Mi lesz most a Szép-kártyás pénzekkel?

Habár nagyon próbálkoztunk, nem sikerült mindent elkölteni a Szép-kártyára még 2013-ban feltöltött összegekből, összesen valamivel több, mint 900 millió forint ragadt bent. De mit tegyenek most a munkáltatók a visszaérkező pénzekkel? Együttműködő partnerünk, az UCMS Group Magyarország segítségével összefoglaltuk a legfontosabb teendőket!

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

Kép: Pixabay

A hétvégén lejárt a 2013-as évben a Széchenyi Pihenő Kártyára (SZÉP kártyára) teljesített juttatások felhasználási határideje. (Összesen mintegy 900 millió forint ragadt bent a különféle alszámlákon.)  Amennyiben valamely munkavállaló elektronikus SZÉP kártyájának bármely alszámláján fel nem használt összeg maradt, úgy azt a kártyakibocsátó intézmény köteles június 30-ig visszautalni az érintett munkáltatónak, vagy ha létezik, akkor annak jogutódja számára. A visszautalásra egy összegben kerül sor, vagyis a kártyakibocsátó intézmény nem különíti el tételesen, hogy a visszautalt összegből mennyi jut az egyes munkavállalókra külön-külön – írja az UCMS Magyarország legfrissebb blogbejegyzésében.

Értelemszerűen a juttatás hónapjának kötelezettségeként a jelenleg visszautalásra váró összegek után a munkáltatók már bevallották és megfizették a szükséges közterheket. Lévén, hogy az adófizetési kötelezettség független attól, hogy a juttatást a munkavállaló tényleges felhasználja-e, vagy fel fogja-e a későbbiekben használni. Ezen megfizetett adók, ahogy tavaly sem, úgy idén sem igényelhetőek vissza önellenőrzés keretében a juttatott összeg egy részének, vagy egészének visszatérítésére tekintettel. A helyzet megítélésén természetesen az sem változtat, hogy az visszautalással érintett korábbi juttatás, mint béren kívüli juttatás, vagy mint egyes meghatározott juttatás volt adóköteles.

Ettől függetlenül természetesen lehetőség van arra, hogy a munkáltató (jogutód) a visszautalt összeget újra átutalja a munkavállalók SZÉP kártyáira. Fontos azonban, hogy abban az esetben, ha a munkáltató (jogutód) az újbóli kiutalás mellett dönt, akkor a jelenleg hatályos szabályok alapján ismét köteles megfizetni a juttatás után a közterheket.

Számviteli szempontból a visszatérített összegeket a munkáltatóknak (illetve jogutódaiknak) egyéb bevételként kell elszámolniuk, de szerencsére a trendek azt mutatják, hogy erre mind ritkábban lesz szükségük a munkáltatóknak, mert egyre több munkavállaló fogja elkölteni maradéktalanul a SZÉP kártyáján lévő összegeket.

A cafeteria adója is csökkenhet
Amennyiben a Parlamentben átmennek a jövő évi adótörvények, mind a béren kívüli juttatások adója is csökkenhet, és az egyes meghatározott juttatások is jól járhatnak.

Véleményvezér

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába 

Bevásárlóturizmusra spekulál egy román vállalkozó.
Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat 

Nincs következménye az uniós pénzek széthordásának.
Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni

Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni 

Nyolc éve nem veszik észre az egészségbiztosítónál az inflációt.
Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból

Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból 

Becsapott a villám a Fideszbe.
A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest

A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest 

Szomorú statisztika a mobilpiacon.
Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra

Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra 

Meglepetésre ébredt egyik reggel a polgármester.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo