Szép kártya cikkek
Évi 130 milliárdot kaszál az állam a kidobásra ítélt cafeterián
2017-től a kormány megszünteti a cafeteriát ezzel párhuzamosan kétszintűvé teszi a bérrendszert. Utánajártunk, hogy mekkora piacot jelent ma a cafeteria, és ebből mekkora bevétele származik a költségvetésnek éves szinten.
Wellnessre magyar! Napi 34 milliót kell elkölteni
Mintegy 2,7 milliárd forintnyi 2014-es, idén lejáró feltöltést kellene felhasználniuk SZÉP kártya birtokosainak. Erre még két és fél hónap áll a rendelkezésükre, ami azt jelenti, hogy naponta mintegy 34 millió forintot kellene költeniük május végéig.
A cafeteria a motivációt is felpörgeti
Habár európai átlagban nem rossz a magyar munkavállalók munkahelyi elkötelezettsége, azért bőven van még tennivalója a munkáltatóknak, hogy megtarthassák a jó munkaerőt a cégüknél. Ehhez mutatunk három bevált módszert.
Ideje lenne előkapnunk a SZÉP Kártyát
A SZÉP Kártya tulajdonosok a nyári főszezonban használják leginkább kártyájukat, míg a munkáltatók tavasszal és év végén a legaktívabbak a feltöltéseket illetően. A kártyabirtokosoknak érdemes azonban a márciusi hosszú hétvégéket is kihasználni, mivel a 2014-ben feltöltött összegek idén május 31-ig használhatóak fel.
Sokba fog kerülni az Erzsébet-utalvány az adófizetőknek
Az Európai Bíróság döntésének eredményeképp visszatérhetnek a béren kívüli juttatások piacára a nemzetközi utalványforgalmazó cégek, de mellettük ott lesz az Erzsébet-utalvány és a SZÉP-kártya is. Ám a magyar állam jobban aggódhat, mert lehet hogy kártérítést kell fizetnie.
Már itt is van a SZÉP-kártya kihívója
Az Európai Bizottság ítélete után alig pár nappal máris felbukkant egy cafeteria szolgáltató, amely belépne az magyar piacra. Hamar kihívója akad a monopóliumát elveszítő SZÉP-kártyának.
Elkaszált cafeteria: tulajdonképpen nem is baj
Új szabályozást dolgoz ki a kormány az Európai Bíróság ítélete után, amellyel a SZÉP-Kártyák és az Erzsébet-utalványok rendszerének több elemét is az uniós joggal összeférhetetlennek nyilvánította a brüsszeli testület. A változással a munkáltatók tulajdonképpen jól járhatnak.
Na, most van baj a SZÉP-Kártyával és az Erzsébet-utalvánnyal
Nem egyeztethetők össze az uniós joggal a SZÉP-kártya rendszer és az „Erzsébet étkezési utalvány” rendszer egyes elemei, amely rendszerek Magyarországon lehetővé teszik a munkáltatók számára, hogy a munkavállalóiknak kedvező adózási feltételek mellett biztosítsanak béren kívüli juttatást
Más cégeknek adhatjuk a pénzt, amit nem nyaraltunk el
A dolgozóiknak SZÉP-kártyát adó cégek dönthetnek úgy, hogy a kártyán megmaradt pénzekről lemondanak a belföldi turizmus élénkítése javára - egy új rendelettervezet szerint.
Minél nagyobb a cég, annál biztosabb a cafeteria
Kis mértékben csökkent a teljes mértékű, kedvezmények nélküli és kedvezményes adó és járulékterhek mértéke, de érdemben nem változott a cafeteria iránti munkáltatói érdeklődés - derült ki Szent István Egyetem kutatóinak a Cafeteria TREND Magazin, az Országos Humánmenedzsment Egyesület, a Humán Szakemberek Országos Szövetsége és a BKIK támogatásával elkészített felméréséből.
Lemondhatunk a cafeteriáról?
Nem sok jóra számíthatnak a dolgozók idén, ugyanis tízből csupán négy kkv tervezi béren kívüli juttatással támogatni munkavállalóit. A legnépszerűbb juttatási forma továbbra is az étkezési hozzájárulás, amelyet holtversenyben a munkába járás költségtérítése és a SZÉP Kártya követ – derül ki a K&H kkv bizalmi index kutatás legutóbbi adataiból. Cégméret szerint jelentős különbségek vannak, leginkább a középvállalkozások dolgozói kalkulálhatnak cafeteriával.
Így lőjük ki a betegszabadságot
A betegségek miatt csökkent munkavállalói létszám esetén nehéz, vagy éppen lehetetlen úgy átszervezni a feladatokat, hogy minden határidő tartható legyen, egy akut kapacitáshiány megfoszthatja a céget akár új megbízások elvállalásától is. A megelőzés a téli szezonban kulcsfontosságú, a Deloitte segítségével áttekintjük a munkavállalóknak nyújtható egészségügyi juttatások palettáját.
Óriási gond van a SZÉP kártyával
Az Európai Bíróság főtanácsnokai szerint a SZÉP kártya kibocsátásának feltételei nincsenek összhangban a belső piaci szolgáltatásokról szóló irányelvnek a letelepedés és szolgáltatásnyújtás szabadságára vonatkozó rendelkezéseivel.
Miért nem költjük el a SZÉP kártyáról a pénzt?
Évről-évre azt tapasztaljuk, hogy a munkáltatók által a SZÉP kártyára utalt összegek nemhogy nem kerülnek a dolgozók által felhasználásra, de elég nagy részük megmarad. Vajon mi lehet ennek az oka?
Enni muszáj, de nyaralni nem
Hiába korlátozta volna a kormány a SZÉP kártya éttermi felhasználását, akkor sem fog többet utazni a magyar, ha kevesebb helyen lehet majd meleg ételt vásárolni. Hiszen enni muszáj, nyaralni nem. Ezt támasztják alá a Falatozz.hu adatai is.
Nem nyúlnak a SZÉP kártyához
A hazai turisztikai forgalom növekedését az elmúlt évben is elsősorban a belföldi vendégforgalom bővülése táplálta, amely mögött egyértelműen a SZÉP Kártya sikere állt, a Nemzetgazdasági Minisztérium ezért nem tervezi a rendszer átalakítását - közölték.
Megpiszkálhatják a SZÉP-kártya rendszert
Bár a belföldi turizmus élénkítése volt a SZÉP-kártya bevezetésének eredeti célja, de a turisztikai vállalkozások szerint túl sok jut a felhasznált összegekből a vendéglátóhelyeknek. Ennek alapján módosítást kérnek az NGM-től.
Túl jól megy a turizmus? Ebbe is belenyúlna a kormány
Megszűnhet az idegenforgalmi adó, és kikerülhetnek a SZÉP-kártyát elfogadó helyek közül a gyorséttermek – a szakmai szervezetek meglepődtek, velük nem egyeztetett a szaktárca.
Mi lesz most a Szép-kártyás pénzekkel?
Habár nagyon próbálkoztunk, nem sikerült mindent elkölteni a Szép-kártyára még 2013-ban feltöltött összegekből, összesen valamivel több, mint 900 millió forint ragadt bent. De mit tegyenek most a munkáltatók a visszaérkező pénzekkel? Együttműködő partnerünk, az UCMS Group Magyarország segítségével összefoglaltuk a legfontosabb teendőket!
Nem ürítettük ki a Szép-kártyákat, pedig keményen próbálkoztunk
A múlt héten mintegy 600 millió forintot költöttek SZÉP-kártyával a belföldi turisták, és összesen 910 millió forint lejárt összeg maradt a kártyákon. A SZÉP-kártya tulajdonosok május 31-ig költhették el kártyájukról a 2013-ban feltöltött összeget. Amennyiben ezt nem tették meg, cégüknek visszautalják a tavalyelőttről megmaradt pénzt.
Vasárnapig el kéne tapsolni másfél milliárdot
Május végéig, vasárnapig lehet elkölteni a SZÉP-kártyákra 2013-ban utalt összegeket, a szaktárca összesítése szerint még 1,47 milliárd forint vár elköltésre a feltöltött 67,8 milliárd forintból.
Még három hete van a SZÉP kártyásoknak
Az érintett kártyabirtokosoknak már csak három hete maradt, hogy a SZÉP kártya elfogadóhelyeinek valamelyikén felhasználják a május 31-én lejáró juttatásaikat.
Cafeteria: mit kíván a magyar nemzet?
Évekig az étkezés támogatása vezette azt a toplistát, melyben a legnépszerűbb cafeteria elemek szerepeltek. Néhány éve azonban beelőzött az egészségmegőrzés és immár egyre fontosabb a munkavállalóknak az üdülés támogatása is.
Még van elkölteni való pénzünk, de már nem sokáig
A Nemzetgazdasági Minisztérium tájékoztatása szerint a SZÉP Kártya kibocsátóknál összesen 2,43 milliárd forint vár még elköltésre. A K&H Bank arra számít, hogy a jó idő beköszöntével a lejáró összegek jelentős részét a hétvégéken és a közelgő pünkösdi ünnepen el fogják költeni a K&H SZÉP Kártyabirtokosok.
Hárommilliárdot kellene gyorsan elkölteni
Másfél hónappal a lejárat előtt a feltöltött 67,8 milliárdból még 2,8 milliárd forint van a 2013-ban feltöltött SZÉP Kártyákon, amelyet május végéig vehetnek igénybe a tulajdonosok. A Balatonnál és a fürdőkben is elkezdtek rástartolni az el nem költött pénzek kipörgetésére.
Így tűnhet el a pénz a SZÉP Kártyáról
Aki kapott 2013-ban Széchenyi Pihenő Kártyára juttatást, annak érdemes az elkövetkezendő napokban utánanézni, hogy felhasználta-e már ezt az összeget. Május végén ugyanis ezt a pénzt visszautalják a munkáltatónak.
Nyuszi ül a gőzben
Ez az év is jól indult a turizmusban és újabb lökést adhat a 2013-ban feltöltött, május végén lejáró SZÉP-kártya összegek. A közelgő húsvéti hosszú hétvégén egyébként a wellness-kikapcsolódásé lesz a főszerep, sokan a fürdővárosokban töltik majd az ünnepeket.
Két hónap maradt elkölteni a SZÉP-kártya pénzeket
Május végéig lehet elkölteni a SZÉP-kártyákra 2013-ban utalt összegeket, a hatályos szabályozás értelmében a juttatások érvényessége az utalást követő második év május 31-én lejár.
Mit tehet a turizmus, ha beüt a ménkű?
Az utóbbi évek tapasztalatai szerint eddig két dolog tett jót a balatoni turizmusnak: a szép idő és a SZÉP-kártya. Tavaly azonban az elmúlt évtizedek legnagyobb esőzése elmosta a balatoni szezont. Az esetleges idei rossz időre a balatoni települések azonban még jobban felkészülhetnek.
A lakáshitel támogatás és a SZÉP-kártya lesz idén a sláger
A vissza nem térítendő lakáscélú hiteltámogatás és a SZÉP-kártya lehetnek az idei év meghatározó cafeteria-elemei, az OTP Bank kutatása szerint minden harmadik magyar munkavállalót érinthet a lakáscélú támogatás.
Többször, többfelé utaztunk tavaly
Tavaly inkább többször utaztunk el rövidebb időre, a szálláshely árának kiegyenlítése során pedig harmadával gyakrabban került elő a SZÉP-kártya, mint 2013-ban. 2014-ben tizedével bővülhetett a belföldi vendégforgalom, és 2015-ben is 9 százalékos növekedés várható.
Teltházasak lesznek a hotelek szilveszterkor
Szép számban akadnak olyan szálláshelyek Magyarországon, amelyek telt házzal várják a szilvesztert. Leginkább az extra programokat és esetleg ismert embereket is felvonultató csomagajánlatok népszerűek a magyarok körében.
Márciusban megváltozott az életünk
Márciusban lépett hatályba az új Ptk., ami sok ponton változtatta meg az életünket. De ebben a hónapban derült ki az is, megúsztuk az elmarasztalást a kiskereskedelmi különadó miatt.
A SZÉP-kártya megúszhatja az adóemelést
Miközben a reklámadó felső kulcsának emelését jelentette be, a kormány a cafeteriában is komoly változtatásokra készül. Az adóváltozás nyertese a SZÉP-Kártya lehet.
Csurig telnek a szállodák a hosszú hétvégén
Országszerte telt házzal, közel százszázalékos kihasználtsággal üzemelnek a szállodák a csütörtöktől vasárnapig tartó hosszú hétvégén. Van, ahol a férőhelyek dupláját is kiadhatták volna.
A nyaralókat nem zavarta a rossz idő
Az augusztus második felében beköszöntő ősz sem tudta visszafogni a turizmus bővülését a harmadik negyedévben. A legtöbb vendég Siófokon töltötte az időt – jellemzően 2 éjszakát –, s átlagosan 40 710 forintot költött. Ősszel a termálfürdővel rendelkező városok kerülnek előtérbe, az október 23-ai hosszú hétvégén például Eger tarolhat.
Bukják a cégek a SZÉP-kártyákon maradt pénz adóját
Bukják az önellenőrzést és az adót is a cégek a SZÉP-kártyán fel nem használt összegek után. A Nemzeti Adó-és Vámhivatal arra figyelmeztet, hogy nem lehet visszaigényelni a SZÉP-kártyákról a munkáltatóknak visszautalt összeg után a kifizető által megfizetett személyi jövedelemadó (szja) és egészségügyi hozzájárulás (eho)-t, és önellenőrzésre sincs lehetőség ebben az esetben.
Mi lesz a SZÉP kártyáról visszaérkező pénzekkel?
Június 30-ig minden szolgáltató visszautalta a munkáltatóknak azt a pénzt, amelyet még 2012-ben töltöttek fel a dolgozóik Széchenyi Pihenő Kártyájára, de a munkavállalók ezt 2014. május 31-ig nem használták fel. Vajon mit kezdenek a munkáltatók ezzel a pénzzel?
A főnök és a dolgozó is szereti a SZÉP-kártyát
Egyre közkedveltebb a Széchenyi Pihenőkártya. A népszerű béren kívüli juttatás lehetőségével közel 5000 munkáltató él, az eszköz elfogadóhelyeinek száma pedig az 16 200-at is meghaladja.
Nem tudtunk minden pénzt elkölteni, pedig próbáltuk
Több mint 1 milliárd forint maradt a Széchenyi Pihenőkártyákon (SZÉP-kártya) a még 2012-ben feltöltött összegekből, amelyeket május 31-éig lehetett elkölteni. A fel nem használt összegeket visszautalják a munkáltatóknak.
Szavazás helyett strandolni megyünk a hétvégén?
Jó idő fontosabb a magyaroknak, mint az uniós választások, legalábbis ez látszik a szállásfoglalási statisztikákból: május 25-én kétszer annyian utaznak el, mint az országgyűlési választások idején. Az előfoglalási adatok alapján július végén várható a legnagyobb roham a vízparti üdülőhelyeken.
Egy hét és elvesznek a SZÉP-Kártyás pénzek!
Május 31-én éjfélig használhatják fel a kártyabirtokosok a Széchenyi Pihenőkártyájukra (SZÉP Kártyájukra) még 2012-ben feltöltött összegeket. Az el nem költött pénzek automatikusan jóváíródnak az azokat eredetileg befizető munkáltatók számláin.
Ideje lenne költeni mert fogy az idő
Kevesebb mint egy hónap van már csak a 2012-ben a SZÉP-kártyákra került pénzek elköltésére, és még 2,7 milliárd forint van a kártyákon. Május 31. után a maradék pénz visszakerül a munkáltatókhoz.
Beindult a költekezés a SZÉP-kártyákról
Több mint 560 millió forintnyi elektronikus utalványt használtak fel az OTP SZÉP kártya birtokosai húsvét három napja alatt. Ez a tavalyi év azonos időszakához képest csaknem 50 százalékos emelkedést jelent.
A hoteleknek is megéri a kuponozás
Kedvezmény, félpanziós ellátás és legalább 3 csillagos szolgáltatás valamelyik nagy fürdőváros wellness-szállodájában – ezt keressük leginkább a kuponos szállásközvetítő oldalakon. A kuponos ajánlatokból a hoteltulajdonosok is profitálhatnak.
Két dolog tesz jót a turizmusnak: a szép idő, és a SZÉP kártya
Az enyhe télnek, a hómentes tavasznak, és nem utolsó sorban az intenzív SZÉP-kártya felhasználásnak egyaránt köszönhető, hogy az idei év első 3 hónapjában mintegy 15 százalékkal bővült a belföldi turizmus. Extrém rekordokban is bővelkedett az első negyedév: volt, aki 44 napon át élvezte egy szálláshely vendégszeretetét, a legdrágább egyszeri foglalás pedig elérte a 9 millió forintot.
SZÉP kártya, Erzsébet utalvány – ezt adják a cégek a cafeteriában
A cégek több mint hatvan százaléka működtet cafeteriarendszert, a leggyakrabban a SZÉP-kártyát és az Erzsébet utalványt kínálják a dolgozóknak, de népszerű az egészségpénztári hozzájárulás is.
Költeni kellene, vagy bukjuk a pénzt a SZÉP-kártyákon
Még mindig csaknem 4 milliárd forint – vagyis nagyjából 200 ezer vendégéjszaka – van a SZÉP-kártyákon a 2012-ben elutalt összegekből, pedig az utalványok beváltási ideje hamarosan lejár.