Nagy-britannia cikkek
Ilyen rossz a világháború vége óta nem volt
A II. világháború utáni időszak leggyengébb évtizedét zárja növekedési szempontból a brit gazdaság, a tőzsdei teljesítmény - a befektetések megtérülése alapján - pedig az 1930-as évek nagy depressziója óta a legrosszabb volt az elmúlt tíz évben.
50 milliós jövedelemre 50 %-os adó: menekülnek a gazdagok
A 20 és 40 százalékos kulcsok mellé új, 50 százalékos személyi jövedelemadó-kulcsot honosítanak meg az évi 150 ezer fontnál (45 millió forintnál) nagyobb jövedelmekre a jövő áprilisban kezdődő következő pénzügyi évtől. A reakció nem marad el: százával menekülnek adóparadicsomokba a brit befektetési alapok vezetői és a nagyvállalkozók a magas jövedelmekre kirótt 50 százalékos adó elől.
Hétmilliós prémiumra 50 százalékos adót!
Rontotta a brit gazdaság idei recessziójának mélységére és az államháztartási hiányra adott jóslatát szerdán a brit pénzügyminiszter, aki szerint azonban "túl gyors" költségvetési konszolidáció esetén még hosszabb ideig tartana a visszaesés. Alistair Darling a nagy összegű (25 ezer font feletti) bankári prémiumok azonnali hatályú, jelentős megadóztatását is bejelentette.
Négy képviselő ellen vádat emelne a Scotland Yard
Ügyészségi eljárás indult hétfőn annak eldöntésére, hogy vádat lehet-e emelni brit parlamenti képviselők ellen az idén kirobbant költségtérítési botrány miatt.
"Vagy adót emelünk, vagy a nyugdíjkorhatárt"
Vagy a nyugdíjkorhatárt, vagy a személyi jövedelemadót kell drasztikusan emelnie a brit kormánynak, mert a jelenlegi közfinanszírozási helyzet fenntarthatatlan - áll az egyik vezető londoni gazdasági-társadalmi kutatóközpont friss elemzésében.
"Inkább megszorításokat, mint adóemelést!"
A britek nagy többsége adóemelés helyett inkább a kormányzati kiadások csökkentését pártolná a példátlannak ígérkező államháztartási hiány lefaragására.
Nem semmi: tavaly 500 ezer britet figyeltek meg
A rendvédelmi szervek és a titkosszolgálatok több mint félmillió kérést nyújtottak be, hogy hozzáférhessenek magánszemélyek email és telefon adataihoz, derült ki az éves megfigyelési jelentésből.
"Nem megyek szabadságra, hogy jó benyomást tegyek"
Sok vakációt visszamondtak a recesszió miatt - adta hírül a Peoplemanagement.co.uk. Egy felmérés szerint a brit alkalmazottak negyede nem megy idén nyári szabadságra, mert fél, hogy elveszíti az állását.
Blogot ír? Mondja meg az igazi nevét!
Az internetes bloggereknek nincs joguk identitásukat titokban tartani, egy legfelső bírósági döntés nyomán. A "NightJack" névre hallgató rendőr több politikust nevetségessé tett, és arra bátorította a polgárokat, hogy tegyenek panaszt az ellenük eljáró rendőrökre.
Botrányos költségtérítések: büntetnek a szavazók
Példátlan arányban fordultak el egy vasárnapi kimutatás szerint a brit választók a nagy parlamenti pártoktól az utóbbi évtizedek legnagyobb belpolitikai botrányát kavaró képviselői költségtérítési ügy nyomán.
Költségtérítés brit módra: pornó, keksz, macskaeledel
Többek közt pornófilmeket, lótrágyát, csokimikulást és medencetisztítást számoltak el az adófizetők költségére a brit parlamenti képviselők; az ügy - különösen a gazdasági válság idején - közfelháborodást váltott ki a szigetországban.
Anglia: 51 ezer milliárdos bukás!
Vagyonuk csaknem 40 százalékát elvesztették a brit gazdagok leggazdagabbjai a pénzügyi válságot kísérő tőzsdei és ingatlanpiaci árfolyam-összeomlások miatt. A The Sunday Times című vezető vasárnapi brit lap minden év áprilisában összeállítja listáját - Rich List - a leggazdagabb ezer brit becsült vagyonáról.
Csúnya baki: pornó a belügyminisztériumtól
A brit belügyminisztérium honlapjának el kellett távolítani egyik külső oldalra mutató linkjét, mivel az egy japán pornósite-ra mutatott. Egyszerűen lejárt a domain név regisztráció, egy pornósite pedig lecsapott a lehetőségre.
"Túl könnyű a mások pénzével játszani"
Már tíz évvel ezelőtt el kellett volna kezdeni a kampányt a piacok globális szintű, felelősségteljesebb szabályozásáért, mondta kedden Londonban megjelent nyilatkozatában a brit kormányfő, aki szerint véget ért a szabadjára engedett piac időszaka.
Soros György újra bedönti a fontot?
A font gyengülésére játszott az utóbbi időszakban Soros György magyar-amerikai nagybefektető, akit ma is sokan a brit valuta több mint másfél évtizeddel ezelőtti összeomlásának egyszemélyi felelőseként tartanak számon.
Magáncégekhez kerülhetnek a privát beszélgetések
Az Egyesült Királyságban magáncégeket is felkérhetnének arra, hogy a kezeljenek és üzemeltessenek egy kommunikációs szuperadatbázist, mellyel nyomon követik az emberek telefonhívásait, leveleit, szöveges üzeneteit és az internethasználatukat.
Gyenge a pénzük, de nem kérnek a közösből
Változatlanul hallani sem akarnak az euróról a britek, annak ellenére, hogy pénzük, a font sterling mélységi árfolyamrekordokat döntöget a közös európai valutával szemben, alaposan megdrágítva az utazásokat és a kontinensen lakó több százezernyi brit életét.
Elvesztették vagyonuk felét a brit gazdagok
Vagyonuknak több mint a felét elvesztették a meredek tőzsdei és ingatlanpiaci árfolyamzuhanások miatt a brit gazdagok leggazdagabbjai, akik összességében mintegy 200 milliárd fonttal szegényebben fejezik be az évet, mint ahogy elkezdték.
Ennyire nagy a baj? Akár felére is eshetnek az ingatlanárak!
Teljes összeomlással felérő, 50 százalékhoz közeli nagy-britanniai lakóingatlan-árzuhanást áraznak a származékos piacokon.
Brit milliárdok fagytak be Izlandon
Példátlan államközi feszültség alakult ki csütörtökre Nagy-Britannia és Izland között, miután kiderült, hogy brit önkormányzatok és rendőrkapitányságok összesen több mint 800 millió fontja ragadt be csődbe ment izlandi bankokban, és a brit kormány elkezdte befagyasztani izlandi cégek nagy-britanniai vagyonát. Izland ugyanakkor "terrorellenes eszközök" alkalmazásával vádolta meg Londont.