Bár nem fogyasztási cikkeket termel, hanem szórakoztató produktumokat (vagyis voltaképpen luxuscikkeket), a filmgyártás a leginkább alapanyag-igényes iparágak közé tartozik. A stábot szállítani kell, amivel rengeteg üzemanyag fogy el, a felszerelés (kamerák, világítás, utómunka, a speciális effektesek komputeres létrehozása) mind valósággal "zabálják" az áramot, s a fizikai látványvilág megteremtése (nagyszabású díszletépítés, jelmez-kivitelezés) is gyakran extra erőforrásokat használ el.
Az újonnan életre hívott alap célja, hogy a brit filmgyártás karbon-lábnyoma 30 százalékkal csökkenjen. A Low Carbon Fund névre keresztelt pénzosztó szerv költségvetéséből 4,8 millió dollár a European Regional Development szervezettől jött, további 800 000 dollár a Kelet-Angliai Fejlesztési Ügynökségtől. A fennmaradó összeget a UK Film Council és a University of East Anglia Low Carbon Innovative Centre bocsátották rendelkezésre.
Működési szabályzata értelmében a filmalapnak a következő öt évben legalább 15 projektbe kell pénzt fektetnie - film-, TV-produkciókba és digitális projektekbe egyaránt. Az egyenkénti támogatás felső határa 394 273 dollár. Kelet-Angliai filmkészítők pályázhatnak a támogatásra, s filmjeik nagy részét a régióban kell forgatniuk. Nemrég e tájakon forgatták a Glorious 39 és a Dean Spanley című, gazdag kiállítású kosztümös filmeket.
A támogatásban részesülő produkciókhoz "alacsony karbon tanácsadót" rendelnek ki, aki együttműködik a producerrel és a gyártásvezetővel a produkciók környezetre gyakorolt hatásának minimalizálásában.