Infokom

Csak óvatosan az ingyen utalványokkal
Az ESET biztonságtechnológiai cég szakértői, a hazánkban is népszerű Whatsapp alkalmazáson terjedő kibertámadást is elemeztek. A kampány során az áldozatok egy üzenetet kaptak, amely egy felmérésre mutat és a kitöltésért cserébe Burger King utalványt ígér. Az áldozatok a kérdőív végén azonban nem nyernek semmit, kivéve a feliratkozást egy sor olyan szolgáltatásra, amit nem is szerettek volna.

Így lehet mobilbarát a weblapunk
A friss kutatások szerint már nem csak a fiatalok, de az ötvenes korosztály is szívesen böngész mobilról. Percek kérdése, hogy áttörjön a mobilos vásárlás is, ráadásul a Google is díjazza - nem kérdés tehát, hogy szükség van mobilbarát weboldalra. Kérdés, milyen legyen.

Online bankol? Erre ügyeljen
Az internetes szervezett bűnözés első számú motivációja régóta a pénzügyi haszonszerzés, így nem meglepő, hogy a támadások jelentős része az online bankolást veszi célba. A G Data tanácsai segítenek elkerülni a bajt.

A 21. század olaja a Big Data
A digitalizáció nemcsak az emberek boldogságérzetét növeli, hanem gyakorlatilag a gazdaság fejlődésének motorjaként is szolgál: a Big Data lesz a jövő társadalmában a legfontosabb erőforrás, az új olaj.

Rákattannak a kütyükre a magyar csajok
A magyarok az európai átlagnál sokkal intenzívebben érdeklődnek a technológiai innovációk iránt – derül ki egy friss felmérésből. A kutatás azt is feltárta, hogy bár a magyar férfiak – egy bizonyos korig – fogékonyabbak az új kütyük iránt, mégis a nők élvezik jobban azok előnyeit.

Senki sincs biztonságban
Különböző mértékben, de veszélynek van kitéve minden intézmény és vállalat: a legújabb becslések szerint évi 1 milliárd dollár kárt okoznak a kiberbűnözők, miközben a vállalatok legkevesebb ennek felét költik a károk kivédésére. Az Infotér szakértői elemzése szerint a legnagyobb vállalatok mellett a kisebb cégek is egyre inkább ki vannak téve az új veszélyeknek, és mindenkinek már most fokoznia kell a védelmi képességeit – már csak a jól felfogott üzleti érdekei miatt is.

A megosztás maga a demokrácia - mondja, akinek bejött a dolog
Az Uber hazai betiltása kapcsán különösen előtérbe kerültek a megosztás gazdaságának kérdései. A másik zászlóvivő, az Airbnb alapítója szerint a lakáskiadás nemcsak pénzcsinálás, hanem eszköz új kapcsolatok létesítésére. Minden éjszaka egymillió ember száll meg Airbnb-s otthonban világszerte.

Leáldozóban a Bitcoin?
Még elődje sem terjedt el, de másik új virtuális pénznem tör a hatalmára. Rivalizálnak a bitcoin-appok fejlesztői, s néhányan közülük egy új pénznemhez dezertáltak. Az Ethereum-alkalmazások lehetővé teszik a kistermelőknek, hogy közvetlenül értékesítsék terményeiket a fogyasztóknak.

Kell-e nekem vendéghálózat?
Vállalkozóként fontos, hogy a vendégekre, ügyfelekre is gondoljuk a Wi-fi kialakításakor hiszen egy könnyen elérhető, ingyenes Wi-Fi szolgáltatással akár üzleti előnyökre is szert tehetünk – amellett, hogy kedves gesztus, a cég általános megítélését is pozitív irányba befolyásolja. Az Invitel összegyűjtött néhány fontos tudnivalót az ingyenes Wi-Fi hálózatokról vállalkozások számára.

Nem elég távolról nézni a felhőt, bele kell ugrani
Egyre több kisvállalkozás ismeri fel, hogy lenne mit kezdenie az informatikával a cégben, a többség azonban még messze nem látja a valódi lehetőségeket. Pedig a digitalizáció növeli az eladást, innovatívabbá tesz és még a tehén szaporulatra is jó hatással lehet – derült ki a Microsoft sajtóbeszélgetésén.
Online is edzeni kell az EB-re
A Labdarúgó Európa-Bajnokságra utazó szurkolókat folyamatosan figyelmeztetik a különböző biztonsági intézkedések fontosságára és betartására, de vajon biztonságban vannak-e az itthoni szurkolók? Milyen veszélyekre érdemes felkészülni az online sportfogadások területén, és mire ajánlott figyelni a megnövekedett érdeklődés miatt? Az ESET szakértőivel összefoglaltuk mire kell figyelni.
Akciós Ray-Ban? Többszörösen verik át
Aki bedől a márkás napszemüvegeket 60-80%-os kedvezménnyel kínáló spameknek nem csupán a szeme egészségét kockáztatja egy UV-védelem nélküli szemüveg megvásárlásával, de hitelkártyája adatait is illetéktelen kezekbe adhatja.
Mindent lever a Dolgok Internete
A dolgok internete már 2018-ra átveheti a vezető helyet a mobiltelefonoktól az összekapcsolt eszközök számában, 2021 végére pedig az előrejelzések szerint 28 milliárd eszköz kapcsolódik majd a hálózathoz, melyből 16 milliárd IoT eszköz lesz. Emellett a folyamatosan növekvő okostelefon-előfizetések száma már az idei évben meghaladhatja a hagyományos telefon-előfizetésekét.
Google-vezér: keményebb kérdéseket kell feltennünk
A Google anyavállalatát vezető Eric Schmidt az amszterdami Startup Fest Europe-on arról beszélt, hogy egy évtized múlva lesz igazán okos a mesterséges intelligencia. Hogy a mindannyian Google (felhő)világában élünk, és hogy Európában az állami szabályozások és egy sor más ok miatt nehezebb vállalkozónak lenni, mint Amerikában.
A közösségi oldalakon is pörög a Foci-EB
A foci drukkerek leginkább a Facebookot használják a közösségi médiumok közül (63%). A legnagyobb arányban az olasz válaszadók választják ezt az oldalt (81%), őket a románok (78%) és a portugálok (77%) követik a sorban. A YouTube a második legnépszerűbb közösségi média, megelőzve a Twittert. A Twitteren a spanyol és a török drukkerek a legaktívabbak (23 illetve 27%), 10 százalékponttal megelőzve a briteket – derült ki a Mastercard kutatásából.
Inkább a mobil, mint a barátok?
A Würzburgi és a Nottingham Trent Egyetem Kaspersky Lab megbízásából folytatott kísérletében arra kérték a résztvevőket, hogy fontosságuk szerint rangsoroljanak különbőző tárgyakat és személyeket. Az eredmény rámutatott, hogy 37 százalékuk ugyanolyan fontosnak, vagy fontosabbnak tartja okostelefonját, mint közeli barátait. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy eszközeinket lassan többre becsüljük a barátainknál.
Újabb veszélyes vírus érte el Európát
A zsarolóvírusok újabb hulláma érte el Európát, de most Magyarország a közepesen fertőzött országok közé tartozik, a szomszédos országok nagyobb veszélyben vannak – hívta fel a figyelmet az ESET.
Az app menő. De kell?
A mobilalkalmazások fejlesztésének piaca őrült tempóban száguld, de vajon a mi cégünknek érdemes-e felszállni erre a vonatra?
Nem tudunk lépést tartani a fejlődéssel?
Bár a magyar munkavállalók nem tartanak a digitalizációtól, a többség úgy gondolja, hogy csak továbbképzés segítségével tudna lépést tartani a fejlődéssel – derült ki a Randstad kutatásából. A dolgozók azzal is egyetértenek, hogy a technológia terjedése a munkájuk során ugyan lehetőséget jelent, a személyes kapcsolatok kialakítását megnehezíti.
Ponttal vagy pont nélkül? Tökmindegy
Az emberek akkurátusan ismételgetik, amikor lediktálják az e-mail címüket valakinek: kovács pont jános kukac... Pedig a pont valójában teljesen felesleges. Legalábbis majdnem mindig.
Az Apple vezér üzenete a vállalkozóknak: "Ne csak a pénzért csináld"
Tim Cookot Amszterdamban a Startup Fest Europe-on hallgattuk arról, hogy az app-univerzum még csak az Ősrobbanásnál tart. Hogy Európába látogatva mindig úgy érzi, a jövő fényesebb, mint a jelen. És hogy az iPhone-t már Rembrandt is ismerte. Illetve Pieter de Hooch.
Veszélyesek lehetnek az appok
A Kaspersky Lab legújabb kutatása szerint nem fordítunk kellő figyelmet a biztonságra új applikációk telepítésekor. A felhasználók 63%-a nem olvassa el figyelmesen a licencszerződést új app telepítése előtt, egyötödük pedig (20%) átugorja az ilyenkor felugró üzeneteket és rögtön a letöltésre kattint.
Az Apple vezér végre beszólt az FBI-nak
Az Apple vezérét a Startup Fest Europe-on hallgattuk arról, hogy a cég az egészségügyi technológiában készül nagy dobásokra, hogy az Apple olyan, mint a postás. És, hogy az adattitkosság (privacy) alapvető emberi jog.
Kiéheztek az új szolgáltatásokra a fogyasztók
Minden korábbinál több magyar okostelefon-felhasználó vesz igénybe digitális szolgáltatásokat. A jelenleg elérhető mobil szolgáltatások nem elégítik ki a fogyasztói igényeket, és jelentős a szolgáltatóváltási hajlandóság.
Testünkkel védhetjük az adatainkat
Biztonságos jelszó? Ugyan már! A szakértők szerint a jövőben egészen más módszerekkel védhetjük majd az adatainkat. Például a testünkkel.
Drága mulatság lehet, ha befut az ellenőrzés
Egyre gyakrabban találkoznak a hazai cégek is a nagy szoftvergyártók ellenőreivel, és bizony ez egyre nagyobb költséget jelent a vállalatoknak, főként, hogy jelentős részük azt sem tudja, milyen programok futnak a munkahelyi gépeken.
Trójai mezőnyfölény a vírustoplistán
2016 áprilisában a legnagyobb számban elterjedt tíz károkozó közül hét a trójaiak családjába tartozott. Az előző havi második helyezett, a Win32/Bundpil féreg ismét az élre állt, így újból vezeti a mezőnyt, míg ezüstérmes a JS/TrojanDownloader.Nemucod trójai lett, amely HTTP kapcsolaton keresztül további kártékony kódokat igyekszik letölteni a megfertőzött számítógépre – derült ki az ESET havi vírusriportjából.
Lassú telefon: semmi baja, csak teliraktuk
Tömegesen veszik vissza a hibátlan telefonokat a mobilszolgáltatók. Négyből három garanciális készüléknek semmi baja azon kívül, hogy a használója túl sok alkalmazást telepített rájuk.
Ideje felébredni: mára pénztárca lett a mobilból
Az okostelefonjaink már rég túlléptek telefon funkciójukon. Ez nem kérdés, ez tény. Eleinte fokozatosan lettek szórakoztatási eszközök, gondoljunk csak az oly népszerű játékokra, majd szinte észrevétlenül váltak egyfajta mobil-pénztárcává – és ezt a cégek sem hagyhatják figyelmen kívül.
Meglepő dolgokra is jó lehet a bitcoinhálózat
Megmarad és erősödni fog, vagy csak múló divat volt a bitcoin? Számos neves befektető és vállalkozó véli, hogy a fősodorba tudja hozni a fizetőeszközt. Készül a speciális tőzsde, de akár feltörhetetlen mobiltárca vagy leállíthatatlan app alapja is lehet a kriptovaluta. Nem is gondolná, mi mindenre használható a bitcoinhálózat!
3 trend, amit kár lenne kihagyni
Ha tényleg el akarunk érni valamit vele, a tartalommarketingnek túl kell lépnie a tartalom gyártáson. Követni kell a legfrissebb trendeket, hogy látható eredményt produkáljunk, bevállalható mennyiségű munkával.
Szép legyen a PC, az a lényeg
Kezdik már érezni az informatikai biztonság fontosságát a cégek IT-vezetői, de ezen a területen is az kezd a legfontosabbá válni, hogy boldog legyen a dolgozó. Ehhez pedig dizájnos gép és az online közös munka lehetősége kell.
Egyre bátrabban fizetünk mobillal
A közlekedés, ételrendelés és párkeresés mellett a szabadidő-szervezési folyamatát is átalakították az okos eszközök. A magyar okostelefon tulajdonosok 95 százaléka használ rendszeresen mobiltelefonos alkalmazásokat. Legtöbbjük közösségi média, kommunikációs és navigációs kategóriában, majdnem minden ötödik pedig mobilfizetésre is.
Ön fizetne váltságdíjat az adataiért?
Egyre több szó esik az úgynevezett zsarolóvírusokról, amelyek az adataink titkosításának feloldásáért cserébe követelnek pénzt. A dolog súlyos károkat is okozhat és bár van, amelyik típussal meg lehet küzdeni, alapvetően itt tényleg a megelőzés a legfontosabb.
Vírusokkal zsarolnak kórházakat
A zsarolóvírus titkosítja az adatállományokban a komputerekben és addig nem oldja fel ezt, míg a hekkerek nem kapják meg a váltságdíjat. Könnyű pénzkereset ez nekik: a kórházak ugyanis fizetnek! A gyors beavatkozást igénylő helyzetekben, életmentő műtéteknél nem lehet várni.
Amiért félmillió oldalt büntetett a Google
2015-ben összesen 4,3 millió weboldalt sújtott manuális büntetéssel a Google. Ez azért óriási szám, mert a manuális büntetések során a weboldal átfut egy emberi ellenőrző személyen is, aki dönt a weboldal büntetéséről, majd erről a weboldal tulajdonost e-mailben értesítik is.
Hekkerek tudtunk nélkül használják támadásokra a komputereinket
Egyre olcsóbban lehet egyre komplexebb kibertámadásokat indítani. Ha eszetlenül klikkelgetünk mindenféle gyanús honlapra és spamre, a mi gépünk is eszközzé válhat az e-bűnözők kezében, anélkül, hogy tudnánk róla. A jogrend áldozatnak fogja elismerni a számítógép tulajdonosát, nem tettestársnak - derült ki többek között a a Deloitte etikus hekkereinek vezetőjével beszélgetve.
Virtuális pénz és robottanácsadók a jövő bankjában
Elemzők szerint a pénzügyi szektor átalakulása a 70-es évek óta, amikor elkezdtek megjelenni a bankautomaták és elterjedni a hitelkártyák, nem volt ilyen radikális és gyors, mint most. A startupoknak és a hagyományos bankoknak együtt kell működniük az új bankolási platformok létrehozásában.
Így lehet megbénítani egy egész várost
Az okos közlekedésfelügyeleti rendszerek sokszor gyakorlatilag nyílt kapukat kínálnak a kiberbűnözőknek, akik így érzékeny adatokhoz férhetnek hozzá vagy akár egy teljes város közlekedési infrastruktúráját szabotálhatják – derült ki egy friss kutatásból.
A tévén keresztül támadnak meg minket
Az már nem újdonság, hogy a weboldalakon keresztül adathalászok és hackerek vadásznak személyes és banki adatainkra. Az viszont mindenkit sokként ér majd, amikor a tévén, vagy épen a hűtőgépen keresztül törnek be hozzánk a kiberbűnözők.
Túl sokat adunk ki magunkról
Egy kutatás szerint az emberek még mindig meggondolatlanul osztanak meg privát adatokat az interneten kockázatos szituációkban. Az emberek 27%-a oszt meg véletlenül bizalmas adatokat, és 16%-uk szívesen hoz nyilvánosságra titkokat saját magáról – annak ellenére, hogy az információk online megosztása a párkapcsolatuk megromlásához vagy a munkájuk elvesztéséhez vezethet.
Egy nap 2036-ban
Húsz éven belül életünket alapvetően átalakítja majd a technológiai fejlődés: hogy milyen alaposan, azt csak akkor értjük meg, ha belepillantunk a húsz évvel későbbi jövőbe. Huber Krisztián, az Okos Jövő Innovációs Klaszter társelnökének segítségével belepillantunk a jósgömbbe.
Ágyékmutagotó platformból a világpolitikusok szócsöve: Snapchat-sztori
A 13-24 éves korosztály egyfolytában a Snapchaten lóg. A világsikert befutó csetapp pikantériája, hogy eredetileg szexchatre találták ki. Ezért alakították ki úgy, hogy azonnal törlődnek róla az üzenetek. Mára viszont már a politika már használja a holnap szavazóinak eléréséhez. A cégek is nagy fantáziát látnak e platformban, hogy itt cserkésszék be fiatal fogyasztóikat.
A megosztás véd meg a kibertámadásoktól
Változás zajlik a vállalati IT-biztonsági iparágban. Sokan azt hiszik, hogy ennek mozgatórugója a folyamatosan változó kiberbiztonsági helyzet és a célzott támadások során a gyors reagálás igénye a vállalatok részéről. De nem csak ez. A fenyegetések mennyisége és nem a minősége, a vállalati infrastruktúra egyre növekvő összetettsége és a biztonsági tudás hiánya sebezhetővé teszi a vállalatokat. Ezeknek a kihívásoknak a kezelése jelentős felfogásbeli változásokat igényel mind a vállalatoktól, mind a biztonsági cégektől. A piacnak szüksége van egy szolgáltatási modellre, amely előnyben részesíti a biztonsági információk megosztását, és a technológiát használja ennek támogatására – írja üzenetében Veniamin Levtsov, a Kaspersky Lab vállalati üzletág alelnöke.
Azt a listát vezetjük a régióban, amit nem kéne
Magyarországon a spamek küldése és a kéretlen levelek terjesztését segítő botnet hálózatok működési aránya kiemelkedően magas - derül ki a Symantec MTI-hez eljuttatott éves jelentéséből. A kiberbűnözők a mindennapi élet részévé váltak.
Már a bank is csak egy app
A pénzügyi szektor is megkapta a maga felforgatóit: ezek az "app-only" bankok, amelyeknél a bankolást teljes egészében egy alkalmazáson keresztül végezhetjük. Eddig kevés ilyen létezik, de meglepően gyorsan gyarapodik az ügyfélkörük.
Csak óvatosan a letöltéssel: vírusos a µTorrent
Zsarolóvírust rejt a népszerű µTorrent kliens. A Manamecrypt nem csupán a fájlokat titkosítja, de képes arra is, hogy folyamatokat állítson le a megtámadott számítógépeken.
Egyre nagyobb veszélyben vagyunk
A kártevő programok új generációja egyre nagyobb veszélyt jelent a magyar cégekre és magánszemélyekre is. Amíg egy évvel ezelőtt havonta két-három ilyen támadás híre jutott el a szakemberekhez, addig mára már naponta ennyi ügyfél jelzi a problémát. A folyamatosan növekvő és egyre kifinomultabb támadások miatt, valamint a biztonságtudatos gondolkodás erősítése érdekében az ESET és a KÜRT biztonságtechnológiai cég közös szakmai útmutatással nyújt segítséget: Hogyan védekezzünk a zsarolóprogramok ellen, és mit tehetünk, ha sajnos rosszkor kattintottunk?