Nagy-britannia cikkek
Megkaphatják hétmillió forintnyi követelésüket a Tesco női raktárosai
A brit Tesco női dolgozói a férfiakéval egyenlő bérért perlik a vállalatot, amely fejenként akár 20 000 font, azaz hétmillió forint kártérítés visszamenőleges kifizetésére kényszerülhet összesen vagy kétszázezer korábbi és jelenlegi női munkavállalójának.
Nagy nyalóka nap Nagy-Britanniában
Hatvanöt évvel ezelőtt minden brit legszebb álma teljesült: Winston Churchill kormányfő aláírásával kikerültek az édességek a jegyre kapható élelmiszerek közül. Egy évtizedig vártak erre a napra az angol fogyasztók.
Sokba kerülhet, ha a Brexit után is ott akar maradni
A brit kormány jelentős illetéket fizettetne a Brexit után az országban maradni kívánó uniós polgárokkal, de lehetséges, hogy az EU átvállalja ezeket a költségeket.
Félmillió brit munkahelybe kerülhet a „kemény Brexit”
Megközelítheti a félmilliót az elveszett brit munkahelyek száma, ha Nagy-Britannia megállapodás nélkül lép ki az Európai Unióból – áll a londoni polgármester, Sadiq Khan megbízásából elvégzett, csütörtökön ismertetett legfrissebb tanulmányban.
Érdemes Teslát venni, olcsóbb lesz a biztosítás
A legnagyobb brit gépjárműbiztosító, a Direct Line 5 százalékos kedvezményt ad Teslát használó ügyfeleinek, ha azok aktiválják autójuk önvezető funkcióját.
Mobilon hívhatjuk az okosdoktort
Magánvállalkozó azzal enyhíti a túlterhelt brit betegbiztosítás gondjait, hogy okostelefonon, videón kínál orvosi ellátást – kivéve az időseket és az idegbetegeket...
Ezt az egész Brexitet újra kellene gondolni
Nagy-Britannia kilépésével az Európai Unióból mindenki veszít. A Goldmann Sachs vezére erre hívta fel a figyelmet, amikor felszólította a döntéshozókat, hogy írjanak ki egy újabb népszavazást.
20 milliárd fontba fájhat a Brexit a brit feldolgozóiparnak
Az Egyesült Királyság technológiai, egészségügyi és járműipara, illetve a fogyasztási cikkek gyártása számára évi közel 17 milliárd angol font (mintegy 6 ezermilliárd forint) veszteséget jelenthet az EU-ba irányuló export csökkenése a Brexitet követően – derül ki a Baker McKenzie ügyvédi iroda és az Oxford Economics tanulmányából. A szigetország feldolgozóiparának mintegy 60 százalékkal kellene növelnie a nem uniós piacokra érkező exportját annak érdekében, hogy egy esetleges „kemény Brexit” esetén ellensúlyozza az unió felé irányuló kivitel visszaesését.
11 óra helyett 11 perc lesz egy 4K film letöltése
Egy sor brit városban a Vodafone félmilliárd fontos beruházással gigabites letöltési sebességű internetes hálózatot épít, amely ötvenszer gyorsabb, mint a szigetország jelenlegi szélessávú összeköttetései.
Brit egyetemekről kerülnek ki a világ csúcsvezetői
Brit egyetemek játsszák a legnagyobb szerepet a világ vezetőinek képzésében, derül ki a londoni Felsőoktatási Intézet felméréséből. Napjainkban 58 olyan állam- és kormányfő van hivatalban a világon, akik Nagy-Britannia egyetemein tanultak.
2019-ben megszűnik az EU-ból érkező munkavállalók szabad áramlása
2019 márciusában megszűnik az Európai Unióból érkező munkavállalók szabad beáramlása Nagy-Britanniába - nyomatékosította hétfőn a szigetország kormányfőjének hivatala.
Megvan, mennyi magyar dolgozik Nagy-Britanniában
A brit statisztikai hivatal (ONS) legújabb, visszatekintő becslése szerint az évtized közepén 1,3 millió közép- és kelet-európai EU-állampolgár tartózkodott életvitelszerűen Nagy-Britanniában, és közülük a mintegy 80 ezernyi magyar foglalkoztatottsági rátája volt a legmagasabb.
Visszacsinálnák a Brexitet?
A brit Liberális Demokraták vezetőjelöltje elképzelhetőnek tartja, hogy az egyre nyilvánvalóbbá váló gazdasági problémák miatt Nagy-Britannia végül mégsem lép ki az Európai Unióból.
Évi 25 milliárdot dobnak a kukába a britek
Naponta 1,4 millió darab ehető banánt dobnak szemétbe a britek, az elpazarolt déligyümölcs értéke évente eléri a 80 millió fontot (25 milliárd forintot) - derült ki egy kormányzati jelentésből.
Több mint száz év után először egy napig szén nélkül működött Britannia
Április végén jelentette a BBC, hogy Nagy-Britannia az 1880-as évek, vagyis az ipari forradalom óta először egy teljes napig szénnel termelt áram nélkül működött.
Az EU készen áll a Brexitre
Jövő szerdán indítja el hivatalosan a brit EU-tagság megszűnésének feltételeiről szóló tárgyalássorozatot Theresa May brit miniszterelnök a Lisszaboni Szerződés 50. cikkelyének aktiválásával - közölte hétfőn a Downing Street. Ezután nem sokkal Margarítisz Szkínász, az Európai Bizottság (EB) szóvivője közölte: minden készen áll az Európai Unió részéről az Egyesült Királyság kilépéséről szóló tárgyalások megkezdésére .
Komoly veszély a Brexit az európai cégeknek
A Brexit az egységes piac miatt nem csupán a brit cégeket érinti kedvezőtlenül, de minden olyan európai társaságot is, amelynek üzleti terveit és működését a változás befolyásolja az RSM Hungary szakértője szerint.
Vissza kéne vonni a Brexitet Tony Blair szerint
Tony Blair szerint az EU-tagságról rendezett tavalyi népszavazáson a választók anélkül szavaztak a kilépésre, hogy tudták volna, mivel jár majd a Brexit, ezért joguk van ahhoz, hogy meggondolják magukat.
Magyarországnak fontos a békés Brexit
Magyarország számára is fontos, hogy a brit EU-tagság megszűnésének feltételeiről folytatandó tárgyalássorozat ne büntető jellegű, hanem gyakorlatias, minden érintett számára megfelelő megállapodáscsomag elérésével záruljon, és Nagy-Britannia ebben számíthat a magyar kormány támogatására – mondta Londonban Szabó László, a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) parlamenti államtitkára.
Brexit: a skótokat megkérdezni nem kell félnetek
A brit legfelsőbb bíróság kedden kihirdetett döntése szerint a kormánynak a brit parlament előzetes jóváhagyását kell kérnie a brit EU-tagság megszűnéséhez vezető folyamat hivatalos elindításához. Azt is kimondták, hogy nem kell előzetesen konzultálni a skót, a walesi és az észak-írországi parlamentekkel.
Válás brit módra
A Brexit gazdasági katasztrófa Nagy-Britannia, és politikai katasztrófa az Európai Unió számára – vélik egyes hazai szakértők. De vajon milyen hatással lesz a britek kilépése a magyar gazdaságra, a szigetországban munkát vállaló magyarokra és az itthoni vállalkozásokra?
Maradhatnak a magyarok a britek többsége szerint
A brit választók nagy többségének nincs kifogása az ellen, hogy a Nagy-Britanniában élő külföldi EU-állampolgárok az országban maradhassanak a brit EU-tagság megszűnése után is - ez derül ki egy friss, helyi kutatásból.
Munkavállalás Angliában a Brexit után
A sokkoló eredménnyel záruló Brexit népszavazás számos kérdést vet fel. A magyarok számára különösen fontos lehet, hogy mi lesz a kint dolgozókkal?
A magyar GDP is megsínyli a Brexitet, komoly harc lesz az uniós forrásokért
Közel fél százalékponttal lassulhat a magyar növekedés is a Brexit miatt - erősítette meg Szijjártó Péter a nemzetgazdasági miniszter korábbi becslését. Komoly harcok lesznek a következő uniós költségvetési ciklus pénzeinek elosztásakor is, hiányozni fog a brit befizetés. A miniszter azt mondta, a kormány figyelni fog a kint dolgozó magyarok érdekeire a tárgyalások során, de egyébként sem valószínű, hogy mindenkit hazaküldenének.
A nyugdíjasok viszik ki a briteket az Unióból
A fiatalok elsöprő többsége maradt volna az Európai Unió tagja a friss adatok szerint. Valójában a nyugdíjas szavazók döntötték el, hogy Nagy Britannia elhagyja az Uniót.
Meredek zuhanás a tőzsdéken, visszaeső beruházások - ezt hozza rögtön a Brexit
Meredek zuhanás várható a tőzsdéken a Brexit miatt, egyes elemzők szerint a forint még jól is kijöhet a dologból. Uniós forrásvesztéstől egyelőre nem kell tartani, az üzleti hangulat drámai romlása miatt azonban a beruházások mind Nagy-Britanniában, mind Európában jelentősen visszaeshetnek. A közvetett hatások miatt a magyar gazdasági is sérülhet.
OUT - mi is megérezzük a britek kilépését
Győzött a Brexit tábor a brit népszavazáson. Más világ lesz az Európai Unióban Nagy-Britannia kilépésével, szűkebb, hatékonyabb döntéshozatalra lesz szükség Brüsszelben. A gazdasági vezetők a maradás pártján voltak, a magyar cégek is megérzik majd a változást. Kevesebb lehet az Uniós forrás, nehezebb az együttműködés. A forint is esik.
Cégalapítás Angliában? Itt van, amit tudnia kell
Az angol cégalapítás sokak számára vonzó lehetőségnek tűnik. Segítünk átlátni az alapvető cégindítási, adózási és bevallási szabályokat!
Nagy Britannia felé kacsintgat? Segítünk elindulni!
Hatalmas lehetőségeket tartogat a hazai vállalkozások számára a brit piac. A gyors és egyszerű brit cégalapítás és kedvező adózási környezet mellett azzal is nyerhetünk, ha itthon keresünk kapcsolatot brit cégekkel. A Piac & Profit konferenciáján minderről lesz szó.
Akadályok nélküli piac? Irány Nagy-Britannia!
Kétnapos cégalapítás, stabil jogi környezet és a nyereség kilencven százaléka kivehető tiszta haszonként. A hatóságok által követett elv: a nyereség útjába még az adók sem állhatnak. Igen, ilyen is van és nincs is olyan messze!
Üzleti tanácsadókkal támogatja a magyar vállalkozókat a brit kormány
A növekedésre vágyó és a nemzetközi piacra való belépésben gondolkodó magyar vállalkozásoknak az A.T. Kearney tanácsadó cég nyújt szakmai segítséget a UK Trade and Investment jóvoltából. A UKTI gazdaságélénkítő programja szektortól és mérettől függetlenül várja a magyar cégeket.
Az eurózóna válsága: mekkora lesz a (szélső)balra át?
A vártnál melegebben fogadták a piacok Brüsszel várakozó álláspontját a görög válsággal kapcsolatban- véli a Saxo Bank elemzője. Az Erste Befektetési Zrt. elemzése azonban arra figyelmeztet, hogy tovább zuhanhat az euró árfolyama a dollárral szemben.
Nem a rómiakkal érkezett a civilizáció...
Először fedeztek fel Nagy-Britanniában egy valószínűleg a római kor előtti időkből származó várost, amely arról tanúskodik, hogy a vaskori társadalmak jóval civilizáltabbak voltak, mint ahogy azt korábban gondolták a szakemberek.
A 3 leggazdagabb brit: egy indiai, egy orosz és egy üzbég
Lassan ledolgozzák a 2008-2009-es krach idején elszenvedett veszteségeiket a brit gazdagok leggazdagabbjai, akiknek vagyona az elmúlt egy évben szépen gyarapodott.
Királyi esküvő: zöldben pompázik Vilmos és Kate
A házasuló Vilmos walesi herceg apja, Károly herceg zöld aktivistaként ismert. Vajon mennyire lesz ökotudatos a televíziózás történetének egyik legnagyobb felhajtásának ígérkező ceremónia? Kate Middletonról annyit tudni, hogy támogatja a szelektív hulladékgyűjtést és újrahasznosítás ügyét.
A királyi esküvő nem tesz jót a gazdaságnak...
Rövid távon valószínűleg nem tesz jót az egyébként is meglehetősen gyenge lábakon álló brit gazdaságnak a jövő pénteken esedékes trónörökösi esküvő, amelynek járulékos hatásai akár másfél százalékkal is csökkenthetik Nagy-Britannia gazdasági teljesítményét ebben a negyedévben - jósolják londoni makroelemzők.
Van ilyen is: limuzin helyett metróval jár a tévéelnök
Lemond a sofőr vezette hivatali autóról a BBC májusban munkába álló új elnöke, aki ehelyett inkább ingyenes nyugdíjas bérletét használva jár majd be munkahelyére.
Egy kicsit jobban kellene félni, mint gondoljuk
Talán érdemes egy kis figyelmet szentelni az egyesült királyságbeli eseményeknek. A tények: Miközben a negyedik negyedévben a GDP 0,5%-kal zsugorodott, addig az infláció 3,7%-ra ugrott, miközben a maginfláció is újra 3% közelébe érkezett. Vagyis szép kerek stagflációt sugall, amely ellen nehéz bármit is tenni.
"A munkahely fontosabb, mint a fizetés"
Első ízben végeztek boldogságfelmérést Nagy-Britanniában, és kiderült: az emberek többségének a legfontosabb a munkahelye, annyira, hogy előbbre sorolják állásuk puszta meglétét, mint a magas fizetést.
Terrorveszély-hétvége
Egy meg nem nevezett szövetséges állam figyelmeztetése nyomán bombariadót rendeltek el pénteken az amerikai keleti part több nagyvárosának repülőterén, miután Nagy-Britanniában gyanús csomagot találtak egy Chicagóba tartó teherszállító gépen.
A nép nem akar megszorításokat...
A brit lakosság nem fogad el nagyarányú megszorításokat a kormány részéről - mondta vasárnap a brit szakszervezetek szövetségének (TUC) vezetője. Brendan Barber, aki a TUC hétfőn Manchesterben kezdődő éves kongresszusa előtt nyilatkozott újságíróknak, a BBC idézete szerint kijelentette: az ország csatlakozni fog a szakszervezetekhez, és "ismét nemet mond a kirívóan igazságtalan" intézkedésekre.
Bevételük 0,16 százalékát fordítják zöld bizniszre a cégek
Jelentős pénzeket fordítanak a klímaváltozással kapcsolatos projektekre az Egyesült Királyság gazdasági szereplői. Eközben Anglia költségvetési hiánya idén várhatóan meghaladja Görögországét és az ország GDP-jének 11,5 százalékával lesz egyenlő, véli az Európai Bizottság. Ez a legsúlyosabb nemzeti deficit az Európai Unióban.
Egymilliárdot bukik Anglia csapata kiesése miatt
Több mint egymilliárd font veszteséget okoz a brit gazdaságnak az angol labdarúgó-válogatott korai kiesése a dél-afrikai világbajnokság további küzdelmeiből.
A gazdagok kiheverték a válságot?
Kezdik kiheverni a 2008-2009-es krach idején elszenvedett veszteségeiket a brit gazdagok leggazdagabbjai, akiknek vagyona az elmúlt évben rekordütemben gyarapodott.
Házi őrizet, közmunka, félmilliós bírság egy aranyhal miatt
Félmilliós bírsággal, részleges házi őrizettel és közmunkával sújtottak Nagy-Britanniában két állatkereskedőt, mert eladtak egy aranyhalat egy 16 éven aluli vevőnek.
Környezetbarát lesz a filmipar is
Anglia egyik regionális filmfinanszírozó alapítványa, a Screen East divatos zöld-kifejezéssel élve az "alacsony karbon-tartalmú" filmgyártás propagálását tűzte zászlajára. A szervezet 5,5 millió dolláros büdzsét különített el e célra. A filmbizniszben nemzetközi szinten is ez az első alap, amely pénzt allokál az iparág ökológiai lábnyomának csökkentésére.
Meglepetésre eltűnt a jobboldal előnye
Szinte teljesen eltűnt az ellenzéki brit Konzervatív Párt még alig néhány hete is jelentős támogatottsági előnye, és a vasárnap közölt legfrissebb felmérés alapján a kormányzó Munkáspárt akár hatalmon is maradhat a tavasszal esedékes parlamenti választások után.
Harcban a szupermarketek és a gazdák
A brit kormány 2030-ig szóló mezőgazdasági stratégiáját ismertette egy oxfordi konferencián, számolt be róla a BBC. A "termeld meg saját élelmed" jelszóval fémjelzett programban kiemelt helyet kapott az állampolgárok földhöz juttatása. A gazdák közben az egyre nagyobb hatalommal bíró szupermarketek miatt panaszkodnak, melyek lenyomják a termelői árakat.