Az 1212 megkérdezett dolgozó 23%-a feláldozná a nyári vakációt, mert ezzel reméli, hogy jó benyomást tesz a főnökére. Többségük nem csinált még ilyet, így viselkedésük valószínűleg a válság következménye - a Hire Scores toborzással foglalkozó honlap szerint.
A munkahely elvesztésétől való félelem mellett a válaszadók úgy érezték, hogy amúgy is túl sok a tennivalójuk most ahhoz, hogy szabadságot vegyenek ki, 19%-uk szerint már így is elég kevesen vannak a munkára. Csupán 7% állította, hogy azért nem megy szabadságra idén, mert imádja a munkáját.
Lisette Howlett a Hire Scores alapítója szerint a felmérés adatai a válság mélységének fényében nem meglepőek „de a dolgozóknak nem szabadna azt érezniük, hogy kötelező bent maradni, hiszen a szerződésükben foglaltatik, hogy jár nekik a szünet és ezt törvény is szavatolja számukra."
Ám azok is bizonytalannak érzik helyzetüket, akik mégis kiveszik szabadságot. Harmaduk állítja, hogy ez alatt az idő alatt is ellenőrizni fogja munkahelyi email-jeit és alkalmanként be is telefonál. Az ok nagyjából minden esetben ugyanaz volt: megmutatni, hogy milyen elkötelezettek a munkájuk iránt és bebiztosítani magukat. Howlett szerint „a munkaadók kötelesek meggyőzni dolgozóikat, hogy nyugodtan elmehetnek, emellett tanácsokat is adhatnának az intenzív pihenésről. A szabadság elmulasztása mély nyomot hagyhat vállalat és dolgozó kapcsolatában, kiváltképp akkor, ha a dolgozót nem fizetik ki arra az időre, amikor mégis elmenne."
Média Age - HR Press