válságkezelésben gazdasági és egészségügyi szempontból is, amit hagyott magának tíz év alatt. Az inflációs kilátásokat borúsabbnak látja a közmegítélésnél, de szerinte a jegybank csak teszi a dolgát, amikor kamatemelésekkel reagál a növekvő inflációra. A Matolcsy György kontra Varga Mihály/kormány közötti csörtét önmagában nem feltétlenül tartja gondnak, csak akkor, ha az visszahat a gazdaságpolitika hatékonyságára. Problémát inkább abban lát, hogy a velünk nagyjából egy időben az EU-ba lépő országok közül mi zárkóztunk fel a legkevésbé az uniós átlaghoz a korábbi szintünkhöz képest, miközben a gazdaság méretéhez viszonyítva a legmagasabb uniós támogatási szintet élveztük. A 2022-es választások utáni lehetséges kormányzati szerepvállalásáról pedig azt mondta: a politika is egy szakma, amit soha életében nem művelt, és nem is értékelné le azzal, hogy azt gondolja, olyan, mint egy autó: kiszáll az egyikből, átül a másikba, és ugyanúgy megy tovább.
A legjobb dolgozóit veszítheti el az a cég, amely nem támogatja a távmunkát
Bár a legtöbb irodában újra indult az élet tavasszal, sok cég választotta hosszútávon is a hibrid működést, vagyis a home office és a személyes jelenlét kombinációját. Másfél év alatt rendkívül fontossá vált az otthoni munkavégzés lehetősége nemcsak a munkáltatók, hanem a munkavállalók számára is.
Akár 100 milliós befektetés – új program indult startupok számára
ANYpartners néven, startup inkubációs programot indít az ANY Biztonsági Nyomda.
Bajban a tejesek - gyors segítséget kérnek a kormánytól
A költségek jelentős emelkedése ellehetetleníti a tejtermelőket, ezért gyors intézkedésekre van szükség - közölte a Tej Terméktanács.
Újabb kínai óriáscég lehet bajban?
Újabb kínai ingatlanfejlesztő mulasztotta el egy kötvénye kifizetését a kínai ingatlanszektor pénzügyi nehézségeivel kapcsolatos, a China Evergrande cégcsoport eladósodása nyomán kialakult aggodalmakat alátámasztva.
Mennyit tud alkudni az, aki most vásárolna lakást?
A nagy kereslet miatt a panellakásoknál minimális, a családi házaknál valamivel nagyobb árengedményt tud kicsikarni a vevő. A forgási sebesség is a családi házaknál csökkent, míg a téglalakásoknál nőtt, viszont még mindig panelt lehet a leggyorsabban értékesíteni.