Friss cikkeink
Megéri még az agglomerációból ingázni?
A járványhelyzet ellenére az egyelőre érezhetően nem csökkenő fővárosi ingatlanárak továbbra is sokakat indíthatnak arra, hogy inkább az agglomeráció olcsóbb településein keressenek maguknak otthont. Az érdeklődők között egy új csoport is feltűnt: a belvárosban élő fehérgallérosok, akik számára az ingázás a home office miatt talán már nem is annyira lenne fájdalmas. De vajon anyagilag megéri kiköltözni? Egy XIII. kerületben dolgozó irodista példáján keresztül az OTP Ingatlanpont szakértői megvizsgálták, hogy vajon az autós ingázás pluszköltségeivel együtt mennyi idő alatt hozzák be az agglomerációs ingatlanárak a XIII. kerületi árszínvonalat.
Szép-kártya: 35 milliárd forint maradhat a cégeknél
Fennmarad az adócsökkentés a Széchenyi Pihenő Kártyánál 2021. június 30-ig, ha a parlament megszavazza a javaslatot, így jövőre csak 15 százalékos közterhet kell fizetni a Szép-kártyára utalt összegek után.
Kötelező biztosítás: ekkora áremelés jöhet
Akár 120 ezren is válthatnak kötelező gépjármű-felelősségbiztosítást.
Alaposan átalakította a pénzügyi vezetők célkitűzéseit a koronavírus-járvány
Amíg tavaly a szakemberhiány miatt aggódtak leginkább, addig idén egyértelműen a COVID-19 miatti gazdasági bizonytalanságot értékelik a legnagyobb külső kockázatnak. Az új helyzetben az automatizáció mellett csapatuk motivációjának fenntartását és a folyamatok átszervezését élik meg legnagyobb kihívásként.
Ezen a két dolgon stresszelnek a magyarok
A magyar emberek kétharmada vallja magát stresszesnek, a megkérdezettek fele az elmúlt hónapokban jóval többet aggódik – derült ki az Ipsos és a Huawei Technologies 10 országban végzett, nemzetközi kutatásából. A 66 százalék kiugróan magas, Európában a magyarok a legstresszesebbek. A koronavírus drasztikus változást hozott, felforgatta mindennapjainkat, a szorongás és a stressz pedig kihatással van megszokott életünkre: a magyar emberek közel fele (44 százalék) fáradékony, 21 százalékuknak érezhetően csökkent az önbizalma.
Magyarok és a környezettudatosság: valami elindult a fejekben
A magyar háztartások több mint fele jóval fontosabbnak tartja a környezetet kímélő megoldások alkalmazását az energiafelhasználásban, a vízfogyasztásban és a hulladék kezelésében, mint hat évvel ezelőtt. Az IKEA legfrissebb felmérésében a megkérdezettek 94 százaléka nyilatkozta úgy, hogy kiemelten vagy fokozottan érdeklődik a megtakarítást eredményező lehetőségek iránt, és mindössze 6 százalék-a válaszolta azt, hogy ezek a szempontok nem igazán lényegesek.
3+1 tipp, ami megkönnyíti az álláskeresést
Bár az utóbbi időben munkát találni különösen stresszes folyamat, jó hír, hogy a sikeres munkakeresés receptje tanulható, és csak pár alapvető készséget kell hozzá elsajátítani és gyakorolni.
Szijjártó Péter bejelentett egy új támogatást - erre pályázhatnak a cégek hétfőtől
Hétfőn új képzési támogatási rendszer indul a Magyarországon fejlesztéseket, beruházásokat megvalósító vállalatoknak - közölte a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldalán a gazdasági kabinet pénteki üléséről beszámolva.
Szigorítja a maszkviselést a kormány - már mától
A sport- és szabadtéri rendezvényeket érinti a változás.
Koronavírus az országban: kijöttek a szombati számok
Egy nap alatt 2066 újabb magyarnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést.
Merre megy a CSOK 2021-ben?
A családvédelmi akcióterv a bevezetése óta számos változáson esett keresztül. Szerencsére ezek a változások egytől-egyig kedvezőbbé tették ezt az állami támogatást.
Magas fokozatra kapcsoltak Hosszú Katinka cégei
Olimpiai- és világbajnok úszónk üzleti tevékenysége kifejezetten szép eredményt hozott.
Mennyire húzta vissza a befektetési kedvet a koronavírus?
Az év első felében 63 tranzakció keretében összesen 9,521 milliárd forintot fektettek hazai vállalkozásokba a Magyar Kockázati- és Magántőke Egyesület befektető tagjai, amely fele a 2019 azonos időszakában tapasztaltnak. Az átlagos tranzakció mérete 151 millió forintot tett ki ebben az időszakban, ami mintegy 30 százalékkal alacsonyabb a 2019 első félévében regisztrált 211 millióhoz képest.
Még több új taxi kerülhet az utakra
Meghosszabbodik taxisokra vonatkozó személygépjármű-csere határideje - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium.
Óriási segítő kezet nyújt a cégeknek a brit kormány
A brit kormány a jövő hónaptól megtéríti a bezárásra nem kötelezett cégek munka nélkül maradó, de el nem bocsátott alkalmazottainak bérük csaknem kétharmadát - közölte Rishi Sunak pénzügyminiszter.
Eltökélt a kormány: nem enyhít a kata-szabályozáson
Negatív előjelű volt a GDP a harmadik negyedévben a kormány előzetes információi alapján.
Hogy alakult szeptemberben a hiány?
Szeptemberben 9 milliárd forinttal nőtt a költségvetés hiánya, így az év első kilenc hónapjában az államháztartás központi alrendszere 2270,3 milliárd forintos hiánnyal zárt - erősítette meg részletes jelentésében a Pénzügyminisztérium.
Van egy rossz és egy jó hírünk a dió rajongóknak
Kifejezetten gyengére sikerült a diótermés, ám egyelőre nem drágult érdemben a dióbél.
Koronavírus: romlik a helyzet Magyarországon
Az operatív törzset ráállították az orosz és kínai vakcinafejlesztésekre.
Olasz tengerparti nyaralást is fizettek Felcsúton TAO-pénzből
Marhanyelvet, cápaharcsát és argentin marha húspogácsát is vásároltak Felcsúton TAO-pénzből, de egy Rimini utazást is sikerült közpénzből fedezni. Valaki pedig csúnya bakit vétett egy gyógyszerrendelésnél. A Demokratikus Koalíció által kiperelt számlákat laptársunk, az mfor.hu nézte át, összegezte és elemezte.
Fontos változás a SZÉP-kártyánál
Ismételten meghosszabbodhat, 2021. június 30-ig a Széchenyi Pihenő Kártyára (SZÉP-kártya) utalt összeg szociálishozzájárulásiadó-mentessége.
Most már biztos: ekkora nyugdíjemelés jön novemberben
Kijött az erről szóló rendelet.
Járvány az országban: csúcsot döntött az új fertőzöttek száma
2032 újabb magyarnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést.
„Nem az a lényeg, hogy minden sarkon ott legyünk”
Kóka János 1996-ban szerzett diplomát a SOTE-n, nevét mégsem az orvosi hivatással, hanem a politikával, jobb esetben az informatikával kötheti össze az olvasó. Lancz Róbert a Doktor24 vezérigazgatójaként az egyik legnagyobb hazai foglalkozás-egészségügyi és járóbeteg-ellátó cégcsoportért felel. Évtizedek óta együtt dolgoznak Kóka Jánossal üzlettársként a magán-egészségügyi intézmény élén. A közelmúltban a Doktor24 két külföldi befektető segítségével hajtott végre tőkeemelést. A döntés hátteréről, a hazai egészségpiac helyzetéről és a koronavírus-járvány okozta változásokról is kérdeztük a Doktor24 vezetőit.
Ez a magyar ágazat megsínylelheti a Brexitet
A múlt heti uniós csúcson sem született érdemi eredmény a britekkel folyó tárgyalásokról, így egyre fenyegetőbb a megállapodás nélküli brexit. Ha év végig nem sikerül megegyezni, akkor jövőre vámok sújtják majd az uniós termékeket, ez pedig sok mezőgazdasági termelőnek is veszélyezteti majd a piacát. Magyar vállalkozások is lehetnek közöttük.
17 milliárd eurónyi kötvénnyel küzdenek a munkanélküliség ellen
Az Európai Bizottság közel 17 milliárd euró (mintegy 6200 milliárd forint) értékben kibocsátotta a koronavírus-járványból adódó munkanélküliség kockázatait mérséklő ideiglenes támogatást nyújtó szociális kötvények (SURE) első sorozatát - közölte az uniós bizottság.
Eldőlt - megvan a diákverseny országos döntőjének mezőnye
Az eddig bejutott csapatok után az október 20-ai elődöntőkben egy kiskunfélegyházi, egy kiskunhalasi, egy szegedi, egy békéscsabai és egy budapesti team diadalmaskodott, így ők vehetnek részt az első alkalommal megrendezett Legyél te is Pénzügyi Junior Klasszis! verseny november 4-ei országos döntőjében. Nem csak a győztes csapat tagjai részesülnek majd jutalomban, a verseny támogatói, szakmai partnerei ugyanis számos értékes díjat ajánlottak fel.
Vissza a munkaerőpiacra - így kaphatnak havi 100 ezer forintot a kisgyerekes szülők
Képzéssel és ösztöndíjjal segítik őket.
40 tonnás időzített bombák száguldoznak a magyar utakon
Súlyos károkat okoz az önköltségi ár alatti fuvarozás - véli az egyik szakmai szervezet.
Hogyan tökéletesíthetjük az otthoni munkavégzést?
Nehéz időszakon vagyunk túl, hiszen a Magyarországon korábban csak korlátozottan népszerű otthoni munkavégzés hirtelen általánossá vált. A veszélyhelyzetben munkavállalók százezreinek kellett hozzászokniuk az új munkarendhez. De hogyan lehet a legtöbbet kihozni a home office-ból? Útmutató.
Miről volt szó az operatív törzs Müller Cecília nélkül tartott tájékoztatóján?
Szokatlan látvánnyal szembesült, aki szerdán odakapcsolt az operatív törzs sajtótájékoztatójára.
Új repülőjáratot indítanak Magyarország és Kína között
A Kína és Közép-Európa közötti áruforgalom gyors, hatékony és akadálytalan újraindítása érdekében közlekedtet heti három járatot Zhengzhouból Budapestre az UTA, az első repülőgép már meg is érkezett a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérre.
Pórul jártak az Ausztriában dolgozó magyarok a határzár miatt?
Közel a tavaly őszi szinten járt szeptemberben a magyar állampolgárok száma az osztrák munkaerő-piacon. Nagyjából stabilnak nevezhető a létszám a legfrissebb jelentés szerint Németországban is. Ám a korábbiaktól eltérően feltűnően több román, szlovén, lengyel, török, horvát és német kapott munkát Ausztriában, mint magyar. Kérdés, mi lesz a síszezonban – ha megtartják egyáltalán.
A vártnál rosszabb eredményt hozott össze a Netflix
A vártnál kisebb nyereséget termelt, ráadásul a vártnál kevesebb új előfizetőt szerzett a Netflix, a világ legnagyobb streamingszolgáltatója a harmadik negyedévben.
Megbírságolták a Heinekent – ez volt a gond
A Gazdasági Versenyhivatal 75 millió forintra bírságolta a Heineken Hungária Sörgyárak Zrt.-t.
Hajnalig tartó csatában született meg a legújabb mezőgazdasági egyezmény
Megszületett a megállapodás az új Közös Agrárpolitikáról a Mezőgazdasági és Halászati Tanácsban szerda hajnalban - közölte Nagy István agrárminiszter.
Koronavírus az országban: meghalt 48 beteg
1423 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést.
Óriási verseny van a búzáért - megint drágul a liszt
Nehezen vásárolnak most a malmok megfelelő, jó minőségű búzát a piacon.
Több mint 800 millió forintos tendert írtak ki az oroszok Pakson
Folyik a munka Pakson, a korábbiakkal ellentétben azonban most egy jelentősen nagyobb összegű tendert írt ki a fővállalkozó.
Mindenki raktárt akar építeni. Mutatjuk, miért!
A koronavírus járvány nyomán mélyülő válság egyik nyertese a logisztikai ágazat. Fejlesztők, üzemeltetők és befektetők is kedvelik és mind több pénzt áldoznak rá, különösen az e-kereskedelem miatti keresletbővülést látván. Hétfőn az Indotek Group újabb felvásárlási tranzakciója jelezte: nagy a potenciál a szektorban, már legalább öt nagyágyú verseng a magyar lehetőségek kiaknázásáért.
Nem meglepő, most kikre utaznak a NAV revizorai
Halottak napjához közeledve tényleg nem tűnik meglepetésnek, hogy az adóhatóság célkeresztjébe a koszorú- és virágárusok kerültek. Nem csak őket, az italboltokat, pizzériákat és autógumi szerelőket is meglephetik a revizorok egy-egy megyében.
Hibrid autók – A hibridek fajtái
A Prius neve egybe forrt a hibridekkel, manapság már nem csak a Toyota kínálja ezt a zöld megoldást, hanem több más gyártó is.
Mi lett az alapkamattal? Így döntött az MNB
A döntés megfelelt az elemzői várakozásoknak.
A laptop hűtőpad használatának jelentősége
Amennyiben hasznos kiegészítő kellékeket keresünk a laptop használata mellé, akkor a laptop hűtőpad, illetve állvány jelentőségét mindenképp ki kell emelni. Ezért is szenteltünk külön bejegyzést ezeknek a roppant hasznos eszközöknek.
Rámutatunk tehát a laptop hűtőpad hasznosságára, kiemeljük a rendelkezésre álló típusait, végül pedig annak kapcsán is igyekszünk segíteni, hogy pontosan milyen laptop hűtőpad vagy állvány használatában gondolkodhatunk.
Operatív törzs: erről volt szó a mai tájékoztatón
Szó esett arról, hogy minden eddigi csúcsot megdöntött a halálozási arányszám, álfertőtlenítők akarnak bejutni ingatlanokba, s hogy az antigén gyorstesztek hasonló eredményességgel alkalmazható, mint a PCR-tesztek.
Magyar cégek a Balkánon: milliárdokra pályázhatnak
9 milliárd forintos pályázatot írtak ki.
Fellélegezhetnek a cégek: meghosszabbították a törlesztési moratóriumot
Az Országgyűlés 2021. június 30-ig meghosszabbította a koronavírus-járvány miatt bevezetett törlesztési moratóriumot egyes kiemelt társadalmi csoportoknak és pénzügyi nehézséggel küzdő vállalkozásoknak.
Rossz hír az autósoknak: marad a magasabb adó az üzemanyagokon
Az adózás szempontjából túl olcsó volt az olaj, így 2020 negyedik negyedévében is marad a magasabb adótétel az üzemanyagok esetében.