Infokom

Jóval kelendőbbek a hagyományos, mint az e-könyvek
Átlagosan 10 000 forint körüli összeget szánunk könyvekre az elkövetkező fél évben a Vatera saját felhasználói körében végzett felmérése szerint, még mindig jóval népszerűbbek a hagyományos könyvek, mint az ebookok. A nők elsősorban gyermekkönyvek és bestsellerek beszerzését tervezik, míg a férfiak kívánságlistáján a szakkönyvek, a történelmi és fantasztikus regények szerepelnek.

Top 3 analitikai eszköz a Google Analytics mellé
Nemcsak a Google Analytics-t érdemes használni az adatelemzéshez, mivel a Google ingyenes eszköze ráadásul (főleg a “gyári” beállítások használatával) nem mutat meg minden hasznos adatot – írja a Pitch.

Idén is egyeztetni kell az adatainkat a mobilszolgáltatóval
Az előfizetőknek törvényi előírás alapján idén is kötelező az adategyeztetés szolgáltatójukkal, amennyiben előre fizetős SIM-kártyát használnak. Ha figyelmen kívül hagyják a szolgáltatóktól idén érkező, erre vonatkozó SMS-eket, akkor kártyáikra megszűnhet az előfizetés – figyelmeztet a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság.

Ingyen wifi reklámért cserébe?
Az okos kommunikációs eszközöket használó magyarok több mint fele hajlandó lenne szemet hunyni a reklámok felett az ingyenes wifiért cserébe – derül ki a PushAir legfrissebb kutatásából.

Százmillió forintot ad a Telenor magyar startupoknak
Zsebpénzmenedzselő fintech applikáció, profi fotós közvetítő szolgáltatás, költséghatékony cinemagráf készítő alkalmazás – a Telenor startup programjába kiválasztott ötletek piacképes szakaszba értek.

A kalauz látja, ha a mobilon érvényesítettük jegyünket
Májustól a német távolsági vonatokon a kalauznak már nem kell a jegyeket kezelnie – legalábbis azoknál az utasoknál, akik azokat elektronikusan vették és érvényesítették.

Kétmilliárd felhasználót is érinthet a Facebook-botrány
A Facebook alapítója és elnök-vezérigazgatója szerint több mint kétmilliárd Facebook-profilhoz férhettek hozzá illetéktelenül, a felhasználók tudta és engedélye nélkül. Zuckerberg újságírókkal tartott telefonkonferencián ismertette a sajtót is meglepő adatot.

Hatalmas növekedést produkált a Huawei
A kínai vállalat nettó profitja tavaly mintegy harmadával, idén 15 százalékkal növekedett, de volt olyan divíziója, ahol egy év alatt 35 százalékkal nőtt az árbevétel.

Válni és meghalni is lehet digitálisan
Az erősen digitalizált Dániában eddig válni is lehetett online, egy héten belül. A kormány ezt túlzásnak minősítette, most legalább a gyermekes pároknak három hónapot várniuk kell.

Rés a pajzson: az Amazon most fizethet
Évekig pereskedett az amerikai kormány kereskedelmi hatósága az Amazonnal, de most győzött: a csomagküldő óriáscégnek vissza kell fizetnie a pénzt gyerekek rendeléseiért, amelyeket a hiányos biztonsági rendszer tett lehetővé.
Megmentő lett az ősellenségből: lehet a Spotify az új Netflix?
Ha tíz évvel ezelőtt megkérdeznek egy zenei kiadóvállalatot, hogy kit tart az iparág legnagyobb ellenségének, biztos, hogy egy svéd fiatalembert nevezett volna meg. De aztán ez a kopasz fiú megmentette a zeneipart.
Kína az 5G-ben is lenyomja Európát
Európában 300-500 milliárd euró közötti összegbe kerülhet az átállás a távközlés új 5G-s rendszerére, az USA-ban mintegy 300 milliárdba. A nagy üzletet a két skandináv, az Ericsson és a Nokia készíti elő, de a veteránokat szorongatja az új szereplő, a kínai Huawei.
Hamarosan az emberek többsége távmunkában dolgozik majd
Az Amerikai Egyesült Államokban 2020-ra a távmunkában dolgozók lesznek túlsúlyban és ez az arány Európában is folyamatosan növekszik - írja közleményében a Xerox. A távmunkában dolgozók otthonról vagy akár útközben is tudnak dolgozni mobil eszközeik segítségével.
Kezdjük elfogadni az önvezető autókat
Jelentős mértékben nőtt az elmúlt egy évben az önvezető autók elfogadottsága a fogyasztók körében világszerte – derül ki a Deloitte felméréséből. A legtöbben ismert, általuk megbízhatónak tartott márkától származó önvezető autóba ülnének be.
Jönnek a robotkönyvelők? Na az még nem holnap lesz
Az előrejelzések szerint a digitalizáció és a robotika térnyerése jelentősen átalakítja a munkaerőpiacot, melynek jelei már több szakmában érezhetők. A könyvelőszakmával kapcsolatban megoszlanak a vélemények, ezért a Process Solutions Kft. utánajárt, milyen változásokra számíthatunk a következő időszakban a szakmán belül.
Az energetika és az építőipar a kibertámadások kiemelt célpontja
Az ipari létesítmények kiberbiztonsága továbbra is kiemelten kezelt kérdés, hiszen egy lehetséges támadásnak nagyon komoly következményei lehetnek nemcsak a vállalkozásra, hanem az ipari folyamatokra is. A Kaspersky Lab szerint szinte minden iparág rendszeresen tapasztal vezérlő rendszerei ellen támadásokat.
Tíz éve írtuk az első sms-t a levegőből
Az Emirates engedélyezte elsőként, hogy az utasok repülés közben is mobilozhassanak. Előzőleg, több mint húsz évig szabály volt minden utasszállító repülőgépen, hogy az elektromos eszközöket kötelezően ki kell kapcsolni.
Milyen munkahelyeket teremthet az új ipari forradalom?
Próbálj meg elképzelni egy olyan munkát, amit még el sem tudsz képzelni – nagyjából ennyire nehéz feladat megjósolni azt, pontosan milyen új munkaköröket hozhat létre a technológiai fejlődés. Az alapján viszont, hogy hol tart napjainkban az automatizáció, és milyen területek fejlődnek a leginkább, mégis megtippelhető, milyen jellegű új állások jelenhetnek meg a közeli jövőben.
Óriási meglepetés: magyar bajnok az E-sport tornán!
Gabinho, azaz a 16 éves budapesti Szirtesi Gábor nyerte a hazai rendezésű V4 Future Sports Festival bajnoki címét FIFA18 sportágban. Az előzetesen nem az esélyesek közé sorolt játékos óriási meglepetésre, de végig meggyőző teljesítménnyel utasította maga mögé a budapesti döntő virtuális-futball játékosait. A selejtezőkre a négy visegrádi országból – innen a V4 fesztivál neve – összesen 1684 játékos jelentkezett, közülük bizonyult elsőnek a magyar fiú. A helyszínen több ezren szurkolták végig a tornát.
A GDPR-en túl: nagy kihívások az adattárolásban
A vállalatok számára egyre nagyobb problémákat jelent a növekvő mennyiségű adatok tárolása, amint arra iparági szereplők a nemrégiben megrendezett Computerworld Storageworld konferencián is felhívták a figyelmet. A SUSE szakértőinek megfigyelései szerint négy területen különösen komoly kihívásokkal szembesülnek a szervezetek, amikor új igényekre reagálva bővíteni próbálják tárolási kapacitásukat.
A GDPR miatt a főnök is belenézhet a magánbeszélgetésekbe
Az európai adatvédelmi direktíva meglepő változást hozott a kedvelt vállalati csoportmunka-eszköz, a Slack szabályozásában.
Fontosabb a wifi, mint a melegvíz
Az adósságok alig több mint fél százaléka érkezik készpénzben, a postai csekkes befizetések aránya pedig 2017-ben 60%-ról 55%-ra mérséklődött. Budapesten, Zala és Csongrád megyében viszont már 50%-nál nagyobb a banki átutalások aránya – derült ki az EOS Csoport kutatásából.
Regionális együttműködés indul az önvezető autók fejlesztéséért
Magyar-osztrák-szlovén együttműködési megállapodást írtak alá, amely értelmében együttműködés indul önvezető autók fejlesztését segítendő, Zalegerszegen pedig tesztpálya is nyílik.
A mozifilmet is LED-en nézzük
Szöul és Sanghaj után Európában először zürichi moziban helyeztek üzembe LED-képernyőt, amely 3D technikával, vetítés nélkül közvetíti a képet, sokkal jobb minőségben, mint amit eddig a filmszínházakból ismerünk.
A fogkefénél már bejött, ez a mobiltöltés jövője
Ki ne ismerné az aggodalmat: hamarosan lemerül a mobil, de nincs töltő. Hasonlóan egyre több e-kocsi vezetője is aggódik, eljut-e még autójával a ritka töltőállomások egyikéhez. E gondokra egy régi-új módszer, az indukciós töltés kínál megoldást.
Ingyen wifihez juthatnak az önkormányzatok
Egy friss uniós program keretében ingyen wifire pályázhatnak az önkormányzatok. Magyarországról eddig több mint húsz település regisztrált. A bizottság május közepén teszi közzé az első pályázati felhívást az ingyenes WiFi4EU hozzáférési pontok kiépítésére fordítható uniós finanszírozásról.
Okostelefonnal gyorsabban találunk lakást
Az ingatlan.com adatai szerint egy hónappal rövidebb kereséssel a nagyvárosokban a vételár majdnem 1 százalékát lehet megspórolni a folyamatosan emelkedő árak miatt. Ez pedig százezrekben mérhető megtakarítást is jelenthet.
Itt a Facebook Lite - lassú internethez
A Facebook e héttől észak-amerikai, ausztráliai és nyugat-európai használói számára is elérhetővé teszi alkalmazásának kisebb, “Lite” változatát, amely megbízhatóan működik kevésbé gyors, gyenge internetes kapcsolat esetén is.
El sem olvassuk, de osztjuk a híreket
Manapság az európaiak közel fele (46%), a magyarok pedig több mint fele elsősorban a közösségi médiában olvassa és onnan osztja meg a híreket – általában anélkül, hogy ellenőrizné a forrásukat. Riasztó, hogy felmérések szerint tízből hat (!) hírt elolvasás nélkül osztanak meg. Az Európa Pont beszélgetésén ott volt a digitalizációért felelős uniós biztos is.
Wifi nélkül is van élet! Csak minek?
Hol áll a wifi a létszükségleteink listáján? Mi alapján választunk routert? Mennyire figyelünk oda a hálózati biztonságra? A UPC a hazai wifihasználati-szokások felderítésére szolgáló felméréséből ezekre is választ kapunk.
A mesterséges intelligencia már ezt is eldönti helyettünk
A digitális fotózás forradalma után új forradalom előtt állunk a fényképezésben: a mesterséges intelligencia alkalmazása teljesen új, bár nem veszélytelen utakat nyit meg.
Most már tényleg itt vannak a repülő taxik
Néhány év múlva zsúfoltabb lesz az ég, mint amilyen a nagykörút csúcsforgalom idején. Legalábbis annyian álltak neki különböző önvezető égi járművet fejleszteni, hogy lassan már számolni is nehéz. Tegnap egy újabb szereplő jelentkezett be a közlekedés megreformálásáért zajló harcba.
Több ezer kamerával kukkolnak a bűnözők
A Kaspersky Lab kutatói több biztonsági rést azonosítottak egy népszerű okos kameránál, amelyet főként babamonitornak használnak, vagy beltéri biztonsági megfigyelésre. A kutatás megállapította, hogy az azonosított hibák lehetővé teszik idegenek számára a távoli hozzáférést a kamera által rögzített audio- és videótartalomhoz, kikapcsolhatják az eszközt, tetszőleges kártékony kódot indíthatnak el, és sok egyéb más aggasztó tevékenységet indíthatnak el.
Gigabírságra számíthatnak a techóriások Franciaországban
Jogi eljárást indít „jogsértő pénzügyi gyakorlatok” miatt a Google és az Apple ellen is a francia kormány. Bruno Le Maire pénzügyminiszter szerdán azt mondta, a techóriások kizsákmányolják a francia webfejlesztőket.
Betiltják a kriptovaluták reklámjait
Letiltja a Google Ads a kriptovaluta-hirdetéseket, csak úgy, mind minden forex kereskedéssel kapcsolatos reklámot. Hasonlóan jár el a Facebook is, szerintük sok kriptopénz-reklám félrevezető.
Feltörőben az eSport
A PayPal és a SuperData legújabb kutatása szerint az európai eSport piac bevétele 2018-ban elérheti a 325 millió dollárt, ebben a teljes magyar piac értéke a 665.000 dollárra nőhet. Az eSport iránt érdeklődő magyarok létszáma idén várhatóan 18 százalékkal nő, és eléri a 435.000 főt.
Wikipédia-szócikkekkel erősít a Youtube az álhírek ellen
A Wikipédiával közösen venné fel a harcot az álhírek ellen a Youtube, az ilyen videókról a tervek szerint egy kattintással elérhető lesz azok cáfolata. Egy közösségimédia-kutató szerint viszont ennél mélyebben bele kéne nyúlni az oldalakba, a probléma az alapvető algoritmusokban gyökerezik.
Ne kattintsunk ész nélkül, csapda is lehet a weboldal
Eltérített androidos mobilok, meghekkelt kormányzati weboldalak, kutatási célokra használt szuperkomputer – a közös bennük, hogy a bűnözők kriptovalutákat próbálnak bányászni a segítségükkel.
Az okos gyárnak az ember lesz a leggyengébb láncszeme
Hogyan őrizzük meg biztonságunkat, és maradjunk nyereségesek a negyedik ipari forradalom (Ipar 4.0) idején? Milyen főbb kihívásokra kell választ adnia a Smart Factory koncepció szellemében tervezett és működtetett műszeres biztonsági rendszereknek?
Hamarosan útlevél és repülőjegy nélkül is utazhatunk
Rohamos tempóval közelítünk egy olyan világ felé, ahol útlevél és repülőjegy nélkül is utazhatunk repülővel, mindezt pótolhatja a biometrikus azonosítás. A British Airways már teszteli az önkiszolgáló beszállókapukat, amelyek nem igényelnek papíralapú személyazonosítást.
A turisták mindent szeretnek, ami kütyü és könnyíti az életüket
A technológia folyamatos előrehaladása kihat a turisztikai iparágra is, különösen az ügyfelekkel való interakciókra. Az új műszaki megoldások segíthetnek a cégeknek hatékonyabban működni, valamint még jobban megfelelni az ügyfelek elvárásainak – derül ki a vezető adatelemző cég, a GlobalData felméréséből, amelyet a turizmus.com tett közzé.
Kincsesbányán ülnek az adatainkat gyűjtő szolgáltatók
A Facebook, a Google ingyen kapja-szerzi adatait az emberek milliárdjaitól – azután óriási pénzeket keres ezekkel az adatokkal. Ideje, hogy ne csak az EU próbálkozzék megadóztatni az amerikai óriáscégeket, hanem általában megváltozzék rendszer. Azért is, mert ha az emberek kapnak pénzt adataikért, gyorsabban fejlődhet a mesterséges intelligencia.
Nem mindenkinek tetszik a Google hadiipari ténykedése
Az amerikai légierő robotjai használják a Google által kifejlesztett mesterséges intelligenciát – a világcég sok munkatársa viszont tiltakozik az ellen, hogy kutatásaik eredményét katonai célokra is bevessék.
Már gépesített hadosztállyal támadnak a férgek
Elveszítheti rendeléseit a kisvállalkozás, ha megtámadják védtelenül hagyott biztonsági rendszerét. Alapvető cél, hogy a támadásokat minél gyorsabban sikerüljön felfedni és ebben segítenek a gépek. A kiberbűnözők egyre kifinomultabb módszereivel szemben az emberi erő a jövőben önmagában nem lehet elegendő – olvasható a Cisco ma közzétett éves jelentésében.
Az első „gazdálkodók” még egysejtűek voltak
Elképzelhető, hogy a mai összetett földi életformák annak köszönhetik létezésüket, hogy nagyjából kétmilliárd éve egy baktérium úgy „háziasította” a mitokondrium ősét, ahogyan például az ember a sertést – olvasható Zachar István, Szilágyi András, Számadó Szabolcs és Szathmáry Eörs PNAS-ben megjelent tanulmányában.
Chat-re is jó lesz az SMS-gomb
Deutsche Telekom március folyamán bevezeti az RCS (Rich Communication Services) szolgáltatását a Magyar Telekom lakossági és üzleti előfizetői számára is, csoportos chatelésre, képküldésre is használható lesz az SMS-gomb.
Már a leggazdagabbak is csak mobilon bankolnak
Évtizedek óta volt általános vélemény a bankoknál a gazdagok vagyonának kezelésénél: a személyes kapcsolat a legfontosabb. Napjainkban viszont a svájci milliomos gyakrabban veszi fel a mobiltelefont, mint hogy bankárával tárgyaljon.
A 4G elől 4 lábon sem menekülhet
Akinek a kutyája a mindene, és nem sajnál attól (meg magától...) semmit, annak ajánljuk az amerikai szupernyakörvet: benne lámpa, nyomkövető, adatbank, GPS stb. Így előbb-utóbb fülön foghatjuk, ha távolra is kóborolt.