Egészségipar cikkek
Óriási átalakulás vár a gyógyszergyártó cégekre
A hagyományos megoldások egyre kevésbé képesek kielégíteni a gyógyszeripar és egészségügyi szektor egyre növekvő elvárásait. Olyan specifikus, iparági sajátosságoknak megfelelő megoldásokra van szükség, melyek a digitalizáció és felhőalapú technológiák korában is képesek felvenni a versenyt.
Újabb beruházásokról számolt be Varga Mihály
Termőre fordultak az Egészségipari Beruházási Támogatás fejlesztései, most újabb három beruházás valósult meg összesen 2,5 milliárd forintból - közölte Varga Mihály pénzügyminiszter a közösségi oldalán szerdán.
Varga Mihály bemutatott egy több mint 10 milliárd forintos beruházást
Mintegy 10 milliárd forint értékben valósul meg egészségipari beruházás a Nyírségben a tavaly indított Egészségipari támogatási program segítségével - hangsúlyozta Varga Mihály pénzügyminiszter az EU-FIRE Kft. három beruházásból álló fejlesztése első üteme, a Kocsordon felépült üzem virtuális átadásán.
Pályázat indul egészségipari cégeknek - így szerezhető akár 2 milliárd forint is
A közeljövőben akár 50 milliárd forint értékű fejlesztés valósulhat meg Magyarországon.
Egészségipari beruházásokat jelentett be Varga Mihály
Több mint 5 milliárd forintból indulnak újabb egészségipari beruházások Magyarországon, amelyekhez a vállalkozások több mint 3,8 milliárd forintnyi támogatást kapnak - mondta a pénzügyminiszter, miután aláírta a három érintett cég támogatási szerződését.
Ne legyen járványgóc: pandémiás modell a vállalatok újraindulásához
A májusban megjelent kormányrendeletek hatására újraindult az élet az irodákban, ügyfélszolgálatokon, üzemekben. Ez azonban számos új feladatot is jelent a cégeknek, annak érdekében, hogy alacsony szinten tartsák a fertőzöttség munkahelyi kialakulásának esélyét. Persze teljes bizonyossággal nem lehet elhárítani a veszélyt. Ezt a munkavédelmi törvény sem várja el tőlük, de azt igen, hogy minimalizálják a munkavállalók megbetegedésének kockázatát. Dr. Balázs Annával, a CMC Déli Klinika vezérigazgatójával beszélgettünk arról, hogy járványügyi szempontból hogyan indulhatnak újra a munkahelyek.
Még drágább lesz betegnek lenni
Évente átlagosan 4,1 százalékkal nőnek majd az egészségügyi kiadások 2017 és 2021 között világszerte. A magasabb költés ugyanakkor nem feltétlenül jelent jobb egészségügyi eredményeket, az egészségügyi szolgáltatóknak valószínűleg továbbra is csökkenő nyereséggel és növekvő költségekkel kell számolniuk. A kezelés helyett a megelőzés kerül előtérbe, amelynek eredményeképpen az egyszerű „betegek” helyett megszületnek a szolgáltatásokról jól tájékozott „egészségügyi fogyasztók”. A digitális technológia pedig lehetőséget teremt majd a páciensek személyesebb ellátásra is, derül ki a a Deloitte egészségügyi szektorra vonatkozó tanulmányából.
Csúcstechnológia kerül az egészségiparba
Stratégiai szintű együttműködés veszi kezdetét a BAZ Megyei Központi Kórház És Egyetemi Oktatókórház, valamint a Bay Zoltán Közhasznú Nonprofit Kft. között, elsősorban infó-kommunikációs eszközzel támogatott diagnosztikus terápiás-, távfelügyeleti eljárások, az ellátó intézményben felmerülő kutatás-fejlesztési elgondolások, és mérnök-informatikai fejlesztések szakterületén. Az együttműködési megállapodást dr. Tiba Sándor az Oktatókórház főigazgatója, valamint dr. Grasseli Norbert a Bay Zoltán Kutatóközpont ügyvezetője írta alá.
Sokat költünk az egészségre, mégse jó a helyzet
Az Egészségügyi Világnapon gyakorta kerül szóba, hogy a lakosság egészségügyi állapota nem túl jó, a magyarok pedig egyre többet költenek egészségükre. Kórházra évi 30 ezer forintot, egészségügyi kiadásokra pedig havi 10 ezer forintot fordítunk fejenként. Mivel az állami rendszerrel sokan nem elégedettek, folyamatosan nő a kereslet a magánegészségügyi intézmények szolgáltatásai iránt. Ezzel párhuzamosan megfigyelhető az is, hogy a gyógyulásukhoz szükséges forrásokat egyre többen biztosítások segítségével teremtik elő.
Megérte pályázni a fogászatoknak
Egy év alatt csaknem 20 százalékkal nőtt az árbevételük azon fogorvosi rendelőknek, amelyek részt vesznek a magyar fogászatiturizmus-fejlesztési programban.
Fontos hívószó a fogyasztónak az egészség
A lakosság átalakuló fogyasztási szerkezetében egyre erősödik az a tendencia, mely szerint az egészséges és egészségesnek gondolt termékekre és szolgáltatásokra egyre nagyobb figyelmet fordítanak a háztartások.
Bemutatkoztak a magyar cégek Floridában
Az amerikai kontinens legnagyobb orvostechnikai vásárán kilenc magyarországi kiállító képviseltette magát a Nemzeti Külgazdasági Hivatal segítségével. A megjelenés azért fontos, mert az USA adja a világ egészségipari szektorának csaknem a felét.