Amíg Nagy-Britanniában egy fogtömés 156 euró,(45 ezer forint) addig nálunk 8 euró, azaz 2400 forint, ráadásul nálunk ezért az összegért magas színvonalú kiszolgálást kap a páciens. Ilyen körülmények között nem csoda, hogy megéri ide utazni az európai gyógyulni vágyóknak. Nagy-Britannia mellett jellemzően Ausztriából, Németországból, Franciaországból és Olaszországból áradnak hozzánk az egészég-turisták.
Vannak rendelők - elsősorban a nyugati határszélen, amelyek egy-egy nyelvterületre szakosodva várják a hozzánk látogatókat. Habár a gazdasági válság az egészségturizmusban is éreztette hatását, az európai részesedésünk a fogászati turizmusból még mindig negyven százalékos a fogászati beavatkozások száma alapján, amivel élen járunk az európai nemzetek között.
A fogászati turizmus területén Magyarország tehát Európa első számú úti célja lett 2008-ra. Tavaly a fogászati kezelésre érkező külföldiek 65-70 milliárd forintot költöttek a kezelésekre itthon és a fogászati turizmus további 13-16 milliárdot generált a hazai szállodákban.
Szakértők szerint ez a forgalom, az orvosi szolgáltatásokon alapuló magyar egészségturisztikai szegmens összes forgalmának kb. 90%-t jelentette, jelenti. Az ágazatban a Magyar Fogászati Turizmus Programiroda információi szerint mintegy 300 rendelő érdekelt, a foglalkoztatottak száma pedig meghaladja a háromezer főt.
A fogászati turizmussal tehát megéri foglalkozni, és lehet, hogy a jövőben még jobban megéri majd, miután Kína egyik legnépszerűbb utazási magazinjában, a Travel&Leisure egészségturizmussal foglalkozó cikkében említették meg hazánkat, mint népszerű célországot a fogászati turizmus területén. A cikkben olyan, Kínában az adott témában igen kedvelt országokkal vagyunk megemlítve, mint Korea, Thaiföld, Svájc, Szingapúr, Japán és Malajzia. Magyarország megjelenése a lapban azért is számít örömteli hírnek és egyben különlegességnek, mert a Kínából érkező fogászati turizmus nem része a Kínában folytatott turisztikai marketingkommunikációnak.