Belföldi turizmus cikkek


A magyaroknak idén is a Balaton lesz a Riviéra

A magyaroknak idén is a Balaton lesz a Riviéra 

A tipikus hazai szállásfoglalást egy harmincas, vagy középkorú városi hölgy kezdeményezi, aki a balatoni régióba szóló családos utazást, vagy wellness hétvégét keres a párjával, jó minőségű szállodában, félpanziós ellátással.
Sípályáktól tanulhatnak a balatoni vállakozók

Sípályáktól tanulhatnak a balatoni vállakozók 

Február 20-ig várják azoknak a szobakiadóknak, programszervezőknek, vendéglátósoknak a jelentkezését, akik idén be szeretnének kapcsolódni abba a kampányba, amely arra irányul, hogy a balatoni szezont meghosszabbítsák és a tavaszi időszakban is jelentős számú turista legyen a régióban.
„Magyarország gyönyörű” - trendforduló a turizmusban

„Magyarország gyönyörű” - trendforduló a turizmusban 

Több orosz, kevesebb osztrák turista érkezett hazánkba tavaly, felpörgött a belföldi turizmus részben a Szép kártyának köszönhetően, amelyre lényegesen több pénzt töltöttünk fel tavaly, mint korábban.
Jó évet zárt és még jobbat kezdett a turizmus

Jó évet zárt és még jobbat kezdett a turizmus 

A magyar belföldi turizmus a gyenge tavasz ellenére is 4,5 százalékkal bővült 2013-ban. A mobileszközökről indított foglalások aránya megduplázódott, és minden ötödik szállóvendég SZÉP-kártyával fizetett. Megyei szinten Somogy magasan vezeti a foglalási számok alapján felállított sorrendet.
Új stratégiát akarnak a szállodások

Új stratégiát akarnak a szállodások 

Új turizmusfejlesztési stratégia kidolgozását sürgeti a szállodaszövetség a szakmai szervezetek bevonásával a szállodaipar fejlődésének elősegítésére, mivel a jelenlegi viszonyok között ellehetetlenülnek a szálláshelyek.
Máriafürdő előzi Siófokot

Máriafürdő előzi Siófokot 

Meglepő fordulatokat hozott eddig a november közepéig tartó Év Szállása verseny: a települések közötti harcban például Balatonmáriafürdő megelőzte Siófokot. A legtöbb szavazatot gyűjtő 10 településből 9 fürdőváros, megyei szinten pedig a somogyi célpontok a legvonzóbbak az elmúlt két hónap több mint 11 ezer voksa alapján.
Hosszabban üdülünk, de olcsóbban

Hosszabban üdülünk, de olcsóbban 

Átlagosan 44 ezer forintért foglaltunk szállást 2013. második negyedévében, és hosszabb ideig utaztunk el, mint tavaly – derül ki a Szallas.hu statisztikáiból. A nyári főszezonban az előfoglalások 70 százaléka vízpartra szól, a három legnépszerűbb szálláshelyből kettő a Balaton partján fekszik.
Verseny a legkedveltebb borvidéki település címért

Verseny a legkedveltebb borvidéki település címért 

Az idén is megrendezik június 15. és szeptember 8. között a borvidéki települések versenyét, a Koccintást. Mintegy 600 borvidéki település indulhat a megmérettetésben.
A magyar turisták és a csokigyár

A magyar turisták és a csokigyár 

A hagyományos értelemben vett nyaralások mellett egyre nagyobb teret nyernek az egy-, legfeljebb kétnapos üdülések, túrázások és gyárlátogatások.
Napfényes évet zárt a turizmus

Napfényes évet zárt a turizmus 

Rekordévet zárt 2012-ben a magyar turizmus, a piacon azonban hatalmas átrendeződés figyelhető meg. Tavaly a külföldi vendégéjszakák száma tekintetében országos szinten tíz százalékos növekedés volt megfigyelhető 2011-hez képest, ez részben az új küldőpiacoknak és az új desztinációknak volt köszönhető.

Jól ment a fürdővárosoknak az év végén 

2011-hez képest átlagosan 25 százalékkal több időt töltöttünk távol az otthontól, pihenéssel a tavalyi év utolsó napjaiban. A karácsonyi és szilveszteri időszakban egyértelműen a fürdővárosok a legnépszerűbbek, a TOP 10-es listát 2012-ben is Hajdúszoboszló vezette.

A vártnál többet költöttünk nyáron 

A nyár elején készített felmérés szerint a lakosság több mint 80 százaléka tervezett nyaralást ebben az évben, szomorú hír, hogy végül alig 69 százalékuk jutott el valóban üdülni – derült ki, a Lealkudtuk.hu legfrissebb, mintegy 2 200 fős felmérésből. A nem nyaralók 60 százaléka a pénzhiányt jelölte meg fő okként, de érdekes, hogy 27 százaléknak ideje nem volt pihenni.

Rég nem látott szinten a hazai turizmus 

Nőtt a vendégéjszakák száma júliusban az előző év azonos időszakához képest, az árbevétel pedig 9,6 százalékkal hízott. A magyar kereskedelmi szálláshelyeken január és július között eltöltött közel 12 millió vendégéjszaka egyaránt meghaladja a 2008-as gazdasági világválság előtti és utáni szintet.

Borturizmus? Egészségünkre!  

Kezd felnőni a magyarországi borturizmus, ez látható a szaporodó programkínálatból, fesztiválokból. A nyolcvanas években már népszerűnek számító desztinációk mellett, mint a Badacsony, vagy a Tokaj-Hegyaljai borvidék, már olyan újabb, eddig viszonylag háttérbe szorult tájegységek is egyre népszerűbbé válnak, mint a legendás Hajósi pincesor, Pannonhalma, vagy a Móri borvidék.

Nyaraljunk zölden! 

Az öko vagy zöld mostanában hívószó a marketingben. Az utazásokat sem kerülte el ez a trend. Mielőtt azonban azt gondolnánk, hogy mindez csak szemfényvesztés, nézzük meg, hogyan lehet környezettudatosan nyaralni!

Olcsók a magyar szállodák 

Még mindig olcsónak szállítanak a régióban a magyar szállodák. Átlagos szobafoglaltság mellett is csak minimálisan nőtt ugyanis a magyar szállodák bevétele az első fél év alatt. A környező országokban - kivéve Szlovákiát, mindenhol javult a helyzet. A vendégéjszakák száma ugyan nőtt, de a szobafoglaltság alig javult. Még többet fizetünk üdülési csekkel, mint SZÉP kártyával.

Programajánló - Kenyérfesztivál és tűzijáték 

Változatos, gazdag programok várják a nemzeti ünnepen és a hosszú hétvégén a kikapcsolódni vágyókat az ország csaknem minden településében. A már megszokott események és programok mellett új elemek is színesítik a központi augusztus 20-i ünnepségek.

Leverheti a SZÉP kártya az üdülési csekket 

A Szállodaszövetség a belföldi turizmus élénkítését várja a SZÉP kártyától, amelynek forgalma a szállodákban, kereskedelmi szálláshelyeken olyan ütemben bővül, hogy a nyaralási szezonban, majd a későbbi hónapokban meghaladhatja az üdülési csekk korábbi forgalmát is.

SZÉP kártya: több mint 700 ezren használják 

Eddig több mint 700 ezer SZÉP Kártyát bocsátott ki a három pénzintézet - az OTP, a K&H és az MKB -, ezekkel a kártyatulajdonosok már több mint 19 milliárd forint értékben fizettek.

Nyaralás két keréken 

Ha belföldi nyaralásról beszélünk, sokaknak egy wellnesshétvége, néhány nap pihenés valamelyik vidéki városban, egy-két hét a Balatonnál vagy a Tisza-tónál ötlik az eszébe. Pedig hazánk természeti adottságai kimondottan alkalmasak arra, hogy két keréken barangoljuk be, a tokaji borvidéktől egészen az Alpokalja eldugott erdei falvaiig.

Magyarország nyolc csodája 

Az ember mindig messzi tájakra vágyik, pedig a határokon belül is van a világnak számos csodája. Az UNESCO 1972-ben alapított Világörökség Programjának célja az emberiség kulturális és természeti örökségének nyilvántartásba vétele. Magyarországi helyszín először 1987-ben került a Világörökségi Listára, és azóta szépen gyarapodnak a nemzetközi szinten elismert hazai csodák, amelyeket mindenkinek érdemes legalább egyszer felkeresni.

Balatoni riadólánc: egy kiadó szobát sem talált a NAV 

Sok szabálytalansággal, mulasztással találkoznak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) és az önkormányzatok adóellenőrei a Balaton parti szállásadók körében végrehajtott közös ellenőrzéseik során. Az eddigi ellenőrzések kétharmada tárt fel valamilyen szabálytalanságot, illetve hiányosságot.

Eldőlt, kik népszerűsítik Magyarországot bel- és külföldön 

A Mediaedge:cia Hungary Kft. és az I.M.G. Inter Media Group Kft. nyerte a Magyar Turizmus Zrt. által a bel-, illetve külföldi kommunikációs és marketingfeladatokra kiírt két gyorsított tárgyalásos közbeszerzést. A két feladat nettó értéke meghaladja a 3 milliárd forintot. Az ágazatnak óriási szüksége van a hatékony marketingre: a belföldi forgalom gyengélkedik, a külpiacokon nagy a bizonytalanság.

A kempingek profitálnak a fesztiválokból 

Az emberek kétharmada látogat fesztiválokat, szállásra azonban keveset költenek: a fesztivállátogatók többsége az olcsóbb szálláshelyeket részesíti előnyben  - többek között ez derült ki a Szallas.hu felméréséből.

Megfürdetnék a SZÉP kártyát 

A Magyar Fürdőszövetség azt kéri a parlamenttől, hogy  az üdülési csekket felváltó Széchenyi Pihenő Kártya (SZÉP) alszámlái között legyen átjárhatóság, és a kártyát fogadhassák el az uszodák is - mondta Juhász Szabolcs főtitkár sajtótájékoztatón csütörtökön Budapesten.

Mit hozhat a második félév a szállodáknak? 

A 2012-es esztendő első félévéhez hasonló hullámzó folyamatainak fennmaradását várják a szállodák az év hátralévő részére is. Vidéken inkább a foglaltság javulásában, a fővárosban a nyomott árak emelkedésében bíznak az üzemeltetők - derül ki a Magyar Holtel Monitor (MHM) Szallodak.hu-val együttmőködésben végzett modellezéséből.

Bombaüzlet a fogászati turizmus 

Hazánk piacvezető a fogászati turizmus területén az Európai Unióban, és immár lehetséges, hogy a gigantikus Kínai piacból is nagyobb darabot tudnak kiszakítani a magyar fogorvosok. 

Védjegyprogram indult Gyulán 

-"Gyulai Termék" védjegyprogramot vezetett be a gyulai önkormányzat, Görgényi Ernő  polgármester szerdán 12 helyi termelőnek adta át a védjegyhasználati jogot a városi piacon.

Elindultak a külföldiek Magyarországra 

A külföldi vendégeknek köszönhetően folytatódott a vendégéjszakák számának élénkülése a forgalom közel 80 százalékát kitevő szállodákban, melyben a négycsillagos házak szerepe volt meghatározó. Összességében a kereskedelmi szálláshelyeken a szállásdíjbevétel 7,7 százalékkal nőtt a Központi Statisztikai Hivatal gyorsjelentése szerint.

Hatmilliárdos pályázati forrás nyílt meg 

Július 1-től 6 milliárd forintra pályázhatnak az 5000 fő alatti lakosságszámú és a legfeljebb 100 fő/km2 népsűrűségű (viszonylag gyéren lakott) településeken működő turisztikai vállalkozások. A kérelmeket a LEADER Helyi Akciócsoportokhoz (HACS) kell eljuttatni július 31-ig.

Aratófesztivál és paraszt Forma1 Ópályiban 

A régi mezőgazdasági hagyományok felelevenítésére kézi gabonabetakarító-versenyt rendeznek az ópályi aratófesztiválon július 8-án, és megfőzik a valamikori nehéz nyári munka ételeit is, a Paraszt Forma 1-en, szekérviadal szórakoztatja a nézősereget.

Alacsonyak a szállodaárak Budapesten 

Szobafoglaltságban jól teljesített áprilisban Budapest, de a magas szállodai kihasználtság ellenére az átlag szobaárakat tekintve a 28. helyen végzett a vizsgált 31 város közül - derül ki a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének (MSZÉSZ) a nemzetközi és hazai szállodaipar 2012. január-áprilisi teljesítményéről szóló értékeléséből.

Nem ostorozni kell a kormányt, hanem jól lobbizni 

Amíg a szakma különböző területei nem tudnak felülemelkedni az egyéni érdekeken, s nem fognak össze az egész ágazat számára fontos kérdésekben, addig nem is sikerülhet a lobbitevékenység - talán ez volt a legfontosabb konklúziója annak a kerekasztal beszélgetésnek, amelyet a Turisztikai Menedzserek Szövetsége szervezett nemrégiben, a budai Arcade Bistroban.

Csak óvatosan az autópályákon! 

A magyarországi autópályákon a nyári hónapokban a legnagyobb a forgalom, ami fokozott odafigyelést igényel a gépjárművezetőktől. Hosszabb utazás előtt érdemes útitervet készíteni - szükség esetére alternatív lehetőséggel -, indulás előtt és a pihenőkben történő megálláskor pontos forgalmi információt kérni, valamint mind a gépjárművet, mind az utazókat megfelelően felkészíteni a több órás, akár egész napos eseményre.

Augusztusban drágábban nyaralunk 

A nyári hónapok közül augusztusban költjük a legtöbbet a nyaralásra, átlagosan 76 ezer forintot - derül ki a Szallas.hu adataiból. Idén is a fürdővárosok a legnépszerűbbek.

Nem luxus a zöld: így nyaralhatunk olcsón és környezetkímélően 

A gazdasági válság ellenére folyamatos fellendülés mutatkozik a turisztikai iparágban világszinten. Ez főleg a luxusnyaralásokat érinti, azonban egyre többen vannak azok is, akiknek pénztárcájuk megóvása mellett a környezet kímélése is fontos.

Profitálni lehet a hosszú hétvégékből 

Jól járhat a belföldi turizmus idén, több ok miatt is. Egyrész számukra áldás a sok, különböző ünnepeknek köszönhető, hosszú hétvége, de a nem túl rózsás gazdasági helyzet is. Ráadásul a SZÉP kártya is szépíti a képet.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
Vállalati finanszírozás újragondolva: a faktoring előnyei

Vállalati finanszírozás újragondolva: a faktoring előnyei 

Minden vállalkozásnak szüksége van likviditásra a működéshez és a növekedéshez
Tőzsdei mentorprogram indul a kis- és középvállalkozások részére

Tőzsdei mentorprogram indul a kis- és középvállalkozások részére 

Nem mindennapi megoldással rukkolt elő az MBH Bank és a Budapesti Értéktőzsde a kis- és középvállalkozások részére.

Költségkímélés

Rezsicsökkentés a vidéki önkormányzatoknak

Rezsicsökkentés a vidéki önkormányzatoknak 

Február közepén induló pályázat támogatja az energiafogyasztásuk és -termelésük összehangolását segítő informatikai rendszerek bevezetésében az önkormányzatokat.
Nem mindig a fegyver és az olaj lesz a nyerő befektetés – interjú

Nem mindig a fegyver és az olaj lesz a nyerő befektetés – interjú 

Sok szó esik a fenntarthatóságról, az ESG-ről, de milyen előnyöket jelentenek ezek a befektetők számára? Jobb lesz-e a fenntarthatósági alapok hozama? Interjú.

Pénzszerzés

Hogyan kérjünk fizetésemelést?

Hogyan kérjünk fizetésemelést?  

A munkaadóval folytatott tárgyalási szituációk felkészülést igényelnek.

Jogi kisokos

Így ne legyen lehúzás a karácsonyi vásárlásokból

Így ne legyen lehúzás a karácsonyi vásárlásokból  

A vásárlásainkat tudatosan és körültekintően végezzük, miközben tisztában vagyunk fogyasztói jogainkkal is.

Cégblog

Van, aki több mint 1 millió forintért rendelt az egyik ételkiszállítótól

Van, aki több mint 1 millió forintért rendelt az egyik ételkiszállítótól  

Rekordgyorsan, kevesebb mint 4 perc alatt kiszállított étel, egy millió forintos bevásárlás és közel ezer leadott rendelés egy felhasználótól: több rendhagyó eredmény is született 2024-ben a foodoránál.  Az ételkiszállítási szolgáltató összeállításából az is kiderül, hogy milyen ételek a legnépszerűbbek a magyar, osztrák, cseh, norvég, svéd és finn piacokon, illetve miket rendelnek a magyarok leginkább az ünnepi időszakban.

Klímablog

Mihez kezdjünk a céges rendezvények üres palackjaival?

Mihez kezdjünk a céges rendezvények üres palackjaival?  

A karácsonyi időszakban sok cég szervez rendezvényeket üzleti partnereinek, munkavállalóinak.

Gazdaság

Hogyan kérjünk fizetésemelést?

Hogyan kérjünk fizetésemelést?  

A munkaadóval folytatott tárgyalási szituációk felkészülést igényelnek.

Társadalom

Vásárolt vagy készített ajándék: mi kerül a karácsonyfa alá?

Vásárolt vagy készített ajándék: mi kerül a karácsonyfa alá?  

Az ajándékozás az ünnepek elmaradhatatlan hagyománya, de mi az, ami igazán számít a vásárlóknak a karácsonyi meglepetések beszerzésekor?

Infokom

Az év, amikor elkezdett helyettünk dönteni a mesterséges intelligencia

Az év, amikor elkezdett helyettünk dönteni a mesterséges intelligencia 

Néhány évvel ezelőtt még futurisztikusnak tűnt, hogy digitális asszisztensek támogassák a munkánkat, összegezzenek olyan adatokat, amelyeket nekünk évekbe telne átbogarászni,.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo