Friss cikkeink

Nyitják a pénzcsapot – ismét elérhető lesz a sikeres pályázat
Az Agrárminisztérium újranyitja az „Állattartó telepek fejlesztésének támogatása” című pályázati kiírást - közölte Nagy István tárcavezető az AM közleménye szerint.

Aki eddig nem igényelt, annak már nem jut az olcsó hitelből
Annyira túlcsordult az igénylés alatt álló NHP Hajrá igénylések összege, hogy aki eddig nem adta le az igénylését, az már szinte biztosan nem fog részesülni a hiteltípusból.

Ezekbe az országokba már szabadon utazhatnak a beoltott magyarok
Már tizenhárom ország elfogadja a magyar védettségi igazolványt - közölte a koronavirus.gov.hu szerdán.

Pofátlan pénzmosókat fogott a rendőrség – visszaéltek egy gyógyszercég nevével
Elfogtak és őrizetbe vettek a rendőrök négy férfit és egy nőt Fejér megyében; azzal gyanúsítják őket, hogy egy külföldön működő gazdasági társaságtól 100 millió forintnyi devizát csaltak ki - közölte a police.hu-n a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság.

Rengeteg forrás juthat a kkv-knak
A mikro-, kis- és közepes vállalkozások járvány utáni újraindulásához 587 milliárd forint fejlesztési forrás áll rendelkezésre.

Így is lehet tovább csökkenteni az agrárium károsanyag-kibocsátását
Az eddigiektől eltérő módszerekkel lehet tovább csökkenteni az agrárium károsanyag-kibocsátását, amihez a szektornak szorosan együtt kell működnie más ágazatokkal, segítséget kell kapnia a lakosságtól és a szabályozóktól - hangzott el a Takarékbank sajtótájékoztatóján.

Orbán Viktor olcsó hiteleket ígért a kkv-knak
Két új operatív törzs létrehozásáról, az NHP utáni világról és a jövő évi költségvetésről is beszélt a miniszterelnök egy konferencián.

Varga Mihály szerint ez a három tényező fogja vissza a magyar gazdaság lendületét
A gyenge külföldi turizmust, az uniós visszafogottabb kereslet és a hiteltörlesztési moratórium kivezetését jelölte meg a pénzügyminiszter.

Matolcsy György belengetett egy júniusi kamatemelést
Az MNB elnöke szerint a monetáris politikai fordulat akár már júniusban is elkezdődhet, amennyiben a monetáris tanács tagjai úgy látják, akár már ebben a hónapban sor kerülhet a kamatemelésre.

Egyre többen készülnek tudatosan az időskorukra
Megugrott a nyugdíjas éveikre tudatosan készülők száma, akik aktív éveikben való takarékoskodással az állami nyugdíj mellett extra jövedelmet szeretnének maguknak biztosítani.
Több mint kétszer annyi az új egyéni vállalkozó, mint az új cég
Annak ellenére, hogy továbbra is magas az induló társas vállalkozások száma, az egyéni vállalkozói forma népszerűségével nem vetekszenek a társas vállalkozói formák.
Félezer vállalkozás kedvét hozta meg az innovációhoz a 8 milliárdos pályázat
A KKV Start Innováció pályázat harmadik, utolsó szakaszában közel 3 milliárd forintnyi támogatást ítéltek oda mintegy 170 projekt számára - jelentette be Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) államtitkára.
Ismét közel 9 éves csúcson a drágulás - minek az ára ugrott meg a leginkább?
A KSH közlése szerint májusban a fogyasztói árak 5,1 százalékkal ugrottak meg.
Újabb ágazatot támogat a kormány - 15 milliárd forint a keret
Tizenöt milliárd forintos fejlesztési forráshoz jut a hazai ruha- és kreatív ipar - jelentette be Varga Mihály pénzügyminiszter.
Megjelentek a szerdai koronavírus adatok
Ezúttal 179 új fertőzöttet azonosítottak.
Hogyan változtak a vállalati célkitűzések a világjárvány hatására?
Az elmúlt 12 hónap alatt soha nem látott módon növekedett az üzleti és vállalati felelősségvállalás szerepe. A nemzetközi trendek itthon is láthatóak, ezt a magyarországi vállalati jógyakorlatok is alátámasztják.
A fizetés nem minden - mi alapján választanak munkahelyet a pályakezdők?
Egy friss kutatás szerint a munkahely kiválasztásánál a legfontosabb szempont a kellemes munkahelyi légkör, amit a karrierlehetőség, valamint a munka-magánélet egyensúlya követ.
Megérkezett a nagy EU-s javaslat: hogyan gazdálkodnának jövőre?
Az Európai Bizottság 167,8 milliárd eurós éves uniós költségvetést javasol 2022-re.
A harmadik oltásra is lenne elég vakcinánk: miről volt szó az operatív törzs tájékoztatóján?
Már nem tart naponta sajtótájékoztatót az operatív törzs, de ma újra megszólalt Müller Cecília, aki szerint továbbra is jól állunk az átoltottságban.
Néhány hét, és jön az uniós oltási igazolvány
Brüsszel szerint az EU minden állampolgára hozzájuthat a dokumentumhoz, ha beoltották a koronavírus ellen, negatív eredménnyel tesztelték, vagy átesett a fertőzésen. Az uniós engedéllyel egyelőre nem rendelkező kínai és orosz vakcinák elfogadása tagállamok közötti megállapodás kérdése - azaz nyitva hagytak számukra egy kiskaput.
Mire vonatkozik a kedvezményes adómérték? Erről jó, ha tudnak a vendéglátósok
A vendéglátó üzletekre vonatkozó korlátozó intézkedések hatályának időtartama alatt továbbra is megmaradt az elviteles, valamint házhoz szállított ételekre és italokra bevezetett 5 százalékos adómérték - hívja fel a figyelmet a Nemzeti Adó- és Vámihivatal.
Milliárdos pályázati keret nyílik geotermikus energia hasznosítására
A földhő az egyik legkevésbé kihasznált energiaforrásunk, amelynek hasznosítása elengedhetetlen fontosságú a kormány által vállalt 2050-es klímasemlegességi célok eléréséhez. Ezért az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) pályázati felhívást tett közzé” a geotermikus energia hasznosítását célzó tevékenységek támogatására – jelentette be Steiner Attila körforgásos gazdaság fejlesztéséért, energia- és klímapolitikáért felelős államtitkár.
Céges válságkezelések: hogyan alakította át a vállalkozások működését a járvány?
A koronavírus-járvány gazdasági hatásait vizsgálja a hazai vállalkozások válságkezelő intézkedései és árbevételének változása szempontjából friss elemzésében a MKIK Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézet.
Óriási hiba az interneten – egy ideig elérhetetlenné vált rengeteg nemzetközi oldal
Nem sokkal magyar idő szerint 12 után komoly hiba merült fel a CDN-szolgáltató Fastly-nál.
A NAV-ra hivatkozva csaltak ki milliókat egy cégtől
Befolyással üzérkedés miatt emeltek vádat az adóhatóságra hivatkozó korrupciós cselekmény miatt - tájékoztatta a Központi Nyomozó Főügyészség kedden az MTI-t.
Több magyar terméket vásároltunk a járvány hatására
Egy friss kutatásból kiderült, hogy a vásárlók több mint egyharmada 10 százalékkal többet is hajlandó fizetni egy termékért, ha az Magyarországon készült. A járvány ideje alatt megugrott azoknak a száma, akik több magyar árut vesznek. A fogyasztókat a hazai áruk kiválasztásában leginkább a védjegyek segítik. Ezek közül a Magyar Terméket tanúsító védjegyet nevezte meg a legtöbb megkérdezett a magyar eredetet mutató jelölések közül.
Már létszámbővítésben gondolkodnak a cégek
A ManpowerGroup munkaerőpiaci előrejelzése 8 százalékos létszámbővítési mutatót tartalmaz a harmadik negyedévre, ez a munkaerőpiaci bővítési szándék olyan magas szintjét mutatja, amilyen legutóbb 2019 első negyedévében volt
Éledezik a turizmus az óriási pofon után
A kereskedelmi szálláshelyeken eltöltött vendégéjszakák száma 2021 áprilisában közel háromszorosa volt az egy évvel korábbinak, a járvány kitörése előtti időszakhoz, 2019 azonos hónapjához viszonyítva azonban 90,6 százalékos a visszaesés - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.
Elfogadták az adótörvényeket – így adózunk jövőre
Az Országgyűlés kedden elfogadta a jövő évi adótörvény-változásokat.
Meghökkentő számot közölt a KSH
Nagyot ment a magyar ipar áprilisban – komoly növekedés jött össze.
Mire jók az egyfalas textilek?
Az úgynevezett egyfalas textilek az egyik legelterjedtebbek a kelmék között. Összetételüktől függ, hogy mire használják az iparban.
A következőkben erről az anyagról olvashatnak bővebben, felhasználásáról, jellemzőiről. Az írás elkészültében a Minitex méteráru webáruház volt segítségünkre.
219 ezer forintot kapnak azok a vállalkozások, akik nem tudtak bértámogatásra pályázni
A kormány segít azoknak a mikrovállalkozásoknak és önfoglalkoztatóknak is, akik alkalmazott híján nem voltak jogosultak az ágazati bértámogatásra - jelentette be Schanda Tamás az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) keddi közleménye szerint.
Mit mutatnak a friss magyar koronavírus-adatok?
117 új fertőzöttet azonosítottak.
Új vállalkozásba kezd Hosszú Katinka – osztalékot hozott a szárnyaló Iron Swim
Jól sikerült a 2020-as év Hosszú Katinka cégeinek, legyen szó akár az úszóiskolát is üzemeltető Iron Swimről, akár az ISL nemzetközi úszóversenyt bonyolító Iron Internationalről. Ez azonban nem minden - az úszónő 2021-ben egy új vállalkozásba is belevágott, erről először a Piac & Profit tudott meg részleteket.
Óriási ütés érte a hazai mozikat 2020-ban
Hazánkban tavaly összesen 161 filmszínház 401 moziterme maradt csak látogatható, a mozik több mint 10 százaléka nem vetíthetett a járvány miatt. A 2020-as 257 ezer mozielőadás közel fele volt az egy évvel korábbinak, és 130 premierfilmmel kevesebbet is mutattak be itthon, mint 2019-ben. A hazai mozik 4,3 millió látogatót fogadtak 2020-ban, 72 százalékkal kevesebbet, mint az azt megelőző évben, jegybevételük pedig közel 71 százalékkal maradt el a 2019. évitől. A hazai filmgyártás is jelentősen megtorpant: 2019-hez képest 16 százalékkal kevesebb egész estés magyar film készült tavaly, a mozikínálatban pedig továbbra is az amerikai filmek domináltak – derül ki a Központi Statisztikai Hivatal most publikált kiadványából.
Mire számíthatnak a BKV-s dolgozók? Megvan a megállapodás
Senkit sem küldenek el idén.
Június 10-én Ön is kérdezhet Parragh Lászlótól!
Egyszeri alkalom: minden olvasó számára megnyita a Privátbanár.hu és az Mfor.hu közös Klub-rendezvényét.
330 új munkahelyet teremt a török beruházás – a kormány 12,5 milliárd forintot adott
A Sisecam csoport első európai üvegcsomagolóanyag-üzeme Kaposváron jön létre.
Bővíti kutatás-fejlesztési központjait a Continental
A 4,2 milliárd forintos beruházásba az állam is beszáll.
Nagy kihívásokról elmélkedett Matolcsy György
Az évtized kihívásait és lehetőségeit vette számba a jegybankelnök legfrissebb írásában.
Fontos üzemet adott át a posta – jelentős fejlesztések
Nyugat-Magyarország legnagyobb forgalmú logisztikai üzemét adta át hétfőn a Magyar Posta Zrt. Székesfehérváron.
Soha ennyi pénzt nem fordítottak a cégek IT-ra
A történelem során 2021-ben először haladja meg a 4 ezer milliárd dollárt a nagyvállalatok IT működésre és fejlesztésre fordított kiadása. Négy olyan ország van csupán, ahol a nominális nemzeti össztermék meghaladja ezt az összeget: az USA, Kína, Japán és Németország.
Válassz minőségi gyerekcipőket, és olvasd el Szász-Kovács Emese véleményét!
A felnőtteknek és a gyerekek számára egyaránt kifejezetten fontos a minőségi lábbeli beszerzése, hiszen mindamellett, hogy hosszabb élettartammal rendelkeznek, olcsóbb társaikkal szemben sokkal kedvezőbbek a gyermek egészségére való tekintettel egyaránt.
Szász-Kovács Emese olimpiai bajnok párbajtőrvívó véleménye is megegyezik az előzőekben említett felvetéssel, hiszen ikreinek, Majának és Levinek hála, neki is fel van adva a lecke.
Napsütéses napok: még exportra is jutott a magyar áramból
A naperőművek súlya a villamosenergia termelésen belül áprilisban 8 százalék volt.
Kevesebben járnak edzőterembe – segítség nélkül sokan mehetnek csődbe
A fitnesztermekbe a májusi újranyitást követően a járványhelyzet előtti - 2019-es, 2020. januári - adatokhoz képest a vendégeknek csupán 30-60 százaléka tért vissza, az arányok régiónként változnak - mondta Nyárasdi Zsolt, a Magyar Fitnesztermek Országos Szövetségének (MAFORSZ) elnöke.
Kijöttek a friss magyar koronavírus-adatok
81 új fertőzöttet azonosítottak az elmúlt 24 órában.
Rájuk utazik a NAV a következő napokban
Ismét frissült a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Adótraffipax-listája, amelyből megyei bontásban most is kiderül, hol és mikor számíthatnak az adóhivatal munkatársaira a vállkozások.
Hogyan mérhető és hasonlítható össze a vállalatok fenntarthatósági teljesítménye?
A KPMG felmérése szerint a világ 250 legnagyobb vállalkozása közül 10-ből 9 vállalat készít már beszámolót az ESG (Enviromental/Környezeti, Social/Társadalmi, Governance/Vállalatirányítási) szempontoknak való megfelelésről. A klímaváltozási célok elérésének módja mellett a jelentéstételi gyakorlat is nagymértékben fejlesztendő. A beszámolókészítéshez ugyanis nem létezik még egy egységes standard, a vállalatok különböző módszertanokat alkalmaznak, ami lehetetlenné teszi az összehasonlítást regionálisan, szektoron belül és kívül és sokszor a vállalatok szintjén egyaránt.