Szép kártya cikkek
4,1 milliárd forint jár le a SZÉP-kártyákon májusban
A magyar turizmus 2013-ban rekordévet zárt, több volt a beutazó vendég és a bevétel is növekedett. Nagy a SZÉP-kártya szerepe a sikerben, de május végéig még 4,1 milliárdot költhetnének innen.
A SZÉP-kártya tovább pörgetheti a turizmust
2014-re is jelentős, 6 százalékos bővülést vetít előre a Szallas.hu a belföldi turisztikai piacon. A bővülés elsősorban a SZÉP-kártya további elterjedésének, valamint a turisztikai szektorban tapasztalt innovációs kedvnek köszönhető.
„Magyarország gyönyörű” - trendforduló a turizmusban
Több orosz, kevesebb osztrák turista érkezett hazánkba tavaly, felpörgött a belföldi turizmus részben a Szép kártyának köszönhetően, amelyre lényegesen több pénzt töltöttünk fel tavaly, mint korábban.
Jó évet zárt és még jobbat kezdett a turizmus
A magyar belföldi turizmus a gyenge tavasz ellenére is 4,5 százalékkal bővült 2013-ban. A mobileszközökről indított foglalások aránya megduplázódott, és minden ötödik szállóvendég SZÉP-kártyával fizetett. Megyei szinten Somogy magasan vezeti a foglalási számok alapján felállított sorrendet.
Ajándékozzunk olcsón!
Az év vége közeledtével gyakrabban ajándékozunk, és néha magunkat is jutalmazzuk. Sokszor felmerülő kérdés, milyen lehetőségeink vannak, ha ezt egy vállalkozásban szeretnénk tenni?
Így változtatnák meg az érintettek a cafeteriát
Az új adótörvények megjelenése előtt munkáltatók és szakértők osztották meg véleményüket, hogy milyen változásokat fogadnának szívesen a cafeteria rendszer szabályozásával kapcsolatban.
Adómentes SZÉP-kártya-feltöltést szeretnének szakmai szervezetek
A SZÉP-kártya-feltöltések élénkítése és a kártyabirtokosok számának növelése érdekében a cafeteriaelem közterheinek mérséklését javasolja három szakmai szervezet.
A turizmusban vége a válságnak
Jelentősen nőtt az év eddigi részében a vendégek, a vendégéjszakák és a szálláshelyek árbevétele is. A szakemberek bizakodnak, a Balatonnál rekordszezont zártak, a magyarok már a lángosért is SZÉP-kártyával fizetnek.
Egy hetet sem nyaraltunk a nyáron
Egyre kevesebben utaznak el egy egész hétre nyaralni, a magyarok többsége csak 3-4 éjszakára foglalt belföldi szállást az idei nyáron, de a kánikula kárpótolta a szállásadókat a hideg tavaszért. Már minden ötödik foglaláskor SZÉP-kártyával fizettünk, a legnépszerűbb úti cél pedig Siófok volt.
A SZÉP kártya tolja a turizmust
A turizmus idei évre jellemző növekedési tendenciája a nyári hónapokban is folytatódik. A belföldi turizmus jó eredményeiben kulcsszerepet játszik a SZÉP kártya: júniusban 6,4 milliárd forintot, júliusban pedig közel 10 milliárd forintot költöttek el a kártyabirtokosok turisztikai és vendéglátó-ipari vállalakozásoknál.
Felhasználtuk a SZÉP-Kártya kereteket
A 2011-es keret mindössze 2 százalékát nem használták fel az MKB SZÉP Kártya birtokosai, így csupán 5 millió forintot kellett visszautalni a korábbi befizetéseket teljesítő munkáltatóknak.
Mától megváltozik az életünk
Július 1-jétől elindult az e-útdíj rendszer, megnyíltak a Nemzeti Dohányboltok és változtak a SZÉP-kártya felhasználására vonatkozó szabályok is. A pénztárgépek és a Nemzeti Adó- és Vámhivatallal (NAV) közötti online kapcsolat megteremtésére (s ezzel együtt az erre alkalmas gépek cseréjére) két hónap haladékot kaptak ugyanakkor a vállalkozók.
Brüsszel berágott a SZÉP-kártya miatt, a kormány sajnálja
Újabb ügyben lépteti előre az Európai Bizottság a Magyarország ellen korábban indított kötelezettségszegési eljárásokat: a béren kívül adható juttatások ügyében az Európai Bírósághoz fordul Brüsszel.
Átjárhatóbbak lesznek a SZÉP kártya zsebei
A SZÉP kártya működését szabályozó 55/2011-es rendelet módosításával a kormány tovább bővíti a felhasználási kört, illetve szélesíti az egyes alszámlákról fizethető szolgáltatásokat. A szabályozásban szakértőnk segít eligazodni!
Júliustól még több helyen lehet fizetni a SZÉP Kártyával
Július 1-től már nem csak szálláshely-szolgáltatásért, hanem gyógyfürdő- és strandbelépőért is lehet a SZÉP Kártya mindhárom zsebéről fizetni. A változtatások eredményeképp a kártya szálláshelyi felhasználása is rugalmasabb lett, illetve új szolgáltatásként a szabadidős sportrendezvények nevezési díja is belekerült a SZÉP Kártyával fizethető körbe.
A turizmus "lélegeztetője"
A turizmus "lélegeztetője" a SZÉP-kártya, és mivel a belföldi turizmus további ösztönzésre szorul, a munkáltatókat arra kell bíztatni, hogy több ilyen juttatást adjanak a munkavállalóknak - mondta Horváth Viktória turisztikáért felelős helyettes államtitkár a Balaton Fejlesztési Tanács ülésén.
Top 10 juttatás: vezet SZÉP, de jön föl Erzsébet!
Idén a SZÉP kártya 28 százalék feletti részesedésével megőrizte vezető helyét, az Erzsébet utalvány pedig szorosan felzárkózott mögé. Az étkezési célú juttatások mértéke együttesen ismét az 50 százalékot közelíti, míg nyugdíjpénztári juttatást egyre kevesebben választanak. A legnagyobb súlyú adómentes juttatás a lakáscélú támogatás.
Szép számok a SZÉP Kártyáról
Meredeken emelkedik a SZÉP Kártyával rendelkezők, s azt elfogadók száma egyaránt. A kártya egyre népszerűbb, de elsősorban a nagyvállalatok körében, a kkv-k kevésbé élnek a béren kívüli juttatásokkal. Hasonlóképp féloldalas kissé a felhasználás: továbbra is elsősorban a vendéglátóhelyeken fizetnek tulajdonosaik SZÉP Kártyával.
Öt dolog, amiről nem tudta, hogy fizetheti SZÉP-kártyával
Majd két éve létezik a SZÉP kártya, ami az Üdülési csekket váltotta fel, de szolgáltatásait tekintve ma már sokkal több mindenre használható a plasztiklap. Összegyűjtöttük az 5 leghasznosabb új felhasználási módot.
Lehangoló eredményt produkált a SZÉP kártya a fürdőkben
A Fürdőszövetség 37 fürdő körében végzett felmérése alapján a SZÉP kártya lehangoló eredményt produkált 2012-ben a hazai fürdőkben. Összességében a vizsgált 37 fürdőben az Üdülési Csekk és SZÉP kártya együttes forgalma az 1,63 milliárd Forintot érte el, mely 2011-hez képest 18%-os, míg 2010-hez képest közel 40%-os visszaesés.
Cafeteria: a kis csökkenés már siker
Szerencsére a közterhek növekedésnél kisebb mértékben csökkent a juttatások nettó értéke 2013-ra. Átlag nettó 2,2 százalékkal kevesebb jut a dolgozóknak béren kívüli juttatások formájában, mint 2012-ben.
Cafeteria? Egészségére!
A munkáltató többféle béren kívüli juttatással is támogathatja költséghatékony módon munkavállalója öngondoskodását.
Szép-kártya: dinamikusan bővül a felhasználók és elfogadóhelyek száma
Több mint 11 500 elfogadóhelyen használhatják az MKB SZÉP Kártyát birtokosaik, akiknek száma január végére meghaladta a 100 ezret. A felhasználási lehetőségek kibővülése főként a szabadidős költések megugrásában mutatkozhat meg az idén.
Megéri a cafeteria, akár ajándékot is vehetünk a juttatásból
10.000 forint bruttó költségkeretből a munkavállaló 5097 forintot kap kézhez bérként, 7370 forintot kedvezményesen adózó juttatás formájában és 6615 forintot, amennyiben a munkáltató normál adózású juttatást biztosít. Az utóbbiba szinte minden belefér az idei jogszabályok alapján.
SZÉP kártya - mégsem veszett el a pénz!
Tovább költhetők az év végéig fel nem használt, a SZÉP-kártyákra 2011-ben feltöltött összegek. Az eredeti határidő szerint az év végén lejáró utalványösszegek beváltására május 31-ig, a turisztikai előszezon támogatásáram, biztosít lehetőséget az év végén elfogadott rendelet.
Üdülési csekk: mennyi marad a zsebekben?
Már csak pár hétig lehet beváltani az üdülési csekkeket, amelyekből közel 480 ezer darab van még forgalomban - tájékoztatta a Nemzeti Üdülési Szolgálat (NÜSZ) Kft. szerdán az MTI-t.
Figyelem! Elveszhet a SZÉP kártyán lévő pénze!
A SZÉP kártyára 2011-ben feltöltött juttatásokat legkésőbb 2012. december 31-éig el kell költeniük a számlatulajdonosoknak, különben a pénz elvész. A helyzetet nehezíti, hogy az akkor kibocsátott kártyákon még csak a szálláshely zseb volt aktív, így kizárólag szállás szolgáltatásért fizethetnek az érintettek. Fizetni még idén kell, de elutazni ráérnek később is.
Cafeteria: Lehet, hogy elgondolkodott a kormány?
Még semmi se biztos, de lehet, hogy mégsem kell temetnünk a cafeteriát jövőre - véli Király Ágnes Piac&Profit szakértője, arra reagálva, hogy a sajtóban megjelent találgatások szerint visszahátrál a kormány a cafetariára bejelentett brutális adóemeléstől.
Kell a SZÉP a túléléshez
A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége megdöbbent és aggódik, a cafeteria változások miatt, melyek következtében arra lehet számítani, hogy a munkáltatók ismét csökkentik ennek a béren kívüli juttatásnak az arányát, vagy az adótöbbletet a dolgozókra hárítják.
Cafeteria buktatók: kerüljük el a büntetést!
Amit az adójogszabály előír, a hatóság azt kéri rajtunk számon. Nem többet, nem kevesebbet, nem előbb, nem később, annyit és akkor valljunk és fizessünk, amennyit és amikor kell. Szakértőnk, P. Király Ágnes az Szja tv. 71.§ alapján haladva veszi sorra a tudnivalókat.
Rég nem látott szinten a hazai turizmus
Nőtt a vendégéjszakák száma júliusban az előző év azonos időszakához képest, az árbevétel pedig 9,6 százalékkal hízott. A magyar kereskedelmi szálláshelyeken január és július között eltöltött közel 12 millió vendégéjszaka egyaránt meghaladja a 2008-as gazdasági világválság előtti és utáni szintet.
Kevesebb jut cafetériára a vállalkozásoknál
Az előző negyedévi stagnálást követően csökkent a béren kívüli juttatásokat nyújtó kis- és közepes vállalkozások (kkv-k) aránya, a következő egy évben a hazai kkv-k mindössze 45 százaléka tervezi azt, hogy juttatásai között valamilyen természetbeni hozzájárulást is ad dolgozóinak - közölte Németh László, a K&H kkv marketing főosztályvezetője.
Közel ötvenmilliárd forint kikapcsolódásra
A munkáltatók 48 milliárd 597 millió forint értékben adtak juttatást a dolgozóiknak Széchenyi Pihenő (SZÉP) Kártyán, amelyből a kártyatulajdonosok 17 milliárd forintot meghaladó összegben használtak fel július végéig - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium.
Leverheti a SZÉP kártya az üdülési csekket
A Szállodaszövetség a belföldi turizmus élénkítését várja a SZÉP kártyától, amelynek forgalma a szállodákban, kereskedelmi szálláshelyeken olyan ütemben bővül, hogy a nyaralási szezonban, majd a későbbi hónapokban meghaladhatja az üdülési csekk korábbi forgalmát is.
Minőségi fejlesztés kell a turisztikai iparban
A Regionális Operatív Programok keretében harmincnégy új kiemelt turisztikai beruházás támogatásáról döntött a Nemzeti Fejlesztési Kormánybizottság. Fejlesztik többek között a Bajai Halfőző Fesztivál infrastruktúráját, jut pénz a Szegedi Dómra, a Pécsi Állatkert funkcióbővítésére és megvalósulhat a szolnoki interaktív repülőmúzeum is. A fejlesztések kapcsán új munkahelyek jöhetnek létre, a helyi kis- és középvállalatok bízhatnak a beszállítói kereslet élénkülésében valamint a fellendülő turizmus kapcsán nyíló új piacokban.
SZÉP kártya: több mint 700 ezren használják
Eddig több mint 700 ezer SZÉP Kártyát bocsátott ki a három pénzintézet - az OTP, a K&H és az MKB -, ezekkel a kártyatulajdonosok már több mint 19 milliárd forint értékben fizettek.
SZÉP Kártya: Beintett a kormány a fürdőknek
Nem enged a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) a fürdőszövetség kérésének, amelyben a Széchenyi Pihenőkártya (SZÉP Kártya) alszámlái közötti átjárhatóságra tettek javaslatot. Ez a kivételes lehetőség csak a szálláshely szolgáltatásra vonatkozóan jár a tárca érvelése szerint. Figyelembe véve a kereskedelmi szálláshelyek idei forgalmáról rendelkezésre álló adatokat, az ágazatnak minden olyan eszközre szüksége lenne, amely a belföldi forgalom élénkülése irányába hat, a KSH friss statisztikája szerint ugyanis a foglaltság ágazati szinten továbbra is a kritikus 50 százalék alatt áll.
Eldőlt, kik népszerűsítik Magyarországot bel- és külföldön
A Mediaedge:cia Hungary Kft. és az I.M.G. Inter Media Group Kft. nyerte a Magyar Turizmus Zrt. által a bel-, illetve külföldi kommunikációs és marketingfeladatokra kiírt két gyorsított tárgyalásos közbeszerzést. A két feladat nettó értéke meghaladja a 3 milliárd forintot. Az ágazatnak óriási szüksége van a hatékony marketingre: a belföldi forgalom gyengélkedik, a külpiacokon nagy a bizonytalanság.
Megfürdetnék a SZÉP kártyát
A Magyar Fürdőszövetség azt kéri a parlamenttől, hogy az üdülési csekket felváltó Széchenyi Pihenő Kártya (SZÉP) alszámlái között legyen átjárhatóság, és a kártyát fogadhassák el az uszodák is - mondta Juhász Szabolcs főtitkár sajtótájékoztatón csütörtökön Budapesten.
A SZÉP a falvakat is segíti
A hazai turizmus szempontjából jelentős megállapodást kötött a FATOSZ (Falusi és Agroturizmus Országos Szövetsége) és az OTP Pénztárszolgáltató, a Széchenyi Pihenőkártya első és legnagyobb hazai kibocsátója. Az új megállapodásnak köszönhetően potenciálisan több ezer falusi és agroturizmusban tevékenykedő vállalkozó válik képessé arra, hogy egyszerűsített módon váljon SZÉP kártya elfogadóhellyé.
Béren kívül- Fontosabb az egészség, mint az étkezési jegy
Ma már az étkezési támogatásnál fontosabbnak tartják az egészségmegőrzést a munkáltatók és a munkavállalók is, ha cafeteriáról van szó. Bár az egészségtámogatások után adózniuk kell a cégeknek, az új betegbiztosítási konstrukció előrelépést jelenthet ezen a területen. Az egészségügyi szolgáltatások ára a több ezrestől egészen a százezres nagyságrendig terjed, de hogy mennyit fizet egy cég a dolgozójának, az a pozíciójától is függ.
Cafeteria 2012: vezet az Erzsébet-utalvány
Jelentősen közeledtek a kedvezményes és nem kedvezményes adózású juttatási elemek bruttó költségei - állapítja meg a Szent István Egyetem és a Pécsi Tudományegyetem kutatóinak a BKIK és a Nexon támogatásával készített felmérése. Mint kiderült, a legnépszerűbb cafeteria-elem 2012-ben az Erzsébet-utalvány.
Profitálni lehet a hosszú hétvégékből
Jól járhat a belföldi turizmus idén, több ok miatt is. Egyrész számukra áldás a sok, különböző ünnepeknek köszönhető, hosszú hétvége, de a nem túl rózsás gazdasági helyzet is. Ráadásul a SZÉP kártya is szépíti a képet.
Szép-kártya: változnak a feltételek
A kormány áttekinti a Széchenyi Pihenőkártya Kártya (SZÉP-kártya) rendszerének eddigi tapasztalatait, az év során beérkezett módosítási javaslatokat, ezek mérlegelését követően pedig előkészíti a kártya kibocsátásának és felhasználásának szabályairól szóló kormányrendelet módosítását - közölte Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter egy képviselői kérdésre adott írásbeli válaszában.
Egyre több a SZÉP kártya, de ki az, aki használja?
Április végén átlépte a félmilliót a kiadott Széchenyi Pihenőkártyák száma. Bár a szálláshelyek 43 százalékánál már elfogadják a kártyákat, egyelőre elenyésző az ezzel történő fizetés a Szallas.hu adataiból.
Kevesebben adnak cafeteriát
Több mint 14 százalékkal kevesebb vállalat ad idén béren kívüli juttatást dolgozóinak, mint a tavalyi évben, állítja az OTP Pénztárszolgáltató kutatásra hivatkozva. A K&H felmérése szerint is csökkent a juttatást adó cégek száma: idén már csupán a vállalkozások alig több mint fele alkalmazza a cafeteria rendszert, szemben a korábbi 70-80 százalékkal.
Cafeteria 2012: mire használjuk a SZÉP-kártyát?
A Széchenyi Pihenő Kártyát (SZÉP-kártya) leginkább a vendéglátóhelyeken használják az ügyfelek, és csak másodsorban szálláshelyeken, ez azonban a turisztikai szezon indulásával változhat az MTI által megkérdezett kibocsátók szerint.
Enni akarunk!
Az idén gyökeresen megváltozott cafeteria szabályozás felborította a korábban megszokott népszerűségi sorrendet. Az viszont egyértelmű, hogy – bár más formában – továbbra is az étkezésre szánt juttatásokat kérik a legtöbben. A befektetési jellegű cafeteria elemek szerepe viszont marginális.