A WHO meghatározása szerint ez a fajta megbetegedés akkor lép fel, ha az adott személyek az internetes játéknál nem tudják már szabályozni, milyen gyakran és milyen hosszú ideig játsszanak. Betegek, ha a játék fontosabbá válik, mint a család, a társadalmi élet, a munka, és szenvedélyüket akkor sem tudják feladni, ha annak súlyos következményei vannak.
Amennyiben ezek a jelenségek egy éven át tapasztalhatók, betegséggel van dolgunk. Egy svájci példa: valaki 122 órán át pókerezett megállás nélkül a világhálón, és rendszeresen töltött ezzel napokat.
Az állami egészségügyi szolgálat, az NHS és magántámogatók által finanszírozott londoni intézmény elsőként éppen az ilyen játékszenvedély megszállottait kezeli, de gyógyulást kereshetnek ott majd egyéb internetfüggők is – például olyanok, akik szüntelenül a pornóoldalakat bújják.
A brit kezelőközpontban tanácsot is kaphatnak a gyermeküket féltő családok.
Szakemberek ugyanakkor vitatják, helyes-e betegségnek tekinteni a játékszenvedélyt. Attól tartanak, hogy fiatalokat így feleslegesen bélyegeznek meg, egyúttal nem derítenek fel náluk súlyos betegségeket, amelyek cselekvéseik mögött rejtőzhetnek.
(Forrás: The Guardian)