A nép nem akar megszorításokat...

A brit lakosság nem fogad el nagyarányú megszorításokat a kormány részéről - mondta vasárnap a brit szakszervezetek szövetségének (TUC) vezetője. Brendan Barber, aki a TUC hétfőn Manchesterben kezdődő éves kongresszusa előtt nyilatkozott újságíróknak, a BBC idézete szerint kijelentette: az ország csatlakozni fog a szakszervezetekhez, és "ismét nemet mond a kirívóan igazságtalan" intézkedésekre. 

Ötödével esne vissza egyesek jövedelme

Barber közölte: egy friss tanulmány, amely a TUC megbízásából készült, kimutatta, hogy a tervezett költségvetési megszorító lépések az alkalmazottak legrosszabbul kereső 10 százaléka esetében a szociális juttatások olyan mértékű csökkenését eredményeznék, mintha az érintett háztartások jövedelme 20 százalékkal visszaesne. A szakszervezeti vezető szerint a brit választók a májusi parlamenti választásokon nem a szociális szolgáltatások radikális mértékű és végleges elvonására voksoltak.

A májusi választásokon hatalomra került konzervatív-liberális koalíció a gazdaság és a költségvetés állapotának átvizsgálása után, június végén soron kívüli költségvetést terjesztett be, amely igen lendületes konszolidációs programot tartalmaz. Ennek fő célkitűzése, hogy a bruttó hazai termékhez (GDP) mért  brit államháztartási hiány a jelenlegi, 2010-2011-es pénzügyi évre várt 10,1 százalékról 2015-2016-ig alig 1,1 százalékra csökkenjen.

A rendkívüli költségvetés elsődleges jelentőségű intézkedései között van a fő áfakulcs felemelése 17,5 százalékról 20 százalékra a jövő évtől, különadó kivetése a Nagy-Britanniában működő bankokra szintén 2011-től, az évi 21 ezer fontnál (7,2 forintnál) többet kereső közalkalmazottak bérének befagyasztása két évre, és az állami nyugdíjjogosultság alsó korhatárának gyorsított ütemű felemelése 66 évre.

George Osborne konzervatív párti pénzügyminiszter a "vészköltségvetést" ismertetve a londoni alsóházban kijelentette: az egyes szaktárcáknak kiadásaik átlagosan 25 százalékos visszafogására kell felkészülniük. 

Csontvázakat ott is találtak 

Osborne néhány hete a Financial Timesnak azt mondta, hogy az új kormány "különböző szekrényekben mindenféle csontvázakra lel", mivel a Munkáspárt vezette előző kormány "abszolút borzalmas közfinanszírozási helyzetben" hagyta utódjára az országot.  

A brit gazdaság élénkítésére és a bankok megmentésére fordított csillagászati összegek békeidőben valóban soha nem mért szintre, a hazai össztermék 11 százaléka fölé duzzasztották a márciussal zárult előző pénzügyi évben a brit államháztartási hiányt. Ez messze a legmagasabb deficit volt a hét vezető ipari hatalom (G7) országcsoportján belül. A Standard & Poor's hitelminősítő már tavaly negatív kilátást adott a lehetséges legjobb, "AAA" szintű brit államadósi osztályzatra a súlyos költségvetési helyzet miatt.

Véleményvezér

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák 

A szavazatszerző kampányban nem biztos, hogy mindent jól átgondoltak.
Trump matekja nem stimmel

Trump matekja nem stimmel 

Mit szólnak a befektetők Trump vámjaihoz?
Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos

Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos 

Semmi nincs biztonságban, ami mozdítható.
Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos

Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos 

Jól megy a NER körüli hölgyeknek. Méghogy nem szeretik a gyengébb nemet a fideszesek.
Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet

Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet  

A két ország újabb listán ver minket. 
A magyar idősek számíthatnak a legrövidebb élettartamra az EU-ban

A magyar idősek számíthatnak a legrövidebb élettartamra az EU-ban  

Még Bulgáriában és Romániában is tovább élnek az idősek. 


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo