Cégblog
Autót sem úgy vásárolunk, mint régen
Új fogalmakkal és kihívásokkal kell szembenézniük az autókereskedőknek, mert autót sem úgy vásárolunk, mint régen. A hagyományos értékesítőknek át kell alakítaniuk működésüket, hogy továbbra is piacon maradjanak.
A zöld iroda már a tegnap, az emberbarát iroda a menő
Munkaerőhiány van. Nagy a verseny a cégek között a tehetséges munkatársakért. A pénzen kívül mivel lehet még elcsábítani a legjobb munkerőt? Egyre inkább a munkahely, az iroda színvonalával. 2014 óta már globális minősítési rendszere is van az irodai jólétnek: ez a Well Building. A Well-rendszerhez kapcsolódó innovációk határozzák meg az irodapiacot a következő évtizedben.
Ki hozza és ki fizeti az ügyvédet ingatlan vásárlásakor?
Nem csak a vevőnek lényeges, hogy milyen feltételekkel, milyen szerződéssel veszi meg az ingatlant. Ki hozza és ki fizeti az ügyvédet? Kinek az érdekeit képviseli az eljáró ügyvéd? Erre ad választ az Érthető Jog szakértője.
Az ajtók záródnak: nem lehet kikerülni az adózást
A bevezetés óta már tízmillió online számla érkezett be az adóhivatalhoz. Az új online rendszer úgy mérhet jelentős csapást a feketegazdaságra, hogy közben a tisztességes vállalkozásoknak könnyebbséget és újabb megrendeléseket is hozhat - tájékoztatott a pénzügyminiszter.
Három milliárdos fejlesztésre pályázhatnak kkv-k
Három milliárdos programra pályázhatnak kkv-k a Ginop keretében. A program célja vállalkozói és ipari inkubációs szolgáltatások fejlesztése.
Vállalati hitelezés: nem minden a bankokon múlik
A magyarországi vállalati hitelezés folyamatosan bővül, aminek több oka van, így a kedvező makrogazdasági mutatók és az alacsony kamatok is segítik a hitelezést. Emellett azonban a kulcs a KKV-k optimizmusa; a tapasztalatok szerint a legkisebb cégek is fejlesztenének, ha kell, akkor hitelből.
Reggeli egyperces: Milyen bérpapírt kell kiadni a munkavállaló részére?
A bérelszámolás elkészítésekor számos részletet fel kell tüntetni. Az Írisz Office adótervezőitől megtudhatjuk, milyen előírásoknak kell megfelelnie egy szabályos bérpapírnak.
Tőkebefektetésekben megbújó jogi szakkifejezések – most lerántjuk a leplet
Kockázati tőkebefektetések során számos olyan jogi szakkifejezéssel találkozhat a tőkét kereső-, a jog világában kevésbé jártas vállalkozó, amely jelentős hatással lehet a szerződéses viszonyára. Ezekkel érdemes már a befektetést megelőző tárgyalások megkezdésekor tisztában lennünk. Az alábbiakban dr. Pintér Attila tőkebefektetési szakértőnk, a Pintér Attila Ügyvédi Iroda alapítójának bevonásával segítünk ezen kifejezések könnyebb megértésében.
Nők a cégvezetésben - sikeresebbek az inkluzív csapatok
A felsővezetői optimizmus alapvető, de nőként nem könnyű – derült ki a KPMG az Egyenlítő Alapítvány és a KPMG Női vezetők kerekasztal-beszélgetésén
Pofonegyszerű ötletek, hogy ne menjen pocsékba a napunk
A vállalakozás vezetőjének rengeteg az elfoglaltsága – éppen ezért nem engedheti meg magának, hogy olyan dolgokkal foglalkozzék, amelyek nem hoznak eredményt. A Pocket összeválogatott néhány jó tanácsot a hatékony munkához.
Tényleg olyan jó üzlet a fogászat?
Tényleg akkora üzlet a fogászat? Megfér egymással a magánpraxis és az egyetemi oktató munka? Ezekről a kérdésekről és az önálló vállalkozás hátteréről beszélgettünk dr. Molnár Bálint parodontológus szakorvossal.
Blokklánc alapú biztosítást fejleszt egy magyar cég
A pénzügyi szolgáltatásuk után a biztosításban is terjed a digitalizálás. A fintech mintájára insurtechnek nevezett technológiák egyik példája a most készülő blokklánc alapú biztosítási termék.
Az amerikai vámok ellenére nőtt az EU kereskedelmi többlete
Jelentősen nőtt az Európai Unió árukereskedelmi többlete az Egyesült Államokkal szemben az idei év első hét hónapjában, ami feltehetően újabb érvet szolgáltat a védővámok bevezetésével fenyegetőző Donald Trump amerikai elnöknek.
Magyar fejlesztéssel forgatja fel a biztosítási iparágat UNIQA
Az UNIQA Biztosító új generációs biztosítási modellje, a CHERRISK elsősorban az Y és Z generációs fiatalokat, illetve az innovatív megoldásokra nyitott X generáció tagjait célozza meg. A CHERRISK szakít az eddigi hozzáállással, hogy a biztosítás csak akkor fontos, ha már megtörtént a baj.
Így tereld a közönséged
Minden online megmozdulás végső célja az eladás, a bevételgenerálás, a pénzes tranzakció. Az ehhez vezető trükkökről és terelőeszközökről hallhattunk előadásokat a Piac & Profit Social Media 2018 konferenciáján.
A digitalizációt is akadályozza a munkaerőhiány
Ma már komplexebben értelmezik a digitalizáció fogalmát a magyarországi vállalatok, mint két éve. A fejlesztések terén kulcsfontosságú tényező a képzett munkaerő, és egyre határozottabban fogalmazódik meg a digitalizáció, mint versenyelőnyt jelentő tényező .
Reggeli egyperces: Milyen szabályok vonatkoznak a munkabér kifizetésére?
A Munka Törvénykönyve több paragrafusban rendelkezik a munkabér védelméről. Az Írisz Office adótervezői összefoglalták, hogyan szabályozzák a törvények a munkabér fizetését.
Jogvita az építkezés után: peren kívül is lehet?
Az építőipar területén előforduló jogviták gyakran az építési vállalkozó általi teljesítés és elszámolás körül alakulnak ki. Ezekben az esetekben, ha bíróság elé kerül az ügy, szinte minden esetben szakértői vélemény beszerzésére van szükség, és a per eldöntése az ügy bonyolultsága esetén hosszabb időt is igénybe vehet. A Teljesítésigazolási Szakértői Szerv eljárása olyan peren kívüli út, amelynek célja, hogy elősegítse az ilyen jellegű viták gyorsabb rendezését.
Szeretet az üzletben
A toll hatalmasabb fegyver, mint a kard – tartja a mondás, és ez az üzleti életben is igaz: a jól megválasztott szavaknak üzletteremtő ereje van, főként ha pozitív érzelmeket, üzenetet közvetítünk partnerünk, ügyfelünk felé – hívta fel a figyelmet szakértőnk.
Dávid Ferenc után Perlusz László lett a VOSZ főtitkára
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) elnöksége Perlusz Lászlót, a szervezet ügyvezető igazgatóját választotta meg a szövetség főtitkárának, megbízatása 2018. október 1-től a VOSZ 2021. évi tisztújító küldöttgyűléséig tart - közölte a munkaadói érdekképviselet csütörtökön.
Üzleti titok: hatékonyabb a védelem?
A szabadságszezonban nem kapott nagy visszhangot az üzleti titok magyarországi újraszabályozása, pedig az üzleti titok védelméről szóló 2018. évi LIV. törvény gyökeresen megváltoztatta az üzleti titokkal kapcsolatos korábbi szabályrendszert. Az üzleti titok védelmének új szabályrendszere augusztusban lépett hatályba, így érdemes megvizsgálni, hogy valóban hatékonyabb védelmet biztosít-e a gazdasági tevékenységet folytatóknak a korábbi szabályozáshoz képest.
Keresik az ország legjobb építőipari szakembereit
Egyre kevesebb fiatal választja az építőipart, ezért életbevágóan fontos visszaállítani az építő szakmák társadalmi megbecsülését. Ez a célja a megújult Mesterek Mestere díjnak, melyre 2018-ban először az elégedett megrendelők ajánlhatják a szakembereket, ezzel elismerve a munkájukat.
Háromszáz milliót kapott az informatikusképző
Összesen mintegy 300 millió forint kockázati tőkét kapott a junior szoftverfejlesztőket képző Green Fox Academy. A szervezet első lépésként többek között szeptemberben Prágában megnyitja első külföldi iskoláját.
Fontos változások jönnek a lakáskiadás adózásában
Sok lakáskiadásban érdekelt magánszemély örülhet, mivel a nyári adótörvények között több olyan módosítás is szerepel, ami olcsóbbá teszi a bérbeadásból származó jövedelem adózását. A Conreal ingatlanpiaci blogja segítségével bemutatjuk a négy legfontosabb változást a lakáskiadás adózásában!
Ennek sokan nem fognak örülni: itt az új EU-s szerzői jogi szabályozás
Nagy többséggel megszavazta vitatott szerzői jogi szabályozási tervezetét szerdán az Európai Parlament plenáris ülése, szigorúbb cenzúra jöhet a nagy megosztóoldalakon a jogvédettnek tűnő tartalmakkal szemben.
Reggeli egyperces: Hogyan változik az egészségügyi szolgáltatási járulék összege 2019-től?
Reggeli egyperces: Az egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetőket nem csak a fizetendő összeg érdekli, hanem az is, hogy az azt megfizetők mire lesznek jogosultak. Erre választ kapunk az Írisz Office adótervezőitől.
Céges honlap: az ötlettől a megvalósításig
Biztosan sokunkban megfogalmazódott már a gondolat, hogy szívesen készítenénk saját honlapot cégünk számára, vagy indítanánk személyes blogot. De hogyan is kezdjünk neki? Szakértőnk megválaszolja a legfontosabb kérdéseket!
Miért fontos a fókusz az online vállalkozásban?
Rengetegszer előfordul, hogy egy új online vállalkozás vezetője irányt veszít, mert egyidőben túl sokfelé próbál mozdulni. Az összpontosításnak, összetartásnak és összehangoltságnak (amit most összefoglalóan és az egyszerűség kedvéért nevezzünk fókusznak) hiánya az üzlet mozdíthatatlanságához, végső soron kudarcához vezet.
Új orális fogamzásgátlót forgalmaz a Richter
A Richter Gedeon Nyrt. valamint a Mithra Pharmaceuticals a mai napon bejelentették, hogy licenc és szállítói megállapodást kötöttek egy, a Mithra által Estelle márkanév alatt kifejlesztett, 15mg estetrol-t és 3mg drospirenone-t tartalmazó kombinált fogamzásgátló értékesítéséről.
Alternatív valóság is megjelent Siófokon
A legújabb fejlesztései közül többet is bemutatott az SAP Siófokon megrendezett SAP NOW konferenciáján. A mesterséges intelligenciát és blokkláncot is alkalmazó megoldások nemcsak a vállalatok hatékonyságát növelhetik jelentősen, de az ügyfelek elégedettségét is.
Ettől szenvedünk legjobban az irodában
Ma már az egészséges munkakörnyezet egyre nagyobb szerepet kap a munkaerőmegtartásban és a toborzásban, mert nem mindegy, hogy milyen körülmények között töltjük el azt a minimum 8 órát, ami a napunk legaktívabb része – olvasható az AeraMax megbízásából végzett kutatásban.
A hazai webshopok nem túl keresettek külföldön
A világ fele külföldről is vásárol az Interneten, a magyar webshopok viszont nincsenek a legnépszerűbb célpontok élmezőnyében. Itt a magyarázat.
Jön az új iPhone, íme az újdonságok
A gyártók kora ősszel mutatják be új mobiljaikat – amelyek általában drágábbak. A Samsung 1.000 dolláros Galaxy Note9 típusa után ma az Apple mutatja be újdonságait, ugyancsak borsosabb árakon.
Nagyon megbírságolják, ha jogtalanul gyűjt adatot a dolgozó előéletéről
Piaci szereplő csak akkor kezelhet bűnügyi személyes adatot, ha erre jogszabályi felhatalmazása van. A szabálysértők több millió forintos bírsággal is számolhatnak – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie ügyvédi iroda.
A jutalékot sem nyelheti le a légitársaság
Légi járat törlése esetén a légitársaságnak a repülőjegyek vásárlásakor a közvetítő által beszedett jutalékot is vissza kell térítenie, amennyiben e jutalékról tudomása volt. Így döntött minapi ítéletében az Európai Unió Bírósága.
Újabb rekord dőlt meg Ferihegyen
Augusztusban is rekord számú utas fordult meg a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren, összesen másfél millióan használták a budapesti légikikötőt.
Eltűnnek a kókler ingatlanosok
Tízből hat ingatlanos eltűnik a piacról 2-3 éven belül – mondja Balla Ákos, a Balla Ingatlan tulajdonosa. A digitalizáció átalakítja a közvetítői szakmát és felértékeli a kiegészítő szolgáltatásokat, így csak a komoly piaci szereplők maradnak talpon.
Reggeli egyperces: Hogyan tudom ellenőrizni, hogy a munkáltatóm bejelentett a NAV felé?
Sokakban felmerül az a kérdés, hogy a munkáltatójuk bejelentette-e? Ennek ma már könnyen utána lehet nézni: mindehhez csak ügyfélkapura van szükség. A szükséges lépéseket megtudhatjuk az Írisz Office adótervezőitől.
Mi az, ami többet ér, mint a pénz?
A munkaerő piaci sürgetettség közepette a cégek azonnal szeretnének valamit tenni a munkáltatói márkájuk fejlesztése érdekében. A kétségbeesett próbálkozás közepette jönnek is a jobbnál jobb ötletek: legyünk kutyabarát munkahely, vegyünk babzsákot és Ps4et, vezessük be a távmunkát, csináljunk Facebookot. Régóta foglalkoztat mindenkit a kérdés: valójában mivel legyen tele a jó munkavállalói élménycsomag: pénzzel, cafetériával, vagy valami mással?
Újabb távolsági fapados próbálkozik
A jövő év derekán szállhatnak fel a Swiss Skies gépei, hogy fapados áron szállítsák utasaikat Baselből a tengerentúlra. Az induláshoz mindenesetre legalább 100 millió dollárnak kell összegyűlnie.
Az Európai Űrügynökség figyelmét is felkeltette a magyar fejlesztés
Mobilalkalmazás készülhet az intelligens rendszerek és kritikus infrastruktúrák védelmére. Az Európai Űrügynökség, az ESA technológia transzfer irodája is érdeklődik a magyar kutatás-fejlesztési projekt eredményeinek tovább hasznosítása, piacra történő bevezetése iránt.
Banki diákpályázat újratöltve
Másodszorra írja ki felsőfokú hallgatóknak szóló pályázatát az OTP Business. Az ÜzletRace 2.0 az innovatív banki megoldások világába kalauzolja el a versenyzőket, és idén közel 2 millió forintos összdíjazással várja a sikerre éhes diákokat.
Pénzt érhet egy jó családi sikersztori
Az előttünk álló években a családi vállalatok legégetőbb kihívása a generációváltás lehet, ami közvetlen hatással lesz a gazdaságra. A jó példák felkarolására és elismerésére a K&H idén is meghirdeti a "Családi vállalatok kiválósági díjat", amely a családi cégek hosszú távú fenntartható működését, valamint társadalmi felelősségvállalását is értékeli.
Robbanás előtt a HR-szakma
Az agilis toborzás, a kiterjesztett valóság, a jelöltélmény és design thinking fogalmaival is tisztában kell lenniük a 21. századi humánerőforrás-szakembereknek. A munka világa, a vállalatok és a munkavállalók igénye évről évre változik, és ezzel a terület szakértőinek is lépést kell tartaniuk.
Fuvarozók: azonnali díjemelés, a hatások megjósolhatatlanok
Azonnali, húsz százalékot is elérő díjemelést szorgalmaznak a fuvarozói érdekképviseletek, az alágazat cégeinek jövedelmezősége ugyanis az elmúlt években annyira lecsökkent, hogy az már az ellátási lánc biztonságát fenyegeti. A Piac & Profitnak nyilatkozó szakértő szerint az emelésnek elhúzódó hatása lesz a fogyasztói árakra, de a drágulás mértéke ma még megjósolhatatlan.
Eurómilliókra pályázhatnak energetikai startupok
Az EIT InnoEnergy programja azokat a bizonyított technológiai koncepciókkal rendelkező kis- és középvállalatokat szólítja meg, amelyek azon dolgoznak, hogy megújítsák az európai energetikai szektort. A cég a jelentkezők számára hozzáférést biztosít az együttműködésen alapuló innovációs platformjához.
Reggeli egyperces: Az öröklési illeték mértéke
Reggeli egyperces címmel új sorozatot indítunk. A rövid cikkekből adózási és ahhoz kapcsolódó jogi kérdésekre kapunk tömör, pár mondatos választ az ÍriszOffice adótervezőitől.
Tonk Emil: az lesz sikeres, aki a többek előtt jár
Ha alacsonyra tesszük a lécet, többen átugorják, de ez egyben azt is jelenti, hogy több lesz a gyenge a szakmában – véli Tonk Emil, a Magyar Marketing Szövetség egyik alapítója, akivel a szervezet által indított minősítő rendszer kapcsán beszélgettünk.