Pénzszerzés cikkek
JEREMIE: most kezdődik a hajrá
A kockázatitőke-befektetések felpörgésére lehet számítani a JEREMIE-alapok kifutásával. Most már nemcsak az új cégek remélhetnek forrást, de a pénzek fele még mindig a startupokhoz áramlik – derül ki a Magyar Kockázati- és Magántőke Egyesület (HVCA) 2015 második negyedéves jelentéséből.
157 milliárdos hitelsegítség az uniós forrásokhoz
Újabb 500 millió eurós hitelt nyújt az EIB Magyarországnak. Az Európai Beruházási Bank által nyújtott kedvező kondíciójú források hozzájárulnak a Magyarország rendelkezésére álló uniós források mind szélesebb körben való felhasználhatóságához - közölte az NGM.
Október végétől lehet pályázni az ötvenmilliárdos K+F keretre
A Széchenyi 2020 keretében megjelent „Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása” című (GINOP-2.1.1-15 azonosító számú) felhívásra a korábban meghirdetetthez képest később, várhatóan 2015. október 30-tól lesznek beadhatók a támogatási kérelmek.
Innovációhoz nem kell labor
A magyarországi vállalkozások 95 százaléka egyáltalán nem foglalkozik innovációval. Vagyis sokan csak azt hiszik, mert nem tudják, hogy a fejlesztés, amit végrehajtanak, innovációnak minősül. Pedig nagy pénzek várnak azokra a cégekre, amelyek ilyen céllal pályáznak – hangzott el a Piac&Profit konferenciáján.
Növekedési hitel volt, van, lesz - és még felvenni is könnyebb
A hét közepén jelentette meg az MNB egy elsőre technikainak tűnő, azonban a magyar vállalkozások hitelezését igen jelentős mértékben befolyásoló új közleményét: az idei évben 500 milliárd forintnyi plusz keret áll rendelkezésre a bankoknak növekedési hitel kihelyezésre és jövő évben is elérhető lesz egy vélhetően csökkentett összegű keret. Segítünk az értelmezésben és adunk néhány gyakorlati tanácsot a hitelfelvételt fontolgatók számára. A jó hír, hogy ma könnyebb hitelhez jutni, mint egy éve.
Tények és tévhitek a Növekedési Hitelprogramról
A válság kitörése óta az NHP jelenti az első reális lehetőséget a kisvállalkozásoknak arra, hogy kitörhessenek a szűkös anyagi lehetőségeikből. Azonban még mindig, két évvel az indulás után sok kérdés és tévhit kering a programmal kapcsolatban. Szakértőnk írása segítségével megválaszolunk néhányat!
A bankokon keresztül osztják az uniós pénzeket
Jelenlegi árfolyamon közel 710 milliárd forintnyi visszatérítendő EU-támogatás juthat el a magyar vállalkozásokhoz a 2014-2020-as EU-ciklusban. Ebből 445 milliárd forintot hitel formájában fognak kihelyezni, közvetlen MFB-hitelként jut el a forrás a cégekhez – írta a portfolio.hu.
Startup-gyár lehet a megoldás az indulók gondjaira
Sikeres tech-vállalkozást létrehozni kihívásokkal és buktatókkal teli feladat. Különösen igaz ez az olyan, még fejlődésben lévő startup-kultúrával rendelkező országokra, mint Magyarország. Hazánkba is betört azonban a külföldön és főleg az Egyesült Államokban már egyre népszerűbb és egyre nagyobb sikereket elérő „startup-gyár” üzleti modell. A koncepció lényege, hogy egy startupok felépítésére szakosodott, profi stúdió párhuzamosan több ötletet, induló vállalkozást alapít, és próbál meg piaci sikerre vinni, ezzel csökkentve a kockázatokat – közölte a Drukka startup stúdió.
160 milliárdos pályázat nyílik szeptemberben
A Vidékfejlesztési Program Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alap Irányító Hatósága 2015. szeptember hónapban tervezi megjelentetni az agrár-környezetgazdálkodási kifizetés című felhívását. A támogatásra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg 158 666 709 293 forint.
A világpiacra katapultálhat a beszállítói lét
Beszállítóvá válni nem kis kihívás, komoly beruházást, átgondolt cégvezetést, nemzetközi szintű minőségirányítást követelnek meg a nagy gyártó cégek attól a cégtől, amely ilyen babérokra pályázik. Ám komoly előnyökkel is jár: a stabil megrendelések mellett a világpiacra is eljuttathatja a magyar kkv-kat.
Több exportőr fordulhat az Eximbankhoz
Számos ponton módosultak az elmúlt időszakban az Eximbankra és a MEHIB-re vonatkozó rendeletek. A változások 2015. augusztus 31-ével léptek hatályba, így az Eximbank immár a pénzügyi vállalkozások részére is nyújthat közvetlenül is refinanszírozást.
Csak az NHP miatt vesznek fel hitelt a kkv-k
A teljes vállalati hitelállomány 3,4 százalékkal csökkent az egy évvel korábbihoz képest, miközben a kis- és középvállalati (kkv) szegmensben, a növekedési hitelprogram (NHP) erőteljes támogatásának köszönhetően, 1,8 százalékkal emelkedett.
Márkanév: megfoghatatlan pénz
Tervezhető adóterhek, mérhetőbb hatékonyság, vállalatfelvásárlás esetén akár többszörös felár elérése, illetve jelentősen javuló finanszírozási és befektetési esélyek – néhány fontos előny, ami mindenképpen indokolttá teszi egyes immateriális javak, így például a márkaérték meghatározását és a mérlegben való szerepeltetését – hívja fel a figyelmet a BDO Magyarország.
Kipörög a JEREMIE – de mi lesz utána?
A JEREMIE-alapok 2015 decemberéig fektethetnek be tőkét hazai kis- és középvállalkozásokba, elősegítve azok különböző fázisú növekedését. Az év végi befektetési határidő azonban nem jelenti azt, hogy a vállalkozásoknak már nem kell számolni újabb finanszírozási programokkal.
Nemcsak Magyarországon lehet fejleszteni uniós pénzből
Magyarország is befizetője annak az Európai Uniós pályázati alapnak (Európai Fejlesztési Alap - EDF), amelyet nagyrészt afrikai országok fejlesztését segíti elő. Az Alapból finanszírozott programokra, projektekre magyar cégek is pályázhatnak.
6 dolog, ami lehetetlenné teszi az eladást
Nézzünk szembe a ténnyel: nem mindenki való értékesítőnek – ahogy nem mindenki való tanárnak, vagy éppen színésznek sem. De ki igen? Grant Cardone értékesítési tréning szakértő szerint az alábbi vonások vezetnek ahhoz, hogy egy értékesítő elbukik.
Összekalapozná a pénzt? Erre számítson
Ma már nem gond egy vállalkozásnak, hogy egy ötletre összeszedje a pénzt, legyen az bármilyen őrült, vagy forradalmi. A közösségi finanszírozásnak köszönhetően immár a jövendőbeli fogyasztók fizetnek a termékért, csökkentve a fejlesztő kockázatát. Csakhogy a pénzszerzésnek ez a módja is átalakulóban van: mutatunk néhány trendet, amelyek meghatározzák a jövőben a crowdfunding rendszerét.
Jönnek az újabb milliárdok
Megjelent az első három k+f+i tematikájú pályázat felhívása a kormányzati honlapon. Várhatóan szeptember első hetében további ilyen pályázatok kerülnek meghirdetésre, 170 milliárd forintos keretösszeggel. Ez a csomag már tartalmazni fogja a vállalatok kutatás-fejlesztési és innovációs projektjeihez igényelhető vissza nem térítendő támogatási lehetőségeket is. Az első pályázatot végül már augusztus végén kiírták.
Mindent a minőség érdekében
A beszállítóvá válás egyik legnagyobb kihívása a multinacionális cégek által támasztott minőségi követelményeknek való megfelelés. Szakértőink segítségével feltérképeztük az elvárásokat és azt, hogy hogyan tud megfelelni azoknak egy hazai vállalkozás. Jó, ha tisztában vagyunk azzal is, hogy a beszállítói auditok során mire figyel, mit vár el a leendő partner.
Menőbb lehet az Agrár Széchenyi Kártya
Még vonzóbb lehet az Agrár Széchenyi Kártya, igényelni ugyanis egyszerűbb feltételekkel lehet és duplájára, a korábbi 25 millióról 50 millió forintra emelték a hitelkeretet - közölte a KAVOSZ Zrt.
Két év alatt kipörgetné az uniós pályázatokat a kormány
A kormány keddi ülésén döntött arról, hogy 2017. június 30-ig kiírják a 2014-2020 közötti európai uniós költségvetési ciklus minden magyar pályázatát - mondta Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség fejlesztéspolitikai kommunikációért felelős helyettes.
Vödörrel öntötték a pénzt a cégvilágba
Több ezer milliárd forintnyi forrás áramlott a hazai kis- és középvállalkozásokhoz (kkv) a közelmúltban: egyfelől átmenetileg felgyorsult a vissza nem térítendő uniós támogatások lehívása, másfelől a jegybank növekedési hitelprogramjának (nhp) két szakaszában kedvező kamatozású hitelhez jutottak a hazai vállalkozások - derül ki a jegybank honlapján hétfőn megjelent tanulmányból.
2017 közepére minden uniós pályázatot kiírhatnak
A Miniszterelnökséget vezető miniszter azt javasolja a kormánynak, hogy 2017. június 30-ig írják ki a 2014-2020 közötti uniós költségvetési ciklus minden magyar pályázatát.
Pár hektárral is lehet nyerni uniós pénzt
Akár már néhány hektárral bíró gazdálkodók is eredményesen pályázhatnak a mintegy 1300 milliárd forintos vidékfejlesztési program beruházási támogatásaira - mondta a Miniszterelnökség agrár-vidékfejlesztésért felelős államtitkára.
Kisvállalkozásnak is segít a közösségi finanszírozás?
A közösségi finanszírozás lehetősége egyre többször felmerül a pénzre ácsingózó vállalkozók fejében. De terem itt babér a kkv-knak? Szakértőnk elmondja a véleményét.
Hogyan hoz pénzt az élmény?
Tévedés azt hinni, hogy a gondosan megalkotott felhasználói élmény csak a felhasználóknak tett szívesség. Az ebbe fektetett pénz az idők során sokszorosan megtérülhet a cég számára.
Érdemes újraszámolnia a támogatásokat a kistermelőknek
Új támogatási összegekkel frissült a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) honlapján található KAP kalkulátor, amely segítséget nyújt a kistermelői támogatási rendszerhez történő csatlakozásról való döntésben. A NAK különösen azok figyelmét hívja fel a várható támogatásainak újbóli kiszámítására, akik 5 hektár körüli, vagy ennél kisebb területen gazdálkodnak. Nekik érdemes lehet a kistermelői rendszerhez csatlakozniuk. Akik viszont ennél nagyobb területtel, így 1250 eurót meghaladó támogatással bírnak, de jelezték csatlakozási szándékukat az egyszerűsített kistermelői rendszerhez, veszíthetnek támogatásukból. A kistermelői rendszerhez való csatlakozási szándék még augusztus 15-éig módosítható.
Újra küld pénzt Brüsszel Magyarországnak
A magyar kormány és az Európai Bizottság megállapodott arról, hogy újra jöhet a pénz Brüsszelből a gazdaságfejlesztési operatív program negyedik prioritása kapcsán - mondta az MTI érdeklődésére Csepreghy Nándor pénteken.
Nem akarnak hitelt felvenni a vállalkozások
A kedvezően alakuló monetáris környezet, a makrogazdaság tavalyi érezhető növekedése ellenére sem számolhatunk még jelentősebb fejlődéssel a vállalati hitelek területén – derül ki a Policy Agenda Gazdasági Fejlődés Indexéből (GFI).
Két éve pörgeti Matolcsy a csodafegyvert
A Növekedési Hitelprogram több mint két éve segíti a mikro-, kis- és középvállalatok hitelhez jutását. A jelenlegi feltételek szerint az NHP és az NHP+ konstrukcióban az idei év végéig van mód hitelszerződést kötni, jóllehet az egyes hitelrészek akár 2016 végéig is lehívhatók a legtöbb hitelcél esetében – figyelmeztet az MNB.
450 milliárd forint uniós pénz várja gazdáját
Az Európai Uniótól közvetlenül elnyerhető támogatásokról indított magyar nyelvű honlapot a Magyar Fejlesztési Központ. A honlapon már olvasható másfél milliárd euró (450 milliárd forint) összértékű mintegy 60 nyitott pályázat. A magyar nyelvű webes felületet folyamatosan frissítik.
A net vihet vevőket a boltokba
A digiális világ már nem a jövő, a kereskedőknek pedig fel kell készülniük azokra a vásárlókra, akik le se teszik a kezükből az okostelefont. Az online térhódítása azonban nem veszély, hanem lehetőség is lehet a fizikai boltok számára – erre épít a többcsatornás (multi channel) értékesítés és marketing.
Így találjuk meg a jó ügyfeleket
Jelentősen hatékonyabb lehet az értékesítés, ha az időnket olyan érdeklődőkre szánjuk, akikből a későbbiekben valóban lehet vásárló. Hogy megtudjuk, kivel érdemes foglalkozni, minősítenünk kell a potenciális vevőket. Szakértőnk segít, hogyan!
Vidékre veszik az irányt az uniós pénzekért a cégek
Magasabb támogatási intenzitás, nagyobb rendelkezésre álló pályázati keret és plusz pontok a pályázatok elbírálásánál – csak néhány érv a szabad vállalkozási zónákban történő beruházás mellett. Szakértőnk szerint a kkv-k rohamot indíthatnak a vidéki helyszínek irányába.
Hogyan lesz nyerő csapat egy kreatív cégben?
A kezdő kreatívipari cégek esetében a lépcsőzetes építkezés tovább tart, mint az IT startupok esetében, így viszonylag több időt kell szánni a cég szakmai profiljának létrehozására, a csapat kialakítására vagy a termékek értékesítésének megtervezésére.
3+1 kérdés, amit vállalkozóként fel kell tennünk magunknak
Akár kézműves tevékenységgel, akár informatikával foglalkozó cégben gondolkodunk, van legalább 3 kérdés, amire már a legelején gondolni kell. A válaszok módja különböző, de a végeredmény dönti el, hogy érdemes-e egy nappal is tovább menni vagy nem - mondja a MegoldásMost szakértője.
Nem kell, hogy a csődöt jelentse egy jégeső
A mezőgazdasági termelőket ért vihar és jégeső károk kezelése a mezőgazdasági kockázatkezelési rendszeren belül oldható meg, amelynek I. pillére az agrár-kárenyhítési rendszer – figyelmeztet a Nemzeti Agrárkamara.
Tolonganak az uniós pénzekért
A korábbi uniós programozási időszak pályázatain nyertes kis- és középvállalkozások több mint 90 százaléka készül arra, hogy újra uniós források igénybe vételével hajtson végre fejlesztéseket - derül ki az OTP Bank felméréséből.
A magyar, vagy a román startup a rizikósabb?
A kelet-közép-európai régiót országonként, országrészenként eltérő, több szempontból is különböző piacok, eltérő beállítottságú, potenciállal rendelkező vállalkozások alkotják. A befektetőknek tehát nem árt jól ismerni az adott piacot, ahol tőkét terveznek kihelyezni – írja a Széchenyi Tőkealap blogja.
Itt a lista: ők késnek a legtöbbet a fizetéssel
2015 első félévében a csökkenő fizetési határidőknek szerencsére több cég tudott megfelelni, azonban akik késve fizették ki számláikat többet késtek, mint 2014 azonos időszakában, áll a Bisnode nemzetközi cégminősítő elemzésében. Jelenleg az ingatlanügyletekkel és az építőiparral foglalkozó cégek késnek a legtöbbet a számlafizetetéssel.
Így kerüljük ki az ugráló árbevételeket cégértékelésnél
Mely esetekben térhetünk el egy cégértékelésben a mérvadó EBITDA számtól, mikor alkalmazhatjuk az összehasonlító, módszertant az eljárás során? Az RSM-DTM elnök vezérigazgatója ennek a kérdésnek eredt a nyomába.
Mától startol a tanyafejlesztési program
Rendkívül kedvező pályázati lehetőségek nyílnak meg holnap a tanyás térségek lakóinak a Tanyafejlesztési Program keretén belül . figyelmeztet a Goodwill Consulting. A program célja a villany nélküli tanyák villamosenergia-ellátásának javítása, a tanyákon élők egészséges ivóvízzel történő ellátása érdekében szükséges vízminőség vizsgálatok elvégzése, valamint a tanyagondnoki szolgálatok fejlesztése.
Milyen appra lehet sok pénzt kérni?
Elképesztő tempóban bővül a globális alkalmazáspiac, nem véletlen, hogy a tőkebefektetők egyik legkedveltebb szektoráról van szó. Bár egyelőre még a mobiljátékok termelik a legnagyobb bevételt, a kevésbé kiszámítható modell miatt a piac várhatóan egyre nagyobb hangsúlyt fog helyezni a nem-játék alapú applikációkra, illetve az elsősorban a vállalatokat célzó fejlesztésekre.
K+F pénzek: lehetett volna több is
Magyarország a beadott pályázatok számát és értékét tekintve is a 16. helyezést érte el a tagországok között az EU kutatás-fejlesztésre kiírt, tavaly zárult hétéves pályázati ciklusában – tette közzé a projektek ellenőrzéséért európai szinten felelős KPMG.
Elbukik, aki nem bírja pénzzel
Beszállítóvá válni minden kisebb cégnek jó lehetőség. Amellett, hogy növelheti az ismertségünket, könnyebb lehet fejleszteni is, hisz még a bankok is jobban bíznak bennünk. De ki ad pénzt a nekifutásra?
Plusz húszmilliárd a szabad vállalkozási zónákra
Az előzetes információk szerint már több mint 10 milliárd forint értékű pályázati igény érkezett be a szabad vállalkozási zónákban megvalósítható beruházások pályázati kiírásaira, ezért megemelik az erre szánt keretösszeget - közölte a gazdaságszabályozásért felelős államtitkár.
Zárás előtt hajrá jöhet az NHP-ben
A Budapest Bank vállalati szakértői szerint a hazai kis- és középvállalkozások beruházási kedve, a most már ténylegesen kiírásra került EU-pályázatok és a Növekedési Hitelprogram közelgő év végi zárása a program felpörgését vetíti előre a második félévre.
Indulnak az uniós pályázatok! Mire figyeljünk?
Elindul a pályázati lehetőség az első nagyobb összegű gazdaságfejlesztési pályázatoknál. Szakértőnk segít, mire érdemes figyelni nem csak a beadáskor, de a sikeres pályázat után is.