Szavazás helyett strandolni megyünk a hétvégén?

Jó idő fontosabb a magyaroknak, mint az uniós választások, legalábbis ez látszik a szállásfoglalási statisztikákból: május 25-én kétszer annyian utaznak el, mint az országgyűlési választások idején. Az előfoglalási adatok alapján július végén várható a legnagyobb roham a vízparti üdülőhelyeken.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Szavazás helyett inkább vakáció - Kép: Pixabay

A 2014-es európai parlamenti választásokat május 25-én, vasárnap tartják – ez hazánkban az első igazi nyárias hétvégével esik egybe, ami az adataink alapján jelentősen csökkentheti a leadott szavazatok számát. „Az elő- és utószezonban a tapasztalataink szerint mindig jelentős hatással van az utazási kedvre az időjárás. Május utolsó hétvégéjére meleg, nyári idő várható, így nem meglepő, hogy sokan kelnek útra. Úgy tűnik, hogy az európai parlamenti választások csak keveseket tartanak vissza” – mondta Dorcsinecz József, a Szallas.hu ügyvezető igazgatója.

2014. április 6-ához, vagyis az országgyűlési választások időpontjához képest május 25-én kétszer annyian utaznak el – ebben azonban a szezonális ingadozásnak is szerepe van. „Érdekes ugyanakkor, hogy az idei uniós választások időpontjára szóló szállásfoglalások száma az előző év hasonló időszakához viszonyítva is duplájára növekedett. Tavaly május második felében a korábbi hetekhez képest csökkent a hőmérséklet, ez ugyanúgy kihatott az utazási kedvre, mint a most várható jó idő” – magyarázta az adatokat Dorcsinecz József. A szakember hozzátette, hogy a foglalási adatok szerint az európai parlamenti választások ugyanakkor nem befolyásolják számottevő mértékben az utazási kedvet. (Az sem mellékes körülmény, hogy hamarosan lejárnak a SZÉP-kártyákra feltöltött pénzek.)

Már most teltházas az apartmanok egytizede júliusra

Az előfoglalások alapján július második felére, illetve augusztus elejére tervezik a legtöbben a nyaralásukat. Dorcsinecz József elmondta, hogy a megfizethető és jó helyen, vízparthoz közel fekvő apartmanok, vendégházak a legkeresettebbek. „A júliusi hétvégékre már most nincs hely a szálláshelyek egytizedében, az utolsó munkaszüneti napokra 12 százalék felett van a teltházas szálláshelyek aránya. Aki ebben az időszakban akar utazni, és nem szeretne kompromisszumokat kötni az ár, az elhelyezkedés vagy a minőség tekintetében, annak gyorsan kell lépnie a megfelelő szállás lefoglalásához” – tette hozzá a szakember.

Két dolog tesz jót a turizmusnak: a szép idő, és a SZÉP kártya
Az enyhe télnek, a hómentes tavasznak, és nem utolsó sorban az intenzív SZÉP-kártya felhasználásnak egyaránt köszönhető, hogy az idei év első 3 hónapjában mintegy 15 százalékkal bővült a belföldi turizmus. Extrém rekordokban is bővelkedett az első negyedév: volt, aki 44 napon át élvezte egy szálláshely vendégszeretetét, a legdrágább egyszeri foglalás pedig elérte a 9 millió forintot.
 

Véleményvezér

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat 

Budapesten is elkelne még néhány metró.
A lengyeleknek sikerült a repülőrajt

A lengyeleknek sikerült a repülőrajt 

A nyomában sem vagyunk a lengyeleknek.
Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből 

Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.
Dübörög a bevásárlóturizmus, százezer forintot spórolt egy család, hogy olaszban vette a Barilla tésztát

Dübörög a bevásárlóturizmus, százezer forintot spórolt egy család, hogy olaszban vette a Barilla tésztát 

Nagyot lehet külföldön nyerni, ha jól figyeljük az árakat.
A védőnők helyzete katasztrofális lett, amióta a kormány gondozása alá kerültek

A védőnők helyzete katasztrofális lett, amióta a kormány gondozása alá kerültek 

Újabb fekélyes terület az egészségügy területén.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo