A főnök és a dolgozó is szereti a SZÉP-kártyát

Egyre közkedveltebb a Széchenyi Pihenőkártya. A népszerű béren kívüli juttatás lehetőségével közel 5000 munkáltató él, az eszköz elfogadóhelyeinek száma pedig az 16 200-at is meghaladja.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A kártya, ami tetszik nekünk – Kép: PP

A Széchenyi Pihenőkártya rövid idő alatt az egyik leggyakrabban választott béren kívüli juttatási formává vált. A munkáltatók szimpátiáját a kedvezményes adózás (35,7%) mellett az egyszerű ügyvitel, valamint a nagyfokú rugalmasság is erősíti. Az MKB tapasztalatai szerint az idén már az 5,7 milliárdot is meghaladta a költségek összege a bank által kezelt SZÉP-kártyákról. (Úgy tűnik, bőkezűbben is fizetnek az emberek, ha nem a zsebüket, hanem a SZÉP-kártyájukat terhelik.) Mivel a SZÉP-kártyára nem rendszeresen és visszamenőlegesen is adható juttatás, ennek ütemezése a bevételekhez igazítható, mi több: a cégek akár az év utolsó napjaiban, egyszerre is átutalhatják dolgozóinak a támogatást, akár a maximálisan adható 450 ezer forintot. Mindennek nincs többletköltsége, a juttatásból sincs levonás, a dolgozó pedig ingyenesen kapja és használhatja a SZÉP-kártyát.

Lehoczky László, az MKB Nyugdíjpénztárt és Egészségpénztárt Kiszolgáló Kft. ügyvezető igazgatója szerint 2014-ben már jól megmutatkozik, hogy a SZÉP-kártyát birtoklók tudatosan, szabadidős szokásaiknak, illetve a pihenést szolgáló terveiknek megfelelően választják ki, hogy a három alszámla közül melyikre kérik az elkölthető pénzüket. Tisztában vannak azzal, hogy az alszámlák között nincs mód utólagos átcsoportosításra, a mérlegeléskor pedig figyelembe veszik, hogy a szálláshelyeken, illetve a gyógy- és strandfürdő szolgáltatásokért mindhárom alszámláról fizethetnek.

A felhasználásban – az előző évekhez hasonlóan – változatlanul a vendéglátás viszi a prímet 64 százalékkal, megelőzve a 22 százalékban választott szálláshelyet, valamint a 14 százalékot elérő szabadidő alszámlát. A májusban felhasznált összegek 39 százalékát a fővárosban és az ország középső részén költötték el, ezt követte 10 százalékkal a Balaton és környéke. Az elfogadóhelyek száma folyamatosan bővül, miután a szolgáltatók – azon túl, hogy az utalások határidőben érkeznek – elektronikusan lekérdezhető, naprakész információkat és jól átlátható elszámolásokat is kapnak.

Lehoczky László az elmúlt nyáron lejátszódó jelenségek megismétlődésére számít: tavaly megtöbbszöröződött az alszámlánkénti költések aránya a júniustól augusztusig terjedő időszak befizetéseihez képest, és az idén is a nyári szabadságok idején várhatók a legkiemelkedőbb költések, főként a balatoni régióban.

Két dolog tesz jót a turizmusnak: a szép idő, és a SZÉP-kártya
Az enyhe télnek, a hómentes tavasznak és nem utolsósorban az intenzív SZÉP-kártya-felhasználásnak egyaránt köszönhető, hogy az idei év első 3 hónapjában mintegy 15 százalékkal bővült a belföldi turizmus. Extrém rekordokban is bővelkedett az első negyedév: volt, aki 44 napon át élvezte egy szálláshely vendégszeretetét, a legdrágább egyszeri foglalás pedig elérte a 9 millió forintot.

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo