A két éve kapott és fel nem használt, lejárt juttatásokat a kártyakibocsátó bankok visszautalják a munkáltatóknak – hívja fel a figyelmet az NGM. Egy hónappal ezelőtt még 2,6 milliárd forint volt a számlákon a 2013-ban utalt összegből. Az azóta eltelt időszakban több mint egymilliárd forintot költöttek el a kártyabirtokosok. A tárca emlékeztet, hogy a vendéglátás zsebben lévő pénzt az ország több ezer éttermében fel lehet használni, a szabadidő zsebből pedig sokféle szolgáltatónál, például színházban, múzeumban, fesztiválon, koncerten, uszodában, fitneszteremben lehet fizetni. A szálláshelyeken, gyógyfürdőkben és strandokon gyakran mindhárom zsebet lehet használni fizetésre.
Hozzáteszik, hogy a kártyaszabályzat lehetővé teszi azt is, hogy a tulajdonos az étkezési és rekreációs zsebekből a szálláshely zsebbe csoportosítsa át az ott lévő pénzét. Azoknak a kártyabirtokosoknak, akiknek a szálláshely zsebben lévő keret elköltésére a most következő hétvégén már nincs lehetőségük, számukra megoldás lehet egy későbbi nyaralás előzetes internetes lefoglalása, vagy egy később igénybe vehető szállodai voucher (szobautalvány) megvásárlása.
Jó tudni azt is, hogy a közelgő határidő nem feltétlenül jelenti azt, hogy most azonnal el kell utaznunk, vagy el kell költenünk a számlán lévő összeget. Akár a nyári szállásfoglalást is elintézhetjük a 2013-as keretből, szálláselőleg-fizetéssel. A szállás alszámlán lévő összeg ráadásul nemcsak a szállás díjának kiegyenlítésére használható fel, hanem a hotelben lévő összes szolgáltatás kiegyenlítésére, így a masszázsrészlegen is elkölthetjük, vagy vásárolható belőle strand- vagy gyógyfürdő belépő is. Ha még nem körvonalazódott, hogy mikor mennénk esetleg pihenni, vagy családtagunkat lepnénk meg egy különleges hétvégével, a SZÉP-kártya keretből ajándékutalványt is lehet vásárolni. A felmérések szerint 2014-ben harmadával gyakrabban került elő a SZÉP-kártya, mint 2013-ban.