A befektetők elfordulnak Magyarországtól, ha nem tudunk megállapodni az Európai Unióval

Növekvő forgalom mellett nőtt a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a héten, a BUX 43 469,84 ponton zárt pénteken, 293,20 ponttal, 0,68 százalékkal magasabban, mint egy hete.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A forgalom 71,2 milliárd forint volt az előző heti 55,71 milliárd forint után, a vezető részvények a Richter kivételével gyengültek.

A vezető részvények többségének gyengélkedése ellenére is nőtt a BUX (Fotó: MTI Fotó/Marjai János)

Az Equilor Befektetési Zrt. heti összefoglalójában kiemelte, negatívan indult a hét, szerdán azonban emelkedni kezdett a hazai tőzsdeindex, a 44 ezer pontos szintet azonban így sem tudta meghaladni a hét végére.

Hétfőn és kedden a befektetők hangulatát negatívan befolyásolta az amerikai jegybank várható gyorsuló kamatemelése, az orosz-ukrán háború és a koronavírus-járvány terjedése Kínában. A hét első napján a BUX 2,08 százalékos csökkenéssel, a rá következő napon 1,02 százalékos csökkenéssel fejezte be a kereskedést.

Szerdán a nyitáskor még kissé negatív nemzetközi hangulat ellenére a nap végére emelkedni tudott a magyar piac. Az emelkedést az OTP és a Richter vezette: az OTP-részvények ára 1,68 százalékkal, a Richter-papíroké 1,99 százalékkal nőtt.

Csütörtökön a BUX jelentősen emelkedett, felülteljesítette az európai és a tengerentúli indexeket. A teljesítmény mögött az Equilor elemzője szerint a magyar kormány azon bejelentése húzódhatott meg, hogy törekedni fog a megállapodásra az Európai Unióval. A BUX 1433,15 pontos, 3,40 százalékos emelkedéssel, 43 549,19 ponton zárt csütörtökön.

Pénteken reggel jól indult a kereskedés, ugyanakkor később elromlott a befektetők hangulata, az OTP-papírok eladói nyomás alá kerültek, feltehetőleg az orosz-ukrán háború okozta bizonytalanság miatt, piacbefolyásoló hírek ugyanis nem láttak napvilágot. A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX végül 0,18 százalékos csökkenéssel zárta a hét utolsó napját.

A héten 275 ponttal, 4,00 százalékkal a Richter érte el a legnagyobb erősödést 9,3 milliárdos forgalom mellett, a papír 7150 forinton fejezte be a kereskedést pénteken.

Az OTP ára csaknem 1 százalékkal csökkent 43,4 milliárd forintos forgalomban, a részvény pénteken 10 800 forinton zárt.

A Mol jegyzése a héten 2 százalékkal csökkent, a részvény 3058 forinton zárt pénteken, heti forgalma 16,0 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 0,13 százalékkal csökkent, 388,5 forinton zárta a hetet, forgalma 958,5 millió forint volt.

A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 4 048,63 ponton zárt a héten, ami 42,87 ponttal, 1,05 százalékkal alacsonyabb az előző hetinél. (MTI)

Véleményvezér

Meddig élnek a magyarok?

Meddig élnek a magyarok?  

A várható élettartamot tekintve Szlovénia lekörözte Ausztriát.
Bajban a NER cégek a tőzsdén

Bajban a NER cégek a tőzsdén 

Egyszerre több NER cég került gyengülő pozícióba.
Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta

Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta 

Argentína teljesen más modellt választ, mint Magyarország.
Magyarország jobban teljesít, ja mégsem

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem 

Valami újat kellene végre kitalálniuk a magyar országvezetőknek.
Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott

Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott 

Bérharc az egészségügyben.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo