Ilyenek a mezőgazdasági rendszerek mellett például a lebegő napelemek is. Ha szeretnél többet tudni ezekről, s közben te sem szeretnél lemaradni a napelemes projektekről, akkor tarts velünk ebben a cikkben!
Miért ruházz be te is napelemes rendszerbe?
Azért, mert egyszerre tehetsz egy nagyon fontos és eredményes lépést a környezet védelméért, másrészt pedig számos előnyt bezsebelhetsz saját magad számára is. A Napelemespályázatok komplex szolgáltatáscsomagjában a pályázatírás, a tervezés, az engedélyeztetés és a kivitelezés minden egyes feladatát elvégzik, mégpedig úgy, hogy az ügyfél maradéktalanul elégedett lehessen az eredményekkel.
Ez tehát azt is jelenti, hogy egyetlen céget megbízva, a teljes folyamatot rájuk bízhatjuk, s nekünk nem marad más hátra, mint élvezni az előnyöket!
Milyen előnyöket élvezhetünk, ha napelemet telepíttetünk?
Akár magánszemélyről, akár vállalkozásról vagy nagyobb vállalatról beszélünk, a napelemes rendszerekre úgy érdemes tekinteni, mint az adott ingatlan energetikai felújítására. Ez természetesen egyszerre azt is jelenti, hogy a kivitelezés percétől kezdve értékesebb, ráadásul könnyebben, gyorsabban értékesíthető épülettel rendelkezünk.
Emellett komoly mértékben csökkenthetjük, akár teljesen le is nullázhatjuk a villanyszámláinkat, ezzel mérsékelve rendszeresen jelentkező kiadásainkat.
Lebegő napelemek
Ma már azonban nemcsak a tetőre és a talajra kerülhetnek napelemek. Talán nem is gondolnád, de mezőgazdasági célú alkalmazásuk is létezik és működik, ami pedig még ennél is fantasztikusabb, az az, hogy már úszó napelemek is léteznek. Ráadásul olyannyira, hogy napjainkra abszolút működő létesítményekként, komoly növekedő pályára kezd állni az alkalmazásuk.
A Fitch Solutions jelentésében az áll, hogy az elkövetkező évtizedben ezek száma jelentős mértékben növekedni fog, amit többek között az Ázsiában megvalósuló fejlesztéseknek köszönhetünk majd. Míg 2020-ban 16 ilyen létesítmény lett regisztrálva, addig ez a szám mostanra már 22, ami nagyjából 10 GW teljesítménynövekedést is jelent.
Azokon a részeken, ahol nem bővelkednek felesleges területekben, tökéletes alternatívát jelentenek a partközelben, illetve víztározókban telepített úszó napelemes rendszerek. Ráadásul olyan helyeken is komoly hasznát láthatják, ahol eddig nagymértékben támaszkodtak a vízenergiára, mert ezzel a megoldással az alacsony vízállású időszakokra is megoldást találhatnak.
Ez egy kitűnő kombináció, ha egy kicsit belegondolunk, hiszen a száraz időszakok során a napelem, míg a magas vizállású és kevésbé napsütéses időszakokban a vízenergia lehet a fő forrás, amellyel az energiaszükségletekhez szükséges áramot biztosítani lehet.