Illóolaj: a jó illatú gyógyító

Kijelenthetjük, hogy napjainkban az illóolajok virágkorát éljük. Számos kutatás és hatalmas irodalom foglalkozik azzal, hogy milyen illatot mely esetekben érdemes alkalmazni, és ezeket az elveket manapság már kifejezetten sokan ültetik a gyakorlatba.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Miért lesz az jobb, ha illóolajakat használunk?

Nemcsak otthon, hanem közösségi terekben is találkozhatunk az illóolajok különböző módon történő felhszasználásával, mely a legtöbb esetben a tudatos fizikai vagy szellemi egészség javításának elérésén alapul. Ezeknek a csodás illatú anyagoknak a levegőbe juttatásával több előnnyel is számolhatunk. 

Az illat az orron keresztül a szervezetbe jut, és szinte azonnal kifejti egészségügyi pozitív hatását. Nem csak a légutak, a tüdő, a belső szervek és az immunrendszer működését támogatja, hanem egyben a belső harmónia megteremtéséhez is lényegesen hozzájárul. Természetesen ahhoz, hogy elérjük a megfelelő hatást, tudatában kell annak lenni, hogy mikor melyik illatot érdemes használni. 

A felhasználási kör eléggé széles körű, de egyes betegségeket kiemelve érdemes áttekinteni, hogy jellemzően mely esetekben melyik illattal segíthetünk leginkább. 

Aromaterápiával az egészségért

A testben elhelyezkedő 400 illatreceptor támogatásával rengeteg különböző illatot képes az ember megkülönböztetni. Mindez úgy, hogy az illatok túlstimulálásával a szervezet felborult egyensúlya és harmóniája újból felállítható, mind lelki, mind fizikai értelemben. Így, hát nem csoda, hogy a gyógynövényeket illat formájában is előszeretettel alkalmazzuk mi, emberek.

A széles kínálatból a felmerült problémára ajánlott készítményt érdemes megpróbálni, mivel a hatás rövid időn belül érezhető lesz. Az illatos készítményekért tekintsd meg a NapiBio.hu illóolaj kínálatát.

Az illóolajra gondolva a legtöbben annak nyugtató hatására asszociálunk. Ez nem véletlen, hiszen tanulmányok sora jön velünk szembe nap mint nap, ami a levendula és a kamilla stresszoldó képességét taglalja.

Vannak olyan gyógynövényből készült olajok, így például az eukaliptusz, melyek a gomba és baktériumölő, illetve antibakteriális hatásukról ismertek. Ezeket légúti problémákra is lehetséges alkalmazni, de egyes esetekben az asztmára is segítséget jelenthetnek.

Léteznek olyan illóolajak, amelyek hígított állapotban, cseppekben is alkalmazhatók, így a teafaolaj is, amit leginkább a bőr egészsége védelmében javasolt igénybe venni. Antibakteriális és gombaölő hatása miatt a pattanások és a bőr gombás fertőzéseinek is kiváló ellenszere.

Rákos megbetegedések esetén a gyömbér, a levendula, a muskátli és a rózsa olaja az, amely a kezelése által okozott mellékhatások esetén képesek támogatni a betegek mindennapjait.

Összességében az illóolajok használata egy teljesen természetközeli módszer a testi-lelki harmónia megteremtéséhez, ezért használata bármikor megtehető, és szinte minden esetben ajánlott.

Véleményvezér

Meddig élnek a magyarok?

Meddig élnek a magyarok?  

A várható élettartamot tekintve Szlovénia lekörözte Ausztriát.
Bajban a NER cégek a tőzsdén

Bajban a NER cégek a tőzsdén 

Egyszerre több NER cég került gyengülő pozícióba.
Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta

Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta 

Argentína teljesen más modellt választ, mint Magyarország.
Magyarország jobban teljesít, ja mégsem

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem 

Valami újat kellene végre kitalálniuk a magyar országvezetőknek.
Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott

Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott 

Bérharc az egészségügyben.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo