Nem szépen teljesített a BUX a héten

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe csökkenő forgalom mellett esett a héten, a BUX 39 659,23 ponton zárt pénteken, az előző heti zárásnál 187,41 ponttal, 0,47 százalékkal alacsonyabban. A forgalom az előző heti 46,99 milliárd forintról 40,24 milliárd forintra csökkent, a vezető részvények vegyesen teljesítettek.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az Equilor Befektetési Zrt. a hét gazdasági eseményei közül kiemelte a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsának keddi, eredetileg nem kamatmeghatározó ülését.

Ez a hét nem kerül be a BUX aranykönyvébe (Fotó: MTI Fotó/Marjai János)

A testület 7,75 százalékról 9,75 százalékra emelte az alapkamatot, egyben a kamatfolyosó is feljebb tolódott, az overnight betéti kamat 9,25 százalékra, az overnight és az egyhetes fedezett hitel kamata 12,25 százalékra emelkedett - írták.

A kamatdöntést követő háttérbeszélgetésen Virág Barnabás, az MNB alelnöke külön kitért a devizapiaci helyzetre, és jelezte, hogy minden jegybanki eszközt bevetnek azért, hogy az árstabilitást veszélyeztető folyamatok ellen küzdjenek - idézte fel az Equilor.

A kommentárban kitértek arra, hogy a Standard&Poor's szerint egyértelműen pozitív üzenet a magyar kormány békülékenyebb hozzáállása az Európai Unióhoz, és csökkentheti a fiskális, illetve finanszírozási kockázatokat. A hitelminősítő szerint a fiskális és monetáris politikai szigorítások szükséges lépések. A hitelminősítő feltételezése szerint az év vége előtt sikerül megállapodni az uniós helyreállítási alap forrásairól.

Az Equilor jelezte, hogy a lengyel mBank elemzői 4241 forintról 4927 forintra emelték a Mol-ra vonatkozó 12 havi célárfolyamot, az ajánlásuk továbbra is vétel. Szintén a vételi ajánlás megtartásával, de kismértékben csökkentették az OTP célárfolyamát, 15 161 forintról 15 045 forintra.

A hét eseményei között említették, hogy frekvenciahasználati jogot vett a Magyar Telekom macedón leányvállalata, a megállapodás pénzügyi teljesítése júliusban megtörténik.

A Duna House bejelentette az olasz Hgroup végső vételárát, a vállalat az előzetes 11,2 millió euró helyett végül csak 8,05 millió eurót fog fizetni az olasz hitelközvetítő részvényeinek 70 százalékáért, opcióval a további 30 százalék megvásárlására - írták az összefoglalóban.

A héten a vezető részvények közül leginkább a Richter erősödött, árfolyama 4,38 százalékkal emelkedett; a papír pénteken 7510 forinton zárt, heti forgalma 8,33 milliárd forint volt.

A Mol 1,03 százalékkal erősödött, a részvény pénteken 2944 forinton fejezte be a kereskedést, forgalma a héten 9,79 milliárd forintot tett ki.

Az OTP 4,09 százalékkal gyengült, a hetet 8124 forinton zárta, forgalma meghaladta a 20,16 milliárd forintot.

A Magyar Telekom árfolyama 7,01 százalékkal esett a héten, a részvény 305 forinton zárt pénteken, heti forgalma 882,5 millió forint volt.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 3565,38 ponton zárt a héten, ami 139,74 ponttal, 3,77 százalékkal alacsonyabb az előző hetinél. (MTI)

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo