A Fed ülésétől kilencven százalékot meghaladó valószínűséggel kamatemelést várnak a piacok. A kamatemelésnek adott valószínűség az elmúlt egy hónap alatt tíz százalékponttal emelkedett, mivel az amerikai gazdasági teljesítmény növekedéséről több makrogazdasági adatot is közöltek. A beszerzésimenedzser-indexek (BMI) alapján mérsékelt, de az első negyedévit valamivel meghaladó GDP-növekedésre lehet számítani az Egyesült Államokban. Különösen a szolgáltatóiparban tapasztalható élénkülés ad bizakodásra okot. A foglakoztatási helyzet tovább javul és a fogyasztói árak emelkedése is a kamatemelést támogató tényezők sorát szaporítja.
Kamatdöntő ülést tart a héten a japán jegybank is, bár piaci szakértők egybehangzó véleménye szerint nem igazít a monetáris kondíciókon. A gazdasági teljesítmény növekedése és a fogyasztói árak emelkedése tükrében azonban elemzői várakozások szerint belátható időn belül már lehet számítani az ösztönző intézkedések kivezetésének szándékáról tett jegybanki jelzésekre.
Kedden a közvetlen külföldi befektetések májusi alakulását teszik közzé Kínában. Nagy-Britanniában a fogyasztói és termelői árak májusi adatai jelennek meg. A német ZEW gazdasági kutatóintézet euróövezeti és németországi üzleti hangulatindexét teszi közzé júniusra vonatkozóan.
Szerdán a májusi német inflációs adatok jelennek meg. Az Egyesült Államokban a májusi inflációs és kiskereskedelmi forgalmi adatokat.
Csütörtökön a májusi brit kiskereskedelemi forgalmi adatok jelennek meg, valamint a Bank of England közzéteszi kamatdöntő ülésének eredményét. Megjelenik az euróövezet áprilisi külkereskedelmi mérlege. Az Egyesült Államokban a májusi ipari termelési adatot teszik közzé.
Pénteken esedékes a japán jegybank monetáris politikai döntése. Az euróövezetre vonatkozóan a májusi inflációs és az első negyedévi bérnövekedési adatokat teszik közzé.