Fogászati turizmus cikkek
Tendenciák a fogászatban: hogyan hat a koronavírus a koronákra?
A gazdaság minden területét, így a fogászatot is érzékenyen érintette, amikor tavaly márciusban korlátozásokat vezettek be. Akkor jóval szigorúbb szabályok vonatkoztak a rendelőkre: csak sürgősségi ellátást folytathattak. Mennyiben más most a helyzet, és milyen hatással volt eddig a globális járvány a fogászatokra?
Megérte pályázni a fogászatoknak
Egy év alatt csaknem 20 százalékkal nőtt az árbevételük azon fogorvosi rendelőknek, amelyek részt vesznek a magyar fogászatiturizmus-fejlesztési programban.
Még van pályázati pénz innovatív fogászatoknak
Európában gazdasági téren viszonylag kevés dologban mondhatja el hazánk, hogy piacvezető pozícióban van, ám a fogászati turizmus ezek közé tartozik. Az Új Széchenyi Terv keretében megnyílt pályázati források ennek a pozíciónak a megőrzését szolgálják, a keretek még nem merültek ki, a benyújtási határidő május 31-ig meghosszabbodott.
Óriási lehetőség előtt a magyar gyógyturizmus
Az emberek több mint fele hajlik arra, hogy kedvezőbb anyagi feltételek esetén külföldön gyógyíttassa magát. 2013-tól erre az Európai Unióban minden lehetőség meglesz, ugyanis az unió ekkortól liberalizálja a tagországok egészségügyi szolgáltatásait. Magyarország jelentősen profitálhat a szabályozás megváltozásából.
Több százmilliós támogatás fogászati turizmusra
Összesen 39 fogászati vállalkozás nyert el egyenként 10 és 30 millió forint közötti támogatást a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) által a múlt év végén meghirdetett pályázaton.
Bombaüzlet a fogászati turizmus
Hazánk piacvezető a fogászati turizmus területén az Európai Unióban, és immár lehetséges, hogy a gigantikus Kínai piacból is nagyobb darabot tudnak kiszakítani a magyar fogorvosok.