Friss cikkeink
A céges belső lopások árulkodó jelei – a 7 leggyakoribb, leleplező viselkedési forma (II. rész)
A cég vagyonát dézsmáló dolgozó az esetek legnagyobb részében olyan viselkedési jegyeket mutat, amelyek általában könnyen észrevehetők. Egy több mint 2500 belső visszaélést feldolgozó nemzetközi kutatás arra az eredményre jutott, hogy a kétrészes cikksorozatunkban felsorolt hét leggyakoribb árulkodó jel közül legalább egy tetten érhető volt az esetek legnagyobb részében.
Matolcsy György is hangsúlyozta a digitalizáció fontosságát
A jegybank elnöke gyors és erős növekedési fordulatot akar.
Erős háttérrel csapnának le a ferihegyi prédára
Egyelőre nem tudni, sikeresen köröznek-e a zuhanó bevételek miatt nehéz helyzetbe került Budapest Airport körül a befektetőjelöltek. Az egyik, az Indotek Group tisztán pénzügyi okokkal indokolja, hogy jó lesz ez a befektetés, ha megtörténik, de többet egyelőre nem mond. A csoport teljes portfólióját és annak dinamikus mozgatását nézve nyugodtan állítható, hogy nagyon is csábító a legnagyobb hazai repülőtér és ott a kiskereskedelemből és az ingatlanokból elérhető haszon, jól kiegészítené a portfoliót. Lehet, hogy a hosszú távra tervező mostani tulajdonosok épp ezért ragaszkodnak hozzá.
56 új mozdony tűnhet fel a magyar síneken
Megkapta a magyarországi hatósági üzembehelyezési engedélyt az Osztrák Szövetségi Vasutak (ÖBB) 56 Siemens Vector villamos mozdonya - közölte a Rail Cargo Hungaria.
Fenntartható fejlődés - a vállalatok szemléletváltására lenne szükség
A pénzügyi rendszer szereplői is sokat tehetnek a fenntartható világért, hiszen nem mindegy, hogy milyen projektek finanszírozásában vesznek részt, vélekedtek az MNB és az EBRD által rendezett Green Finance konferencia szakértői.
Napenergiában úszik Magyarország?
A kormány Klíma- és Természetvédelmi Akciótervében foglalt kiemelt feladat a környezetbarát napenergia hasznosításának növelése.
Válogatás nélkül büntető adó - kivonulhat Budapestről a cégek egy része
Többféle hosszú távú negatív hatása is lehet a főváros gazdasági szerkezetére, ha a főpolgármester kezdeményezése megvalósul, és emelt iparűzési adót kell fizetniük az ötmilliárdos adóalapot elérő cégeknek – erről Nagy Elek, a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) elnöke beszélt a Világgazdaságnak.
Óriási razziát tartottak: rengeteg hamis maszkot és Covid-tesztet foglaltak le
A koronavírus-járvány következtében megjelenő hamis gyógyszerek, maszkok és egészségügyi eszközök kereskedelmének visszaszorítása érdekében indult a STOP nemzetközi akció. A Vám Világszervezet által vezetett akció során több mint 300 millió egységnyi silány minőségű, hamis gyógyszert, megközelítőleg 50 millió darab orvostechnikai eszközt, valamint körülbelül 2,8 millió liter ellenőrizetlen forrásból származó kézfertőtlenítő gélt foglaltak le.
Átadták a közgazdasági Nobel-díjakat – ők a nyertesek
A Stanford két professzora kapta idén a rangos kitüntetést.
Rövid pórázon a tervezők a nagy lakásépítéseknél
Perényi Tamás DLA építészt, a Budapesti Műszaki Egyetem Lakóingatlantervező tanszékének tanárát kérdeztük a tervezők és az ingatlanfejlesztők olykor feszült kapcsolatáról, a társasházi stílus hullámokról és a főváros historikus magjának megújítási esélyeiről.
Így látja az egészségügyi törvényt a magánszektor
A kedden váratlan gyorsasággal elfogadott, az egészségügy régóta húzódó kérdéseit rendező új jogszabály alapjaiban forgatta fel a szektort, a FoglaljOrvost.hu ezért a helyzet elemzésére meghívta a hazai magánszektor meghatározó szereplőit. Az orvosi bérrendezés, valamint a hálapénz kivezetése vitán felül állóan szükséges volt, azonban az ehhez kapcsolódó feltételrendszer a hétvége óta borzolja az ágazat szereplőinek kedélyeit, legyen az közkórház vagy privát klinika vezetője, vagy az érdekképviseleti szervezetek egyike – hangoztatta több megszólaló is.
Koronavírus: ismét 1000 fölött az új betegek száma
Egy nap alatt 1173 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést.
A klímaváltozás hajszolja a változás felé a magyar mezőgazdaságot?
Napjainkban a klímaváltozás, az iparszerű mezőgazdasági termelés kedvezőtlen hatásai és az egészségügyi kockázatok növekedése miatt a gazdálkodás és a fogyasztás terén egyre fontosabbá válik a fenntarthatóság és a környezettudatosság. De mi a helyzet Magyarországon?
Négy hely már eldőlt a diákverseny döntőjében
Egy győri, egy szombathelyi, egy tatai és egy pápai csapat nyerte az első alkalommal megrendezett Legyél te is Pénzügyi Junior Klasszis! verseny október 8-ai megyei elődöntőit, így ők már készülhetnek a november 4-ei országos döntőre. Október 13-án, kedden újabb elődöntőkre kerül sor, ezúttal öt megye csapatai csapnak össze.
Így választanak otthont a magyar családok
Az ár továbbra is meghatározó az otthonvásárlást tervező családoknál, a második legfontosabb szempont viszont már az, hogy milyen mértékű állami támogatást tudnak igénybe venni terveik megvalósításához. Az OTP Ingatlanpont budapesti és több vidéki régió helyi értékesítőivel készített felméréséből az is kiderül, hogy a fontossági sorrendben a kiválasztott lakás vagy családi ház állapota szerepel a harmadik helyen, a szobaszámmal holtversenyben. Még a jó elhelyezkedés is előbbre való, mint az ingatlan mérete.
Ezért kiemelten fontos, hogy az Uniswap saját tokennel állt elő
Az elmúlt időszakban nem véletlenül tart sokakat lázban a decentralizált kriptopénz tőzsdék világa, az Uniswap által nemrégiben piacra dobott saját token pedig tovább fokozta a felhajtást a terület körül.
Nem is lehetett kérdés tehát, hogy az UNI token részleteit illetően mi magunk is külön bejegyzést szentelünk ennek a lépésnek, no meg a benne rejlő potenciál becslésének.
Új lakás vásárlása: milliós ajándék jön a kormánytól
Januártól a csokkal vásárolt új építésű ingatlanoknál az 5 százalékos áfa is visszaigényelhető lesz.
Új kihívások - vezérigazgatók mondták el, mit gondolnak a járványról
A küldetés-vezérelt vállatok, a fenntarthatóságot szem előtt tartva, egy biztos értékrend mentén működnek. Nemcsak felismerik a társadalmi kihívásokat, hanem azokra értékteremtő módon és hitelesen reagálnak, ezáltal fokozzák eredményességüket és a különféle stakeholder csoportok bizalmát is erősítik a vállalat iránt.
Koronavírus: kijöttek a vasárnapi adatok
Ezúttal 1068 újabb magyarnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést.
Már jövőre adómentes lehet a pálinkafőzés
Az adómentesség vonatkozna a magán- és a bérfőzésre is.
Itt a második hullám. Hogyan készülhetnek fel a munkaadók?
Tanulniuk kell az elmúlt fél évből!” – ezzel a felütéssel rendezte meg online konferenciáját a Profession.hu. A legfontosabb tapasztalat, hogy a magyar cégek és munkavállalók kölcsönös lojalitásukról tettek tanúbizonyságot a koronavírus első hulláma alatt: a szolidaritás és a megoldáskeresés jellemezte az együttműködést ebben az időszakban. A kezdeti bizonytalanság és kényszerintézkedések után júniustól erős konszolidáció volt megfigyelhető, a tendencia a régi rend visszaállása felé mutatott: a home office-ból sokan visszaülhettek az irodába, a korábban csökkentett fizetések pedig elkezdtek visszaállni az eredeti állapotukba – a helyzetről, és a jövő kilátásairól releváns iparágak HR vezetői beszéltek az ország vezető állásportáljának online konferenciáján.
Még a cigicsempészetet sem kímélte a koronavírus
Bár az idei évből még van három hónap, az már most látszik, nem éri el a 2019-es számokat a lefoglalt illegális dohánytermékek értéke az idén, és a rajtakapott csempészek számában is van egy nagyobb csökkenés az előző évhez képest.
Mely vállalkozásokat érinti a legérzékenyebben az online számla-adatszolgáltatás 3.0?
Utolsó felvonásához érkezett a valós idejű számla-adatszolgáltatás azzal, hogy elérhetővé vált a 3.0-ás verzió informatikai sémája és műszaki leírása a fejlesztők számára.
Kaphat Babavárót, csok-ot vagy lakáshitelt az, aki munkanélküli volt egy ideig?
Sokan veszítették el állásukat Magyarországon az elmúlt hónapokban, ezért különösen fontos kérdés, hogy vajon kaphat otthonteremtési támogatást vagy lakáshitelt később az, aki a koronavírus járvány miatt ideiglenesen munka nélkül maradt? A Bankmonitor.hu szakértői megvizsgálták a lehetőségeket a csok, a Babaváró támogatás és a lakáshitel esetében.
Melyek a kisbabás anyukák leggyakoribb félelmei?
Édesanyává válni az egyik legcsodálatosabb dolog, ami csak egy nő életében történhet. Egy új kis élet, ami a testedben fejlődik, majd amikor végre világra jön, elhalmozni őt határtalan szeretettel és gondoskodással. Sokszor azonban nem megy minden olyan egyszerűen, mint ahogy azt előre elképzeljük, hiszen a szülővé válás rengeteg nehézséggel is jár. Rögtön a kezdettekkor ott vannak például a szoptatási problémák, amelyek rengeteg kisbabás anyuka életét keserítik meg.
Milyen a jó zsebkés?
Jó zsebkést találni sosem volt lehetetlen, különösen akkor, ha pontosan tudjuk, milyen célra szeretnénk használni. Ha ezt átgondolva vásárolunk, illetve ügyelünk arra, hogy rendszeresen gondozzuk, akkor hosszú ideig jól fog szolgálni minket. A következő pár sorban tehát a minőségi zsebkésekről és a kiválasztási kritériumokról lesz szó.
6 hasznos pénzügyi eszköz, hogy ne legyen baj a hiteltörlesztéssel
Már a koronavírus első hulláma után is sokaknak okozott gondot a hiteltörlesztés, de a jegybank előrejelzése szerint 2021. első negyedévében jön el a mélypont a munkaerőpiacon. A Bank360.hu azt vizsgálta meg, hogy mit tehetünk azért, hogy egy ilyen helyzetben ne kelljen még az adósságunk miatt is aggódni.
Koronavírus az országban: megugrott az új fertőzöttek száma
Kijöttek a szombati adatok, ezúttal 1374 újabb magyarnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést.
Vége a sumákolásnak - így változik jövőre a kata
Jövőre a szabályokat kijátszó nagy cégek már nem élhetnek vissza a kisadózó vállalkozások tételes adójával, az ezt biztosító 2021. január 1-jén hatályba lépő változások a mintegy 340 ezer katást, a lakosságnak értékesítő mikrovállalkozásokat egyáltalán nem érintik - tájékoztatta Izer Norbert az MTI-t.
Ennyire fáj a nyugdíjasoknak az infláció - érik a kompenzáció
Szeptemberben 0,4 százalékponttal múlta felül az idősek inflációja az aktív háztartásokét.
Vannak olyan boltok, amelyeket messze elkerülnek a magyarok
Élelmiszerboltokban, drogériákban és gyógyszertárakban hagytuk a legtöbb pénzt az előző hónapban, noha a legfrissebb statisztika a szeptember eleji, az iskolakezdés lendületét követően hirtelenjében mínuszba váltott, amit az is mutat, hogy iparcikkféleségekből egyre kevesebbet vásárolnak a magyarok. Sok bolt fogja lehúzni a rolót idén.
Német nagyvállalati vezetők mondták el, miként látják a jövőt
Meglepően optimistának találta a pénzügyi vezetők körében uralkodó hangulatot a Deloitte könyvvizsgáló és üzleti tanácsadó vállalat.
Kong az ürességtől a gazdaságvédelmi alap
Egy, az idei évbe betervezett, ám mára okafogyott előirányzattal kapcsolatban kérdeztük a csütörtöki kormányinfón Gulyás Gergely minisztert.
Megérkezett a Lebankolható számlacsomag
A telekommunikációs ajánlatokból már jól ismert konstrukció, hogy a havi díj bizonyos mértékig lebeszélhető. A bankszektor legnagyobb hazai fiókhálózatával rendelkező Takarékbank most egy új, teljesen „lebankolható” számlacsomagot állított össze kisvállalkozóknak. Az új konstrukcióban mindenki maga választhat négy tranzakciós csomag közül, amelyekhez előre meghatározott darabszámú, vagy volumenű terhelési tranzakciók tartoznak.
Koronavírus: 1100 felett az új fertőzöttek száma
1176 újabb magyarnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést.
Orbán Viktor elárulta, meddig kell még kibírnunk
A jövő év felénél hamarabb nem lesz vakcina a koronavírus ellen - mondja a miniszterelnök.
Rosszabbnak látjuk a pénzügyi helyzetünket, mint egy hónappal ezelőtt
Októberben gyorsulva csökkent a GKI fogyasztói bizalmi indexe.
Motiváció újrahangolva? Így lehetne munkára sarkallni a dolgozókat home office-ban
A hónapokkal ezelőtt megváltozott munkakörnyezet, a koronavírus-járvány miatt bevezetett távmunka számtalan munkavállaló életét borította fel egyik napról a másikra. Mit tehet ilyenkor egy főnök? Túri Laura, a HRSchool.hu alapítója árult el a Piac & Profitnak olyan praktikákat és stratégiákat, amelyek bármelyik cégvezetőnek hasznosak lehetnek.
Részleteket sürgetnek a cégek a visszatérő 5 százalékos lakásáfáról
Hirtelen és átgondolatlan döntés vagy egy döntéssorozat első eleme, netán a 2022-es választásra való felkészülés egyik pontja az, hogy a kormányfő bejelentése szerint két évre visszavezetik az öt százalékos áfát – ezt találgatja most az ingatlanszektor minden érintettje. A lakásáfa által közvetlenül vagy közvetve érintettek, beleértve az MNB-t is, egyelőre csak kapkodják a fejüket és a részletekre várnak.
Örülhetnek az őstermelők és a családi gazdaságok
Csökkennek az adminisztrációs terhek.
37 éves a legfiatalabb halott - erről szólt a mai operatív törzs
Október 20-án érkeznek az ingyenes influenzaoltások, növelik a kapacitásokat, zajlik az egészségügyi dolgozók átvezénylése. Erről volt szó az operatív törzs mai koronavírus-tájékoztatóján.
Magyar gazdaság: ekkora visszaesés várható az idén
A járvány visszatérése miatt a Kopint-Tárki az idei évre a magyar gazdaság 5,8 százalékos visszaesésével számol.
Eljárást indított a TikTok ellen a GVH
Probléma volt a felhasználók tájékoztatásával.
Hol tartanak a magyar cégek a digitalizációban?
A hazai kkv-szektor nagy része még épphogy csak belefogott a digitalizációba, bár minél nagyobb egy cég, annál előrébb tart - derül ki a Digiméter 2020-as kutatási jelentéséből. Az adminisztrációs folyamatok terén egész jól állunk, de az értékesítés és marketing a legtöbb hazai cégnél még javarészt múlt századi eszközökkel folyik.
Amerikai cégek jöhetnek Magyarországra
Újabb beruházásokat hozhatnak.
Ez így nem mehet tovább: felhúzta Amerika az orrát a techóriásokra
Az amerikai képviselőház törvényhozói elítélik a Big Tech cégek „monopóliumhatalmát” és elengedhetetlennek tartják azok szétdarabolását. A régóta várt és most kiadott jelentésük az Apple, az Amazon, a Google és a Facebook mihamarabbi ellenőrzését és átszervezését, valamint a monopóliumellenes törvények reformját javasolja.
A magyarok teherautói újabbak, mint a személygépkocsik
Négy városban, Budapesten, Debrecenben, Győrben és Szegeden 673 jármű műszaki-környezetvédelmi állapotát ellenőrizték szeptember 21. és 25. között.
Elmaradt a nagy drágulás a boltokban?
2020. szeptemberben a fogyasztói árak éves növekedési üteme 3,4 százalék volt.