Bux cikkek
Nehézkes lesz a magyar áttörés
A kezdeti pluszok hamar nagy esésbe fordultak tegnap az amerikai részvénypiacokon. Esett az olaj és az arany ára is tegnap. Távol-Kelet: Vegyes a kép. Gyengül a forint és a dollár, a jen továbbra is oldalaz. Ma limitált emelkedés jöhet a BÉT-en.
Túl nagy a kockázat: nem szeretik a magyar piacot
Közel 3%-os pluszból húzták vissza az amerikai részvénypiacokat. Az olaj is száguldott a tőzsdékkel tegnap, de az arany is drágult. Távol-Kelet: Kína már mínuszban. 285 közelébe erősödött tegnap a forint. MOL: az INA és az Edison közötti jogvita. Ma az árfolyamok esésére számítunk.
Megvárja az amerikait a magyar piac
Kezdeti derű után lefele vették az irányt az amerikai tőzsdék. Emelkedett az olaj és az arany ára tegnap. Távol-Kelet: A japán exportőrök estek a legnagyobb mértékben ma reggel. A forint továbbra is 270 alatt mozog, a dollár és a jen továbbra is oldalaz. Orbán Viktor tegnapi beszédének részletei. Mától osztalékszelvény nélkül forog a Zwack. Ma az árfolyamok csökkenésére számítunk a BÉT-en.
Ma felcsillan a remény!
Elindul egy kis, de lehet hogy később nagyobbá váló emelkedési hullám. Lehet, hogy ebben a körben sem lesz forgalom, hogy nehogy jól érezzük magunkat, de azért egy furcsaságot észrevehetünk a BUX grafikonján.
Hazánk leginkább a kockázatot kedvelőknek vonzó
Ennek ellenére a vállalatok kilátásai jók, a nyereségek nőhetnek a jövőben, az árfolyamokra tehát inkább a kockázati prémium növekedése hat negatívan.
Nagy küzdelemben a magyar piac
Vártnál gyengébb GDP adat ellenére ismét új csúcson az amerikai részvényindexek. Ismét történelmi csúcson az arany ára, az olaj nem tudott drágulni tegnap. A legtöbb ázsiai index a negatív tartományban, Japánban ma ünnepnap miatt nincs kereskedés. Megtorpant a dollárgyengülés, a forint és a jen erősödött. Nem aggódik a MOL Szíria miatt. Oldalazó mozgásra számítunk a hazai parketten.
Rossz jel, hogy jó hangulatban estünk vissza
A hangulat jó. Így meglepő a BUX tegnapi viselkedése. Nehéz értékelni a dolgot. Rossz jel, hogy jó hangulatban estünk vissza egy napközben áttört szint alá. Ugyanakkor a grafikonra kicsit másképp nézve nem történt semmi.
Mind az OTP, mind a MOL szárnyalásba kezdhet
Pluszban zártak az amerikai részvénypiacok. Emelkedett tegnap az olaj, csökkent az arany ára. Bíztató pluszok Ázsiában. Nagyot gyengült tegnap a japán jen. Ma emelkedésre számítunk a BÉT-en.
Érdekes napra ébredtünk
Miközben a magyar részvénypiac és ez euró-forint keresztárfolyam két napig korrigált, s ma jelentős szintekhez érkeztek, addig Amerikában vagy Európában gyakorlatilag nem történt semmi. Sőt a Dow Jones ipari átlagindex a Walt Disneynek köszönhetően 8-dik nap is emelkedni tudott. Így nagy kérdés előtt állunk.
A gyengeség jeleit mutatja a BÉT
Nap végére összeszedték magukat az amerikai indexek. Esett az olaj ára tegnap, az arany alig mozdult. A Nikkei kivételével a pozitív tartományban vannak az ázsiai indexek. Stagnál a forint, tovább gyengült tegnap a dollár. Kismértékű emelkedés várható ma a BÉT-en.
Továbbra is jól viselkedik a BUX
Kedvező vállalati hírek repítették az amerikai részvényindexeket. Esett tegnap az olaj és az arany árfolyama is. Japán nem változtatott az alapkamaton, India 25 bázisponttal emelt. A tegnapi kamatdöntő ülést követően a forint nem mozdult el látványosan, a dollár és a jen piacán is unalmas kereskedés zajlott. Tegnap 25 bázisponttal, 6%-ra emelte az irányadó rátát az MNB Monetáris Tanácsa. Idén kivezethetik a Danubiust? Ma emelkedésre számítunk a BÉT-en.
Nagy mutatványon van túl a budapesti börze
A BUX elrugaszkodott a 200 napos mozgóátlagról, s ráadásul tette ezt úgy, hogy mind az idei legnagyobb emelkedést és a második legnagyobb forgalmat produkálta. Vagyis technikai szemmel komoly nap lett a tegnapi, s arról adott bizonyságot, hogy van erő a magyar piacban is. Ebből pozitív folytatásnak kellene jönnie.
Egy kissé visszafogottabb az évkezdet, mint máskor
Korrekcióval búcsúztak az amerikai indexek a múlt héten. A pénteki esés után ma emelkedett mind az olaj, mind az arany árfolyama. Mínuszban az ázsiai indexek, Japánban ma nincs kereskedés. Tovább erősödik a dollár, a forint gyengült pénteken. MOL: Olajat és gázt talált az INA Horvátországban. Az RFV-t nem érinti a román antikorrupciós hivatal vizsgálata. Tovább tarthat a lejtmenet.
Bekövetkezett az, amire mindenki már régóta számított
Minimális pluszba húzták pénteken az amerikai részvényindexeket. Új lokális csúcsra erősödött az olaj árfolyama, menetelt az arany is. Vegyesen mozognak a távol-keleti piacok. Gyengül a forint a reggeli órákban, nagyot erősödött a jen pénteken. Baa3-ról Baa1-re minősítette le a Moody's Magyarországot. Lezárult az RFV vállalati kötvényeinek második jegyzése. Ma csökkenésre számítunk a BÉT-en.
Még mindig a magyar az egyik leggyengébb piac
Folytatták az emelkedést az amerikai börzék, lokális csúcs közelében az indexek. Lokális csúcs közelében a kőolaj ára, és az arany is emelkedett némileg. A Shanghai Composite kivételével a pozitív tartományban vannak az ázsiai indexek. Tegnap folytatódott a forinterősödés, a dollár tovább gyengül. A MOL megvenné a maradék INA részvényeket. Ma esésre számítunk a BÉT-en.
A BUX index gyakorlatilag 7 napja esik
Nap végére összeszedték magukat az amerikai részvényindexek. Emelkedett tegnap az olaj, stagnált az arany árfolyama. Eladói nyomás az ázsiai indexeken. Nagyot gyengült a forint, a dollár tovább erősödött. MOL: Ismét a miniszter határozza meg a gázárat. A Monetáris Tanács 25 bázisponttal 5,5%-ra emelte az irányadó kamatlábat. Ma további csökkenés várható, de a támasz megállíthatja a trendet.
Nem lehet szó nélkül hagyni a magyar piac gyengeségét
Nagyot emelkedtek az amerikai részvényindexek a 2008. július óta legalacsonyabb munkanélküli segélykérelmek nyomán. Ma a hálaadás napja miatt zárva tartanak az amerikai tőzsdék, és holnap is rövidített kereskedés lesz. Száguldott az olaj, az arany stagnál. A Wall Streetet követve emelkedtek az ázsiai indexek is. Erősödött tegnap a dollár, és gyengült a jen. Változások a magyar nyugdíjrendszerben. Ma csökkenésre számítunk.
Érdekes pillanatnak lehettünk tanúi tegnap
Augusztus óta nem látott esés az amerikai börzéken. Tovább zuhant az arany és az olaj ára a dollár felértékelődésével párhuzamosan. Még mindig Kína húzza le a piacokat Ázsiában, csak a Nikkei van pluszban. Tovább erősödött a dollár, a jen gyengült. MOL: egyszeri tételek után is jó eredmény. FHB: Várt alatt a harmadik negyedéves eredmény a derivatív eszközök negatív hatása miatt. OTP, FHB: Változások a bankadóban 2011-től. Ma kismértékű emelkedésre számítunk.
Küzdött a BUX indexünk…
Megtört a kezdeti optimizmus az USA tőzsdéin. Stagnált tegnap az olaj árfolyama a pénteki összezuhanás után, az arany ára csökkent. Kína vezetésével estek az ázsiai indexek, a szöuli jegybank kamatot emelt. Erősödik a dollár, és gyengül a japán jen. RFV: 18%-kal megugró negyedéves profit, jobb, mint vártuk. Vártnál jobb számokat tett közzé a Danubius, bevétel és operatív szinten 3 éves csúcs született Tegnap kezdte a Parlament a jövő évi büdzsé általános vitáját. Ma csökkenésre számítunk.
A BUX letört a felfelé ékelődésből
Folytatódott a lejtmenet az USA-ban pénteken. Az olaj és az arany árfolyama is látványosan mínuszban zárta a hetet. Kína tovább esett, Japán emelkedett a vártnál jobb GDP adatra. Gyengül a japán jen, a forint valamelyest erősödött a hajnali kereskedésben. Ma további emelkedés várható.
Jelentős kockázatokkal nézünk szembe
Magyarországon a kormány biztosította ugyan a jövő évi 3% alatti hiánycélt, ugyanakkor a költségvetés hosszú távon nem tartható a 3% alatti szinten. Vagyis jelentős kockázatokkal nézünk szembe (lásd: Görögország, Írország) két év távlatában.
Minden adott egy óvatos emelkedéshez
Tegnap emelkedtek az amerikai részvényindexek, ma dönt a Fed a monetáris stimulusról. A Képviselők Házában a republikánusok nyerték az amerikai időközi választásokat. Április óta nem látott csúcsra emelkedett az olaj, az arany ára alig emelkedett. A pozitív tartományban van a legtöbb ázsiai index, Japánban a Kultúra Napja miatt nincs kereskedés. Gyengült a dollár, oldalaz a forint és a jen. A Richter megvásárolja a Grünenthal fogamzásgátló termékportfolióját. Ma emelkedésre számítunk a hazai parketten.
Az OTP egyedül nem viheti hátán a piacot
Bankpapírok húzták le az indexeket Amerikában, az S&P és a Nasdaq azonban pluszban zárt pénteken. A dollár erősödése húzta mínuszba az arany és az olaj árfolyamát pénteken, valamint ma is. Ázsia: Pirosba borultak az indexek. Erősödik a jen és a dollár az intervenciókkal kapcsolatos hírek nyomán, a forint 274 felett. Ma csökkenésre számítunk a parketten.
Nem volt sok izgalom tegnap
USA: Stagnáltak a vezető mutatók. Az arany emelkedett tegnap, az olaj veszteségben zárta a kereskedést. Ázsia: Veszteségben az indexek. Erősödött tegnap a dollár, a jen stagnált, a forint fordult a 200 napos mozgóátlagról, és újra erősödik. Ma csökkenésre számítunk a hazai parketten.
Általános emelkedést kellene látnunk a magyar piacon
USA: Optimista hangulatban telt a péntek, emelkedtek az indexek. Ismét a csúcsokat ostromolja az arany, az olaj is drágult a kedvező piaci hangulatban. Ázsia: A legtöbb index a pozitív tartományban, Japán sportnap miatt zárva. Gyengül a dollár a Fed kvantitatív lazítását váró piacon, újabb csúcson a jen, a forint a 200-napos mozgóátlaggal küzd. Ma emelkedésre számítunk a hazai parketten.
Bizonytalan napnak nézünk ma elébe
USA: Csak a Dow-nak sikerült a pozitív tartományban zárnia. Tovább drágult az olaj, az arany 1350 dollár felett. Ázsia: A negatív tartományban az indexek, a Shanghai Composite nemzeti ünnep miatt zárva. Tovább gyengült a dollár, a jen erősödik, a forint visszahúzódott 270 fölé. Nőgyógyászati gyógyszerekre specializálódott svájci céget vesz a Richter. Ma oldalazó mozgásra számítunk a hazai parketten.
Pénteken jöhet a fekete leves
USA: A Nasdaq a negatív tartományban, a Dow és az S&P500 minimális pluszban zárt. 71,67 dollárig zuhant az olaj árfolyama, az arany újra emelkedő pályára lépett. Ázsia: Kizöldültek az indexek a vártnál jobb ausztrál GPD-adat láttán. Gyengül a dollár és a forint, a jen tegnap még 0,5%-kal erősödött. Leányvállalatokat alapított Romániában az RFV. Az Állami Nyomda kikerülhet a BUX indexből. A pozitív nyitás után ma korrekcióra számítunk a hazai parketten.
Meglepően rövid ideig tartott az öröm
USA: Ismét a medve uralta a parkettet. 74 dollár alá csökkent az olaj árfolyama, az aranyban minimális elmozdulás volt megfigyelhető. Ázsia: A negatív tartományban az indexek, a Nikkei a leggyengébb. Erősödik a dollár és a jen, a forint tegnap 286 fölé gyengült az euróval, 220 fölé a svájci frankkal szemben. Egyszeri tételnek köszönhetően 70%-kal zuhant az Állami Nyomda nettó profitja a második negyedévben, az eredmény megfelel a várakozásoknak. További csökkenésre számítunk a hazai parketten.
Veszik a magyar kötvényeket
USA: A pozitív tartományban zártak az indexek. A vártnál kisebb mértékben csökkentek az olajkészletek, esik az árfolyam, 1230 felett is járt az arany. Ázsia: Kizöldültek az indexek, a befektetők a japán gazdaságösztönző csomagban reménykednek. Erősödik a dollár, gyengül a jen, az EUR/HUF 277-nél. Ma emelkedésre számítunk a hazai parketten.
Az a furcsa dolog történt…
USA: Csak a Dow maradt a negatív tartományban. Nem változott jelentős mértékben az olaj árfolyama, az aranyban tart az emelkedő trend. Ázsia: Nem volt egyértelmű irány a ma reggeli kereskedésben, de Japánra még mindig erős nyomás nehezedett. Gyengül a dollár, a jen erősödik, a forint 280 alatt ma reggel. MOL: Jó teljesítmény a kutatás-termelés szegmensben, a nettó veszteséget egyszeri tételek okozták. FHB: A várakozásoknak megfelelő eredmény a második negyedévben. RFV: Triplázódott a nettó profit a második negyedévben a gyergyói és a fejér megyei projekteknek köszönhetően. Ma utoljára forog osztalékszelvénnyel a Zwack (részvényenként 1.000 forint osztalékot fizet). Ma folytatódhat az emelkedés a hazai parketten.
Tőzsdei reakciók a hétvége eseményeire
Erőteljes gyengülés bontakozott ki a forint piacán, miután hétvégén megszakadtak a tárgyalások a magyar kormány és az IMF között. Nem szabad azonban elfelejtenünk, hogy az állam már régóta nem is szorult rá a hitelkeretre, hiszen közvetlenül a piacról finanszírozta önmagát.
Csak az esés mértéke a kérdéses
USA: A Fed elnökének nem sikerült megnyugtatnia a piacokat. A tovább emelkedő készletek hatására esett az olaj árfolyama, de az arany is veszített értékéből. Ázsia: A Shanghai Composite kivételével a negatív tartományban vannak az ázsiai indexek. A dollár tegnap még erősödött, ma reggel gyengült, a jen tovább erősödik, a forintban azonban egyelőre leállt az erősödés. Richter: Már idén várható a cariprazine második klinikai fázisának eredménye. Az RFV megnyerte a gyergyói projekt második koncessziós tenderét. Ma csökkenésre számítunk a hazai parketten.
A választások óta minden hónapra jutott egy negatív lépés
Ne feledkezzünk meg arról, hogy még érhetik negatív meglepetések a befektetőket kormányoldalról, hiszen az áprilisi eufóriát követően szinte minden hónapra jutott egy negatív lépés vagy üzenet a magyar piacok számára. Ez a jövőben sem lesz feltétlenül másképp.
Ismét kap egy pofont Magyarország?
Leminősítést valószínűsítő felülvizsgálat alá vette pénteken Magyarország közepes befektetői adósbesorolását a Moody's Investors Servce, arra a véleményére hivatkozva, hogy az IMF és az EU küldöttségeivel folytatott tárgyalások megállapodás nélküli félbeszakadása miatt megnövekedett a magyar költségvetési és gazdasági kilátásokat övező bizonytalanság. A Standard & Poor's már pénteken meglépte a leminősítést.
Negatív előjelek a magyar piacokon
USA: Nem sikerült kikorrigálni a nap elején napvilágot látott makroadatok miatti pánikot. 3%-nál nagyobb mértékben, kéz a kézben esett az olaj és az arany árfolyama tegnap. Ázsia: Nem volt egyértelmű az irány ma reggel. Jelentős mértékben gyengült tegnap a dollár, kitart a jen erősödő trendje, továbbra is 285 felett az EUR/HUF. További csökkenésre számítunk a hazai parketten.
Zuhanás előtt a BUX?
USA: Visszacsúsztak a negatív tartományba az amerikai indexek. Csökkent az olaj árfolyama, az arany ára tegnap 1% feletti mértékben esett, ma azonban ismét emelkedik. Ázsia: Súlyos mínuszok a GDP negatív felülvizsgálata után. Erősödik a dollár és a jen, a forint gyengül. A svájci frank veszélyes szintekre erősödik. Richter: Nem hozta a várt eredményt az RGH-896 második klinikai fázisa. Állami Nyomda: Elhúzódik az akvizíció. Ma erőteljes csökkenésre számítunk a hazai parketten.
A Richter és az OTP érdekelte a befektetőket
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 248,09 pontos, 1,19 százalékos emelkedéssel, 21.029,07 ponton zárt kedden. A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1.938,18 ponton zárt kedden.
Erős zuhanásban a BUX és a forint
Miután szerdán a forint és a BUX is levált a régiós deviza- és tőzsdeindex mozgásokról, csütörtökön délután újabb negatív rekordot ért el a magyar fizetőeszköz a bankközi kereskedésben. A forint 313,50-ig gyengült az euróval szemben.
Öt éves negatív rekordot döntött a BUX
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 302,84 pontos nyitás után tovább esett, pénteken kora délután 10 ezer pont alatt is járt a BUX.
BUX: ez nem a mi napunk volt
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1.380,15 pontos, 9,58 százalékos zuhanással, 13.019,42 ponton zárt csütörtökön.
Nyolc százalékot emelkedett a BUX
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 598,40 pontos nyitás után tovább emelkedett kedden kora délutánig.
Hullámvasút a tőzsdén
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1.164,80 pontos, 9,78 százalékos csökkenéssel, 10.751,23 ponton zárt hétfőn. A Mol árfolyama 14,58 százalékkal 8.200 forintra csökkent, az OTP részvények ára 5,52 százalékkal 2.550 forintra esett.
Tőzsde: mi történt a héten?
A BUX a tavaly júliusban elért 30.118 pontos történelmi csúcsához képest kevesebb mint a felére esett. Továbbra is likviditásszűke van, a hitelpiac befagyott, a tőzsdék vegyesen zártak.
Jó kezdés után visszaesés a tőzsdén
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 659,94 pontos emelkedéssel, 13.899,33 ponton nyitott pénteken. A csütörtöki záró értékéhez képest 4,98 százalékkal erősödött.
Zuhanó tőzsdék, pesszimista elemzők
Budapesten a reggeli nagy zuhanások után megnyugodni látszik a piac, a részvényárfolyamok csökkenése mérséklődött és 10.20-kor minden részvénnyel folyamatos volt a kereskedés.
Épp, hogy elmaradt a világvége
A magyar részvénypiac forgalma magas volt, 63,1 milliárd forintot tett ki, miközben néhány percig szünetelt a kereskedés. Hosszabb ideig leálltak Moszkvában és Bécsben is. Az európa tőzsdék 7-8, az ázsiaak 8-10 százalékot estek. New York a nap végén másfél százalékos mínuszban zárt, a Nasdaq pedig emelkedett.
"Nem a zuhanás számít, hanem a leérkezés"
A hétfői zuhanás után emelkedést jósolnak a szakértők kedden a Budapesti Értéktőzsdén, a nemzetközi piacokon szintén a hangulat javulása tapasztalható.