Menedzser cikkek
Hat módszer, hogy hiteles vezető legyél
Manapság a munkavállalók válogatnak az állások és a főnökök között, s hamar továbbállnak, ha nem tetszik nekik a munkahelyi atmoszféra. A hiteles vezető módszereit és stílusát ismertették a Piac & Profit Csapatépítési trendek – 2019 című konferenciájának előadói.
Amikor a cégvezetés már a vasárnapi családi ebédeket is megbolygatja
A Piac & Profit által rendezett Generációváltás finisben – A sikeres cégutódlás receptje című konferencia előadásaiban a cégvezetés átadásának folyamatokat megőrző, technokrata megközelítése mellett nagy hangsúly tevődött a családi dinamikák, az érzelmi gócpontok kezelésére is.
Belebukott a mohóságba a zseniális cégmentő
Carlos Ghosn a Renault és a Nissan, majd a Mitsubishi páratlan, sikeres együttműködésének megszervezője volt. A világhírű menedzser azonban anyagiakban túl mohónak bizonyult, így most tokiói börtönben várja perét – miközben a franciák ártatlannak vélik.
A vezetőnek nem az a dolga, hogy menedzseljen
A menedzselés és a vezetés két különböző dolog, sok vállalkozásnál mégis összekeverik a két területet – mert a szervezet úgy van beállítva, hogy hátrafelé nézzen.
Ezért nem hajtanak a nők a vezetésre
A német nőknek csak 30 százaléka szeretne vezetői pozícióba kerülni, és csak minden harmadik tartja egyáltalán lehetségesnek, hogy kinevezhetik vezetőnek. Az okok összetettek.
...és ha kézi vezérléssel már nem megy?
A hazai KKV-k nagy részében szervezetlenek a folyamatok, rutinokon és az emberek között bejáratódott nexusokon alapulva működik minden - alacsony hatékonysággal. Ha kilép egy munkatárs, rögtön dől a kártyapakli. Profi szintre kell hozni a szervezeti folyamatok kiszabását és menedzselését, tanácsolták az előadók a Piac & Profit Szervezetfejlesztés - 2018 konferenciáján.
Itt szerezhetnek üzleti tudást a vállalkozó nők
Újra meghirdették a Dobbantó tréninget, és október 10-ig várják a vállalkozónők jelentkezését. A Budapest Bank támogatásával, a SEED Kisvállalkozás-fejlesztési Alapítvány által megvalósított képzés keretében a jelentkezők egy 6 héten át tartó 12 napos programon vehetnek részt.
Két hétig még beszállhat a burgenlandi menedzserekhez
Az Interreg Duna Transznacionális Program "Excellence-in-ReSTI" projektje keretében ingyenes online képzést kínál fiatal EU-projektmenedzserek részére a Burgenlandi Főiskola. A 2018 őszén induló angol nyelvű képzésre magyarok jelentkezését is várják.
A menedzser elavult, az üzlethez vállalkozó kell
Napjainkra a hagyományos menedzser ideje lejárt. Nyitott, bátor, pragmatikus vállalkozóra van szükség. A téma szakértője, Boris Gloger 4 pontban mutatja meg a régi és az új szemlélet közötti különbségeket.
A milliárdos is zavarba jött tőle, mennyit keresett
Paul Polman, az Unilever, az óriási brit-holland konszern vezérigazgatója tavaly átszámítva 3.6 milliárd forintot keresett, de idén még jóval többet fog. Indoklás: még sikeresebb munkát várnak tőle, amelyben még nagyobb a kockázat.
Nem veszi át a gyerek a céget: keressünk menedzsert?
A rendszerváltás után vállalkozásokat alapító generáció tagjai most abban a dilemmában vannak, hogy eldöntsék, a gyerekeik megfelelőek-e a cég vezetésére, vagy hozzanak a családon kívülről profi menedzsert. Nem egyszerű a döntés. Mert a cég is olyan, mint egy saját gyerek. A Piac & Profit Generációváltás a cégben című konferenciáján megoldásokat vázoltak fel az előadók.
12 dolog, amit a NASA-tól tanultak a startupok
A startupok módszertanával megismerkedett a világ. A "klasszikus” vállalkozók viszont szkeptikusan fogadták a friss tanokat, mert azokat szerintük egy nagy szervezetnél már nem lehet bevezetni. Csakhogy a lean, azaz a karcsú módszertant tagadók elfelejtik, hogy mindezt nem a startupok találták ki, hanem a NASA, ahol közel 19 ezren dolgoznak. Íme az új vállalatvezetés 12 trükkje.
Ezen bukják el a startupok az Alibaba vezére szerint
A startupok csak viszik a pénzt, ritkán kezdenek el a korai szakaszban termelni is. Ezért akár egyetlen hiba is tönkreteheti a céget. Az Alibaba milliárdos vezére elmondja, rendszerint mi ez a hiba.
Így építsen bizalmi kultúrát
Nem titok, hogy a vezető személye az egyik legfontosabb egy vállalat irányításában, az általa kialakított értékek határozzák meg a munkatársak minőségi, lojális együttműködését. Az igazi művészet valójában abban rejlik, hogy mindez hogyan érthető el. Íme, 3 tipp Chris Oberbecktől, az Entrepreneuer.com vendégszerzőjétől arra, hogyan építhetsz bizalmi kultúrát vállalkozásodban:
A vezető dolga bízni az emberekben
Az adaptív tanuló szervezeteknek áll a világ, és azoknak a vezetőknek, akik nem azt várják el munkatársaiktól, hogy nekik dolgozzanak, hanem hogy velük. A jó vezető mentor és coach egyben. Aki meg tudja fékezni a munkaerő elszivárgását is. A coaching szakma kiválóságai tartottak előadásokat a Piac & Profit Szervezetfejlesztés 2017 című konferenciáján.
Cégutódlás: bevegyük a gyereket a vállalkozásba?
Nyugdíjba vonulnának a rendszerváltás után vállalkozásba kezdő cégvezetők. Szakértők azt mondják, hogy az alapító inkább ne vegye be a gyerekét a cégbe, bízza profi mendedzserre a vezetést. A többség mégis hajlik a nepotista megoldásra. Erről is szó esett a Piac & Profit A növekedés csapdái 2017 című konferenciáján.
Szervezetfejlesztés: "A cégednek szexinek kell lenni"
A szervezetfejlesztés ma már több, mint a humán erőforrás menedzselése, középpontjában mégis az emberi tényező áll, mely összetett piaci és céges folyamatokat menedzsel és hajt végre. A coaching szakma kiválóságai beszéltek a Piac & Profit Szervezetfejlesztés 2017 konferenciáján.
Így nem fogja rühellni a beosztott, hogy célokat tűz ki neki a főnök
Sok cégnél konkrét bevételi célszámokat kell teljesíteniük az alkalmazottaknak. Ezek nem ritkán eltúlzottak, irreálisak. Az eredmény: a túlterhelt munkavállaló kiégése. A felmondások 46 százalékáért a burnout felelős. Hogyan előzhetjük ezt meg?
Színvonalas mérkőzések voltak a tordasi menedzser tornán
A kilenc regionális tornából valamint a budapesti döntőből álló XIII. Manager Open, a 2017.évi Menedzser Teniszbajnokság Győr és Szeged utáni idei harmadik versenyének helyszíne a tordasi sportközpont kiváló pályái voltak.
Nem a munkahelyünket, a főnökünket hagyjuk ott
Egy amerikai felmérés szerint a megkérdezettek egyharmada azért hagyja ott az állását, mert nem jön ki a főnökével. Van néhány tippünk, mi lehet ennek az oka.
Itt van 7 indok, amiért a beosztottak utálhatják a főnöküket
Ha menedzserek, cégvezetők vagyunk, ezeket a rossz szokásokat kell kerülnünk, hogy ne váljunk közellenséggé az irodában. Ha pedig alkalmazottként a főnökünk túl sok tulajdonságára ismerünk rá az alábbi listában, akkor érdemes elgondolkodni, hogy hosszú távon is el tudjuk-e képzelni az életünket a cégnél.
A főnöknek sem jó egyedül
A cégalapítástól eljutni a sikeres kisvállalkozásig, mely az évek alatt több tucat alkalmazottal bővülve belép a középvállalkozások világába, egy szép történet. De ennél a pontnál szokott sokszor rossz irányt venni, hiszen a növekedést is tudni kell kezelni. Aki céget alapított, és sikerre vitte, az vélhetően vállalkozó szellemű, kreatív ember, ösztönös vezető. A cég fejlődésének egy pontján azonban meg kell oldani az utódlást, amin a tapasztalatok alapján több cég elvérzik.
A cégvezető kötelessége a personal branding
Itthon még kevés cégvezető tudja, hogy önmagát is fel kell építenie, mint egy brandet. Pedig nyugaton egyre nagyobb a keletje a személyes márka építésnek. Versenyelőnyt jelent a vállalkozás számára, ha a vezető jól prezentálható és hiteles figura - mondta Serényi János kommunikációs szakember a Piac & Profit Cégvezetők Csúcstalálkozója 2017 konferenciáján.
Így lehet hatékony a munkanapja
Minden vállalkozónak és cégvezetőnek megvannak a maga sajátos kis szokásai, amelyekkel nemcsak hatékonyabbá teszi munkanapját, de hosszabb távon is meg tudja őrzi motiváltságát. Mutatjuk a legjobb tippeket!
Jelek, amiből megtudhatjuk, hogy utál a főnök
Mindenki arra vágyik, hogy megbecsüljék a munkahelyén, mégis előfordul, hogy a felettesünk pikkel ránk. Nem jutunk egyről a kettőre, pedig úgy érezzük, mindent megteszünk? Íme néhány jel, ami arra utal, hogy a gond az, hogy ki nem állhat a főnök.
Attitűdváltást követelnek a legújabb megatrendek
Az agilis leadership bevezetése az egyik legaktuálisabb kérdéskör a vállalatok, intézmények stratégiai céljainak megvalósításában. Mivel azok szervezeti egységeken átnyúló, komplex feladatok, nélkülözhetetlen a projektmenedzsment kiemelt, stratégiai szintű kezelése – vallja Prónay Gábor, a Projektmenedzsment Fórum szervezőbizottsági elnöke. A szakember szerint fontos, hogy a hazai gyakorlat lépést tartson a nemzetközi trendekkel.
8 jel, hogy valaki a felmondását tervezi
A cégek számára mindig komoly sokk egy-egy jó munkavállaló elvesztése, főleg, ha teljesen váratlanul éri a döntés a szervezetet. Vannak azonban jelek, ami alapján gyanakodni kezdhetünk.
Hitelesség, bizalom – ezek nélkül nem lesz jó vezető
Számos tulajdonság van, ami naggyá és példaképpé tesz egy vezetőt. Ezekből minél többet tesz magáévá egy valaki, annál nagyobb az esélye, hogy sikerre viszi elképzeléseit.
Jó vezetőnek születni kell?
A General Electric legendás főnöke, a 80 éves Jack Welch öt alapvető vezetői képességet azonosított és szerinte ebből csak kettő sajátítható el tanulással. Ön kitalálná melyek azok, amikkel születni kell?
Vállalkozna? Így lesz kisebb a kockázat!
Sokan szeretnék otthagyni az állásukat, hogy saját céget alapítsanak. Ez persze kockázatos húzás, mert ha nem jön be az ötlet, az ember ritkán játszhatja magát vissza előző munkaadójához. Érdemes tehát átgondolni számos dolgot, hogy tudjuk, kötéllel készülünk leugrani a hídról.
Csúcsvezetők csúcsfizetései
A fellegekben járnak a menedzserfizetések a tőzsdén jegyzett amerikai cégeknél, főképp a technológiai és a médiaszektorban. Az EU-ban elsősorban a bankszektorban találkozni a magas keresetekkel. Itthon is szépen nőnek a menedzser fizetések.
Önnek is fáj?
Csodálatos dolog az internet és a számítástechnika, egy helyben ülve irányíthatjuk a teljes vállalkozásunkat. Weboldalak közt szörfözgetve rálelünk az információra, amit a könyvelő épp nem tudott, skypon felhívhatjuk a külföldi beszállítókat, what’s upon kapcsolatot tarthatunk a sofőrrel, emailben elintézzük a napi kommunikációt stb. Közben fel sem állunk, és azon kapjuk magunkat, hogy az alapvetően mozgásra kitalált testünk fájdalommal jelzi a számára lehetetlen életmódot.
2014 az emberi cégek éve
1960-ban a Harvard Business School legendás marketingprofesszora, Teo Levitt a "Rövidlátó marketing" című írásában kifejtette: a cégek egyre inkább elvesztik a szemük elől az üzletük valódi célját, a versenytársak által állított célokat kergetik és végül lemaradnak, elvesznek. Hogy elkerüljék a végzetüket, Levitt arra ösztönözte a cégvezetőket, tegyék fel a látszólag nyilvánvaló kérdést maguknak: "Milyen üzletet is csinálok valójában?" A kérdés mind a mai napig rendkívül erős ösztönzőként tud hatni a stratégiai megbeszéléseken. És mégis: több mint 50 évvel később a cégek még rosszabbul teljesítenek, ha arról van szó, hogy helyesen kéne válaszolni erre az egyszerű kérdésre.
Öt módszer, hogy még jobb vezető lehessen
Menedzsernek lenni egyáltalán nem olyan egyszerű üzem, a legjobbak is folyton fejlesztik saját képességeiket, hogy egyre jobbak legyenek. Adunk öt ötletet, milyen területekre érdemes fókuszálnia, hogy elismert vezető legyen.
Így növelje dolgozói hatékonyságát
Akár 20%-kal is nőhet a szellemi foglalkozású alkalmazottak termelékenysége, méghozzá anélkül, hogy a vezetőknek különleges eljárásmódokat vagy nagyösszegű ösztönzőket kellene bevezetnie. Megmutatjuk, hogyan.
Kecskeméti sikerek az orosházi menedzser versenyen
A 10 regionális állomásból és budapesti döntőből álló IX. Manager Open, a 2013.évi Országos Menedzser Teniszbajnokság negyedik versenyének színhelye a patinás dél-alföldi város Orosháza volt. Itt a helyi KAZSZER Tenisz klub teniszt szerető tulajdonosa, Gelegonya László immár harmadik alkalommal vállalja fel a sorozat egyik állomásának megrendezését.
Ki lesz az Év Menedzsere?
A Menedzserek Országos Szövetsége nyílt pályázatot hirdet Az Év Menedzsere 2012 cím elnyerésére. A pályázaton közvetlenül vagy közvetetten – mások általi előterjesztés, ajánlás alapján – azon magyar menedzserek vehetnek részt, akiknek meghatározó szerepük van vállalatuk, vállalkozásuk irányításában és sikereiben, valamint az elmúlt időszakban kimagasló vezetői teljesítményt nyújtottak.
Jövőkép kell a sikerhez
Legyen bármilyen jó is az üzleti elképzelés, döntő fontosságú, hogy azt milyen úton, milyen képzettséggel, és a kihívásokra milyen módon reagálva viszi végig egy vállalat menedzsmentje.
Ők a legjobb menedzserek Magyarországon!
Birgés Tibor, a Ferro-Press Fémipari Szolgáltató Kft. tulajdonos ügyvezetője kapta 2011-ben a Menedzserek Országos Szövetsége által minden évben kiadott Év Menedzsere díjat, az Év Fiatal Menedzsere címet 2011-ben Hernád Ágnes, a Maersk Hungary Kft. ügyvezető igazgatója nyerte el.
Ki a legjobb magyar menedzser?
Kiírták az idei pályázatokat az év menedzsere és az év fiatal menedzsere címek elnyerésére. A pályázatokat 2012. január 5-éig lehet beadni a Menedzserek Országos Szövetségéhez.
Ritka karrier
A Whirlpool Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója szerint, aki meg akarja ismerni őt, az üljön le beszélgetni vele. Biztos szerencse is kellett hozzá, de határozott személyiség is, hogy azok, akik döntöttek róla, rászánták erre az időt. S az idő őket igazolta.
Lehet-e boldog a munkavállaló?
Lehetséges-e a flow élmény a munkahelyen? Belefeledkezhetünk-e úgy a munkába, hogy jóleső izgalmat jelent a szakmai kihívások megoldása? A Piac & Profit és a Profil Training konferenciáján kiderült, a flow élmény nem kizárólag a boldogságról szól, hanem egy olyan tudatállapotról, amikor az ember fókuszált, hatékony, és képességei maximumát hozza.
Rutin helyett innováció
Tizenkilenc éve került projektmenedzserként ahhoz a vállalathoz, ahol immár hét éve az első számú vezető. Károlyi László, a Legrand Zrt. vezérigazgatója szerint egy cégnél is lehet változatos és izgalmas az élet.
Családi cégek: a második generáció az élre tör
Jó ötlete jóval többeknek van, mint tudása, képessége vagy lehetősége azok megvalósítására, illetve menedzselésére - hangzott el a Magyar Spin-off és Start-up Egyesület mai konferenciáján. Ezért nélkülözhetetlen, hogy a befektetők és a technológiai szakemberek egymásra találjanak és együttműködjenek, és ezért nélkülözhetetlen az innovációmenedzsment, az ötletek termékbe, szolgáltatásba, vállalkozásba fordításának szakmája is. „Az efféle kapcsolatok kialakításában a fiatalabb generáció már élen jár, az ő számukra az innováció és az innovációmenedzsment már alapvető igény, ez látszik egyesületünk tagjainál is" - mondta el előadásában Kürti Tamás, a Felelős Családi Vállalkozásokért Magyarországon Egyesület (FBN-H) alelnöke.
Katasztrófa után: a BP-vezér keresi a legtöbbet Európában
A Mexikói-öbölben történt olajkatasztrófáért felelősnek tartott BP vezetője a legjobban fizetett európai vállalatvezető a német Manager Magazin összeállítása szerint.
Gondolta volna? 10 főnökből 9 egyeztett beosztottjaival
A vállalatok nagyságával arányosan nő a delegálási hajlandóság, a vezetők mintegy 56 százaléka szívesebben osztja meg a döntések felelősségét, mintsem egyedül hozza meg azokat - derül ki a DEVISE Hungary és az RSM DTM Hungary magyarországi döntéshozók körében készített kutatásából.
Nemcsak a milliárdosnak jön jól az interim
A milliárdos gyáros utazik, szórakozik, közben biztos kezekben tudja cége irányítását. A magyar valóság teljesen más, de ha a gazdasági helyzet úgy kívánja, a kis- és középvállalkozásoknak is megéri interim menedzsert alkalmazni, aki jön, meggyőz, átalakít és továbbáll.
Életmentés üzleti coachinggal
Minden egymillió forint coaching ráfordítás legalább 5-6 millió forint hasznot hoz a vállalkozásnak - hangzik az üzleti statisztika, de ennél többről, gyógyulásról, túlélésről, erőre kapásról is szól egy speciális, itthon még születőben lévő „segítő" szakma.