Mi lesz most a Szép-kártyás pénzekkel?

Habár nagyon próbálkoztunk, nem sikerült mindent elkölteni a Szép-kártyára még 2013-ban feltöltött összegekből, összesen valamivel több, mint 900 millió forint ragadt bent. De mit tegyenek most a munkáltatók a visszaérkező pénzekkel? Együttműködő partnerünk, az UCMS Group Magyarország segítségével összefoglaltuk a legfontosabb teendőket!

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Kép: Pixabay

A hétvégén lejárt a 2013-as évben a Széchenyi Pihenő Kártyára (SZÉP kártyára) teljesített juttatások felhasználási határideje. (Összesen mintegy 900 millió forint ragadt bent a különféle alszámlákon.)  Amennyiben valamely munkavállaló elektronikus SZÉP kártyájának bármely alszámláján fel nem használt összeg maradt, úgy azt a kártyakibocsátó intézmény köteles június 30-ig visszautalni az érintett munkáltatónak, vagy ha létezik, akkor annak jogutódja számára. A visszautalásra egy összegben kerül sor, vagyis a kártyakibocsátó intézmény nem különíti el tételesen, hogy a visszautalt összegből mennyi jut az egyes munkavállalókra külön-külön – írja az UCMS Magyarország legfrissebb blogbejegyzésében.

Értelemszerűen a juttatás hónapjának kötelezettségeként a jelenleg visszautalásra váró összegek után a munkáltatók már bevallották és megfizették a szükséges közterheket. Lévén, hogy az adófizetési kötelezettség független attól, hogy a juttatást a munkavállaló tényleges felhasználja-e, vagy fel fogja-e a későbbiekben használni. Ezen megfizetett adók, ahogy tavaly sem, úgy idén sem igényelhetőek vissza önellenőrzés keretében a juttatott összeg egy részének, vagy egészének visszatérítésére tekintettel. A helyzet megítélésén természetesen az sem változtat, hogy az visszautalással érintett korábbi juttatás, mint béren kívüli juttatás, vagy mint egyes meghatározott juttatás volt adóköteles.

Ettől függetlenül természetesen lehetőség van arra, hogy a munkáltató (jogutód) a visszautalt összeget újra átutalja a munkavállalók SZÉP kártyáira. Fontos azonban, hogy abban az esetben, ha a munkáltató (jogutód) az újbóli kiutalás mellett dönt, akkor a jelenleg hatályos szabályok alapján ismét köteles megfizetni a juttatás után a közterheket.

Számviteli szempontból a visszatérített összegeket a munkáltatóknak (illetve jogutódaiknak) egyéb bevételként kell elszámolniuk, de szerencsére a trendek azt mutatják, hogy erre mind ritkábban lesz szükségük a munkáltatóknak, mert egyre több munkavállaló fogja elkölteni maradéktalanul a SZÉP kártyáján lévő összegeket.

A cafeteria adója is csökkenhet
Amennyiben a Parlamentben átmennek a jövő évi adótörvények, mind a béren kívüli juttatások adója is csökkenhet, és az egyes meghatározott juttatások is jól járhatnak.

Véleményvezér

Főhet szegény Orbán Viktor feje

Főhet szegény Orbán Viktor feje 

Ez ám a meglepetés, mégiscsak Putyin a háborúpárti.
Hadházy Ákos szerint eltűnt 16 milliárd forint

Hadházy Ákos szerint eltűnt 16 milliárd forint 

Újabb botrány, lesz-e felelős?
Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.
A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat 

Budapesten is elkelne még néhány metró.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo