Friss cikkeink

Jövő héten megtudjuk, mennyivel drágult az életünk
Több statisztikai adat is megjelenik a következő héten, köztük az iparra és a külkereskedelmi termékforgalomra vonatkozó áprilisi első becslés, a májusi fogyasztói árindex, valamint a héten ismerteti a Pénzügyminisztérium (PM) az államháztartás központi alrendszerének május végi, előzetes adatait is.

Új trendek a járvány hatására: mire költünk és hogyan vásárolunk?
A pandémia néhol felgyorsította a már kialakulóban lévő változásokat, máshol új irányt szabott a fejlődésnek. A bizonytalanságban és kiszámíthatatlanságban a fogyasztói magatartás és igények egyik napról a másikra alakultak át, ami az üzleti vállalkozások számára nem kis jelentőséggel bír, hiszen a globális GDP 68 százalékát a lakossági fogyasztások teszik ki.

Ekkor tűnhet el teljesen a járvány az országból
Ott, ahol ilyen magas a koronavírus elleni átoltottság, mint Magyarországon, nem fog bekövetkezni negyedik hullám - jelentette ki a Semmelweis Egyetem rektora a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában.

Kijöttek a vasárnapi koronavírus-adatok
137 új fertőzöttet azonosítottak egy nap alatt.

Hétfőtől újra lehet pályázni elektromos biciklire
Az elektromos rásegítésű kerékpárok beszerzését támogató pályázatnak már a hetedik fordulója nyílik meg június 7-én, hétfőn – jelentette be Schanda Tamás. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium miniszterhelyettese hozzátette, a kormány eddig mintegy 4000 elektromos kerékpár kedvezményes megvásárlásához járult hozzá több mint 420 millió forinttal.

Mekkora hitelre elég az átlagbér?
A KSH legutóbbi közlése alapján 435 ezer forint volt a bruttó átlagkereset márciusban, amely összegből a Bank360 elemzése alapján akár 10 millió forintos személyi kölcsönt is fel lehet venni.

15 százalékos minimális társasági adóban állapodtak meg a G7-ek
A társasági adóztatás globális kiterjedésű reformjának előmozdításáról állapodtak meg Londonban tartott, szombaton véget ért kétnapos értekezletükön a világ hét vezető ipari hatalmának (G7) pénzügyminiszterei.

Élénkül a belvárosi albérletpiac
A korlátozások feloldása sok változást hozhat magával. Tűkön ülve várták a helyzet alakulását azok az ingatlantulajdonosok is, akik az elmúlt években befektetési céllal vásároltak fel ingatlanokat, s alakították ki azokat rövidtávú kiadásra. A koronavírus megjelenésével Budapestről egy szempillantás alatt eltűntek a turisták és a helyzet az elmúlt több mint egy évben nem változott. Most viszont minden bizonnyal komoly fordulat fog ezen a téren is történni.

Négy tanács a mikrovállalkozásoknak járvány utánra
Egy-egy család megélhetését biztosítja, legtöbbször maguk a családtagok az alkalmazottak, a legkülönbözőbb szektorokban működve tartják életben a gazdaságot – ők a mikrovállalkozások. Zöldségestől műkörmösön át webáruházig terjed a kör, különbözőségük mellett azonban az alábbi négy jó tanácsot mindegyikőjüknek érdemes megszívlelni, ha a versenypisztoly eldördülését követően jó pozíciót akarnak fogni az újrainduló gazdaságban.

Betiltották az egyszer használatos műanyagokat – brutális termékdíj növekedés jön júliustól
Július 1-jétől az úgy nevezett SUP – single-use plastics – uniós irányelv hazai jogrendbe ültetését célzó kormányrendelet hatályba lépésével egyidejűleg brutálisan emelkedni fog a boltokban használt nejlon zacskók termékdíja is.
Kevesebb használt autó érkezik az országba – ezek a magyarok kedvencei
Idén januártól májusig a DataHouse adatai szerint 50 983 import használt személyautó került hazai forgalomba Magyarországon, ami a tavalyi hasonló időszakban regisztrált 54 257 darabhoz képest 6 százalékos visszaesést jelent.
Koronavírus: mit mutatnak a szombati adatok?
Egy nap alatt 300 új fertőzöttet azonosítottak.
Nyitják a pénzcsapot a borászoknak
Két pályázat is indul júniusban.
Mennyire környezettudatos a magyar ingatlanvásárló?
A fenntarthatósági szempontoknak egyre jelentősebb a szerepe az ingatlanpiacon is – különösen, ha lakásfelújításra vagy építkezésre kerül sor. Habár a trendek és az otthonfelújítási támogatás igénybevételéhez szükséges feltételek is előidézik a javuló tendenciát, azért összességében, energetikai-zöld szemszögből nézve még mindig elég rossz állapotban vannak a magyar lakóingatlanok. Június 5-e a Környezetvédelem világnapja.
Mindenre felkészültek a magyar dolgozók – bármikor átképeznénk magukat?
A magyar munkavállalók csaknem fele mondta azt a világjárvány alatt, hogy bármikor kész átképezni magát és egy teljesen más területen elhelyezkedni, derül ki a Boston Consulting Group (BCG), a The Network és annak magyar partnere, a Profession.hu közös, globális, Decoding Global Reskilling and Career Paths című tanulmányából.
Óriási változások zajlanak az irodapiacon a járvány hatására
A vállalatok többsége átszervezheti a munkarendjét, ami az irodaszolgáltatói piacot is átalakítja - közölte a New Work irodaszolgáltató társaság.
Nincs ingyen ebéd a nemzetközi adózásban sem
Akit több országhoz köt a munkája, a családja, az életvitele, annak jövedelemadózása több ország adószabályait is érintheti: számukra bonyolult lehet annak tisztázása, hogy melyik országban, melyik jövedelem után és mennyi kell adót fizetni. Azonban a szövevényes szabályozási háttér ellenére is érdemes a józan észre hallgatni: ha rendkívül előnyösnek látszik valamely megoldás, akkor javasolt alaposabban körüljárni a kockázatokat.
Oltások és az indiai mutáns: miről volt szó az operatív törzs tájékoztatóján?
Itthon hatékonynak tűnnek a védőoltások az indiai mutánssal szemben.
Fontos változás jön a hazai McDonald’s-nál is
A gyorsétteremlánc már ebben a hónapban megkezdik a műanyag szívószálak és evőeszközök fenntartható forrásokból származó papír, rost és fa alapanyagból készült alternatívákkal történő kiváltását. Ezzel, valamint a közeljövőben tervezett változtatásokkal együtt éves szinten közel 200 tonna műanyagtól szabadulnak meg.
Varga Mihály beruházásokat jelentett be
Összesen több mint 5,5 milliárd forint értékben kezdődnek egészségipari beruházások 4 milliárd forintot meghaladó kormányzati támogatással – jelentette be a pénzügyminiszter.
Változás jön az ELMŰ-ÉMÁSZ lakossági ügyfelei számára
Szolgáltatóváltás jön szeptembertől.
Új utak az AV iparágban: mi várható a húszas években?
A 2020-as évek eddig alapvetően a COVID-19-ről szóltak az AV iparágban (ahogy a gazdaság sok más területén is). Nézzük meg, hogy milyen tendenciák várnak ránk az elkövetkező években.
Újra megnyílt egy pályázat - most erre lehet pénzt szerezni
A mezőgazdasági kisüzemek számára június 3. és 2021. június 17. között ismét megnyílt a lehetőség támogatási kérelmeik benyújtására.
Az előnyök összevetése alapján elmondhatjuk: megéri szigetelni a homlokzatot
Az épületek homlokzati szigetelés nélkül vagy rossz szigetelés mellett szinte észrevétlenül rengeteg energiát veszítenek. A problémában megoldást adhat a szigetelés javítása, mivel azzal jelentősen csökkenthető a fűtésre vagy légkondicionálásra szánt éves keret. A jobb minőségű szigeteléssel az energiamegtakarítás az 50%-ot is elérheti évente.
Mi tehet keresztbe a magyarok nyaralási terveinek?
A magyarok többsége, 57 százaléka idén csak maximum négy éjszakás, belföldi kikapcsolódással számol, mindössze 16 százalék tervez hosszabb külföldi nyaralást. Az utazástól nem a koronavírus-járvány miatt bevezetett korlátozások, hanem a pénzhiány tartja vissza a megkérdezetteket – derül ki a K&H biztos jövő felméréséből.
Miért nehézkes a generációváltás a mezőgazdaságban?
Az agrárkamara ennek kiderítésére indított felmérést.
Amíg ön aludt, tízmilliárd forintokat mozgatott meg a kormány
A csütörtök éjszaka megjelent Magyar Közlönyben érkezett a hír az átcsoportosításról.
Fordulatot hozott a boltokban a korlátozások feloldása
Egyértelműen látszik a kiskereskedelem áprilisi adatain a boltzár feloldásának hatása.
Mit mutatnak a pénteki koronavírus-adatok?
Nő a gyógyultak száma, de még mindig több mint 64 ezer magyar koronavírusos jelenleg.
Orbán Viktor elárulta: változások jönnek az oltásoknál
Néhány nap múlva az egészségügyben áttérnek a készenléti oltásra, sokkal kevesebb helyen lehet majd oltakozni - jelentette be Orbán Viktor pénteken reggel a Kossuth rádióban.
Ennek a bevallásnak meghosszabbították a határidejét – mire készülhetnek a cégek?
Június 30-ig meghosszabbította a társasági adó (tao) bevallásának határidejét a Nemzeti Adó- és Vámhivatal.
Tavaly a Synlab érte el a legnagyobb nyereséget
Nyilvánossá váltak a magánegészségügyi intézmények tavalyi éves beszámolói, amelyek a koronavírus-járvány által megtépázott 2020-as évet rögzítik, épp ezért számos érdekességet rejtenek magukban a számok.
Súlyos milliárdokat bukott ez a szállodalánc is járvány miatt
Tragikus 2020 után jelenti be szép lassan a szállodai újraindulását a Danubius, amely 30 milliárd forintos bevételkiesést élt túl, egészen minimális állami támogatással.
Új repülőjárat Budapestről: ide utazhatnak a nyaraló magyarok
Újabb görög úti célra indít Budapestről járatot a WizzAir, július 16-ától Kósz szigetére is közlekednek a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérről - közölte a légitársaság.
Nehéz évet zárt a WizzAir, de bíznak a jövőben
Az előző évinek a töredékére csökkent forgalom mellett veszteséges pénzügyi évet zárt a WizzAir, de erős mérlegpozícióval és beruházásokkal készül a járvány utáni helyzetben kínálkozó növekedési lehetőségek kihasználására.
Több száz milliót hívhatnak le idén a hazai vállalatok kutatás-fejlesztésre
Az adókedvezmények megfelelő felhasználásával a kutatás-fejlesztési költségeik közel harmadát is megspórolhatják a hazai cégek. Idén 76 milliárd forintra pályázhatnak a magyarországi vállalkozások, amelyek közül sokan nem is tudják, hogy megfelelnek a követelményeknek.
Éledezik a gazdaság a járvány után egész Európában
Több mint három éve a legnagyobb növekedési lendületet vette májusban az euróövezet gazdasági aktivitása a londoni IHS Markit gazdaságkutató intézet beszerzésimenedzserek körében végzett havi rendszeres felmérésének végleges adatai alapján.
Kutyából szalonna? Sokkal könnyebben zöldíthetők az olaj- és gázipari cégek, mint gondolnánk
A jövő környezeti, gazdasági, társadalmi kihívásaira készül a legtöbb nagyvállalat, köztük azok is, akiknél a fő tevékenység hagyományosan magas karbonkibocsátással jár, vagy közvetve kiváltója további szereplők kibocsátásának. Nem véletlen, hogy a klímaváltozással járó kockázatok csökkentésére éppen ennek az úgy nevezett „barna szektornak” a vállalatvezetői a leginkább motiváltak.
Letörtük a harmadik hullámot: miről volt szó a mai Kormányinfón?
Bizonyos értelemben rendkívüli kormányinfót tartott ma Gulyás Gergely miniszter, a következőre ugyanis már az újságírók jelenlétében kerül sor. Ezzel a bejelentéssel kezdte Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő a mai, még az online térben tartott eseményt.
3 milliárd forint adót csaltak el - vagyonvédelmi cégek irányítói ellen indult eljárás
A gyanú szerint több mint hárommilliárd forint adót és járulékot nem fizettek be egy bűnszervezet irányítói, akik vagyonvédelmi cégek láncolatát hozták létre. Az ügyészség indítványozta letartóztatásukat.
Környezettudatosság a kertben: kerti komposztálók
A komposztálás mindazok számára ajánlott, akiknek kertje van, legyen benne konyhakert, virágágyás, néhány fa vagy csak gyep. Önnél hova kerül a levágott fű, a lemetszett faágak, az elszáradt növényi részek, a kiszedett növények, a konyhai hulladék?
Drágulnak az élelmiszerek - egy évtizede nem láttak hasonlót
A FAO élelmiszerár-indexe 4,8 százalékkal nőtt áprilishoz és majd 40 százalékkal tavaly májushoz képest.
Újra kell szabályozni a távmunkát
A járvány hatására a jövőben is sokan maradnának home office-ban.
Sok hazai e-kereskedő kemény fába vágná a fejszét
A harmadik járványhullám lecsengését követően egyre több hazai e-kereskedő mutat érdeklődést a határokon átnyúló piacszerzés iránt. Noha a nagyobb piac többszörös bevételszerzési lehetőséggel kecsegtet, tisztában kell lenni a buktatók sorával is.
Koronavírus: megérkeztek a csütörtöki adatok
Meghalt 18 beteg és 315 új fertőzöttet azonosítottak egy nap alatt.
Milliárdokkal ösztönzik a diákok nyári foglalkoztatását
A program idén június közepétől augusztus végéig tart, a diákok június 15-től regisztrálhatnak az illetékes járási vagy fővárosi kerületi hivatalnál, legkorábban július elsején állhatnak munkába.
Népszerű a járvány negatív gazdasági hatásait ellensúlyozó EXIM Kárenyhítő lízingkonstrukció
A három pillérből álló EXIM Kárenyhítő Programcsomag jelentős segítséget nyújt a járvány okozta gazdasági hanyatlásból való kilábalásban az exportszerkezetben működő hazai vállalkozásoknak.
Hogyan nyerhetünk milliókat a céges hitellel?
Ma 5,1 százalékos infláció mellett átlagosan fix 2 százalék kamatszinten juthatunk céges hitelhez. Ha a kamat kisebb, mint az infláció, akkor pénzügyi értelemben gyakorlatilag ingyen hitelről beszélhetünk… Összességében egy 100 millió forintos, 10 évre felvett, fix 2 százalék kamatozású hitellel ma a cégtulajdonosok 5,5 millió forint pénzügyi előnyhöz juthatnak. A történelemben ritkán van ilyen kedvező csillagállás. Ráadásul! az infláció emelkedő trendet mutat és a kedvezményes hitellehetőség sem fog örökre rendelkezésre állni.