Sajtóértesülések szerint a legtöbb támogatott rendelő Budapesten és Győr-Moson-Sopron megyében található, de Fejérben is több mint tíz vállalkozás kapta meg az átlagosan 20 millió forint körüli forrást.
A fogászati vállalkozások a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) gazdaságfejlesztési operatív programjának (GOP) és közép-magyarországi operatív programjának forrásaiból jutottak eddig összesen 3,75 milliárd forinthoz, előbbiben rendelőnként 24,4 millió, utóbbiban 17,95 millió forint volt az átlagos támogatás.
Az NFÜ tájékoztatása szerint e két összegen 136 fogászati turizmussal foglalkozó vállalkozás osztozik, közülük 101 már meg is kapta a pénzt, további 14 rendelő támogatásáról még nem született döntés, az ő pályázati igényük mintegy 271 millió forint - írta a Magyar Nemzet. A pályázati források kiválóan hasznosulnak a szektorban, hazánk ugyanis piacvezető Európában a fogászati turizmus területén.
Bombaüzlet a fogászati turizmus
A fogászati turizmus területén Magyarország ugyanis Európa első számú úti célja lett 2008-ra. Tavaly a fogászati kezelésre érkező külföldiek 65-70 milliárd forintot költöttek a kezelésekre itthon és a fogászati turizmus további 13-16 milliárdot generált a hazai szállodákban.
Szakértők szerint ez a forgalom, az orvosi szolgáltatásokon alapuló magyar egészségturisztikai szegmens összes forgalmának kb. 90%-t jelentette, jelenti. Az ágazatban a Magyar Fogászati Turizmus Programiroda információi szerint mintegy 300 rendelő érdekelt, a foglalkoztatottak száma pedig meghaladja a háromezer főt.
Az orvosi szolgáltatásokra épülő egészségturisztikai szolgáltatások közül egyedülálló módon, önerejükből európai piacvezető pozíciót értek el azok a magyar mikro-, kis- és középvállalkozások, amelyek az elmúlt évtizedben Magyarországot piacvezetővé tették. Az európai árversenyben kialakított vezető hely azonban csak olyan szolgáltatási minőséget szabályozó körülmények között lesz hosszú távon megőrizhető, amely a szolgáltatást igénybe vevők számára – országképet is meghatározó – garanciát tud biztosítani.