Csúcstechnológia kerül az egészségiparba

Stratégiai szintű együttműködés veszi kezdetét a BAZ Megyei Központi Kórház És Egyetemi Oktatókórház, valamint a Bay Zoltán Közhasznú Nonprofit Kft. között, elsősorban infó-kommunikációs eszközzel támogatott diagnosztikus terápiás-, távfelügyeleti eljárások, az ellátó intézményben felmerülő kutatás-fejlesztési elgondolások, és mérnök-informatikai fejlesztések szakterületén. Az együttműködési megállapodást dr. Tiba Sándor az Oktatókórház főigazgatója, valamint dr. Grasseli Norbert a Bay Zoltán Kutatóközpont ügyvezetője írta alá.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A magyar gazdaság egyik kitörési pontja a magas hozzáadott értékű, hazai kutatási eredményeken, fejlesztéseken alapuló innovatív, a globális piacon is versenyképes megoldások, szellemi termékek széles körű hasznosítása. E tekintetben az egészségipar kiemelt, stratégiai jelentőséggel bír, hiszen évtizedek óta nemzetközi trend, hogy ebben az ágazatban jelennek meg elsőként a csúcstechnológiát képviselő műszaki fejlesztések, diagnosztikai eszközök. Annak érdekében, hogy a magyar kutatók, valamint az egészségipari szereplők és szolgáltatók minél hatékonyabban és eredményesebben tudjanak bekapcsolódni a tudáshasznosításba, nélkülözhetetlen a kutatóközpontok és az egészségügyi intézmények közötti szakmai együttműködések kialakítása.

Felismerve az intézményi együttműködésben rejlő kölcsönös előnyöket, a BAZ Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház, valamint a Bay Zoltán Közhasznú Nonprofit Kft. stratégiai együttműködési megállapodást kötött, elsősorban infó-kommunikációs eszközzel támogatott diagnosztikus terápiás-, távfelügyeleti eljárások (telemedicina), az ellátó intézményben felmerülő kutatás-fejlesztési elgondolások, valamint mérnök-informatikai fejlesztések szakterületén. Dr. Tiba Sándor főigazgató kiemelte: „A jövő szempontjából rendkívüli jelentőségű ez az Intézet életében”

A megállapodás kiterjed továbbá a szakmai-műszaki célok elérését támogató tanácsadásra, forrástérkép összeállításra, stratégiai projektek portfólió menedzsmentjének támogatására, műszaki beruházások szakmai előkészítésére, pilot tanulmányok összeállítására, valamint Smart Health megoldások fejlesztésére is. „Közel 180 kutatónkkal Magyarország egyik meghatározó tudásközpontjaként jelentős hozzáadott értéket vagyunk képesek teremteni hazánk legnagyobb egészségügyi intézménye számára. Épp ezért az együttműködés stratégiai szintre emelését mérföldkőnek tekintem intézményeink között.” – hangsúlyozta dr. Grasseli Norbert, ügyvezető.

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo