Friss cikkeink

Felemás hírek jöttek a beruházásokról
Hétfőn reggel publikálta a KSH az első negyedéves beruházásokra vonatkozó statisztikákat. Ennek növekedése örvendetes, ugyanakkor az már kevésbé, hogy a vállalati szektor igen visszafogott volt.

Koronavírus: régen halt meg ennyire kevés beteg
156 új fertőzöttet azonosítottak.

A cenzúra mindent lát: hogy keveredhet bajba, aki kimond egy nevet?
A kínai elnök nevének kiejtése egyre inkább tabutémává válik – nemrég például egy több mint ezer éves költemény kevert bajba egy cégvezért, súlyos dollármilliárdokban mérhető kárt okozva, de a kormánypártiak is egyre kevésbé merik nevén nevezni Hszi Csin-ping elnököt.

Egyre nagyobb a mozgolódás a magyar cégfelvásárlási piacon
A globális és regionális csökkenés ellenére a hazai tranzakciós piac 2020-ban is növekedni tudott a tranzakciók számát tekintve. A Deloitte hazai piacot vizsgáló M&A piaci tanulmányából az is kiderül, hogy Magyarországon a tavalyi évben a legerősebb tranzakciós aktivitást a fogyasztói, a pénzügyi és az energia ágazatokban mérték.

Újabb könnyítések: Horvátország mindent megtesz azért, hogy a turistákat becsábítsa
Horvátország további engedményeket tesz a nyári turisztikai szezon megmentésére.

Mi lehet az adózás jövője az Európai Unióban?
Az Európai Bizottság az előző héten hozta nyilvánosságra terveit, melyek többek között egy hatékony, fair és szilárd társasági adórendszer kialakítását célozzák az Európai Unióban.

Sűrű hét Magyarországon - mire figyelünk majd?
Több statisztikai jelentés várható a jövő héten, köztük a GDP első negyedévi adatának második becslése, az első negyedéves beruházási adatok, valamint az ipari termelői árak áprilisi adata is.

Ellentmondások a piacon - hogy állnak a magyarok hitelei?
Jelentősen visszaesett a személyi hitelek és hasonló kölcsönök kihelyezése tavaly, ám ennek nem kizárólag a válság az oka – derül ki az Intrum jelentéséből. Lakáshitelből és a babaváró hitelből többet vettek fel, mint egy évvel korábban, a hitelmoratórium mellett ezért is nő a lakossági hitelállomány.

Holnapig még van idő: még járnak a támogatások
Az adómentességek és a bértámogatások május 31-ig járnak a válság miatt nehéz helyzetben lévő ágazatok szereplőinek, de június 1-től még számos intézkedés, így például a kedvezményes áfa az elviteles ételre és a kamatmentes gyorskölcsön is tovább segíti a családokat, a lakosságot és a vállalkozásokat - közölte Tállai András.

Koronavírus Magyarországon: további javulást hozott a vasárnap
Az új fertőzöttek száma mérsékelt szinten maradt, míg az áldozatoké tovább csökkent.
Négy forgatókönyv 2030-ra: mire számíthatnak az autóipari beszállítók?
Az önvezető funkciótól kezdve az elektromobilitásig az autógyártás forradalmi változások előtt áll. Hogyan alakítják át a gazdasági, politikai és technológiai tényezők az iparágat a következő évtizedben? Milyen hatással lesz mindez a beszállítók tevékenységére?
Dráguló lakások és házak – nemcsak Budapesten van nehéz dolga a vevőknek
Minden használt ingatlantípusnál nőtt a négyzetméterár az egy évvel ezelőttihez képest, ám a megyei jogú városokban az emelkedés üteme erősebb volt a fővárosinál: az Otthon Centrum tanulmánya szerint egy családi ház, illetve egy iker- vagy sorházban lévő ingatlan 18,7 százalékkal kerül többe, mint a pandémia előtt.
Melyik a mi autónk? Minden kiderült a magyarok kedvenceiről
Fontos a fenntarthatóság és az autó megbízhatósága, korunk előrehaladtával a világosabb színeket kedveljük, vezetés közben sokat káromkodunk és szeretünk nevet adni az autónknak – derült ki az FCA Central and Eastern Europe több mint 1500 fős felméréséből, amelyet a hazai autóvásárlási és -használati szokásokról készítettek. Az eredményeket szakértők kommentálják.
Új honlappal segítenének a munkát kereső turisztikai dolgozóknak
Díjmentes turisztikai állásportált fejlesztett a Magyar Turisztikai Szövetség Alapítvány.
Kisöpörhetik Dél-Budáról a rozsdaövezetben lévő kisebb raktárakat, ha felpörög a lakásépítés
Más rozsdaövezetekkel ellentétben Buda déli részén többen sokkal kisebb tempót és mennyiségi növekedést látnának szívesen. Óvni akarják a nagy és értékes, Dunához közeli területeket – derül ki sorozatunk következő részéből.
Mit mutatnak a szombati koronavírus-adatok Magyarországon?
Folyamatosan zajlik az oltás, a beoltottak száma 5 120 109 fő, közülük 3 539 868 fő már a második oltását is megkapta.
Kiderült, mennyire viselte meg a járvány a hazai autógyárakat
A Magyarországon működő autógyárak közül három nagy társaság – az Audi, a Mercedes és az Opel – közzétette 2020-as eredményeit, amelyből kiderült milyen mértékben érintette a vállalatokat a járvány miatti visszaesés. Ahogy az is, megint elviszik-e az autógyárak a megtermelt nyereséget.
Vissza az irodába – aggódnak a kkv-knál dolgozók
A kis- és középvállalkozások dolgozói Európa-szerte attól félnek, hogy kénytelenek lesznek az irodai munkavégzéshez visszatérni, mert távmunkában nem tudnak eléggé az ügyfélélményre és a vállalkozás növekedéséhez hozzájáruló feladatokra koncentrálni.
A budapesti éttermek sokkal nagyobbat buktak, mint a vidékiek, de kevesebb támogatást kapatak
Nagyon vegyes a kép arról, hogy mennyire viselte meg az egyes éttermeket tavaly a koronavírus-járvány miatti leállás. A balatonszemesi Kistücsök például szép nyereséggel zárt és állami támogatást is kapott, míg például a budapesti Kárpátia közel 150 év után bezárt, és nem kapott kormányzati segítséget.
Javul a hangulat - egyre bizakodóbb Európa a járvány után
Javult a fogyasztói bizalom az euróövezetben és az Európai Unióban májusban - áll az Európai Bizottság pénteken közzétett jelentésében.
Megérkezett a Haris Gin - izgalmas rendezvénysorozat indul Budán
GinUp néven újul meg az Opera Gin X Haris Park pop up eseménysorozata, de a Haris Park más újdonságot is tartogat, hiszen bemutatták a Haris Gin-t.
Operatív törzs: Magyarországra ért az indiai mutáns
A mai tájékoztatón megtudtuk, hogy két magyar embernél diagnosztizálták ezen a héten az indiai vírust, s hogy a szennyvízadatok kifejezetten jó tendenciát mutatnak a következő hetekre.
Kihívások a cégvezetésben: mit jelent ma jó vezetőnek lenni?
A nyitással megindul a verseny az új piacokért és ezzel együtt a munkavállalókért is. Ha egy cég eldönti, hogy mindent megtesz a magas színvonalú túlélésért, akkor viszont borítékolható a siker, legalábbis mérséklődnek a vele járó nehézségek.
Fontos hír érkezett a magyarok egyik kedvenc gyümölcséről
Mikor jelenik meg a hazai eper?
Félmilliárd forintra is büntethető lesz a magyar vásárlók hátrányos megkülönböztetése
Egy év múlva, 2022. május 28-án lép hatályba a kettős minőség szankcionálását lehetővé tevő törvényi előírás.
Milliárdos adócsalás: lebukott az őrző-védő céghálózat
Országos akcióban számolt fel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal egy dunántúli család által irányított őrző-védő céghálózatot.
Megakadtak a tárgyalások – mi lesz a megállapodás sorsa Brüsszelben?
Befagytak a tárgyalások, egyelőre nincs megállapodás az új Közös Agrárpolitikáról.
Nettó 289 ezer forint az átlagkereset
8,7 százalékkal nőttek a fizetések márciusban.
TOP 10 ÉRV, AMIÉRT A GYIK-OKAT ÉRDEMES SZERETNI
A Gyakran Ismételt Kérdések rész szinte kivétel nélkül a leginkább elhanyagolt része minden weboldalnak.
Ami akár érthető is lenne, ha nem lenne egy másik általános jellemzője: a FAQ szinte minden weboldalon az egyik leglátogatottabb oldal, ha a weboldal témája ezt indolkolja. Az indok pedig gyakorlatilag a minimálisnál több tartalom, egy webshop, egy szolgáltatás leírása, szinte bármi.
Orbán Viktor benyújtaná a nagyvállalatoknak a számlát
Velük fizettetné meg a magyar energetikai korszerűsítéseket - derült ki a miniszterelnök péntek reggeli rádiós megszólalásakor.
A jó befektetéseket a főnixek és az ESG-improverek körében érdemes keresni – de vajon mi lesz a kamatokkal?
A járvány alatt felhalmozott megtakarítások egy részét biztosan költeni kezdik a nyáron az emberek, de a korábban jellemző fogyasztási lázhoz talán nem térnek vissza, javulhat a megtakarítási hajlandóság. A befektetések között előtérbe kerülhetnek a megújulásra képes hagyományos cégek, az ESG-terén fejlődni képes vállalatok és a globális megatrendek. Interjú Vizkeleti Sándorral, az Amundi Alapkezelő elnök-vezérigazgatójával.
Megtorpanhat a digitalizáció – muszáj lesz lépéseket tenniük a vállalatoknak
Lelassulhat a digitális átállás a világjárvány enyhülésével, a látványos fellendülést akár kismértékű visszalépés is követheti – derül ki a McKinsey & Company tanácsadó Global Digital Sentiment felméréséből. A kutatás adatai szerint 65 millió európai, ezen belül 800 ezer magyar tervezi, hogy kevesebb időt fog eltölteni az online térben végzett tevékenységekkel, miután a pandémia véget ér.
Nagy átalakításra készül egy magyar gyár
Megváltozott a kereslet, ezért a BAT lépéseket tesz.
Koronavírus: népszerű ez az oltási mód
Már mintegy 24 ezer embert oltottak be a honvédségi oltóbuszokon - írta a honvedelem.hu csütörtökön.
Szomszédunknál meghosszabbították a járványügyi intézkedéseket
Szlovéniában további egy héttel kitolták a jelenleg is érvényben lévő járványügyi intézkedéséket, annak ellenére, hogy a kormány által felállított ütemterv szerint teljesültek a feltételek az újabb nyitásra.
Hiába a járvány, a magyarok készülnek a nyugdíjas évekre
A koronavírus-járvány kétségkívül kihívás elé állította a magyarokat, jelentős hatást gyakorol a mindennapokra, így a pénzügyekre és megtakarításokra is.
Varga Mihály hatalmas gazdasági növekedésre számít
A pénzügyminiszter szerint 12-14 százalékkal nőhet a gazdaság a második negyedévben.
A játék kiskereskedelemet is megviselte a járvány
2020 első felében a játékkiskereskedők alkalmazottjaik közel 40 százalékát voltak kénytelenek leépíteni, és a javuló helyzet ellenére is a koronavírus előtti szint még nagyon messze van.
Nettó 248 ezer forint fizetésre vágynak a pályakezdő fiatalok
A járvány harmadik hulláma jelentős változásokat hozott a fiatal munkakeresők preferenciáiban. Több stabilitást és figyelmet, kevesebb rugalmasságot és kihívást keresnek a pályakezdők. A pozitív munkahelyi légkör, a támogató vezetők és a cégen belüli előrelépési lehetőségek a legfontosabb munkahely választási szempontok. A fiatalok többsége akár 5 évig is dolgozna első munkahelyén.
Hány ember vesztette el az állását az előző hónapban? Kijöttek a friss adatok
A munkanélküliség 4,4 százalékos volt áprilisban.
A stresszt nem lehet megemészteni!
Kétszer annyi ember érezte magát stresszesnek a világjárvány kezdete óta tavaly, mint egy évvel korábban. A folyamatos stressz súlyosan károsítja az emésztőrendszert, így a bélflórát is, kellemetlen tüneteket okoz és súlyos szövődményekhez vezethet.
Varga Mihály: elkészült egy beruházás
Újabb beruházás készült el: 1416 napelemtáblát szerzett be egri és káli telephelyére a Marshall Ablakgyár Kft.
A felnőttképzésben is lesz diákhitel
Új konstrukciókkal rukkol elő a Diákhitel Központ: a szak- és a felnőttképzésben is igényelhető lesz hitel május 31-től - írja a Magyar Nemzet.
Egyre jobb a járványhelyzet – mit mutatnak a csütörtöki adatok?
Egy nap alatt 396 új fertőzöttet azonosítottak.
Piaci verseny, bérfeszültség – mivel járhat a fiatalok adómentessége?
Jövő januárban lép életbe a 25 év alatti fiatalok adómentessége, így még egyáltalán nem látni, milyen hatása lesz a munkaerőpiacra. HR szempontból azonban már most is több kérdést felvet a könnyítés. Biztosan lesznek olyan cégek, akik a fiatalok hóna alá fognak nyúlni, és lesznek olyanok is, ahol inkább a dolgozók munkatapasztalata marad az elsődleges szempont a kiválasztásnál.
Óriási egyenlőtlenségek a mezőgazdaságban: rengeteg cég jár pórul
A GKI Gazdaságkutató Zrt. egy korábbi cikkben elemezte a közvetlenül kifizetett agrártámogatásokat és azok megoszlását az arra jogosultak között. A közvetlenül a termelőknek kifizetett EU támogatások még uniós szinten is meglehetősen egyenlőtlenül oszlanak el hazánkban (a jogosultak 1 százaléka kapta a támogatások 1/3-át).
Hogyan hozhatják ki a cégek a maximumot a dolgozókból?
A járvány rányomta a bélyegét a mindennapjainkra, így a munkahelyi hatékonyságra is. A Harvard üzleti szaklapja egy egyetemi kórház példáján keresztül mutatta be, mennyit számíthatnak a menedzsment döntései.
Megugrottak a Szép-kártya feltöltések
Jelentősen nőttek a Szép-kártya feltöltések a szolgáltatók adatai alapján, az OTP-nél az előző évi másfélszeresére ugrottak a befizetések májusig, a K&H Banknál pedig csaknem 30 százalékkal.