Beszerzésimenedzser-index cikkek
Javult a helyzet a magyar cégeknél
A beszerzésimenedzser-index szezonálisan kiigazított decemberi értéke 52,8 pontot ért el.
A világgazdaság visszaesése Európában is kopogtat
Németországban tovább romlott a gazdasági aktivitás szeptemberben.
Váratlan zuhanás az euróövezetben
Csökkent az euróövezet gazdasági teljesítménye augusztusban.
A magyar után az európai feldolgozóipar is rossz számokat produkált
Több mint három éves mélyponton az euróövezet feldolgozóipari aktivitása.
Nem jól alakulnak a dolgok a magyar feldolgozóiparban
Enyhébb zsugorodást mértek.
Javul a hangulat a feldolgozóiparban
A januári, mérsékeltebb bővülést követően ismét a feldolgozóipar fellendülését tükrözi a BMI.
Óvatosak a feldolgozóiparban
A beszerzésimenedzser-index (BMI) szezonálisan kiigazított januári értéke 55 pont.
A szankciók sújtotta euróövezet gazdasági teljesítménye a várt zsugorodás helyett nőtt
Nőtt az euróövezet gazdasági teljesítménye januárban.
Újabb jel, hogy egyre nagyobb a baj
A beszerzésimenedzser-index (BMI) szeptemberi értéke 49,6 pontra esett az augusztusi 57,8-ról.
Oroszországban is nő a rezsi, az anyag és bérköltség
Június óta először csökkent az orosz szolgáltatóipar beszerzésimenedzser-indexe (BMI) augusztusban.
Pozitív jel a magyar gazdaságból
Tovább emelkedett a beszerzésimenedzser-index.
A magyar vállalatok minden tekintetben optimisták, kivétel a szállítási idők
A beszerzési mennyiség indexe csökkent májusi értékéhez képest. Ez megszokott jelenség nyár első hónapjában, ugyanakkor a mostani érték felülmúlja az elmúlt három év átlagát, emellett a legmagasabb júniusi adat.
Áprilisban végre újra jól ment az euróövezet gazdasága
Gyorsult az euróövezet gazdasági teljesítményének növekedése áprilisban a londoni IHS Markit gazdaságkutató intézet beszerzésimenedzser-indexének szerdán ismertetett végleges adatai szerint.
Hosszabb szállítási idővel és áruhiánnyal néznek szembe a feldolgozóipari vállalatok
Miközben a válaszadók az előző hónaphoz képest tizenkettedik hónapja kedvezőbb folyamatokról számoltak be, a Beszerzési Menedzser Index szezonálisan kiigazított márciusi értéke 57,6 pontot ért el.
Kedvezőtlenebb folyamatok: mit mutatnak a márciusi számok?
A beszerzésimenedzser-index (BMI) szezonálisan kiigazított márciusi értéke 48,7 pontra csökkent a februári 49,0-ről - közölte a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság.
Mit mutat a BMI? Itt vannak a számok
A januári beszerzésimenedzser-index szezonálisan kiigazított értéke 54,9 pontra emelkedett a decemberi 51,6-ról, és az eddig mért hetedik legmagasabb januári érték lett.
Van remény? Egyre jobbnak látják a magyar gazdaságot
A beszerzésimenedzser-index (BMI) szezonálisan kiigazított értéke 51,9 pontra emelkedett novemberben az előző havi 50,2 pontról.
Kezd magára találni a magyar gazdaság
Egyelőre folytatódik a némileg erősebb ütemű bővülés, a beszerzésimenedzser index (BMI) szezonálisan kiigazított augusztusi értéke 52,8 a júliusi 51,1 érték után - közölte a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT).
Mekkora a pesszimizmus a magyar gazdaságban?
Nagyot javult, de továbbra is pesszimizmust jelez a beszerzésimenedzser-index (BMI), amelynek szezonálisan kiigazított júniusi értéke 47,0 százalékra emelkedett az előző havi 40,7 százalékról. A BMI üteme tehát továbbra is a növekedést a visszaesésétől elválasztó 50,0 pont alatt maradt, még mindig szűkülést mutat.
Siralmas képet mutat a magyar ipar
Továbbra is nagyon erős szűkülést mutat az áprilisi beszerzésimenedzser-index (BMI), a válaszadók az előző hónaphoz képest is kedvezőtlen folyamatokról számoltak be, de a 33,6 pontos érték magasabb a márciusi 28,5 pontál - közölte a Magyar Logisztikai Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT).
Vigyázó szemetek a Fed-re vessétek!
A hét fő eseménye az amerikai jegybank szerepét betöltő szövetségi tartalékbank rendszer, a Fed kétnapos monetáris politikai tanácsülése lesz kedd-szerdán.
Jó hír ebéd mellé: májusban rekordot döntött a beszerzésimenedzser-index
Tudják, az öt fő indikátorból álló (új megrendelések, készletek állománya, termelés, szállító teljesítések, foglalkoztatási környezet) index a gazdaság egyik legfőbb jelzőértéke. Ha értéke 50 feletti szám, akkor az növekedést jelent az előző hónaphoz képest.
Lendületet vesz a gazdaság
A júniusinál 3 százalékponttal magasabb, 53,9 százalék lett a júliusi beszerzésimenedzser-index (BMI), ezzel idén hetedik hónapja jelez bővülést, az ütem magasabb a hosszú távú júliusi átlagnál (52,4) és az elmúlt három év átlagánál is (52,2) - közölte hétfőn a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT).
Változatlan a helyzet – de nem is baj
A Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított júliusi értéke: 50,0. Ez alapján a válaszadók júniushoz képest összességében változatlan folyamatokról számoltak be.
Novemberben is nőtt az MLBKT beszerzésimenedzser-indexe
A beszerzésimenedzser-index értéke már tizenhat hónapja bővülést jelez azt követően, hogy 2013 áprilisától augusztusig folyamatosan 50 pont körül ingadozott és nem mutatott semmilyen határozott trendet.
Olcsóbb lett a bacon, de ez az egy jó eredmény
Javul a Beszerzési Menedzser Index (BMI) értéke, de a korábbi júniusokkal összevetve alulmúlja a hosszú távú júniusi átlagot (51,8), és az elmúlt három év júniusának átlagát is (52,7).
Ötödik hónapja tart a fellendülés
Immáron augusztus óta folyamatosan gazdasági fellendülést jelez a Beszerzési Menedzser Index (BMI). Decemberben azonban némiképp visszaesett, így a gazdasági kilátások némiképp romlottak a tavalyi év utolsó hónapjában.
Előzzük Európát
Szeptemberben 2,7 százalékponttal, 54,5 pontra emelkedett augusztushoz képest a magyarországi beszerzésimenedzser-index (BMI) szezonálisan kiigazított értéke - jelentette be kedden a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT). Az euróövezeti mutató ennél kisebb mértékben bővült
Bővülést jelez a barométer a feldolgozóiparban
Márciusban tovább emelkedett a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT) által számolt Beszerzési Menedzser Index (BMI), amely szezonálisan kiigazított értéke 55,7 pont lett a februári 54,1 pont után. A mutató egy éve nem állt ilyen magasságban, amely különösen annak fényében szembeötlő, hogy az euroövezetben a bővülést és zsugorodást elválasztó 50 pont alatti tartományban ragadt a londoni Markit gazdaságkutató intézet által kiadott beszerzői menedzser index (PMI), s a vizsgált 8 zónához tartozó országban több havi mélyponton járt a mutató.