Az AlterEgo elnevezésű rendszert a MIT, a nagy hírű Massachusettsi Műegyetem szakemberei fejlesztették ki. Használója műanyag keretet visel fején, alatta négy elektróda csatlakozik a bőrhöz és észleli a jeleket, amelyeket az izmok idegei bocsátanak ki, amikor fejünkben fogalmazunk.
A rendszerbe táplált mesterséges intelligencia kapcsolni tudja az egyes jeleket a megfelelő szavakhoz és betáplálja azokat a számítógépbe. Az utóbbi, a hangot a csonton át továbbítva, hallhatóvá teszi a szöveget a használó számára anélkül, hogy fülhallgatót használna, így az szabadon észleli a külvilág zajait, miközben csak az ő számára érzékelhetően, hallhatóan kommunikálhat a számítógéppel, adhat annak utasításokat.
A kísérletek szerint a “gondolatolvasással” rögzített szövegek 92 százalékos pontosságúak voltak. Ez csak kevéssel marad el a Google hangátíró rendszerétől, amelynél a mikrofonba mondott szöveget írja le a számítógép.
A fejlesztők szerint rendszerüknek nagy jelentősége lehet zajos munkakörülmények között, mint például nyomdában, erőműben vagy repülőgép-anyahajó fedélzetén, vagy
Azoknál jelenleg, ha meg akarunk tudni, találni valamit, el kell vonatkoztatni környezetünktől és bonyolultan megkeresni, amire kíváncsiak vagyunk, míg az AlterEgo ezt alapvetően megkönnyítené. Ehhez mindenesetre arra is szükség van, hogy a rendszer szókincsét tovább bővítsék.
(Forrás: Guardian)